Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
system restore
STRANA 1 OD 1
Ruff system restore 14.10.2007. 19:31 T6022

status: user
broj poruka: 829
e ovako nakon problema (opisanog u temi http://pcberza.co.yu/forum/topic.php?topid=5993&forid=23&katid=6 ), odlucio sam se da temeljno procesljam komp u slucaju da je to bio virus...

sto izgleda i da jeste bio(ili ga je haker samo ubacio unutra) posto mi je sad win na d:, a na C:\ stojao neki fajl sp03k.exe, tako nesto... prvo sam pomislio da sam to zaturio neku aplikaciju sa neta na c, pa starujem da vidim sta je(radoznalost je ubila macku!). pojavi mi se isti onaj ekran sa istim kulturnim natpisom, i kad sam kliknuo close, nestao je .exe fajl i jos nekoliko njih sa putanje c:\...

ukljucim kav da skenira komp i on mi je zasad nasao 4 virusa(od toga tri se zovu hacktool.win32.nesto) na e:\sytem volume info\system restore....
ne moze da ih obrise jer su password protected, a ja odlucim da lepo iskljucim restore na e: i f:(jer mi na njima ni ne teba)... sada kav ne moze uopste da ih nadje, cak i kada ponovo ukljucim system restore!

dakle, kada se ugasi restore opcija na drajvu, sta se desava sa tim restore folderom? jel on ide na shift+delete bez mog znanja? jer ako ne, onda nisam obrisao te viruse... kako da ih nadjem u tom slucaju?
Nikolas
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
BataCele Hah 14.10.2007. 22:54 #30217

status: user
broj poruka: 1532
Kada iskljucis system restore - obrisao si odgovarajuci folder u celini. Ja radio.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
geloso :: 15.10.2007. 00:57 #30236

status: user
broj poruka: 584

proveri da li imaju grip USB trvdi i munja diskovi ako ih koristis
umeju da budu leglo zaraze. znam za ciku kome je virus pojeo komp,
instalirao je ponovo ceo sistem i turio flash `POSAO` u komp.
i onda je jos jednom reinstalirao masinu...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ruff auf, dobro je... 15.10.2007. 01:42 #30239

status: user
broj poruka: 829

@batacele: hvala puno, sada mi je mnogo lakse!:-)

@geloso: ma to uvek ima virusa(posto ga nosim u skolu XD), ali hvala na upozorenju. meni cak nije ni trebao flash ili bilo sta externo, izgleda da mi je ponovo, cim sam startovao onaj .exe fajl, unisten NTLDR, pa sam se iznervirao i lepo obrisao i formatirao obe particije. znaci mislim da sam zasluzio medalju za glupost(a pride i nadmasio tvog prijatelja!)...

sad se samo nadam da se virus nije iskopirao na e: ili f: particije...

hvala vam puno!
pozdrav,
Nikolas

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
drzacomp cemu sluzi? a uz to i ne radi... 15.10.2007. 01:45 #30240

status: user
broj poruka: 359
da, meni je redovno pronalazio viruse i viruscice po restore folderima tako da sam na kraju iskljucio doticnu opciju (i vise nema restorea a ni virusa s njima) mozda ponajpre zato sto to cudo uopste ne radi!
ajde sto ne radi na divljacima, nego ne radi ni na licenciranom win-u (naravno da ga nisam kupio, boze sacuvaj, vec sam ga dobio uz komp)... kao hoces da restorujes a on kaze da ne moze. Cuj `ne moze` a kad treba da se digne lova za os onda sve moze...
elem, dobro si pretpostavio: shift+del


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60285. Broj poslatih odgovora: 646199.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs