Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Zanimljive Internet adrese
Iznajmljivanje stana, tapaciranje fotelje
STRANA 1 OD 1
acanen Iznajmljivanje stana, tapaciranje fotelje 17.11.2014. 21:03 T59581

status: user
broj poruka: 921
1. Da li je bolje iznajmiti stan preko oglasa ili preko agencije koja radi sa nekretninama?
Koliko para uzima agencija za iznajmljivanje stana? Cuo sam da neke uzmu celu stanarinu dobijenu za prvi mesec.
2. Koja je realna cena za tapaciranje kozne fotelje? Stavio bih somot ili neki slican materijal i zamenio sundjere na fotelji a jedan majstor mi je rekao da tapaciranje kosta 70 evra plus je jos potrebno kupiti materijal.

Hvala unapred na odgovorima.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Iznajmljivanje stana, tapaciranje fotelje 17.11.2014. 21:48 #571595

status: user
broj poruka: 18944
1. Kao neko sa dosta iskustva sa agencijama i rentiranjem, mogu ti reći da je najpouzdanija i najbolja opcija iznajmljivanje na preporuku (prijatelja, rođaka), iako to nije baš uvek moguće, nažalost, zavisno od situacije. Ako to postoji kao opcija, moj ti je savet, ako je neko pouzdan, isplati se da značajno spustiš rentu, zarad dogovora na duže staze, veoma je teško danas naći normanu osobu.
Kao alternativa, agencije su bolja opcija (nužna), ne bih da ulazim u razloge, ali videćeš već i sam zbog čega, mnogo je lakše i brže, i naravno to mora da se plati.

2. Cena od 70eu za ruke za kožnu fotelju nije malo, ali je takođe normalna i ok cena ako ti majstor kvalitetno presvuče fotelju. U tom slučaju, od zavisnosti od materijala, ta fotelja posle presvlačenja može da bude još kvalitetnije urađena od one koju kupiš novu u prodavnici.


:: 1. Da li je bolje iznajmiti stan preko oglasa ili preko agencije koja radi sa nekretninama
:: Koliko para uzima agencija za iznajmljivanje stana? Cuo sam da neke uzmu celu stanarinu dobijenu za prvi mesec
:: 2. Koja je realna cena za tapaciranje kozne fotelje? Stavio bih somot ili neki slican materijal i zamenio sundjere na fotelji a jedan majstor mi je rekao da tapaciranje kosta 70 evra plus je jos potrebno kupiti materijal
::
:: Hvala unapred na odgovorima.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 17.11.2014. 21:54 #571598

status: user
broj poruka: 3974
preko oglasa trazis samo oglase koje kada nazoves dobijes vlasnike a 80% ako ne i vise su agencije po oglasima.. direktno preko agencije je mozda bolje ali samo agencije koje na oko izgledaju organizovano i rade vise od par ljudi.. jednom sam otisao tako u neku `agenciju`, radilo jedno devojce samo u nekom polunamestenom stanu/lokalu dao par k dinara za info, dobio q, svi brojevi su bili lazni, ili nevazeci, tako da sam sledeci dan otisao tamo i bio malo grublji i devojka em sto mi je vratila pare, slala mi je emailove pravih stanova jedno dve nedelje svaki dan iznova i iznova, iako sam nasao stan odmah nakon par dana od incidenta..

sa druge strane prosle godine sam otisao u profi agenciju, radile su par gospodje, izasle su mi maksimalno u susret, istog dana sam obisao sa jednom od njih par stanova i sutradan vec se uselio.. placanje je bilo 50% od stanarine koje se dogovoris sa vlasnikom koji takodje dolazi u agenciju da se potpise ugovor i sve po ps-u.. nalaze se na Novom Beogradu, ako ti treba nesto u tom delu, mada imaju stanove svuda, reci da ti pustim vise informacija..


Intel I5 4670 + Arctic Cooling Freezer I30
Gigabyte G.1 Sniper B5
Kingston HyperX Beast 2x4gb 1600mhz
Seagate Baracuda 1Tb
Seasonic G550 550W Gold
Fractal Design Define R4 Black Pearl with Side Window
Dell P2414H...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
acanen .... 17.11.2014. 22:16 #571604

status: user
broj poruka: 921
Hvala vam mnogo na brzim odgovorima.

1. Probao sam da preko rodjaka i prijatelja nadjem stanare ali nisam uspeo. Sada nije najbolji period godine za iznajmljivanje stanova jer se uskoro zavrsavaju predavanja na fakultetima i ljudi koji iznajmulju stanove se vracaju u svoje gradove.
Da li znate neku proverenu agenciju za iznajmljivanje stanova?

2. Tapacirao bih talijansku koznu fotelju preko 30 godina staru na kojoj ima dugmadi na naslonu pa mi zbog toga treba preporuka za nekog kvalitetnog tapatara.
Cena tapaciranja sa materijalom je oko 15000 sto je bas skupo a ja sam preporuku za tapetara dobio od poznanika. Nova fotelja na razvlacenje koja ne moze da se uporedi sa stilskom foteljom kosta oko 20000 dinara pa mi zbog toga tapaciranje ne izgleda povoljno.


Potrebna mi je proverena agencija za nekretnine koja ce pre decembra da iznajmi stan.
Sta se desava ako agencija za nekretnine uzme celu prvu stanarinu a ljudi koji iznajmljuju stan se isele posle mesec dana? Znam da se potpisuje ugovor ali tesko ce se naci neko ko ce da plati iznajmljivanje stana za par meseci unapred.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 17.11.2014. 22:39 #571616

status: user
broj poruka: 3974
pa to za novac unapred moras da vidis sa njima i sa ljudima koji budu prihvatili takav uslov useljavanja.. imas i opciju jedne stanarine unapred kao depozit, sto im vracas kada budu odlazili..

Intel I5 4670 + Arctic Cooling Freezer I30
Gigabyte G.1 Sniper B5
Kingston HyperX Beast 2x4gb 1600mhz
Seagate Baracuda 1Tb
Seasonic G550 550W Gold
Fractal Design Define R4 Black Pearl with Side Window
Dell P2414H...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
acanen .... 17.11.2014. 22:52 #571621

status: user
broj poruka: 921
Sigurno cu uzeti celu stanarinu unapred i mozda sastaviti ugovor o iznajmljivanju.
Zanima me sta se desava u situaciji kada dam agenciji za nekretnine da izda stan i oni mi za to naplate par stotina evra a stanari zbrisu posle mesec dana.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 17.11.2014. 22:54 #571622

status: user
broj poruka: 3974
e to je vec malo ozbiljnija stvar.. moraces onda da ides po agencijama da vidis kako to ide, ili jednostavno okaci oglas u novinama kao vlasnik, ljudi obicno takve oglase prvo gledaju..

Intel I5 4670 + Arctic Cooling Freezer I30
Gigabyte G.1 Sniper B5
Kingston HyperX Beast 2x4gb 1600mhz
Seagate Baracuda 1Tb
Seasonic G550 550W Gold
Fractal Design Define R4 Black Pearl with Side Window
Dell P2414H...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
acanen .... 17.11.2014. 23:05 #571625

status: user
broj poruka: 921
Hvala ti na trudu i odgovorima.

Dao sam oglas u Halo oglase ali nije se puno ljudi javilo iako je stan u centru Bg-a.

Ako neko ima preporuku za dobrog tapetara ili agenciju za nekretnine/ iznajmljivanje stanova neka napise u ovoj temi danas ili sutra.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 17.11.2014. 23:16 #571628

status: user
broj poruka: 3974
nista brate, u zdravlje da sve bude kako treba.. :)

Intel I5 4670 + Arctic Cooling Freezer I30
Gigabyte G.1 Sniper B5
Kingston HyperX Beast 2x4gb 1600mhz
Seagate Baracuda 1Tb
Seasonic G550 550W Gold
Fractal Design Define R4 Black Pearl with Side Window
Dell P2414H...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 18.11.2014. 15:49 #571712

status: user
broj poruka: 12785
Nikad mi neće biti jasno zašto bi neko iznajmljivao stan u centru Beograda... U proseku ti stanovi koštaju 300-350 evra za 35 kvadrata, dok recimo isti takav stan na Novom Beogradu i Zemunu košta 200.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem ... 18.11.2014. 15:53 #571713

status: user
broj poruka: 3797
U Zemunu, na Karaburmi, na Medaku, i u Visnjici se moze naci jednosoban stan 30-35 kvadrata za 100-120 jevreja...


INTEL I7 4790k petarda @ Megahalems red
ASUS Maximus VII Hero
KINGSTON HyperX 2x4 gb 1800
MSI TF3 gtx 660 sli
SAMSUNG 120gb EVO
CM V700
SAMSUNG 2233rz 3D 120hz

:: Nikad mi neće biti jasno zašto bi neko iznajmljivao stan u centru Beograda... U proseku ti stanovi koštaju 300-350 evra za 35 kvadrata, dok recimo isti takav stan na Novom Beogradu i Zemunu košta 200
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
acanen .... 18.11.2014. 20:26 #571748

status: user
broj poruka: 921
Stan se iznajmljuje da se ne bi placali racuni a i vecini tih par stotina evra znaci. Tesko je iznajmiti stan na periferiji Bg-a a u centru se iznajmljuju stanovi od 50 kvadrata za oko 300 evra i mislim da je u tu cenu uracunat placen infostan i struja.
Nije isplativo ni prodati stan jer kvadrat ne vredi kao ranije a potrebno je renovirati stan da bi se podigla njegova vrednost.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 19.11.2014. 03:02 #571803

status: user
broj poruka: 4230
Posalji mi na email podatke. Možda mogu pomoći.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum Re: .... 19.11.2014. 18:03 #571887

status: user
broj poruka: 12785
Mislim da grešiš. Većina stanova u centru te izadje lako preko 300 evra sa računima, jer većina u centru ima centralno grejanje. Proveri to pre iznajmljivanja, traži poslednje račune za struju i info stan.

250 iznajmljivanje, struja 30 evra, grejanje opušteno može 50-60 evra da košta.


:: Stan se iznajmljuje da se ne bi placali racuni a i vecini tih par stotina evra znaci. Tesko je iznajmiti stan na periferiji Bg-a a u centru se iznajmljuju stanovi od 50 kvadrata za oko 300 evra i mislim da je u tu cenu uracunat placen infostan i struja
:: Nije isplativo ni prodati stan jer kvadrat ne vredi kao ranije a potrebno je renovirati stan da bi se podigla njegova vrednost
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: Re: .... 19.11.2014. 18:09 #571890

status: user
broj poruka: 18472
100% tacno.

:: Mislim da grešiš. Većina stanova u centru te izadje lako preko 300 evra sa računima, jer većina u centru ima centralno grejanje. Proveri to pre iznajmljivanja, traži poslednje račune za struju i info stan
::
:: 250 iznajmljivanje, struja 30 evra, grejanje opušteno može 50-60 evra da košta
::
::
:: :: Stan se iznajmljuje da se ne bi placali racuni a i vecini tih par stotina evra znaci. Tesko je iznajmiti stan na periferiji Bg-a a u centru se iznajmljuju stanovi od 50 kvadrata za oko 300 evra i mislim da je u tu cenu uracunat placen infostan i struja
:: :: Nije isplativo ni prodati stan jer kvadrat ne vredi kao ranije a potrebno je renovirati stan da bi se podigla njegova vrednost
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
acanen .... 19.11.2014. 23:22 #571931

status: user
broj poruka: 921
@operator
Namerno nisam stavio naziv ulice jer je ovo ipak forum. Radije ne bih iznajmio stan nekom sa foruma ili prodao racunarsku komponentu jer uvek moze da dodje do rasprave na forumu.
Ako imas neki savet napisi ga u temi. Hvala na odgovoru.

@Daum
Kakva ce cena iznajmljivanja stana biti zavisi od grejanja, starosti zgrade (u centru je uglavno starogradnja), namestaja, parking mesta a pored toga jos dosta sitnih stvari utice na iznajmljivanje npr. telefon, klima uredjaj, internet, kablovska...
Recimo za krecenje stana i zamenu namestaja bi trebalo izdvojiti dosta para a ni to ti ne garantuje da ces iznajmiti stan. Video sam da se stanovi iznajmljuju za 350-400e u centru ali deluju bas sredjeno. Uzeo bih stanarinu unapred, ogranicio racune tj. preko odredjene cifre stanari placaju i sastavio ugovor o iznajmljivanju koji izgleda da ne znaci mnogo.

Jos uvek se nisam raspitao za tapaciranje iako sam na internetu nasao nekoliko desetina brojeva telefona tapetarskih radnji. Stvarno bi mi znacila necija preporuka tapetara ili barem okvirna cena tapaciranja fotelje.

@SVI
Hvala vam na odgovorima.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zerocool55 re 24.11.2014. 13:12 #572448

status: user
broj poruka: 1130
Otvaram ovu temu opet jer meni je isto postreban stan do 200 eura bilo najdalje 7 KM od centra grada.. Po mogucstvu bez CG

Ako neko ima konkretne ponude ili da me uputi gde da trazim neka mi javi jer sve je teze naci takvo nesto ili nemoguce..


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
prashinar Mislim da od drugara drugarica ili drugar traži cimera u stanu. 24.11.2014. 15:52 #572456

status: user
broj poruka: 517
Stan je na Žarkovu. Vidi da li ti odgovara pa mi javi da se raspitam.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zerocool55 nazalost, 24.11.2014. 15:59 #572457

status: user
broj poruka: 1130
Mislio sam da stan uzmem za mene licno bez ikoga nije mi vazno koliko ce da bude kvadrata samo da ne bude preko 200 eura najbolje bi bilo na NBG ili Karaburmi pa onda bilo gde...

Mislim da od drugara drugarica ili drugar traži cimera u stanu.
:: Stan je na Žarkovu. Vidi da li ti odgovara pa mi javi da se raspitam
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem ... 24.11.2014. 16:06 #572458

status: user
broj poruka: 3797
Druze, puni oglasi stanova na periferijama 5-6 km od centra, bas ono sta tebi treba. Ne znam o cemu pricas? 200 jura je mnogo, imas od 120-150 stanove da biras.

http://www.halooglasi.com/nekretnine/stambeni-prostor/pretraga.57.html?grupa=Stambeni+prostor&valid=true&rubrika=13&location=Beograd&price=150&area=&jedinica_mere=a&rooms=0


INTEL I7 4790k petarda @ Megahalems red
ASUS Maximus VII Hero
KINGSTON HyperX 2x4 gb 1800
MSI TF3 gtx 660 sli
SAMSUNG 120gb EVO
CM V700
SAMSUNG 2233rz 3D 120hz

:: Otvaram ovu temu opet jer meni je isto postreban stan do 200 eura bilo najdalje 7 KM od centra grada.. Po mogucstvu bez C
::
:: Ako neko ima konkretne ponude ili da me uputi gde da trazim neka mi javi jer sve je teze naci takvo nesto ili nemoguce.
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zerocool55 re 04.12.2014. 15:24 #573604

status: user
broj poruka: 1130
Adzem:

Kako li sam to predvideo ne znam,ali hvala sto si mi to uradio inace kada sam ja trazio nije mi dao vise od 3 stana ukupno sada koliko oces,mozda sam nesto zeznuo ..

E sada kada imam par stanova u prici treba mi savet na sta obratiti paznju prilikom podpisivanja ugovora? Kako to ide da me ne zajebu ?

Sta da gledam u stanu na sta da obratim paznju?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 04.12.2014. 15:28 #573605

status: user
broj poruka: 18472
Kako se kotira lokacija Banovo Brdo? Nova gradnja. Prazan stan.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60281. Broj poslatih odgovora: 646153.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs