Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
LAN kartica
STRANA 1 OD 1
krstak LAN kartica 11.10.2007. 10:27 T5973

status: user
broj poruka: 71

Pre dva meseca sam se prikljucio na SBB-ov kablovski net i naravno, dobio sam od njih modem koji se moze povezati sa kompom preko USB-a i LAN-a. Interesuje me da li bih dobio nesto brzu ili bolju vezu kada bih ubacio LAN karticu?
Preporucite mi neku karticu jer se u to ne razumem ( video sam neku Digitus-ovu za 450 din, ne uliva mi poverenje ali mozda mi bolja i ne treba).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud kupi 11.10.2007. 10:36 #29953

status: user
broj poruka: 3737
Meni se cini da je to isti djavo.Mada bi trebalo da je preko kartice malo brze sve.
a sta ti ja znam...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dbqp Radiće to lepo i bez NICa 11.10.2007. 11:23 #29958

status: user
broj poruka: 1368
Kao što mi već 4 godine i radi. Nikada nisam imao problema sa netom, jedino šta me je zezalo je debeli koaksijalni kabel koji mi se jedno vreme non-stop vadio iz onog parčeta metala koje se šrafi na modem (nemam pojma kako se to zove, valjda buksna, mada ova reč asocira na nešto drugo mene i moje prijatelje :)). Elem, ne sekiraj se ti ništa, ako ploča već nema integrisan NIC, nemoj da bacaš pare bez veze radiće ti isto, razliku u radu nećeš osetiti ni primetiti - jer je nema! Rekoh ti gore, 4 godine ide preko USBa, i plus je mator modem.
A kad si već kolega SBBovac, da te uputim na nešto što će ti radikalno izmeniti svet u kome živiš, ne znam koliki si avanturista ali zaista sam ubeđen da će te interesovati nešto što ti pruža 150tak TB besplatne muzike, softvera, video zapisa, filmova... Itd.
informiši se putem wikipedije šta je DC++ i ne zaboravi link:
elitehub.ej.am
Toliko
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dbqp Umalo da zaboravim 11.10.2007. 11:25 #29959

status: user
broj poruka: 1368
Treba ti FlatHOME (ne onaj buđavi 512/64 nego flat sa LOKALOM) da bi u potpunosti uživao u ovome... Ne moraš da kažeš hvala, ali zato u share strpaj 20+ GB svega i svačega i igraj sa 2500 hiljade ljudi igru bez granica... I kupi veći hard, trebaće ti veruj mi :D :D :D
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
krstak Zbog lokala sam i uveo SBB 11.10.2007. 11:43 #29961

status: user
broj poruka: 71
Sto se tice lokala, trenutno sam na statusu i skidam non stop nesto. Probacu da se prijavim na elite jer je ovde ocajan download (uplatio sam pre neki dan pojacan lokal 768/384 i skida sporije nego dok sam imao 512/384). Ne znam da li je to do SBB-a ili neceg drugog.
Hvala na savetu, ustedecu 450 din mada me kopka prazan PCI slot iz koga sam izvadio stari dial up modem. Razmislicu jos malo jer mi ponestaje USB-ova.
pozdrav.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
BataCele Cekaj... 11.10.2007. 14:09 #29974

status: user
broj poruka: 1532
Ne mali broj korisnika ne koristi mreznu karticu jer postoji neka nekompatibilnost (ili vec sta) sa eksternim modemom koji koristi SBB za povezivanje korisnika na mrezu. I ja razmisljam da, iznerviran stalnim drndanjem i blokiranjem kompa, ovih dana prespojim na USB ulaz.

Kada imas flat, nema nikakve razlike jer, u praksi, USB ima vecu propusnu moc nego provajder sto ti omogucava.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djboki USB Zeza 11.10.2007. 16:39 #29986

status: user
broj poruka: 96
Ljudi su promašili temu potpuno,upravo pravi probleme kada radi preko USB-a,a to zbog
loših drajvera koji stižu sa kablovskim modemom.Zato obavezno pazari LAN karticu,
i rešićeš se bede u startu.Imaš u Imtelu za 450din,mislim da je Digitus odlična je,ili pogledaj u oglasima na PC Berzi, prodaju ljudi za 2 eura.
Inače trenutno se najviše isplati klasičan flathome 256/128,ako hoćeš da se igraš preko mreže
a za klasičan surf vidi ima dosta novih paketa po povoljnim cenama.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ruff Re: Zbog lokala sam i uveo SBB 11.10.2007. 18:57 #30006

status: user
broj poruka: 829

:: Hvala na savetu, ustedecu 450 din mada me kopka prazan PCI slot iz koga sam izvadio stari dial up modem. Razmislicu jos malo jer mi ponestaje USB-ova


pogledaj malo, mozda ti se dopadne usb hub, oko 200din, ili PCI usb kontroler, u oba slucaja dobijes jos cetiri(+1) slota za usb, mislim da ce ti to biti dovoljno...
poz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
krstak Sada sam zbunjen 11.10.2007. 20:14 #30012

status: user
broj poruka: 71
Neko mi kaze USB pravi problem dok drugi LAN kartica. Ko je tu u pravu?
Imam vec PCI USB karticu i ne bih stavljao jos jednu ali LAN karticu bih stavio ako zaista vredi.
Jedan ortak mi je pricao da sa LAN-om bolje radi ali mi nije naveo nista konkretno (da li ce biti brza veza, stabilnija, nece dolaziti do prekida i slicno).


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djboki Ja sam naveo moje ikustvo 11.10.2007. 20:59 #30014

status: user
broj poruka: 96
Ja sam ti naveo moje iskustvo,i iskustvo drugih ljudi koje poznajem a koriste SBB.Takođe
i serviseri iz SBB-a daju prednost LAN kartici,jer i sam kablovski internet funkcioniše kao
velika mreža u kojoj si ti jedan od X klijenata.Znači dovoljno je da instaliraš mrežnu
karticu i ne trebaju ti nikakvi drugi drajveri,u slučaju DIGITUS kartice koju sam pomenuo
Windows je sam prepozna i instalira drajvere,jer ima Realtek 1839 čip.Ti samo podesiš TCP protokol na `Obtain` i odmah se kačiš na mrežu.Ovo poslednje podešavanje će takođe Windows sam da odradi,tvoje je samo da proveriš,a to će ti objasniti ljudi iz SBB-a kada ti donesu modem.

Nadam se da sam ti pomogao,uostalom radiće i sa Usb-om,brzina je ista,ali je ovo stabilnije rešenje i ne pravi nikakve probleme.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zokikaze odgovor 12.10.2007. 08:53 #30047

status: user
broj poruka: 4
Isto sr*je drugo pakovanje! Nemoj da se opterecujes tim, brzina ce ti biti ista a i stabilnost ako ti je sve ispravno na kompu! Ja inace koristim LAN karticu jer imam kad kuce nekoliko umrezenih racunara, a dok sam imao samo jedan koristio sam USB i nikakve razlike nema.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646145.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs