Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
Port
STRANA 1 OD 1
darko777 Port 22.10.2014. 19:58 T59345

status: user
broj poruka: 262
Naime,instalirao sam na dell laptopu stariji model za matorce xp sp3 medjutim ne mogu na internet a drajvere nemam pa ni za bezicni
Mene interesuje kako preko kabla sto ide iz rutera da otvorim lokal area netw i priustupim internetu tj kako u control panelu ide ono otvaranje porta ili mreze na znam kako se to kaze? Davno sam jos imao ovaj isti problem u istom postupku i tako sam ga resio ali sam zaboravio kao da to podesim?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
codeus ... 22.10.2014. 20:45 #568398

status: user
broj poruka: 4054

reci cu nesto sto je rekao sv.Jovan zlatousti , kada su razmatrali nacin da devica Marija bezgreno zatrudni, rekavsi pritom .. Marija ja mislim da to nece ici bez Q, na sta je dobio odgovor .. Jovane usta ti se pozlatila

nece to ici nikako bez drajvera za LAN i FIWI , koje ces nekako morati skinuti sa dell-ovog sajta a preko modela tvog laptopa.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 22.10.2014. 21:00 #568399

status: user
broj poruka: 9460
Ne mozes nikako sa tim laptopom na net ni u lokal, jer ti ne radi LAN i tu se prica zavrsava. Jedino ti preostaje da sa drugim racunarom skines odgovarajuci drajver za LAN ili Wlan, ubacus na flesku i instaliras na tom laptopu.

Bas iz tog razloga uvek imam DPS na DVD-u i na fleski + power iso i ne postoji taj LAN za koji ovaj pack nema dreajver.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
blender moze neki link 22.10.2014. 21:50 #568403

status: user
broj poruka: 242
za taj DPS?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 22.10.2014. 22:41 #568409

status: user
broj poruka: 9460
Proveri mail.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
darko777 .. 23.10.2014. 06:37 #568416

status: user
broj poruka: 262



e ovako poslusao vas i otisao na net i sa zvanicnog delovog sajta skinuo drajvere i nista i dalje nece na net.
Da nisam ipak mozda skinuo pogresne drajvere imam dell latitude D630
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 23.10.2014. 08:44 #568424

status: user
broj poruka: 9460
Trebalo bi da je Broadcom 57XX Gigabit Integrated Controller. Jesi taj skinuo sa sajta?

Link: http://www.dell.com/support/home/us/en/19/product-support/product/latitude-d630/drivers
Pa izaberes network/ Broadcom 57XX

Da li je instaliran driver, vidi li se u device manager-u? Da li se desava nesto i dobijes li notifikation u taskbar-u kada bocnes LAN kabel? Koji ruter imas i da li je dobro podesen? Sta kaze Wi-Fi?

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 Re: ...mali offtopic, za servisere :) 23.10.2014. 09:08 #568425

status: user
broj poruka: 1993
Active@ Boot Disk for Windows

Yumi + iso fajl gore pomenute aplikacije + usb flash

http://pastebin.com/4LBQHADY

Na root-u fleske napravis folder - `BootDisk_Drivers` i ubacis driverse, npr:
rtl8187.sys
Netrtuw.inf

Za tvoju karticu se vec mogu iskopati sa programom Double Driver:
http://bit.ly/1CZp8Ys, najneophodniji fajlovi koji ti trebaju da bi wifi kartica radila, posto si je pre toga uspesno podesio na `normalnom` windows-u

Mozda ces morati da u drugom folderu smestis fajl `BOOTDISK.KEY`, za `legalno` registrovanje pri boot-ovanju sistema (dolazi sa programom), zna da ga zaboravi

Sto se LAN-a tice, gotovo uvek ga sam podesi i mozes na net. Ona druga prica je ako ti zatreba wireless.

Sve ovo je dosta lakse sa nekom LIVE linux varijantom koju butujes sa fleske, ali ako ti treba za servis windows-a, ovo ce i te kako da posluzi. Nesto slicno postoji na hirens-boot cd-u i loadovanju posebnih wifi drivers-a, ali zna da zeza...
___________________________________________
I love AMD, My Blood runs red and true
Don`t Care for Intel products, I don`t look good in Blue
Look inside my case the colors Red and Black
Don`t want my PC Green, Cuz man that shit is whack


:: Ne mozes nikako sa tim laptopom na net ni u lokal, jer ti ne radi LAN i tu se prica zavrsava. Jedino ti preostaje...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
darko777 .. 25.10.2014. 19:51 #568746

status: user
broj poruka: 262

Gilopile hvala uradio sam tako i uz malo jebade sa drajverima(posto dva drajvera sa sajta iz nekog nepoznatog razloga nisu dobra) uspeo sam da instalim sistem.
micika988 hvala
a i svima ostalima
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646134.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs