Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
Problem sa `You do not have permission to acess..`
STRANA 1 OD 1
starwriter Problem sa `You do not have permission to acess..` 05.11.2014. 09:50 T59462

status: user
broj poruka: 73

Cao društvo!
Da li neko ima ideju kako da resim ovaj problem?
Imam umrezena 5 racunara, kao workgroup.. Svi su pod Win 7. Svaki racunar ima šerovanu po jednu particiju na hard disku. Kod jednog se javio problem...on moze pristupiti svakoj šerovanoj particiji na drugim racunarima...a oni ne mogu njegovoj particiji D, mada je vide . Kada nakacim eksterni hard disk na taj računar, i šerujem ga...svi ostali računari normalno vide taj eksterni hard i imaju pristup na njega, ...ali i dalje nemaju pristup particiji D na racunaru, tj pojavljuje se `Windows cannot acess...You do not have permission to acess...// d. (u podesavanju šerovanja particije D, security, stavio sam full control za sve)
Da li neko ima ideju šta je u pitanju?
Hvala
Milan
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
cveleks Podesavanja 05.11.2014. 10:28 #570023

status: user
broj poruka: 129
Vidi u advanced sharing settings za tip mreze koji ti je izabran (Home or Work, Public, Domain) koja su ti podesavanja za File sharing connections i izaberi 40 - 56 bit encryption
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gatekeeper ja bi to ovako 05.11.2014. 10:43 #570024

status: user
broj poruka: 503


-desni klik na hard disk particiju pa properties
-onda ides Tab `Sharing` pa izaberes `advanced sharing` pa cekiras `share this folder` pa ides Apply i Ok
-Tu gore imas i `security` Tab kliknes na njega pa ides `edit` i onda `Add` onda upises u prozoru `everyone` i Ok
i sad oznacis taj` everyone` user a dole ispod cekiras
`full controll` gde pise allow(dozvoliti) i Apply
i to bi trbalo da je to
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
starwriter Hvala, uspelo!:) 05.11.2014. 12:02 #570026

status: user
broj poruka: 73
Hvala, `cveleks` i `gatekeeper` , pokusao sam i jedno i drugo..i uspelo je.:) Cini mi se da je ovo poslednje upalilo.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs