Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Gasi se racunar
STRANA 1 OD 1
alexakralj Gasi se racunar 10.10.2007. 11:18 T5958

status: user
broj poruka: 424

Kad se upali racunar radi pet sekundi i ugasi se,samo zavrti kuler i sve stane,kada pokusam da ga ponovo upalim nece, tek kad iskljucim napajanje i ponovo ukljucim isto upali na sekund i odmah se ugasi ne upali cak ni monitor,sta moze da bude?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dyca re 10.10.2007. 11:36 #29835

status: user
broj poruka: 1574
Mozda je do napajanja...ali ne mozemo nista da pretpostavimo dok nam ne napises konfiguraciju..I da li je to krenulo od jednom ili kako se desilo??


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
NastyB Sa ovako škrtim opisom... 10.10.2007. 11:49 #29836

status: user
broj poruka: 729
...teško da će ti neko zasigurno pomoći. Moguće je sledeće:
1.) Napajanje oslabilo, pa nema dovoljno snage da povuče sve komponente (aaaaaa, overklokuješ procesor sa narodnim `kineskim` napajanjem, sram da te bude )
2.) Moguće je da je neki kondezator na ploči krepao, ali to je vidljivo i golim okom (pogledaj i sam ako imaš neki veći i crn ).
3.) Najverovatnija solucija je da ti je crkao procesor, jer struja dolazi do ploče (moguće je da nije do napajanja), uključuje se memorija i kuler, ali kad treba da `proradi` procesor, tu dolazi do gašenja.
4.) Moguće je da je i RAM memorija crkla, ali to je manje verovatno.
5.) Mašina se nikad ne gasi na taj način ako je neispravan Windows, hard disk ili dvd rezač ili bilo koji drugi uređaj osim ova četiri.
6.) Sve ovo u praksi možeš proveriti jedino zamenom dotičnih komponenti izuzev kondenzatora ili procesora (ima finu boju gareži negde na površini) koje možeš videti golim okom.
7.) A da se nije rasklimao kuler od procesora pa ne naleže lepo na njega???

ATI cards are like buses... They`re huge, red and have bad drivers.
American Grafitti

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dyca re 10.10.2007. 11:54 #29837

status: user
broj poruka: 1574
Ma moze da bude bilo sta od toga..moze jos mislio stvari da bude u pitanju..ali mora nam dati jos informacija...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Kolege rekose, a ja da dodam 10.10.2007. 11:57 #29838

status: user
broj poruka: 5696
Najpre iskaci sve i ponovo zakaci: samo ATX P4, 1 RAM, CPU, VGA. Obavezno skini FDD ako imas kao i sve periferije: stampac, skener, ineternet... pa probaj...ako ne upali stavi za probu drugo napajanje pa ponovo. Ako proradi znas sta je. Napisi komponente!


- R a v e n L o r d -

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alexakralj Re: 10.10.2007. 12:25 #29841

status: user
broj poruka: 424

Athlon 2200 socket A,Asus A7V8X-X,Hdd 80 gb Ata Maxtor,DDR 2 x 256 kingston,combo,napajanje 400w,Ati 9600xt,
U zadnje vreme poceo je da mi izbacuje plavi ekran i mislio sam da je memorija ili HDD
ali ispade da je procesor ili ploca,neverujem da je zbog kulera
Evo sta sam ja uradio,stavio sam sa drugog kompa napajanje CHIEFTEC od 450w isto znaci nije,plocu sam pogledao i sve mi izgleda normalno kondezatori normalni nijedan nije podebljan niti crn ,onda sam ostavio samo jedan ram,isto,skinuo sam FDD,combo,isto.U biosi sam vratio sve na normalu,isto.
Problem je sto mi je na drugom kompu Am2 konfiguracija sa pci-e grafickom i DDR2 memorijom pa nemogu proveriti ostale komponente ali i sumljam da su one osim ploce i procesora .
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: 10.10.2007. 14:12 #29852

status: user
broj poruka: 12057

I ja sam pre jedno 2 godine imao takav problem. Uzrok je bio što se jedna ogoljena žica od 12 volti (žuta) ispred jednog molex-a dodirivala sa metalom u kućištu. Nisam je ni primetio da je odoljena, ko zna kad sa izašto to desilo, možda se jednostavno jednom odulila na neku oštru ivicu od kućišta.

Eto nečega da pogledaš, ali najverovatnoje ćeš morati da sve staviš na sto i ideš sistemom eliminacije.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Prso.... 10.10.2007. 14:14 #29854

status: user
broj poruka: 12057

Odulila i odoljena !!!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Proveri gajtane... 10.10.2007. 14:24 #29858

status: user
broj poruka: 7761
Proveri sve gajtane po kucistu, ako si nesto cackao znaju ponekad da se pomere taman toliko da nemaju dobar kontakt.
A ne bi bilo zgoreg da se malo latis cetkice i usisivaca da pospremis malo po kucistu, i obavezno cetkom za farbanje kose (kruta tanka cetkica) dobro prodzaras po slotovima za memoriju i kartice.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
melez re 10.10.2007. 14:31 #29861

status: user
broj poruka: 1
Tvoj problem je jednostavan. Sve novije ploce imaju kontrolu temperature prilikom pokretanja racunara, znaci temperatura je veca tj. ne provodi se dobro i racunar se sam ugasi da procesor ne bi pregoreo. Tvoj problem je u termalnoj pasti koja povezuje procesor i cooler, promeni termalnu pastu i sve ce raditi ok.

pozdrav
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nvidia8800 Re: re 10.10.2007. 16:09 #29874

status: user
broj poruka: 168
Nema nikakve logike to sto pricas. Ja sam barton palio bez kulera i radi oko 2 minuta dok se ne ugasi. Znaci, nema logike da je pasta u pitanju. Moj favorit u ovoj trci su napajanje ili ploca nista vise. Mada...




:: Tvoj problem je jednostavan. Sve novije ploce imaju kontrolu temperature prilikom pokretanja racunara, znaci temperatura je veca tj. ne provodi se dobro i racunar se sam ugasi da procesor ne bi pregoreo. Tvoj problem je u termalnoj pasti koja povezuje procesor i cooler, promeni termalnu pastu i sve ce raditi ok
::
:: pozdrav
:: www :: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alexakralj Re: re 10.10.2007. 16:14 #29877

status: user
broj poruka: 424

deleted

:: Tvoj problem je jednostavan. Sve novije ploce imaju kontrolu temperature prilikom pokretanja racunara, znaci temperatura je veca tj. ne provodi se dobro i racunar se sam ugasi da procesor ne bi pregoreo. Tvoj problem je u termalnoj pasti koja povezuje procesor i cooler, promeni termalnu pastu i sve ce raditi ok
::
:: pozdra

Bravo,svaka ti cast,ja to nikad nebih rekao,promenio sam pastu, ustvari stavio sam,jer paste nije ni bilo na procesoru i upalio se i radi,vise se negasi ali sad nemam sliku nece monitor da se upali,skinuo sam batericu na pet minuta mislio sam da treba bios da se resetuje ali nece sta sad?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sojkic Napajanje 10.10.2007. 16:15 #29878

status: user
broj poruka: 216



Kad se upali racunar radi pet sekundi i ugasi se,samo zavrti kuler i sve stane,kada pokusam da ga ponovo upalim nece, tek kad iskljucim napajanje i ponovo ukljucim isto upali na sekund i odmah se ugasi ne upali cak ni monitor,sta moze da bude?

Istu situaciju ja sam imao kada sam uzeo novu konfiguraciju sa napajanjem codegen od 480 w, i ispade da je napajanje, komp je radio nekoliko sati sa tim napajanjem i onada je uvek bila upravo ta situacija kako si naveo. Zamenio napajanje, lc power 550 w i sve radi vec godinu i kusur bez gasenja (osim kad nestane struje)
Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nvidia8800 Re: Re: re 10.10.2007. 16:24 #29880

status: user
broj poruka: 168
Znaci, problem i dalje postoji, sto znaci da nema veze sa pastom uopste.


::
:: delete
::
:: :: Tvoj problem je jednostavan. Sve novije ploce imaju kontrolu temperature prilikom pokretanja racunara, znaci temperatura je veca tj. ne provodi se dobro i racunar se sam ugasi da procesor ne bi pregoreo. Tvoj problem je u termalnoj pasti koja povezuje procesor i cooler, promeni termalnu pastu i sve ce raditi ok
:: ::
:: :: pozdra
::
:: Bravo,svaka ti cast,ja to nikad nebih rekao,promenio sam pastu, ustvari stavio sam,jer paste nije ni bilo na procesoru i upalio se i radi,vise se negasi ali sad nemam sliku nece monitor da se upali,skinuo sam batericu na pet minuta mislio sam da treba bios da se resetuje ali nece sta sad?
:: www :: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud pojasni malo... 10.10.2007. 16:37 #29882

status: user
broj poruka: 3737
...kako tacno nece da se upali. Jel gori standby lampica kada upalis komp ili je komp skroz ugasen? Probaj na switch monitira(najgluplji razlozi su uvek i najcesci). Ako pak gori standby i treperi dok se komp radi ugasi ga i proveri da ti se nije sada kartica izvukla iz slota ili kabl iz monitora na video izlazu kartice. Ako nije to jel se cuje pistanje na pocetku za memory ok?
a sta ti ja znam...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Re: Re: re 10.10.2007. 16:52 #29885

status: user
broj poruka: 5696
Kao i sto si rekao, kakva crna pasta!!! Nije to XP na 6 GHz, na ovom i obicna zvakaca guma radi stvar (checked). I uopste gasenje preko termo sonde nema veze sa tim i nikada nema te simptome i nacin manifestovanja. Ja tipujem da je ploca, naduvani ili sasuseni elektroliti uboge X serije Asusa ili neka naponska opstrukcija


- R a v e n L o r d -

:: Znaci, problem i dalje postoji, sto znaci da nema veze sa pastom uopste
::
::
:: ::
:: :: delete
:: ::
:: :: :: Tvoj problem je jednostavan. Sve novije ploce imaju kontrolu temperature prilikom pokretanja racunara, znaci temperatura je veca tj. ne provodi se dobro i racunar se sam ugasi da procesor ne bi pregoreo. Tvoj problem je u termalnoj pasti koja povezuje procesor i cooler, promeni termalnu pastu i sve ce raditi ok
:: :: ::
:: :: :: pozdra
:: ::
:: :: Bravo,svaka ti cast,ja to nikad nebih rekao,promenio sam pastu, ustvari stavio sam,jer paste nije ni bilo na procesoru i upalio se i radi,vise se negasi ali sad nemam sliku nece monitor da se upali,skinuo sam batericu na pet minuta mislio sam da treba bios da se resetuje ali nece sta sad?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alexakralj Re: 10.10.2007. 17:40 #29892

status: user
broj poruka: 424

Prvo se desavalo sledece:kad upalim komp radi 2 sekunde i odmah se ugasi.
Skinuo sam kuler i stavio pastu,vratio kuler, upalim,radi vise se negasi sam ali nemam sliku na monitoru,kuler se vrti,kuler na grafickoj isto radi,stavio sam 5700 asusovu graficku isto se desava,memoriju sam stavio drugu isto ali da neduzim vise da li moze biti da je baterica crkla ili da ga nosim u servis .U svakom slucaju hvala svima na pomoci
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stripy Re: Re: 10.10.2007. 17:52 #29893

status: user
broj poruka: 4163
Ako imaš matičnu ploču sa intel čip setom (i 845 865 875) pipni južni most. Najverovatnije se kuva. Ako je tako crkla ti je ploča

Svega ovoga, naravno, ne bi bilo da je Pera otišao pravo u policiju

::
:: Prvo se desavalo sledece:kad upalim komp radi 2 sekunde i odmah se ugasi
:: Skinuo sam kuler i stavio pastu,vratio kuler, upalim,radi vise se negasi sam ali nemam sliku na monitoru,kuler se vrti,kuler na grafickoj isto radi,stavio sam 5700 asusovu graficku isto se desava,memoriju sam stavio drugu isto ali da neduzim vise da li moze biti da je baterica crkla ili da ga nosim u servis .U svakom slucaju hvala svima na pomoc
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE E, sada ga baci 10.10.2007. 17:57 #29894

status: user
broj poruka: 5696
XP je radjen na klakavoj plasticnoj polimerkoj podlozi a ne na keramickoj, pa se lako prekinu vodovi. To je servispc video X puta a i zajedno smo probali 2-3 takva modela koja su tako riknula. Probaj ubosti radi probe tu neki Duron ili Thunderbird model. Cesto se desi jer su kuleri sa prenapregnutim alkama a procesori kljakavi...


- R a v e n L o r d -

::
:: Prvo se desavalo sledece:kad upalim komp radi 2 sekunde i odmah se ugasi
:: Skinuo sam kuler i stavio pastu,vratio kuler, upalim,radi vise se negasi sam ali nemam sliku na monitoru,kuler se vrti,kuler na grafickoj isto radi,stavio sam 5700 asusovu graficku isto se desava,memoriju sam stavio drugu isto ali da neduzim vise da li moze biti da je baterica crkla ili da ga nosim u servis .U svakom slucaju hvala svima na pomoc
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
andrejnp Probaj da zamnis graficku!!!!!!!!! 10.10.2007. 19:18 #29896

status: user
broj poruka: 486
Meni je bio isti problem. Zavrte se svi ventliatori u kucistu sve krene i stane i tako bi islo u nedogled a ga ne prekinem. Pneki put se upali kada malo jace pritisnem na graficku dobije kontak i komp se upali. To je bilo sa koniguracijom sledecom..3200 amd 939,n4 ploca asus, 2x512ddr 400, 6600 gt gtigabyte, 450 wati chiftec, 250hdd WD. Cim sam zamenio graficku sve je proradilo kako treba!!!!!

Probaj to... Nista ti nece hvaliti!!!!!!!!!!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
andrejnp zivo me zanima sta je bilo sa kompom!!!!!!! 10.10.2007. 23:17 #29924

status: user
broj poruka: 486
????
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alexakralj Re: zivo me zanima sta je bilo sa kompom!!!!!!! 11.10.2007. 11:07 #29954

status: user
broj poruka: 424

Nista moram da ga nosim u servis jer nista od predloga nije uspelo,izgleda da je ploca ili procesor a ja nemam drugi procesor i drugu plocu da udvrdim sta je.Pozdrav

:: ???
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alexakralj Procesor 16.10.2007. 17:07 #30394

status: user
broj poruka: 424

Riknuo procesor,stavio sam drugi i radi kao sat

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646111.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs