Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Aplikacije
nero_ne_reze_rw-ove
STRANA 1 OD 1
imarkovic nero_ne_reze_rw-ove 16.10.2007. 08:40 T6041

status: user
broj poruka: 18940
-XP PRO
-AB9 PRO
-E6600
-SATA LiteOn i Plextor 740UF preko firewire
, ostalo nije bitno

elem, nero ne reze ni jedan rw disk, koju god verziju da instaliram, kaze please insert a rw disk, a vec je unutra, na oba rezaca.

jedino sto sam menjao je bios, presao sam sa verzije 14 na 20, pa ne znam da li da spustam na starije verzije, ali kakve sad veze ima BIOS sa time sto mi rezaci ne rezu rw-ove, a ostale diskove da...???!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner LiteON 16.10.2007. 10:08 #30354

status: user
broj poruka: 7761
Navodis da ti ne reze ni jedan RW preko NERO-a a da li reze iz nekog drugog programa ili iz samog XP-a.

Vidi ovako cini mi se da LiteON ima neku sistemsku falinku po pitanju izbirljivosti RW medija, konkretno ja sam unistio 5 Maxell RW medija ne kapirajuci odmah da ih ne vari ni za uzinu. Svi ostali RW mediji su mu svarljivi recimo Princo, Smartbuy, Verbatim ali te Maxell ne vari nikako.
I skoro sam imao problem sa Mini (1.4 gb) RW diskom par puta mi je prijavio kao i tebi insert proper RW disc a on vec unutra.
Takodje nije hteo da reze ni bele Verbatim CD-ove ali je nakon prethodno narezanog nekog budjavog CDRW-a rezao i te bele diskove (ovo navodim za LiteON 1693s model).

Ovi novi ATA i SATA rezaci su krs u poredjenju sa starijim modelima rezaca takodje mislim na LiteON mada je verovatno ista prica i sa ostalim proizvodjacima.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: nero_ne_reze_rw-ove 16.10.2007. 12:11 #30362

status: user
broj poruka: 9386



:: -XP PR
:: -AB9 PR
:: -E660
:: -SATA LiteOn i Plextor 740UF preko firewir
:: , ostalo nije bitn
Ajd kad ti kaazes, mada bih ja rekao da je bitno....

:: elem, nero ne reze ni jedan rw disk, koju god verziju da instaliram, kaze please insert a rw disk, a vec je unutra, na oba rezaca

Nero nema veze sa tom pricom. Da ima, rezao bi ti neki Roxio ili neki drugi program... Probaj.

::
:: jedino sto sam menjao je bios, presao sam sa verzije 14 na 20, pa ne znam da li da spustam na starije verzije, ali kakve sad veze ima BIOS sa time sto mi rezaci ne rezu rw-ove, a ostale diskove da...???!!
ne mozes da verujes sta je sve u stanju BIOS da radi i kakve greske da prouzrokuje - ispravlja. Ajd ti lepo vrati staru reviziju BIOSa pa onda pokusaj. Ako nece instaliraj neki drugi program za rezanje, ako nece ni onda e onda lepo navedi celu konfiguraciju, pozeljno i boju tapeta u sobi i to da li ti je zgrada na nekom izvoristu neke vode (ovo proveravas rakljama) pa da ti to resimo .)


POZ.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic evo_ovako 16.10.2007. 12:34 #30371

status: user
broj poruka: 18940
MaliAbner - nisi procitao da imam i Plextor DVD-R, tako da je i preko njega ista prica, a ne slazem se bas sa tvojim misljenjem da SATA LiteON imaj sistemsku gresku, kao i ostali, rezac radi besprekorno, imam ga vec 6meseci, rezem ko` blesav, ali eto, ne znam sta je sad u pitanju, verovatno neka glupost, a siguran sam da je NEVEZANO za rezace...koristim iskljucivo Verbatim diskove, ni jednom mi se ovo nije desilo ni sa jednim RW-om, a narezao sam, ne znam cifru...

VMARK - u pravu si, znam da BIOS moze da prouzrokuje sve i svasta, zato sam i procitao sve specifikacije svih revizija unazad, ne brini se za to, provereno je, niko nije imao probleme ovog tipa, procitao sam danas na forumu da ima neke veze sa virual drive-ovima, recimo lik je imao identican pr. zbog alkohola, ja imam DAEMON PRO, pa sam verovatno ukljucio neku emu opciju, videcu kad stignem gajbi, ako ako mislis da ostalo nije bitno, evo cele liste...e, da, probao sam Roxio, ista prica...

-XP PRO SP1
-AB9 PRO P965
-E6600
-WD Raptor 36gb SATA - SISTEM
-3xSeagate 320gb SATA, na IDE su nakaceni hardovi
-X-fi zvucna
-Plextor 740UF (firewire)
-LiteOn SATA, ne znam tacno koji
-7900GTO
-2x1gb Kingmax
-Chieftec 520w napajanje
eto, ako treba jos nesto...


U BIOS-u je sve DEFAULT



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: evo_ovako 16.10.2007. 14:51 #30381

status: user
broj poruka: 9386
Ako ni RoksiJo nece, onda definitivno ima veze ili sa BIOSOM (sada vec manje verovatno) ili sa virtuelnim drajvovima. Aj nebilo ti tesko, postavi odgovor sta si uradio. Poz.


:: MaliAbner - nisi procitao da imam i Plextor DVD-R, tako da je i preko njega ista prica, a ne slazem se bas sa tvojim misljenjem da SATA LiteON imaj sistemsku gresku, kao i ostali, rezac radi besprekorno, imam ga vec 6meseci, rezem ko` blesav, ali eto, ne znam sta je sad u pitanju, verovatno neka glupost, a siguran sam da je NEVEZANO za rezace...koristim iskljucivo Verbatim diskove, ni jednom mi se ovo nije desilo ni sa jednim RW-om, a narezao sam, ne znam cifru..
::
:: VMARK - u pravu si, znam da BIOS moze da prouzrokuje sve i svasta, zato sam i procitao sve specifikacije svih revizija unazad, ne brini se za to, provereno je, niko nije imao probleme ovog tipa, procitao sam danas na forumu da ima neke veze sa virual drive-ovima, recimo lik je imao identican pr. zbog alkohola, ja imam DAEMON PRO, pa sam verovatno ukljucio neku emu opciju, videcu kad stignem gajbi, ako ako mislis da ostalo nije bitno, evo cele liste...e, da, probao sam Roxio, ista prica..
::
:: -XP PRO SP
:: -AB9 PRO P96
:: -E660
:: -WD Raptor 36gb SATA - SISTEM
:: -3xSeagate 320gb SATA, na IDE su nakaceni hardov
:: -X-fi zvucn
:: -Plextor 740UF (firewire
:: -LiteOn SATA, ne znam tacno koj
:: -7900GT
:: -2x1gb Kingma
:: -Chieftec 520w napajanj
:: eto, ako treba jos nesto..
::
::
:: U BIOS-u je sve DEFAUL
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: 16.10.2007. 16:03 #30388

status: user
broj poruka: 12057

Ja još nisam provalio šta je prouzrokovalo, ali sam imao isti problem. Nero se odjednom uzjogunio. Vratio sam totalno isti backup-ovani win (Acronis) i sve je normalno radilo, tako da hardware nije u pitanju. Ali nije samo Nero, ni TC ni drugi burn programi nisu radili, i to ne samo RW, ništa nisam mogao da režem. Confused ?!?!?!!! (Nero je lupetao `insert empty or RW Disc` šta god da mu ubacim, bilo prazan ili RW).

Znači uninst sam Nero-a, probao jedno 4-5 verzija što 6-ice, što 7-ice. Opet iste gluposti.

Mogu samo da predpostavim:
1. Moguće je da je Daemon 4.10 Pro spuco nešto, jesam ga koristio - pa šta ?
2. Gremlini.

Ovo drugo mi je nekako logičnije.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic .. 16.10.2007. 16:19 #30390

status: user
broj poruka: 18940
bice da su Gremlini, ili Pera koji nije otiso` pravo u policiju...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic _nero_DAEMON_PRO 17.10.2007. 08:29 #30426

status: user
broj poruka: 18940
VMARK, posto sam ti obecao da cu odgovoriti kako sam resio pr., evo me, u pitanju je bio Daemon pro verzija, ima dodatnu opciju u emulation-u, stari daemon to nema, zove se HIDE CD, i kada se ikljuci, u neru se ne vide rezaci, ali ne znam zasto se vide u windows-u., i to je bio problem sto nije hteo da reze RW-ove, ali izgleda da je moj komp malo pametniji pa je rezao obicne diskove....sto me je zbunilo :) eto

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646116.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs