Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Zanimljive Internet adrese
Frka oko brojila za potrosnju el. energije
STRANA 1 OD 1
penzioner Frka oko brojila za potrosnju el. energije 03.11.2014. 07:25 T59442

status: user
broj poruka: 88
Tema je na pogresnom mestu ali je otvorih ovde da bi bila preglednija,
U pitanju je brojilo koje se nalazi u vikendici u unutrasnjosti Srbije,posto zivim aktivno u njoj vec 3 meseca primetih da su mi zadnja 2,3 racuna sa po svega utrosenik 2,3 -4,5 kwh.U medjuvremenu proverih racune unazad zadnjih par godina posto je tu zivela do svoje smrti do pre 2 godine moja baba i svakog meseca je imala tu potrosnju sto je nerealno e sad nastaje frka,malo sam guglao i video da ako prijavim kvar ima da mi oljuste kozu kad vide da to traje unazad nekoliko godina doduse zadnje 2 niko nije ni ziveo tu.Sta raditi stvar je u tome sto redovno dolazi citac i upisuje stanje a da nikad nije rekao ni rec neki savet?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stripy Re 03.11.2014. 10:47 #569737

status: user
broj poruka: 4163
Redovno plaćajte račune i nikom ni reči.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re 03.11.2014. 11:17 #569738

status: user
broj poruka: 3529
Stvar jeste malo zajebana, ali ima i jedna, mozda, dobra okolnost, a to je, kazes da ti je tu zivela baba do pre 2god., a ti zivis poslednjih 3meseca tu.
Evo kakva je okolnost, zato sto smo u firmi imali jedan slican spor sa distribucijom, i znam kako oni funkcionisu, mogu da ti naplate struju retroaktivno, ali po zakonu samo za poslednje 3god., sve preko toga ne mogu, i to jos moze na rate da se placa, a ti uvek mozes da prilozis i potvrdu o smrti svoje bake, i samim tim potkrepis celu pricu zasto je ta potrosnja tako mala, pa zbog toga sto tu niko nije ziveo poslednje dve godine, i mozda mogu da ti naplate prakticno samo jednu godinu retroaktivno, dok je baba bila ziva. Ti si sad dosao i primetio da nesto nije u redu. .)

Sta znam, trebas dobro da razmislis, mozda da se posavetujes i sa nekim advokatom.

Mi u firmi smo imali takav problem, da su nam zaracunavali struju jeftinije nego sto su trebali, ali to je bio njihov problem, ne nas, ujedno su i brojila bila delimicno pokvarena(nas problem), i svasta nesto, na kraju nam je advokat ispricao celu pricu oko 3god. retroaktivne naplate i to je to. Platili smo do poslednjeg dinara na rate.

Poenta je da ce drzava kad tad da primeti tako nesto, samo je pitanje kada. Razmisli sta ti se vise isplati.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vuk125 Re: Frka oko brojila za potrosnju el. energije 03.11.2014. 11:17 #569739

status: user
broj poruka: 2929
AAkoniste nesto vi mutili oko tog brojila ili neko od komsija ili familije.
Ako je brojilo zablombirano, to sto oni nisu sposobni da otkriju kvar ili uvide gresku je njihov problem. Placajte samo racune koji vam dolaze na vreme i za ostalo vas briga.



:: Tema je na pogresnom mestu ali je otvorih ovde da bi bila preglednija
:: U pitanju je brojilo koje se nalazi u vikendici u unutrasnjosti Srbije,posto zivim aktivno u njoj vec 3 meseca primetih da su mi zadnja 2,3 racuna sa po svega utrosenik 2,3 -4,5 kwh.U medjuvremenu proverih racune unazad zadnjih par godina posto je tu zivela do svoje smrti do pre 2 godine moja baba i svakog meseca je imala tu potrosnju sto je nerealno e sad nastaje frka,malo sam guglao i video da ako prijavim kvar ima da mi oljuste kozu kad vide da to traje unazad nekoliko godina doduse zadnje 2 niko nije ni ziveo tu.Sta raditi stvar je u tome sto redovno dolazi citac i upisuje stanje a da nikad nije rekao ni rec neki savet
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
codeus .. 03.11.2014. 11:23 #569742

status: user
broj poruka: 4054

ako blomba tj plomba nije skinuta mogu samo da ti puse q, slikaj broilo i plombu i snimaj kamerom ako dodju derpei iz epsa, kalibrisanje broila je njihova zakonska obaveza i kraj price. to sto kod nas nije kalibrisano milion broila je druga prica.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
solaja777 Re: .. 03.11.2014. 11:35 #569743

status: user
broj poruka: 3277

E dobro rece, fotografisi brojilo i plombu i kad kontrola dodje da budes ispred brojila jer
bila neka kontrola brojila pre koju godinu nesto u vezi kradje struje i pazi lik koji je kontrolisao je otkinuo plombu sa brojila kod mene i kaze vidi ovde je pokidana zica, jebao sam mu m... i odmah otisao da prijavim , sve je sredjeno u rekordnom roku i nikom nista, pedercine.


::
:: ako blomba tj plomba nije skinuta mogu samo da ti puse q, slikaj broilo i plombu i snimaj kamerom ako dodju derpei iz epsa, kalibrisanje broila je njihova zakonska obaveza i kraj price. to sto kod nas nije kalibrisano milion broila je druga prica
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
penzioner ma 03.11.2014. 14:08 #569759

status: user
broj poruka: 88
niko nije brljao nista,brojilo je pod zatvorenim vratancima sa prozorcicem da bi onaj koji cita video brojke ima 4 plombe i nijedna nije dirana najjaca stvar sto kako sam se raspitivao po komsiluku uopste ne dolaze da pregledaju brojila jos od doba slobe.Salju neke lokalce da upisu iznos i to je to.Pride brojilo je staro koliko i kuca pozidana davne 1974.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mighty re 03.11.2014. 14:17 #569760

status: user
broj poruka: 1670
Pa jel se tebi slaže stanje na računu i stanje na brojilu?

Ako uopšte ne očitavaju već samo pošalju račun na par kW, a tebi brojilo radi mogu za mesec dana da dođu, da ga očitaju i kažu, aha, u ovom mesecu si potrošio 1 GWh :)

Ako ti se stanje na računu i brojač na brojilu slažu, plombe netaknute, onda šta te briga, njihov problem.
-
i3-4150@Raijintek Zelos, GA-B85N,Corsair 2*8GB DDR3-1600,
PC 7770 GHz Ed. Samsung 840 EVO 250GB, Toshiba 500GB
CM Elite 110, Enermax Revolution Xt 730W, LG IPS277L-BN
Marantz SR3001+MA BR5+Sony DS6500

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
penzioner da 03.11.2014. 14:36 #569761

status: user
broj poruka: 88
kao sto rekoh dodje lik upise par kwh dodje racun na toliko i to je to i ako ta cifra definitivno nije tacna.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vuk125 Re: da 03.11.2014. 15:10 #569763

status: user
broj poruka: 2929
Ako je tako, ti si cist, drugo je njihov problem, i ti sa tim nemas nista.
Budi samo oprezan ako ikada budu dolazili da kontrolisu brojilo. Da ne bi bilo da si ti nesto muvao lepo slikaj detaljno sve. Da se ne desi da posalju coveka koji ce tio naporaviti diverziju na brojilu ne bi li te optuzili da si ti nesto muvao, posto su sposobni da radei te stvari. Ovo je zemlja prevaranata ilazova ne postoji ni jedna svera drustva u kojoj oni ne obitavaju tako da ni EPS nije izuzet. Samo opreezno, a to sto oni salju takve racune i sto im brojila nisu bazdarena ili su neipsravna to je njihov problem.
A na sudu mogu da ga duvaju ako dodje do spora vezano za ovo a ti imas dokaze da nista nisi dirao (detaljne fotografije).
Napravis sada te fotografije i pri eventualnom dolasku kontrole. Diverzijumogu da naprave i bez tvog prisustva. Dakle ako dodje kontrola, a ti si kod kuce, kazes moze ali prethodno uz njihovo prisustvo fotografises sve detaljno. A naravno te fotografije napravis i sada za svaki slucaj.


:: kao sto rekoh dodje lik upise par kwh dodje racun na toliko i to je to i ako ta cifra definitivno nije tacna
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
liman Iz koje je... 03.11.2014. 18:11 #569806

status: user
broj poruka: 808
politicke stranke taj lokalac?

Turbofolk will die very soon...!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Hyper re 03.11.2014. 18:45 #569810

status: user
broj poruka: 563

Ako je plomba u redu,a kazes da jese,onda nemas sta da brines,to je njihov problem,kada otkriju kvar stavice ti novi sat i to je to.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vuk125 Re: Iz koje je... 03.11.2014. 19:10 #569817

status: user
broj poruka: 2929
To mi ije palo na pamet :), ali realno je verovatno.


:: politicke stranke taj lokalac
::
:: Turbofolk will die very soon...!
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
executor Racun 03.11.2014. 20:10 #569831

status: user
broj poruka: 203
Dobro kaze mighty, na racunu imas nekoliko stavki u vezi brojila bitno je da se predhodno i novo stanje brojila priblizno slaze sa stanjem brojila na satu (plus razlika za utroseni predhodni mesec..)

Ako je ok onda nista.. niko nista nije trosio jer nikog tamo nije ni bilo. To vazi do trenutka prijave tvog boravista u toj kuci.. od tog datuma prijavis kvar ako postoji, da te kasnije kad saznaju kvar nebi odrali..

Ako se stanje drasticno razlikuje onda je problem kod onog ko popisuje .. ili je corav ili lenj (ili je clan partije :).. u svakom slucaju da ne bude da dodje neki novi pa ti odvali ko sto mighty kaze 1GWh..



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60282. Broj poslatih odgovora: 646188.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs