Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
Izmjena OBD 2 prikljucka na autu?
STRANA 1 OD 1
acosuper Izmjena OBD 2 prikljucka na autu? 01.01.2015. 20:58 T60022

status: user
broj poruka: 1207
Dosao sam na ideju da zastitim svoje vozilo tako sto cu da promjenim OBD2 prikljucak, vrlo korisna stvar protiv kradje u slucaju provale, kodiranja novog kljuca i iskljucivanja imobilajzera i otkljucavanja elektronskog zakljucavanja letve volana. Ili kada vozite auto na dubinsko pranje u praonu ili kod majstora jer se tu najcesce prave pripreme kada se kradu auta. Moj plan je promjena prikljucka i razmjestaj zica da ne bude kao kod standardnog prikljucka. Malo sam trazio po ebay.com i nisam nasao nista adekvatno sto je slicno obliku i dimenzijama OBD2 prikljucku.

Ima li neko od vas ideju gdje bi mogao da nabavim taj prikljucak tj i muski i zenski.
Trebam oba jer bi pravio i produzni konverter da se standardna diagnostika opet moze prikopcati na auto.

AMD FX 8350 Eight Core 4.5GHz Cooler Master V8 / Gigabyte HD 5870 SOC Arctic Cooling Accelero Xtreme PLUS / KINGSTON 12GB (2X4GB 2x2GB) 1866 DDR3 / ASUS Sabertooth 990FX R2.0 / Samsung 840 EVO 120GB / Samsung F3 Spinpoint 500GB / Toshiba 1TB / Cooler Mast
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Jammin Re: Izmjena OBD 2 prikljucka na autu? 01.01.2015. 23:55 #576894

status: user
broj poruka: 234
Ne znam gdje ima ovo sto trazis, mislim da je prikazivalo ovaj vid zastite i na TV-u...

Moje misljenje je da to moze pomoci, kao sto moze i alarm, ali ako je iskusan lopov, onda nema pomoci, znaju oni vrlo dobro sta traze, koje zice, koje boje kod kog auta...

Iskusan ce lako skontati da je neko dirao OBD, a vrlo cesto mu i nije potrebno da se spoji na OBD, vec nadje zice koje ga interesuju i direktno na njih se veze.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
acosuper re 02.01.2015. 00:04 #576895

status: user
broj poruka: 1207
Nema toga sto lopova moze zasutaviti ako ima dovoljno vremena. Izmjena OBD prikljucka ga moze samo usporiti. Oni kad kradu auto ako traje duze od 2min oni odustaju. Vecina auta se krade tako sto se ukloni blokada letve volana preko OBD prikljucka i onda tako drugim autom guraju od zada auto ili slepaju do destinacije. Ili jednostavno dotjera pauka pokupi i cao.

AMD FX 8350 Eight Core 4.5GHz Cooler Master V8 / Gigabyte HD 5870 SOC Arctic Cooling Accelero Xtreme PLUS / KINGSTON 12GB (2X4GB 2x2GB) 1866 DDR3 / ASUS Sabertooth 990FX R2.0 / Samsung 840 EVO 120GB / Samsung F3 Spinpoint 500GB / Toshiba 1TB / Cooler Mast

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Re: re 02.01.2015. 01:08 #576898

status: user
broj poruka: 914

Mislim da ti je kod zadnje konstatacije nemoras da menjas OBD :)))

:: Nema toga sto lopova moze zasutaviti ako ima dovoljno vremena. Izmjena OBD prikljucka ga moze samo usporiti. Oni kad kradu auto ako traje duze od 2min oni odustaju. Vecina auta se krade tako sto se ukloni blokada letve volana preko OBD prikljucka i onda tako drugim autom guraju od zada auto ili slepaju do destinacije. Ili jednostavno dotjera pauka pokupi i cao.
::
:: AMD FX 8350 Eight Core 4.5GHz Cooler Master V8 / Gigabyte HD 5870 SOC Arctic Cooling Accelero Xtreme PLUS / KINGSTON 12GB (2X4GB 2x2GB) 1866 DDR3 / ASUS Sabertooth 990FX R2.0 / Samsung 840 EVO 120GB / Samsung F3 Spinpoint 500GB / Toshiba 1TB / Cooler Mas
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tosas re 02.01.2015. 12:56 #576920

status: user
broj poruka: 304
Ja sam to uradio u servisu i nije skupa intervencija.Mislim da je reda veličine 20e.
Za to te mogu uputiti(u Beogradu-Zedex). Samo posle ne smeš da zaboravljaš adapter kad voziš auto na bilo kakav servis(što se meni desilo...)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646095.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs