Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Zanimljive Internet adrese
Online trgovina - povraćaj novca i zavlačenje
STRANA 1 OD 1
milojca Online trgovina - povraćaj novca i zavlačenje 12.12.2014. 11:15 T59850

status: user
broj poruka: 207
Pozdrav svima,

naime radi o kupljenoj robi preko neta koja je stigla ali je očajnog kvaliteta, ista je vraćena prodavcu pošto je on u procesu dogovora garantovao da se roba može vratiti ako nisam zadovoljan. E sada je došao na red povraćaj novca, posle par nedelja koliko je njemu navodno trebalo da dobije novac od svog dobavljača čovek obeća uplatu, ali se eto slučajno odjednom vraća na nivo deteta od 2-3 godine pa zaboravlja da uplati, pogreši broj računa iako može da kopira iz poruke, šalje popunjen obrazac za plaćanje iz aplikacije koji naravno nije ni prosleđen i služi se ostalim naivnim trikovima.

Moje pitanje je koje su opcije oko prijave policiji?

Znam kako se zove, adresu, facebook profil a posedujem naravno i sve poruke razmenjene, e jedino što mu je roba već vraćena pa praktično ne posedujem fizički dokaz da je bila kod mene ali verujem da su poruke dokaz pošto se iz njihovog konteksta može zaključiti o čemu se radi.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pastirko tako, kako je :D 12.12.2014. 11:29 #574728

status: user
broj poruka: 242



Kolika je vrednost bivse vam transakcije u mnogome zavisi da li ce policija da reaguje . Napisu izvestaj ali nista se ne desi ako je manje od 15k cini mi se. Samo privatna tuzba koja kosta boga oca i ne isplati se. Ak se nije zakon skoro menjao...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
milojca Siva, ili da kažem crna zona zakona 12.12.2014. 11:39 #574732

status: user
broj poruka: 207

Radi se o 6000, koliko sam upoznat pre je bila neka suma od 5000 ispod koje nisu ništa radili. Ali je to sada očigledno 15000, gledam sada po zakonu o prevarama, ovo izgleda spada u ¨sitnu krađu i prevaru¨ pošto se time smatra sve ispod 15000 i ide po privatnoj tužbi.

Sitna krađa, utaja i prevara Član 210.(1) Ko učini sitnu krađu, utaju ili prevaru,kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do šest meseci.(2) Krađa, utaja i prevara smatraju se sitnom, ako vrednost ukradene ili utajene stvari, odnosno šteta prouzrokovana prevarom ne prelazi iznos od petnaest hiljada dinara, a učinilac je išao za tim da pribavi malu imovinsku korist, odnosno da prouzrokuje malu štetu.(3) Za delo iz stava 1. ovog člana, ako je izvršeno na štetu imovine građana, gonjenje se preduzima po privatnoj tužbi.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vodos Medjutim... 12.12.2014. 12:01 #574735

status: user
broj poruka: 864
Nezvanicni clan zakona na koji se pozivas, a to je pod brojem `0`, jeste da zivis u Srbiji, te da su svi ostali clanovi zakona primenljivi ako budes imao srece, zivaca, nerava, kos novca i naravno, nekoga u tuzialstvu , pa da za jedno 5 godina izvuces tu vrednost. Izvini nisam imao nameru da te nerviram ili podsmevam ti se, ali tako je...
Na zalost...

Zašto grafitnom olovkom ne mogu ponovo da otključavam množioce procesora ??

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pastirko Ipak 12.12.2014. 12:02 #574736

status: user
broj poruka: 242

Ipak ak vec ne zelis na se preterano bakces sa likom, odes u SUP i prijavis. Ovo nase novo odeljenje MUPa Srbije ili ti Tuzilastva se i onako dosadjuje preterano. Elem , mozda postoji jos prijava protiv lika sto u mnogome moze olaksati dobijanje novca nazad. 6000 nije malo kad ih neko `otme`. Koliko god si ih lako ili tesko stekao. Tvoje su.
Tako da najpametnije pravac Sup , trazis ciku za `visoko tehnoloski kriminal`. Mada ne znam koliko su oni nadlezni. Prijavi na KP, dobices sve pravne mogucnosti.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
milojca Zaboravih na član 0 :) 12.12.2014. 12:18 #574739

status: user
broj poruka: 207
Ma nema razloga da se izvinjavaš, poznata je meni situacija nego čisto da vidim koje su mi opcije pošto nisam do sada imao ovakvog iskustva. Više puta sam trgovao online, što preko KP, ovde od kolega članova, aliexpress i imao sam samo odlična iskustva, i kao kupac i kao prodavac.

E recimo ova informacija o čiki za visokotehnološki kriminal je zanimljiva, pošto tužba (realno) ne dolazi zbog neviđene neisplativosti, što zbog para a još više zbog nerviranja. Treba naći tako nekoga ko je voljan da se dokaže, a sad da li ima prijava sumnjam pošto je lik muljara teška i stalno obećava ali eto svaki dan iskrsne kataklizma: i ljudi jednostavno odustanu. Znaju svi kako je to teško izgurati i onda izgube volju...

Hvala ljudi na savetima, poslao sam mu SMS, pa ako ne odgovori krećemo od objavljivanja prepiski a za ostalo ću videti šta može da se uradi.

Pozdrav


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dsb 5000 je granica 12.12.2014. 13:27 #574756

status: user
broj poruka: 244
Po starom zakonu je bilo 15000 a po novom je da do 5000 ne pokrecu postupak po sluzbenoj duznosti nego moras po privatnoj osnovi da tuzis.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 @milojca 12.12.2014. 13:35 #574757

status: user
broj poruka: 17085
Nazalost, u prevodu mozes da se slikas...

Cpu: FX 6300 @4 Ghz
Cooler:CM v8 GTS
GPU:GTX 670 Gigabyte WF x3 OC
Ram:10 Gb Kingston
MBO:Asus M5A97
Case:CM Storm Enforcer
PSU:Chieftec 650w a85
Keyboard: Logitech iluminated
Mouse:Mx 518+v7 bloody
Screen ViewSonic 27

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Odes, jebes mu mater, naplatis troskove odlaska, povratka i dug 12.12.2014. 15:28 #574766

status: user
broj poruka: 9392

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
AMD Sempron 3850
MSI AM1I
2GB Kingston 1600MHz
160GB
LC Power 1340MI 75W

MacBook Pro (Retina, 13-inch, Late 2012)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
quna ... 13.12.2014. 00:28 #574839

status: user
broj poruka: 1637
Prijavi da bi se evidentiralo ako nista drugo, preboli 6000, budi oprezniji, sve drugo ce samo da ti napravi pometnju u zivotu.


http://tiny.cc/My500px
i5 750 : cm 212+ : ga-p55-usb3 : 2x2gb geil black dragon : powercolor 7850 1GB : samsung f3 500gb : creative audigy : corsair tx650 : xigmatek asgard : benq g2750 a4tech x7

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vuk125 Re: Odes, jebes mu mater, naplatis troskove odlaska, povratka i dug 13.12.2014. 09:56 #574857

status: user
broj poruka: 2929
I ja kazem, motka je odlican pravni lek jako efikasan.


::
:: - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
:: AMD Sempron 385
:: MSI AM1
:: 2GB Kingston 1600MH
:: 160GB
:: LC Power 1340MI 75
::
:: MacBook Pro (Retina, 13-inch, Late 2012
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60281. Broj poslatih odgovora: 646151.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs