Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
Ultra mega giga riba bitno :)...svi da procitaju
STRANA 1 OD 1
Ognjeni Ultra mega giga riba bitno :)...svi da procitaju 10.10.2007. 18:22 T5965

status: user
broj poruka: 4506
Nemam nikakvo pitanje nego vise `malu` sugestiju ...svi koji imaju iole brzu vezu, neka ukucaju u google download autopatcher (poslednja verzija je auvgust 07..330 mb )...to je fenomenalan program koji u sebi sadrzi sve dosadasnje( do avgusta ) zakrpe, poboljsanja i unapredjenja win xp-a ....( oko 1 gb zakrpa kada se sve to raspakuje)....MIcrosoft je zabranio skidanje i izdavanje novih verzija software-a (jer se preko njega mogu updatovati `nelegalne ` kopije windowsa i zaobici `genije ` :) tako da brzo na skidanje dok je jos ima .) ....toliko od mene...samo sam hteo da malo skrenem paznju na bitnu stvar...bar ce biti manje posla i pitanja ovde, riknuo mi win :)

ajd uzdravlje :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Meni je taj Autopecer 10.10.2007. 20:32 #29907

status: user
broj poruka: 9392
Najgluplja stvar koju sam u zivotu video. Win se moze apdejtovati i bez genijalnih zavrzlama, a sve o no sto mi drugi i automacki pecuju... To moje masine nece videti.

http://pcberza.co.yu/forum/topic.php?topid=5964&forid=23&katid=6



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Nekako, niste u pravu 10.10.2007. 20:43 #29909

status: user
broj poruka: 6643
Ognjeni, kupiš Digital! a i poneki drugi list i dobiješ taj autopatcher na disku, ako nemaš brzi internet, tako da ne mora da se žuri, radi se o oktobarskim izdanjima, a, ona od pre koji mesec, davala su dotadađnje autopatcher-e, tako da dotični neće nestati još poduže.
VMARC, također nisi u pravu, autopatcher ti daje totalnu kontrolu i izbor šta ćeš i da li ćeš da instaliraš od update - hotfix - custom dodataka, dovoljno je da se maneš next-next-ok-apply to all-are you sure/yes-next navike, i lepo izabereš šta ti treba, a šta ne. Lepo je navedeno šta je šta, šta je MS-ovo, šta nije, šta je bezbednosni update, šta ne... pa biraj i čitaj. U suprotnom, autopatcher će preurediti desktop, start meni, podrazumevane folder opcije i slično, što obično iznerivra one koji nisu imali strpljenja kod instalacije - jer nisu ni čitali. Posebno, ako još ne znaju kako da to vrate (recimo, ja sam se klao sa language bar-om za koji sam ne čitajući, izabrao da ga ukokam, al` ga je sakrio, svaka mu čast!).
E, sad, da li će ili neće, neki od kbxxxx hotfixeva iz Microsofta da pravi probleme ili da ih rešava ili i jedno i drugo, svakako nije problem autopatcher-a, već MS-a i nas.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni Re: Meni je taj Autopecer 10.10.2007. 21:29 #29912

status: user
broj poruka: 4506



:: Najgluplja stvar koju sam u zivotu video. Win se moze apdejtovati i bez genijalnih zavrzlama, a sve o no sto mi drugi i automacki pecuju... To moje masine nece videti
::
:: http://pcberza.co.yu/forum/topic.php?topid=5964&forid=23&katid=
::
::
::
::


a da li si mozda primetio koliko ima problema sa updatom odkako se pojavio `genije` od microsofta ?Sa ovim mozes sve lepo da namestis , podesis sa 2 klika ...zamisli da reinstaliras sistem..koliko njih ima win xp sa svim updatovima ?? 2 % ljudi ...koliko puta treba da klikne yes, yes, pa restart za svaki CRITICAN i neophodan update ( a ima 1 gb podataka) ? milion puta....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Nekako, niste u pravu 10.10.2007. 21:36 #29914

status: user
broj poruka: 9392



Ma znam ja sve to, ali sam pobornik sveze instalacije i (najcesce) Automatic update off, zajedno sa Control centrom da nebi smarao.

Nikada mi nista nije dobro radilo kao sveza instalacija Win i Automatic update, ali samo na mojim masinama, koje su BTW sve na licenciranim OS ovima.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni 2 glave su pametnije od jedne 10.10.2007. 22:13 #29917

status: user
broj poruka: 4506


::
::
::
::
:: Nikada mi nista nije dobro radilo kao sveza instalacija Win i Automatic update, ali samo na mojim masinama, koje su BTW sve na licenciranim OS ovima

::


Stvarno nema potrebe da vise komentarisem....pricam ovde o tome kako pomoci nasim ljudima koji 99 % nemaju licencirani OS i ubrzati stvar a ti govoris kako mi nismo u pravu.Lako je uraditi update na licenciranom OS-u i nitices imati problema ALI i pored toga ovo je stvar koja 100 x ubrzava instalaciju velikog broja zakrpa ( koju 99 % ljudi nema )


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
krkub @VMARC 10.10.2007. 23:30 #29928

status: user
broj poruka: 1007



slazem se


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rasha44 Re: 10.10.2007. 23:47 #29933

status: user
broj poruka: 1492
Svako ima svoj sistem, ali mnogi koriste Autopatcher jer im je tako lakse.
Ja dobijam bilten od Microsofta i onda odem na nihov Technet sajt, skinem ono sto mislim da je zaista kriticno i `rucno` instaliram. Do sada nisam imao nikakvih problema. Naravno, Autoupdate sam iskljucio odmah posle instalacije XP-a.
Ima i jedan dobar sajt na kome su postavljene sve zakrpe, sa pristojnim objasnjenjenjima cemu sluze, i direktim linkovima za skidanje od Microsofta:
http://www.softwarepatch.com/

U jednom od biltena koje dobijam, naisao sam na ovaj link. Momci nameravaju da nastave sa `osvezavanjem` Autopatchera. Koga interesuje, vise detalja na ovom linku.
http://www.autopatcher.com/137#more-137

Rasha

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: 2 glave su pametnije od jedne 11.10.2007. 01:16 #29937

status: user
broj poruka: 9392



::
:: Stvarno nema potrebe da vise komentarisem....pricam ovde o tome kako pomoci nasim ljudima koji 99 % nemaju licencirani OS i ubrzati stvar a ti govoris kako mi nismo u pravu.Lako je uraditi update na licenciranom OS-u i nitices imati problema ALI i pored toga ovo je stvar koja 100 x ubrzava instalaciju velikog broja zakrpa ( koju 99 % ljudi nema )
::
::
::

Ne, vidi Ognjeni, nisi razumeo. Procitaj ponovo sta sam napisao. Ne solim ja nikome pamet, kao sto rece Rasa, svako ima svoj sistem.
rekao sam da ISKLJUCUJEM Automatic update i to uglavnom ljudima koji nse jedva snalaze u vordu i ekselu a kamoli sa genijalnom validacijom.
Citiram:` Nikada mi nista nije dobro radilo kao sveza instalacija Win i Automatic update, ali samo na mojim masinama, koje su BTW sve na licenciranim OS ovima`.
Taj deo se ognjeni odnosio na moje masine, znac automatic update mi stoji ukljucen samo na mojim masinama i to iskljucivo zato jer mi genijalna validacija prolazi.

Sto se tice Autopecera, ako ti je dobar koristi ga, to je tvoje pravo, necu ja da solim pamet bilo kome. To sto ga ne koristim to jesa druge strane moje pravo, mozda gresima ali eto... za sada smatram da je to nepotrebna glupost i ostajem pri tome.

PS. A to sto koristilm licencirane OS, mislis da je zato jer tako volim... HAHAHHAHAHAHAHA

Pozdrav.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud xe xe 11.10.2007. 02:35 #29941

status: user
broj poruka: 3738
kako bih ja razvalio nos kolegi koji je pokusao da genijalno validuje kopiju win-a.Kad je neko glup onda je glup.
a sta ti ja znam...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: xe xe 11.10.2007. 02:57 #29943

status: user
broj poruka: 9392



:: kako bih ja razvalio nos kolegi koji je pokusao da genijalno validuje kopiju win-a.Kad je neko glup onda je glup
:: a sta ti ja znam..
::
::

A brate... Ima sijased glupljih slucajeva... Meni je covek trazio SATINU plocu... A pritom je preko 10 sati dnevno za racunarom .)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dbqp Završna reč 11.10.2007. 11:15 #29955

status: user
broj poruka: 1368
Mene je to WGA podsetilo na VGA kad sam ga prvi put video :) Mogli su da smisle malo markantniji naziv za `to` za pare koje zaradjuju trujuci omladinu sirom sveta raspalom Windozom! Da me ne mrzi davno bi ja otiso da Lajnuksujem, nego mater navikla na poznat GUI pa reko neću ženi da kvarim ugođaj (zlo)upotrebe računara :) Elem, odnosno Bond, koliko su ljudi informatički mentalnozaostali govori primer mog drugara kome sam instalirao fresh winxp (dečko je nesposoban nos da obriše a kamo li da koristi komp koji zakucava nedelju dana nakon formatiranja i sve-iz-početka instalacije mada tome u prilog ide kvalitet i renome ASRock MBova i divnih P4 Northwooda koji su zamena za ringlu i rernu kada ti nešto od napred pomenutog crkne tj. pregori) i dečko je odabrao da skine WGA. I sad pizdi što ga Windoza smara svaki dan sa tom debilidacijom! A - MORA CAPSOM - VI OSTALI KOJI MUDRUJETE I PAMETUJETE, IMALI LEGALAN, NELEGALAN, ILEGALAN, POLULEGALAN WINXP ili pak NE uradite sledeće: Pretpostavljajući da ste instalirali XP SP2 odaberite opciju (ne znam de je, ali znam da pokažem prstom :)) [b]DOWNLOAD updateS BUT DONT AUTOMATICALLY INSTALL THEM[/b], treća opcija u nizu čini mi se i time dobijate selektivnost u tome šta ćete updateovati! A kada se pojavi `genije` kako ga zovete - jednim pokretom NOŽA ga isecite, odnosno unchekirajte box ispred njega i POZDRAVITE Vilijema Kapijskog od mene.
...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic .. 11.10.2007. 11:19 #29957

status: user
broj poruka: 18944
slazem se da je glupost
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60282. Broj poslatih odgovora: 646160.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs