Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Zanimljive Internet adrese
prijevodi-online trojanac
STRANA 1 OD 1
millanche prijevodi-online trojanac 28.12.2014. 10:12 T59984

status: user
broj poruka: 312
Avast mi od danas detektuje trojanca JS:ScriptIP-inf [Trj] na sajtu

http://www.prijevodi-online.org/

Da li je i kod vas isto ili moj kompjuter ima neki problem? Inače samo kod njih mi to pokazuje, a Virus Total ne registruje ništa. Koristim Chrome.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 28.12.2014. 10:46 #576390

status: user
broj poruka: 9459
Sajt je cist.
https://www.virustotal.com/sr/url/b38f52cace99e72d0811eeb5ad8d0e018b7a2b7984ac120ccf92cefba1213fe8/analysis/1419759929/

Upropastise taj Avast. Nekad bio jedan od najboljih free AV...Milion problema sam imao sa njim od verzije 9 ka gore.

Obrisi browser cacche pa probaj. Mozda je nesto tu zabagovalo ili se poklapa skripta od nekog pitajboga sajta...

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Avast radi k`o grom! Valja ga podesiti... 28.12.2014. 13:24 #576404

status: user
broj poruka: 10988
...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 28.12.2014. 13:53 #576410

status: user
broj poruka: 9459
Jok, krs je zivi. Vecito neki problem s njim. Blokira konekciju, mrezne kartice se ne vide cak ni u BIOS-u, gomila bespotrebnih dzidzabidza, interfejs tragedija....
Pre cu bez AV-a, nego sto cu instalirati to gowno. Nisam jedini, par drugara imaju vecito neki problem s njim.

Ja ga ne zelim u svom kompu, a vi kako te :)

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sSHarK Re: prijevodi-online trojanac 28.12.2014. 17:58 #576445

status: user
broj poruka: 989

http://goo.gl/EmXh3M - pređeš na pravu stvar i zaboraviš na s*anja...


i3-4340 | H60 | Z97-A | TridentX | 850 Pro | AX750 | Stryker | U2412M | G15+G9 | C920 | ATP3

:: Avast
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Re: ... N-E-M-A shanse, GiloPilence! Radi k`o zmajchek! 28.12.2014. 23:11 #576499

status: user
broj poruka: 10988
Interfejs=pregledan, jednostavan. A taskbar ikona, ``desni klik`` ima SVE sto ti treba za svakodnevni rad (nakon sto je podesen da radi KAKO treba).

`Ajd` da se kladimo u neku sitniju paru (100E?), pa da dodjem i ispodesavam, a ti posle da sve ovde lepo priznas, kao Bora u Balkanskom spijunu...


:: Jok, krs je zivi. Vecito neki problem s njim. Blokira konekciju, mrezne kartice se ne vide cak ni u BIOS-u, gomila bespotrebnih dzidzabidza, interfejs tragedija...
:: Pre cu bez AV-a, nego sto cu instalirati to gowno. Nisam jedini, par drugara imaju vecito neki problem s njim
::
:: Ja ga ne zelim u svom kompu, a vi kako te :
::
:: - Majstore, da li će ići ili neće ići
:: - Hm, mislim da će biti čupavo.

::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Spacewla Šta bi sa Windows Defender 29.12.2014. 10:28 #576519

status: user
broj poruka: 612
Glupo pitanje, zar vi niste svi već na Win 8.1? Šta će vam dodatni antivirus pored generičkog Defendera koji dolazi sa operativnim sistemom?
Ovaj, da ste i dalje na Win7, imate `Microsoft Security Essentials `. Šta će vam kojekakve Free verzije sa strane, kada postoji original optimizovan za OS koji daje besplatno sam Microsoft?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pastirko taktika 29.12.2014. 11:02 #576520

status: user
broj poruka: 242



Od kad nemam AV nemam ni viruse. !
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed @Spacewla: M$Essentials jos i kako-tako, ali samo ako je $... 29.12.2014. 21:52 #576607

status: user
broj poruka: 10988
(to jest, licencirani win). Ako je izleceni, ne preporucujem upotrebu esenšlsa. Defender je groblje od programa, eto zasto third party free avirusi...

@pastirko: to je tkz. taktika slepi mis (Od kad nemam AV NE ZNAM ni da imam viruse). Ne bio ja drugi korisnik tvog kompjutera...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
millanche re: 29.12.2014. 21:57 #576608

status: user
broj poruka: 312
Proverite vi kojima nije antivirus alarmirao, a išli ste na sajt, da li imate taj virus. Od danas ne prijavljuje virus kad odem na sajt. Moguće da su imali nešto.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
millanche re: 29.12.2014. 21:58 #576609

status: user
broj poruka: 312
Evo sad i pročitah, imali su malver:

http://www.prijevodi-online.org/vijesti/view/133/uklonjen-malware

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
millanche re: 29.12.2014. 22:00 #576610

status: user
broj poruka: 312
Inače malver koji je bio na sajtu je JS skripta koja traga za osetljivim podacima u browserima i šalje ih na udaljenu lokaciju. Npr. ebanking. Zato proverite za svaki slučaj.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Spacewla Re: @torto ... ne pratiš materiju ... 29.12.2014. 22:53 #576615

status: user
broj poruka: 612

Torto, imao sam više `vere` u tebe, ali ti izgleda ne pratiš materiju PC-a? Samo te grafike interesuju?
Baci pogled ovde: http://goo.gl/Y3xDJz

Vidiš, Microsoft Defender je nova stvar, i ima opciju više od Essential, i instaliran je generički u Win 8.

Čudo da to nazivaš lošim jer je samo PREIMENOVANI `Essential` sa opcijom viška!

Samim tim, ako se krene logikom da se dva antivirusa `kolju` na jednoj mašini, ne možeš tek tako instalirati BZV. neko besplatno groblje od antivirusa koji koči sistem i štiti polovično ako već imaš sl. stvar u OS-u. Ili ti nisi upoznat sa Win 8 generičkim apliakcijama?

:: (to jest, licencirani win). Ako je izleceni, ne preporucujem upotrebu esenšlsa. Defender je groblje od programa, eto zasto third party free avirusi..
::
:: @pastirko: to je tkz. taktika slepi mis (Od kad nemam AV NE ZNAM ni da imam viruse). Ne bio ja drugi korisnik tvog kompjutera..
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60281. Broj poslatih odgovora: 646152.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs