Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Tips and Tricks
Da li je ovo za reklamaciju!!!
STRANA 1 OD 2  
pajsgudgud Da li je ovo za reklamaciju!!! 02.11.2014. 09:15 T59436

status: user
broj poruka: 3737
Naime, pre izvesnog vremena sam kupio od kolege sa berze kućište Fractal R4 black pearl. Neću reći ko je on samo ću napisati da je imarkovic.

Kućište je super i fino me služi osim jednog problema koji ne mogu nikako da rešim, a na koji me kolega berzaš nije upozorio pre kupovine!!!
Kućište jednostavno nije cat proof.

http://i60.tinypic.com/sdedee.jpg

U sred igre mačketina nagazi power ili reset svič i eto belaja. U pola noći upali računar, u po dana. Diže mi račun za struju. Tukao sam je ne vredi...pričao, ništa...mislim da me ne razume.

Da li da tražim pare nazad ili da probam nekako da se dogovorimo za neku refundaciju sa ovim neozbiljnim dečkom??? Mislim da ovo ipak nije u redu sa njegove strane i da je trebao da me upozori!!!


support normality

GA 990XA - UD3, AMD fx8320+ereboss, Excelram 8GB r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, Sapphire 280X VaporX, Chieftec modular 750W, puno prašine.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko PC Berza stil 02.11.2014. 09:51 #569601

status: user
broj poruka: 6643
Pre nego što prosudiš o mom odgovoru, moraš da mi uračunaš najduži staž na forumu ovde... dakle:
Ako tražiš odgovor u stilu PC Berza foruma, sačekaj imarkovica, i izubijaj ga na mrtvo ime, osramoti ga pred komšijama dernjajući se rano ujutro, kad su svi kod kuće ali spavaju, prospi mu drečavu farbu po vratima i kolima i olajavaj ga (opanjkavaj na sr.) na forumu naredne dve godine.
Bar smo tako nešto savetovali za prodavnice i servise picine opreme, jel`te, pa da odradim analogiju.


P.S. mačak tako greje bulju, tj. pregrevaju ti se komponente, sigurno neki Intel i nevidimjadobro, a i, antialkoholičar je, sere ti se na pivo. Promeni položaj ventilatora, tako da bljuje vatru straga, kao nekad a ne na gore i pomeri flašu s pivom malo dalje, i ETO REŠEEEENJA!
Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Guest aaass 02.11.2014. 09:53 #569602

status: user
broj poruka: 583
imarkovic ti je uvalio kućište sa crknutim mishem unutra jasno je ,vrati mu misha i traži deo para
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 Imam 6 mačaka 02.11.2014. 10:05 #569604

status: user
broj poruka: 6086
i baš zbog njih sa bio primoran da kućište dignem na sto. I mačori, a bogami i mačke vole da obeležavaju teritoriju, a da mi to rade na kućištu, neka hvala. Da ne bih stalno sklanjao njih od kućišta, lakše mi je bilo da kućište sklonim od njih.


i5 2500K/CM Hyper 212+/MSI Z68A-GD65 G3/HyperX Green 2×4GB 1600/Samsung 830 128GB/ASUS R9 280X DCU II TOP/Dell U2412M/Xonar DX/Altec ATP-3/CM 690 III W/SF Golden Green Pro 650W/Logitech Wave/A4Tech V7


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Re: PC Berza stil 02.11.2014. 10:08 #569606

status: user
broj poruka: 3737
Inpsekcija i kompromitovaću ga ukoliko ne pristane na dogovor!!! Ne može vako više!!! Ovo je Srbija ovde se zakoni poštuju!!!

NIje Intel...nemam ja para za to...nikad neću biti u društvu pravih mužjaka :(, ja trocifreni broj imam samo kod žena...ostalo sve dvocifreno xixixixi
support normality

GA 990XA - UD3, AMD fx8320+ereboss, Excelram 8GB r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, Sapphire 280X VaporX, Chieftec modular 750W, puno prašine.

:: Pre nego što prosudiš o mom odgovoru, moraš da mi uračunaš najduži staž na forumu ovde... dakle
:: Ako tražiš odgovor u stilu PC Berza foruma, sačekaj imarkovica, i izubijaj ga na mrtvo ime, osramoti ga pred komšijama dernjajući se rano ujutro, kad su svi kod kuće ali spavaju, prospi mu drečavu farbu po vratima i kolima i olajavaj ga (opanjkavaj na sr.) na forumu naredne dve godine
:: Bar smo tako nešto savetovali za prodavnice i servise picine opreme, jel`te, pa da odradim analogiju
::
::
:: P.S. mačak tako greje bulju, tj. pregrevaju ti se komponente, sigurno neki Intel i nevidimjadobro, a i, antialkoholičar je, sere ti se na pivo. Promeni položaj ventilatora, tako da bljuje vatru straga, kao nekad a ne na gore i pomeri flašu s pivom malo dalje, i ETO REŠEEEENJA
:: Budale računaju na sreću.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
NastyB Re: PC Berza stil 02.11.2014. 10:10 #569607

status: user
broj poruka: 729

...a i, antialkoholičar je, sere ti se na pivo. Promeni položaj ventilatora, tako da bljuje vatru straga, kao nekad a ne na gore i pomeri flašu s pivom malo dalje, i ETO REŠEEEENJA!

Zna mačka šta je dobro pivo pa se ne istresa u Grolsch. Jelen i ostala domaća piva su samo za nuždu broj 2...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladats grolsch 02.11.2014. 10:22 #569609

status: user
broj poruka: 4537

Svaka cast na prefinjenom ukusu za pivo.

Od mene 10.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud molim vas!!! 02.11.2014. 10:25 #569610

status: user
broj poruka: 3737
Pustite sad ovo, imam ozbiljniji problem. Pomozite mi sta da radim, a ne da komentarišete prazne flaše!!! Inače je flajka od dva litra .)
support normality

GA 990XA - UD3, AMD fx8320+ereboss, Excelram 8GB r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, Sapphire 280X VaporX, Chieftec modular 750W, puno prašine.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
liman Prikljuci kuciste... 02.11.2014. 10:40 #569611

status: user
broj poruka: 808
...na 220V, bez napajanja!

Turbofolk will die very soon...!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mighty re 02.11.2014. 10:51 #569612

status: user
broj poruka: 1670
Mojm klincima su tasteri na kućištu uvek bili interesantni.

Zato mi reset taster nije ni prikačen na ploču, a za power u Windowsu podešeno Do nothing i nije mi se nikad desio iznenadni reset računara :)

-
i3-4150@Raijintek Zelos, GA-B85N,Corsair 2*8GB DDR3-1600,
PC 7770 GHz Ed. Samsung 840 EVO 250GB, Toshiba 500GB
CM Elite 110, Enermax Revolution Xt 730W, LG IPS277L-BN
Marantz SR3001+MA BR5+Sony DS6500

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Neba Mačka 02.11.2014. 10:55 #569613

status: user
broj poruka: 1196
Zalepi nulu na mačku, a fazu na kućište. Ima da se istrenira u roku od odma.
:))

Sa mačkama moraš kako one hoće. Stavi joj neki udobni tabure pored kućišta.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
codeus .. 02.11.2014. 11:37 #569614

status: user
broj poruka: 4054

malopre sam pricao sa imarkovicem, kaze da je kuciste u redu , nosi macku na reklamaciju


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zerocool55 re 02.11.2014. 11:55 #569616

status: user
broj poruka: 1130
Znaci ne verujem sta citam,po kom osnovu ti trazis reklamaciju..

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Po osnovu mijaukanja. 02.11.2014. 12:24 #569618

status: user
broj poruka: 10985
SFRJ: ``Imas komp, vrati macku!``


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Da li je ovo za reklamaciju!!! 02.11.2014. 12:58 #569623

status: user
broj poruka: 18940
Nezgodna situacija. Kao rešenje mogu da ponudim svoj R2 XL full tower sa dodatnim postoljem, tako da će mačku zagarantovano mrzeti da se penje uz tako visoko kućište, taman ja da ga zamenim sa mATX-om, nemam kućne ljubimce, tako da mi nije frka


:: Naime, pre izvesnog vremena sam kupio od kolege sa berze kućište Fractal R4 black pearl. Neću reći ko je on samo ću napisati da je imarkovic.
::
:: Kućište je super i fino me služi osim jednog problema koji ne mogu nikako da rešim, a na koji me kolega berzaš nije upozorio pre kupovine!!
:: Kućište jednostavno nije cat proof
::
:: http://i60.tinypic.com/sdedee.jp
::
:: U sred igre mačketina nagazi power ili reset svič i eto belaja. U pola noći upali računar, u po dana. Diže mi račun za struju. Tukao sam je ne vredi...pričao, ništa...mislim da me ne razume.
::
:: Da li da tražim pare nazad ili da probam nekako da se dogovorimo za neku refundaciju sa ovim neozbiljnim dečkom??? Mislim da ovo ipak nije u redu sa njegove strane i da je trebao da me upozori!!
::
::
:: support normalit
::
:: GA 990XA - UD3, AMD fx8320+ereboss, Excelram 8GB r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, Sapphire 280X VaporX, Chieftec modular 750W, puno prašine.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst 02.11.2014. 13:12 #569626

status: user
broj poruka: 2909
@Pajs
To je poznati AMD bag...


DaSickSystem

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb Kupi kera 02.11.2014. 15:00 #569647

status: user
broj poruka: 6875
.....



Dete Partizana


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
h4v0kk Iscedi limun 02.11.2014. 15:11 #569648

status: user
broj poruka: 326
Limunadu popij, a koru od limuna stavi na vrh kućišta da miriše.
Mačke i psi preziru miris limunske kiseline.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
h4v0kk Batica ovde je još 2006. mislio na te probleme 02.11.2014. 15:15 #569649

status: user
broj poruka: 326
Zato sam kupio 3 CoolerMaster AMMO 533B kućišta koja imaju ovakve poklopce za dugmad... Može mačka da ih gleda 3 sata... Al` samo da ih gleda :)
A i na kućište se ne penje, jer gore ima ručku, pa ne može lepo da se smesti.

http://static.trustedreviews.com/94/e0e1aa/f39c/2435-1277.jpg


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum .... 02.11.2014. 15:30 #569653

status: user
broj poruka: 12785
To je apsolutno ništa, meni je dugme na CM Storm Sniperu oko 3cm u promeru i veće je od šape mačke, gasio mi se komp 100 puta a bogami i palio pre nego što dodjem kući.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni ... 02.11.2014. 15:36 #569656

status: user
broj poruka: 4506
hahha e pajseru jedan, stvarno me nasmeja :D

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud ... 02.11.2014. 15:43 #569659

status: user
broj poruka: 3737
@DaSick...misliš da pređem na Intel zbog fluidnijeg kretanja mačke čime bih smanjio mogućnost random cat reseta?

@imarkovic kako imaš obraza da se javiš!!! Gde se tom kućištu nalazi dugme???
support normality

@Ognjeni...:P ja sam ozbiljan...samo me zerocool nije shvatio :)


Ispade da svi na berzi imaju barem čopor mačaka :D

GA 990XA - UD3, AMD fx8320+ereboss, Excelram 8GB r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, Sapphire 280X VaporX, Chieftec modular 750W, puno prašine.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
h4v0kk Gde nećete mačke da vam idu 02.11.2014. 15:43 #569660

status: user
broj poruka: 326
Samo neka radi limun/miris limuna... One (i psi) se tog mirisa gade kao što nama neki mirisi izazivaju povraćanje.
Znači, ili kore od limuna, ili poprskajte malo gaze sa limunskim sokom, ili uzmite potrošenu `vunderbaum` jelkicu za kola pa je potopite u sok od limuna, pa je stavite tamo gde ne želite mačka da se ugnezdi.
Takođe u pet-šopovima imate i repelent-sprejeve sa mirisima koje ljubimci ne podnose.

Evo, na primer, kako kuče reaguje na limun:
https://www.youtube.com/watch?v=YN_n8WEHg5U
https://www.youtube.com/watch?v=q6EJLC7YQnc

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni ... 02.11.2014. 15:51 #569663

status: user
broj poruka: 4506
@ Pajser lol...sad tek vidim, nadam se da troluje lik :D Zbog njega

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Gde nećete mačke da vam idu 02.11.2014. 15:51 #569664

status: user
broj poruka: 18940
Jel može pomorandža?


:: Samo neka radi limun/miris limuna... One (i psi) se tog mirisa gade kao što nama neki mirisi izazivaju povraćanje
:: Znači, ili kore od limuna, ili poprskajte malo gaze sa limunskim sokom, ili uzmite potrošenu `vunderbaum` jelkicu za kola pa je potopite u sok od limuna, pa je stavite tamo gde ne želite mačka da se ugnezdi
:: Takođe u pet-šopovima imate i repelent-sprejeve sa mirisima koje ljubimci ne podnose
::
:: Evo, na primer, kako kuče reaguje na limun
:: https://www.youtube.com/watch?v=YN_n8WEHg5
:: https://www.youtube.com/watch?v=q6EJLC7YQn
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
h4v0kk Re: Re: Gde nećete mačke da vam idu 02.11.2014. 15:57 #569665

status: user
broj poruka: 326
Možda može, nisam probao.
Uglavnom, životinje ne vole te kisele mirise... Zato samo vinske mušice i neke bube idu na takvo voće.
Domestos, sirće bi isto trebalo da završava posao - ali to nije za u stan, jer ćeš se pre ti ispovraćati nego mačka.

Što se tiče bašti, mačke ne vole da hodaju po oštrijem kamenju i ne vole po borovim iglicama, ne znam zašto - ali eto :)
Ima na Youtube uputstva, probajte da guglate `how to repel cats` `how to keep cats away with smell` `how to keep cats out of yard`, i slično...

Što se tiče onih koji ne bi da im mačke vrše nudžu po bašti (iako one zakopavaju svoj izmet, za razliku od pasa), nemojte u baštama imati pesak ili rastresitu zemlju, jer to im je idealno mesto da vrše nuždu, zato što posle lako mogu da zakopaju (tako kriju svoj miris od drugih grabljivaca/predatora).
Jedino dominantni mačori ne zakopavaju svoj izmet, jer tako obeležavaju teritoriju... To im je način da `pobodu zastavicu` i da svojim mirisom zauzmu neku teritoriju.
Znači, ako vidite mačku da kenja u dvorištu i da nije odmah zakopala izmet, to je mačor, i to nekastrirani - što znači najverovatnije lutalica.

Inače, viđao sam i da mali mačići ponekad kenjaju a da ne zakopaju odmah - zato što su mali i još nisu naučili od majke da to rade... Ali ih dominantni mačori odmah `disciplinuju`, jer to smatraju izazivanjem njihovog autoriteta :)
Uglavnom, kod mačaka, ko sere a ne zakopava, taj je Mac Daddy u tom kraju :)


:: Jel može pomorandža
::
::
:: :: Samo neka radi limun/miris limuna... One (i psi) se tog mirisa gade kao što nama neki mirisi izazivaju povraćanje
:: :: Znači, ili kore od limuna, ili poprskajte malo gaze sa limunskim sokom, ili uzmite potrošenu `vunderbaum` jelkicu za kola pa je potopite u sok od limuna, pa je stavite tamo gde ne želite mačka da se ugnezdi
:: :: Takođe u pet-šopovima imate i repelent-sprejeve sa mirisima koje ljubimci ne podnose
:: ::
:: :: Evo, na primer, kako kuče reaguje na limun
:: :: https://www.youtube.com/watch?v=YN_n8WEHg5
:: :: https://www.youtube.com/watch?v=q6EJLC7YQn
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs