Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
8600gts overclock
STRANA 1 OD 1
urosk 8600gts overclock 12.10.2007. 13:42 T5995

status: user
broj poruka: 462
Prilikom kupovine nove graficke dosta sam razmisljao da li da kupim fabricki overklokovanu kartu jer nisam nesto iskusan sa overklokom ili obicnu tj. standardnu kartu koju cu lako posle mozi da kloknem za nekih 10-15% koliko klokuju proizvodjaci i pritom dignu cenu karte sa imenima top,gs, oc, itd.. Zato sam se odlucio da kupim asusa 8600gts sa aktivnim hladjenjem i mogu da priznam da sam odusevljen s`obzirom da je graficka izrazito hladna i uopste se negreje. Kuler je odlican i mislim da zbog toga karta ima solidan oc potencijal. Skinuo sam novi rivatuner i malo sam zbunjen jer sam pre i uspeo da kloknem graficku ali sa ati toolom i uvek sam imao atijeve kartice. Znam da ovrotim u rivi setovanja za gpu i memoriju, ali mi nije jasno kako postepeno da dizem vrednosti, jer kad dignem malo i pritisnem test ono se nista ne desava?! Ja podignem za jedno 10% tima gpu na 700 a mem na 2100 i sejviram profil i ok valjda radi, samo zar nebi trebalo da postepeno dizem vrednosti?! Skroz mi je to nejasno, i plasim se da li je sigurno da tako dizem drasticno vrednosti! Da li bi smeo da stavim na 750 i 2200 kao sto su neke fabricki klokovane karte, ili ne, i neznam kako to da istestiram osim u igrama naravno?! Pa bih molio za malu pomoc i savet kako to da odradim sigurno i bez brige. Naravno nisam mislio da idem do granica i ubrzavam nekih 50% ili vise kartu, vec cisto malo da dignem da me ne grize savest sto nisam kupio msi oc-edition ili gainwarda gs.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
filni ... 12.10.2007. 14:09 #30059

status: user
broj poruka: 1199


Procackaj malo po forumu vezano za overclock kartica ......Mislim da je pisano o tome 1000X ... I mislim da ljudi ovde nemaju vishe zelje da ponavljaju stavri kao papagaji...Skoro je bila tema vezeza za graficke..overclock-ovanja otkljucavanje pipeline-ova i slicno...nacicesh lako....I tu imash sve.... Da si kupio Gainward 8600GTS imao bi expert tools uz njega u kome je sve prosto i mozesh da dizesh po 1 Mhz ....Nadji temu i uzivaj..Aj uzdravlje.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni .... 12.10.2007. 14:39 #30061

status: user
broj poruka: 4506



hehehe....podigni CPU za 50 mhz i 100 za GPU klikni test pa apply....posle toga podizi vrednosti za po 5 za cpu i 10-15 za GPU i posle svakog podizanja, test - ->apply - - -> pa testiranje u 3d marku (05, 06) i nekoj jako zahtevnoj igri, minimum pola sata , sat i pratis temperature...Ako nema artefakta (izoblicenja, nejasnih, mutnih textrua itd) a nije velika temperatura...cepaj dalje...i obavezno podesi lepo ventilatore ....Ja imam isto Asus-a 7950 gt i 8800 gts...klokovane su samo iz znatizelje i zato sto to volEm :)...pose sam ih vratio jer nema potrebe, prva je klokovana za fenomenalnih 32 %(brzi od 7900 GTX) i malo manje za 8800 oko 20-ak %,obe su Asusove ponavljam.

ajd uzdravlje:)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
urosk Hvala 12.10.2007. 15:08 #30063

status: user
broj poruka: 462
Ognjeni hvala ti puno, uvek si bio od dobre pomoci!! Samo mi kazi kako to da podesim lepo ventilatore, mislis na kuler za grafiku?! Ne znam kako?!!!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni Re: Hvala 12.10.2007. 15:40 #30067

status: user
broj poruka: 4506

:: Ognjeni hvala ti puno, uvek si bio od dobre pomoci!! Samo mi kazi kako to da podesim lepo ventilatore, mislis na kuler za grafiku?! Ne znam kako?!!
::
::
::

Ma nema na cemu i drugi put (pripremi ladno pivo :P ) ...salim se , ne pijem....Ne znam sad kakav je software kod tebe, pretpostavljam da je slican ako ne i isti...dobio sam smart doktor sa Asus kartama i njega koristim za ventilatore. Ukljuci enable smart cooling... ja sam ga podesio tako da mi ventilator radi max brzinom cim kartica predje 68 C..(mislim da je default 75 ili 80 c ne secam se)..ne moras i ti tako,nego poenta je jer ces clokovati i da ti ventilator pocne raditi brze ( ili pri max brzinom ) ranije nego sto je predvidjeno...jer ipak clokujes ga...sto je sigurno , sigurno je zar ne ? :)

ajd uzdravlje :) ...


p.s. Kada zavrsis klokovanje(otkrijes kranju granicu kartice pri nekoj normalnoj temperaturi) lepo vidi koliko ti je to..ako nisi dobio bar 5-10 frejmova onda nemas potrebe ni da je drzis klokovanu jerr manju razliku neces ni primetiti a samo ce ti se pregrevati kartica kao i povecati celokupna temp ostalih komponenti i kucista.

p.s. od p.s. -a :) ....instaliaj world in conflict...em je nenormalno dobra igra(revolucionarna na nekim poljima) em imas ugradjen benchmark ...voila :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
urosk Hvala 12.10.2007. 18:14 #30085

status: user
broj poruka: 462
Hvala puno oglasnik, bas mi je takva pomoc trebala! Odradio sam sve onako kako si mi rekao i dobio sam koji frejm vise i cak mi se skor u 3d mark-u povecao. POdesio sam i ventilatore, super stvarcica! Kad si vec pomenuo wolrd in conflict, moram da ti kazem da imam mali problem sa njim vec nekoliko dana! Naime sve igrice mi rade super(sims2,stranglehold,coh,..) osim wic, a ne znam sto? Naime komp mi se restartuje polse pola sat igre, i to mi se prvo ugasi monitor(predje na stand by) a posle nekoliko sekundi se restaruje komp! Pokusao sam sa promenom drijvera jer sam do sad imao nove i ne vredi, cak sam i novi dirx instalirao, i nista. Uvek isto, cak mi se sad to desava i posle 2 min igranja!!! Grafika je super, nista ne secka, detalje sam stavio na high, i samo od jednom bap, restartuje se. U computer managmentu mi uvek prijavljuje dve greske(erorr) prva je`` following boot-start or system-start driver(s) failed to load:bdpredir` a druga greska je ` The bdrsdrv service failed to srart due to the following error: The system cannot find the file specified`. Eto, i to uvek pise, ne znam da li mi je mozda neki service iskljucen i nesto. Ja sam cak i pokrenuo temu na forumu za ovaj problem i niko mi nije pomogao!!! Pa ako ti imas neku ideju, bio bih ti mnogo zahvalan jer mi se mnogo svidja igrica i bas bih voleo da je igram, a pritom i sama ideja da sam dao 160 eura za grafiku a da mi neka igrica neradi me izludjuje!!! Hvala puno.

p.s. Ako ti nije problem ili imas vremena ostavi mi mail ili broj fona da se cujemo pa da ako ti je komplikovano da mi napises u forumu mogu da te okrenem!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni .... 12.10.2007. 23:58 #30100

status: user
broj poruka: 4506



poslao sam ti...


ajd uzdravlje :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oddworld pitanje 21.12.2007. 21:42 #36772

status: user
broj poruka: 61
sta se smatra visokim temp za 8600gts?
Meni su od 50 do 85, ali je bez ventilatora -silent pipe 3.
Ako su takve temp, vredi li probati sa oc( bar malo)
I problem sa oc procesora u pitanju je celeron 440 ali je ploca intel dg33fb i u biosu nema nista oko oc-a . Da li postoji neki softver za to u windows okruzenju?
Temp procesora mi je bila 11 c

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646151.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs