Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
Molim pomoc HITNO: Koji Wireless Rooter?
STRANA 1 OD 1
maxymus Molim pomoc HITNO: Koji Wireless Rooter? 07.10.2007. 19:58 T5923

status: user
broj poruka: 2
Imam 3 racunara: jedan desk i 2 laptopa. Eunet treba da mi instalira ADSL ali su mi preporucili da kupim Wireless Rooter da bih povezao sve racunare a da nemam povezivanje kablovima jer je komplikovano kroz ceo stan. Oba laptopa imaju opciju wireless. Imam 2 pitanja ako neko moze da mi objasni:

Koji Wireless Rooter da kupim?, odnosno koji da ne kupim? (ima li neko iskustva sa tim?)

Ako neko ima predlog sta je najbolje za povezivanje sva 3 racunara (ako nije wireless) da bi svi racunari bili na netu?

I gde moze to da se kupi (najpovoljnije)?

Hvala unapred!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg ... 07.10.2007. 20:26 #29651

status: user
broj poruka: 711
Ako ti treba samo ruter onda predlazem Linksys WRT54GL... Naravno, ovo samo u slucaju da od Euneta vec dobijas adsl modem...

Za povezivanje samo pretrazi forum... Bilo je vise (stotina) puta...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
maxymus ... 07.10.2007. 21:23 #29654

status: user
broj poruka: 2
... ti kazes da ovaj predlozeni rooter mogu da uzmem u koliko od Eunet-a dobijam adsl modem. Pa zar treba oba uredjaja da se poseduju,.. ja sam shvatio ove iz Euneta da umesto modema se stavlja rooter.. sad sam stvarno zbunjen sta sve treba da imam da sva tri racunara imaju izlaz na net...
Molim nek mi ovo neko objasni? (mislim sta sve treba da postoji da bi sve bilo ok)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vdjuric ruter 07.10.2007. 21:50 #29656

status: user
broj poruka: 1
Wireless ruter mozes da stavis bukvalno bilo koji, a uglavnom svi imaju jedan WAN port (koji sam moze biti ethernet ili adsl) i 4 LAN-a + wireless.
kor ADSL rutera cena je od 55 do 80 eura, dok obicni ruteri idu oko 40e.
Ako dobijes modem od provajdera, gledaj da ima LAN port (mnogi provajderi daju samo USB modem), a ako je to slucaj onda ti treba ADSL ruter.
Koji nije bitno, ja licno ne bih savetovao Linksys, ali je to samo subjektivno misljenje.
Uredjaj mozes da kupis u bilo kojoj bolje snabdevenoj prodavnici hardveraja.

Poz!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg ... 08.10.2007. 15:50 #29682

status: user
broj poruka: 711
Imas vise vrsta rutera? Ti si trazio WLAN router... Postoji i WLAN ADSL varijanta (tj sve u jednom) ali je ona dosta skuplja... Npr. Linksys WAG200G-EU... To je mozda i najjednostavnije resenje, posto sva ostala podrazumevaju da znas kako da sve povezes (mada je i to bilo na forumu) Evo ti mogucih resenja:

1) Uzmes adsl modem + wireless ruter
2) uzmes adsl ruter + wireless AP
3) uzmes adsl ruter + wireless ruter


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg Re: ruter 08.10.2007. 15:53 #29683

status: user
broj poruka: 711
:: Koji nije bitno, ja licno ne bih savetovao Linksys, ali je to samo subjektivno misljenje.

Sto ih ne volis? Jesu skuplji, ali vrede tu razliku... Pogotovo ovaj koji sam napisao... OS mu je Linux i imas gomilu third party firmware-a sa dodatnim mogucnostima koje nemas u originalnom... Takodje, tu je i cinjenica da su oni Cisco za mase (doduse, izgleda da ce Cisco u buducnosti ugasiti taj brend i prodavati ih pod svojim imenom)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zokikaze odgovor 12.10.2007. 09:06 #30048

status: user
broj poruka: 4
TP-Link TD-W8910G, adsl wireless ruter, povezuje se direktno na liniju i ima 4 UTP LAN porta + wireless. Sve sto treba da uradis je da podesis adsl parametre koje si dobio od provajdera, a na racunarima da ukljucis da automatski dobijaju IP adrese i trebalo bi sve da radi bez problema. Moze da se nabavi u Netiksu (najjeftinije).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zokikaze odgovor 12.10.2007. 09:14 #30049

status: user
broj poruka: 4

A ako hoces konekciju bez wireless-a, onda kupi adsl ruter sa 4xLAN, pa postavi kablove. Imas takodje jeftino u Netiksu.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646150.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs