Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
dhcp client list
STRANA 1 OD 1
perrakojot dhcp client list 26.10.2014. 11:36 T59375

status: user
broj poruka: 989
imam 4 racunara povezana na kucnu mrezu preko tplink 740 rutera,net je kablovski sbb,jedan racunar je povezan preko lan kabla,ostala 3 preko wirelesa....u dhcp client list se svi lepo prikazuju....e sad,da li i kako ja mogu sa jednog racunara koji se kaci preko wirelesa na net,da POTPUNO ZAUSTAVIM internet na racunaru koji je povezan na net preko lan kabla??? to je klincov racunar,i jako cesto mi njegov racunar toliko zakoci protok,da ne mogu moj komp lepo da koristim,a on ne prestaje da skida punom brzinom sve i svasta,ono u fazonu,e jbg,kad on nema neta,meni je protok na pola sata potpuno slobodan,taman da obavim sta meni treba ,pa da mu posle ukklucim net.... KAKO to da uradim ako je moguce....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 26.10.2014. 12:10 #568831

status: user
broj poruka: 1994
http://bit.ly/1taTh6h

ne znam da li ima mehanizam da samog sebe zakljuca, tako da korisnik ne moze da ugasi ili izadje iz programa ako ne zna password. Ako ne, onda ti treba jos jedan program koji ce to da ti odradi (da ne padne na pamet klincu - desni click exit)

Kod tebe je server varijanta aplikacije, a kod klinca klijent. Znam da radi lepo za LAN, ali miksovana wifi + LAN, kazu da bi trebalo da radi.
________________________
Fiat justitia ruat caelum

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
offline71 re 26.10.2014. 13:14 #568839

status: user
broj poruka: 462
Ne znam koliko ti je poznata problematika,ali u taj ruter može da se ubaci dd-wrt,pod uslovom da je 740N a koliko vidim i nema bez N.Sa njim dobijaš vrlo dobar QOS,sa kojim možeš da mu ograničiš brzinu neta.Ako se odlučiš za dd-wrt prvo sve lepo pročitaj da ne zezneš ruter prilikom ubacivanja firmwera.Obavezno proveri koja je tvoja revizija!!!U suštini nije komplikovano.

http://www.dd-wrt.com/site/support/router-database
ovde imaš demo da vidiš kako to izgleda

https://www.dd-wrt.com/demo/QoS.asp

Ili ako ti je lakše softverski

Edit:sad vidim da i u fabričkom softveru postoji neki Bandwidth Control,e sad kako on odrađuje posao nemam pojma.
http://www.tp-link.com/resources/simulator/wr740n_ina_4.2/Index.htm
A evo i malo uputstvo
http://tutoringpeople.blogspot.com/2012/11/how-to-limit-bandwith-per-ip-using.html

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
EdiGforce TL-WR740N Bandwidth Control 26.10.2014. 13:50 #568843

status: user
broj poruka: 68
DD-WRT je odlican firmware, ali za Perin ruter nije potreban. 740n ima u sebi ugradjenu kontrolu protoka po IP adresama.
Uputstvo za konfigurisanje:
http://www.tp-link.com/en/article/?faqid=557

Ovo mi dodje nekako najjednostavnije jer nema nikakve dodatne instalacije third-party softvera, mada i predhodna dva resenja rade posao.

E sad ako se odlucis za ovu varijantu, potrebno je da racunar(e) koji kontrolises ima nepromenjivu IP adresu. Da ne bi gasio DHCP, najbolje je za taj racunar rezervisati IP adresu preko MAC adrese.
Uputstvo:
http://www.tp-link.com/en/article/?faqid=182

U sustini, ako ti nije strano imas 2-4 minuta posla.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot u super 26.10.2014. 14:07 #568846

status: user
broj poruka: 989
pa ovaj tplinkov vec ugradjeni deo softvera je odlican prema uputstvu....znaci mogu da mu lupim 0 za brzinu downloada,i nema njemu neta,zar ne??? ponekad postaje klinac veoma zavistan od kompjutera,online igrica i sl...pa bi i potpuni nestanak neta na pola sata do sat izazvao zeljeni efekat :)))).... hvala dobri ljudi :) .....


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
EdiGforce Re: u super 26.10.2014. 14:46 #568853

status: user
broj poruka: 68
E sad ja sam prevideo tvoj deo posta gde si ti bas zelis da TOTALNO detetu ugasis net.

Ne, ne smes da stavis 0, jer nula u ovom slucaju ima znacenje neogranicenog tj max protoka. Mozes da stavis npr. min=1 i max=2 (kbps). To mu dodje kao da nema neta.

Za totalnu blokadu mozes i da koristis Parental Control opciju koja se moze podesavati i po dozvoljenim domenima i po vremenskim ogranicenjima.
http://www.tp-link.com/en/article/?faqid=350

Nikad nisam koristio ovu opciju, pa ne znam da li ce `ugasiti` i torrent protokol. Probaj... Ako ga ne blokira, onda koristi Bandwidth Control.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bakirdi PRATI OVO UPUTSTVO SADA: 26.10.2014. 15:06 #568854

status: user
broj poruka: 47
Kad pristupis opcijama rutera ides prvo na DHCP - Adress Reservation pa na Add New dodas MAC adresu racunara od klinca i rezervises IP adresu koja se uvek dodeljuje racunarima u mrezi, pa tako namestis da racunar od klinca uvek pri ukljucenju dobije istu IP adresu.

Zatim odes na opciju Bandwidth Control i pod Control Settings uneses pod Egress - upload brzinu, a pod Ingress Bandwidth - maxsimalnu download brzinu tvog internet paketa u Kbps.

Kad si to uradio pod opcijom Rules List na Add New uneses IP adresu racunara kome zelis da ogranicis internet protok i tako uneses upload odnosno odredjenu manju download brzinu, naravno u Kbps, za taj racunar.

Nemoras da ga skroz iskljucis iz mreze vec samo mozes da mu ogranicis brzinu, tako da ti ne pravi probleme.


Ziveli!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bigbluepro Re: PRATI OVO UPUTSTVO SADA: 26.10.2014. 15:47 #568858

status: user
broj poruka: 239

+1 Batice...

uradio isto na WR841. slicni razlozi...
Protok drasticno smanjen...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: PRATI OVO UPUTSTVO SADA: 26.10.2014. 17:41 #568863

status: user
broj poruka: 989
hvala :) klinja ne zna sta ga snaslo :)))))))


:: Kad pristupis opcijama rutera ides prvo na DHCP - Adress Reservation pa na Add New dodas MAC adresu racunara od klinca i rezervises IP adresu koja se uvek dodeljuje racunarima u mrezi, pa tako namestis da racunar od klinca uvek pri ukljucenju dobije istu IP adresu.
::
:: Zatim odes na opciju Bandwidth Control i pod Control Settings uneses pod Egress - upload brzinu, a pod Ingress Bandwidth - maxsimalnu download brzinu tvog internet paketa u Kbps
::
:: Kad si to uradio pod opcijom Rules List na Add New uneses IP adresu racunara kome zelis da ogranicis internet protok i tako uneses upload odnosno odredjenu manju download brzinu, naravno u Kbps, za taj racunar.
::
:: Nemoras da ga skroz iskljucis iz mreze vec samo mozes da mu ogranicis brzinu, tako da ti ne pravi probleme
::
::
:: Ziveli!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
xenox Kad klinja skonta 27.10.2014. 07:14 #568910

status: user
broj poruka: 1392
Pa kad ti ubije PC berzu da pokupis savete ima samo da se ceses :)

Gigabyte Z77M-D3H, i5 3570k
3x8GB ddr3 1333, SanDisk SSD 64GB, Win XP
Frontier DIVA


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tosas Igraj se dok možeš... 27.10.2014. 09:13 #568919

status: user
broj poruka: 304
Kako hrlimo u EU tako će se i to uskoro tretirati kao zadiranje u prava deteta i povređivanje njegovih prava pa može i da te tuži i da izabre novog tatu. Za sada rokaj :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
BassivitY Ako klinja provali da si ga zavrnuo 27.10.2014. 10:23 #568923

status: user
broj poruka: 911
Pa dodje na ideju sta bi moglo da mu pravi problem, najbolje bi bilo da promenis default access ip, user i pass i pod security-local management ubacis macove racunara koji ce moci da pristupe ruteru.

mada sve to pada u vodu ako ga vrati na factory haha
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
CARPE DIEM

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot haha 27.10.2014. 12:04 #568935

status: user
broj poruka: 989

pa nije klinja haker ,pa da provali,za sada je samo iznerviran i ``krizira`` kad nema neta,i psuje sbb po ceo dan :)))))))))))))))))))))))))))

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646150.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs