Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Laptop i Tablet PC
kupovina laptop sa ekranom 17`
STRANA 1 OD 1
dundo kupovina laptop sa ekranom 17` 07.10.2007. 23:12 T5925

status: user
broj poruka: 4
Trazim da kupim laptop sa ekranom od 17`.Trazio sam po netu i pronasao ovaj model:

Proizvođač : MSI
Model : VR700X-036EU Intel-Core Duo 1.6GHz 2048MB 160GB DVDRW 17`` WXGA

Dimenzije : 395x278x27 mm
Masa : 3,4kg
Procesor : Intel Core Duo
Takt procesora :1.6GHz
Dijagonala ekrana : 17`
Grafička karta : Intel 950GMA
RAM memorija : 2GB
Kapacitet hard diska : 160 GB
Brzina rotacije hard diska : 5400 obrt./min.
Optički uređaj : DVD±R/RW
Baterija : Li-Ion

Komunikacija : 56K, GigaLAN, WLAN 802.11b/g
Portovi : Firewire, D-sub out, DVI out, S-video out, RJ-45, RJ-11
Broj USB portova : 3 kom
Unos : Qwerty tastatura , Touchpad
Èitač kartica : MS , MS Pro , MMC , SD , xD

Cena se krece oko 700eur sto je najpovoljnije na trzistsu sto sam ja uspeo da nadjem. Nalazio sam ovaj model i sa jacim procesorom i razlicitom velicinom harda. Takodje me zanima kakva mu je grafika, koliko memorije ima i ostalo. Zanima me i da li zna ko nekog prodavca koji moze da u startu promeni procesor (da stavi najjaci od 2.0)...
Da li neko ima jos neki predlog a da cena nije drasticno veca?

Pozz...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC MSI je djubre 08.10.2007. 00:04 #29662

status: user
broj poruka: 9387
Pogotovo u segmentu notebook racunara. Kao sto i sama cena kaze, 700 evra za proizvod koji ne mozes naci kvalitetan za ispod 100 000 din.

Ajmo redom:
Dimenzije su OK za 17`. Ima numericku tastaturu i to je OK.
Kvalitet izrade 0, standardno za MSI. Moze lako da ti se desi da ti je u startu nesto neispravno ili mrtav pixel na ekranu.
Graficka karta neupotrebljiva ni za sta jace od Heroes of Might and Magic III. Isprobana na IV nije htela da se pokrene. Ako ces notebook koristiti samo za kucanje teksta, surf i neko programiranje onda ce ti za toliko vrsiti posao.
Nije baziran an Centrino tehnologiji, tako da ce ti baterija u najboljem slucaju (dok je nova) drzati malo prek sat vremena.
17` ekran.. HMM za te pare mora biti najlosiji moguci, kao sto rekoh, pored mrtvih piksela obrati paznju koju rezoluciju koristi. nista ispod 1440x900 ne valja. Ni sa njom se neces nesto usreciti ali hajde... Mora biti 1680x1050 da bi slika bila kako treba.
Sve ostalo je standardno.

Preporuka:
Nista od 17` ispod 100 000 din. Ako vec hoces da dajes 700 evra, zadovoljniji ces biti nekom 15` varijantom za te pare. Pogotovo ako ga cesto budes prenosio.

Dakle + malo vidim, i ako postoje, zanemarljivi su zbog cinjenice da kupujes za 700 evra nesto sto da valja, nebi smelo biti, hajde da kazemo ispod 1000 pa i malo vise evra, i jos ga pravi MSI...

Ako hoces dobar i pouzdan laptop onda ovako:
17` HP Compaq nx9420 cca 1300 evra
15` za 700 evra ovim redom: Lenovo, HP, Toshiba, FSC. Integrisane graficke bazirane na Intel GMA cipovima izbegavaj. Takodje izbegavaj AMD procesore, pogotovo ako ti treba dug vek baterije. U tom slucaju iskljucivo nesto bazirano na Centrino tehnologiji (baterija traje preko 3,5h)

Sve, sve , samo zaobilazi MSI.




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
geloso :: 08.10.2007. 00:25 #29665

status: user
broj poruka: 584

slazem se za MSI, nego je i meni taj HP postao sumnjiv.
u poslednje vreme sve nesto HP crkla optika, crko adapter,
umrla ploca, riknuo modem, mozda sam i ja baksuz ali cini
mi se da to nije onaj HP od pre nekoliko leta

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: :: 08.10.2007. 00:37 #29667

status: user
broj poruka: 9387
Ne znam. Ja furam nx9420 koji na sebi i dalje ima oznaku Compaq i radi... i to ne da radi... leti!

chuk chuk.




::
:: slazem se za MSI, nego je i meni taj HP postao sumnjiv
:: u poslednje vreme sve nesto HP crkla optika, crko adapter
:: umrla ploca, riknuo modem, mozda sam i ja baksuz ali cin
:: mi se da to nije onaj HP od pre nekoliko let
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
geloso Re: Re: :: 08.10.2007. 01:10 #29670

status: user
broj poruka: 584

mislio sam na onaj spisak 15-ica... turio bih Toshibu pre HP-a definitivno
nx9420 je iz malo dugacije price, jos ako si ti zadovoljan... sve je receno :)
kod mene u torbi isto kuca srce jednog HP-a, ali da sada menjam, dobro bih razmislio


:: Ne znam. Ja furam nx9420 koji na sebi i dalje ima oznaku Compaq i radi... i to ne da radi... leti
::
:: chuk chuk
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Re: Re: :: 08.10.2007. 01:25 #29672

status: user
broj poruka: 9387


::
:: mislio sam na onaj spisak 15-ica... turio bih Toshibu pre HP-a definitivn

I ja sam. Ja nebih, spisak je upravo poredjan po kvalitetu izrade.

Nije Toshiba tako sjajna kao sto se predstavlajju. Imaju dobru zavrsnu izradu, ali cesto im se, i to uvek oko isteka garantnog roka, desava upravo to sto si naveo za HPa. Ipak je HP uzeo Compaqa a zna se gde je on bio na polju laptopova. Odmah iza neprikosnovenog IBMa (sadasnejg Lenovo).
S` obzirom da i Lenovo polako ubija kvalitet notebooka, jos u tom srednjem segmentu (za 700 evra) su ok, dok sa top i jeftinim modelima polako pocinju da se kockaju.
uskoro ce HP ostati jedini, pored paprenog Sonya, sinonim za kvalitet notebooka. Ili ako se Lenovo nekim cudom ne opameti... ali... kinezi su to... :)))))))
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
geloso Re: Re: Re: Re: :: 08.10.2007. 01:38 #29675

status: user
broj poruka: 584

iz tvojih usta u...

recicemo da izbegava MSI, a da za sve ostalo cuva garanciju...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Re: Re: Re: Re: :: 08.10.2007. 02:05 #29676

status: user
broj poruka: 9387


::
:: iz tvojih usta u..
::
:: recicemo da izbegava MSI,

Ma to odgovorno TVRDIMO. Meni se desavalo od toga da ima mrtav pixle po sred ekrana, do toga da nema jedan bakarni konektor na kablu za strujni adapter, onom za 220V, sto ima tri kraka na drugoj strani. Kupovina novog je bila zesce mucenje, dao sam coveku neki stari dok nismo nasli novi... A trazili smo ga 2 meseca. Pored toga u specifikaciji je stajalo da ima integrisan BT, koga naravno nije bilo... Od tada ih ne prodajem, ko bas insistira na njima, posaljem ga u Pakom pa nek se oni zezaju sa MSIjem... ja ne :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dundo Uf... 08.10.2007. 12:58 #29680

status: user
broj poruka: 4
..to je bilo zaista... osirno..!!

Ja 2 godine koristim Fujitsu Siemens L1310G sa Celeronom M i solidni mi je radio. Grafika mu je slaba i u Pakom-u nisam imao opciju da u startu dokupim giga rama jer sam morao da zadrzim `stari`, sa kojim nisam znao sta das radim! Hteo bih da nadjem zamenu za njega. Recimo da izuzmemo 17` ekran sta bi mi preporucili u cenovnom rangu do nekih 850eur, da ima solidnu grafiku (po mogucstvu bar da ima svoje 128Mb + neki sher), Centrino procesor i 1-2Gb rama a pogotovu me zanima radnja koja daje 2 godine garanciju. I jos nesto: da li je moguce u startu staviti jaci procesor ako u ponudi za jedan model postoji npr. od 1.6 do 2.0?

Jos jednom hvala za opsirne odgovore

P.S. A cudi me da si mi preporicio 17` koju ti koristis.... Iako je za nekih 500 eur suplja od ovog MSI-a... Mnogo je realnija neka opcija za 950-1000eur kojih trenutno ima u ponudi. Raspitao sam se za MSI i prodaju se kol ludi i ljudi se ne zale na te simptome koje ti pominjes!



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646132.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs