Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Tržište
IMA LI UOPSTE KOD NAS ??
STRANA 1 OD 1
OCz IMA LI UOPSTE KOD NAS ?? 17.10.2007. 15:44 T6058

status: user
broj poruka: 2900
Gledan na netu 20 dana na svim mogucim mestima i nigde da najdem.

Antec TriCool 12mm LED kulere....

Artic Silver 5 Termalna Pasta...

I najbitnije Thermaltake-ov Big Typhoon CPU kuler.

Jedino gde su mi rekli da bi mogli da nabave kulere to su bili u EuroLink-u.
I sad cekam njihovu novu nabavku pa ako imaju,imaju ako ne ...sta da radim.
Kum mi je doneo iz Amerike Q6600 I ja necu da ga OC dok ne zemim taj kuler jer i ovako se greje na stock....
A Antec je jednostavno ispario iz zemlje nema ga nigde samo poneka kucista imamo...
AS5 ...sta reci..
A MB Soft je imao do pre neki dan Thermaltake Big Typhoon i prodali ga dan pre nego sto sam teo da ga kupim i sad niko nema...

Da li znate mozda de bi mogao naci ove stvari mnogo mi trebaju.

Hvala,pozz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic .. 17.10.2007. 16:19 #30452

status: user
broj poruka: 18942
Za Antec ne znam, ali zar mora bas i pasta da bude Antec??? imas CMaster, TT, itd..podjednako su dobre, ja ti garantujem..

Proveri za TT u Desc-u, Flamingu, Microsystems-u, Imtelu..
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni .... 17.10.2007. 17:37 #30459

status: user
broj poruka: 4506



cooler master hyper tx ti je odlican kuler sa jos boljom cenom, nema potrebe za tim...a sto se tice pase ne moras ni bas tu, ima odlicnih drugih pasti koji isto `rade` posao
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
OCz .. 17.10.2007. 17:58 #30462

status: user
broj poruka: 2900
Pasta je Artic Silver.
Pa pasta i nije bas toliko bitna,sto se toga tice,mogu uzeti i od Cooler Mastera.
Ova je bolje jer stusta temperaturu za kolko tolko,al ok.
Antec-ovi kuleri su mi bitni jer:Stvaro su tihi,guraju oblican protok vazduha,lepo izgledaju
I mislim da jedino Antec i Vantec prave dobre i tihe kulere.
Za TT,vec sam pitao u Imtelu i Desku.
Sad cu da vidim da li mozda imaju il ce imati u Flamingu I Micru.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
edhunter1 !!! 17.10.2007. 19:50 #30479

status: user
broj poruka: 76
Ako hoces dobar qler, qpi dobar qler, nemoj da se zanosis. Potrazi Zalman 9700
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg za pastu 17.10.2007. 21:15 #30484

status: user
broj poruka: 711
Pogledaj u Imtelu... Ja sam tamo kupio poslednji put...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
OCz re 17.10.2007. 23:26 #30491

status: user
broj poruka: 2900
Takodje nema ni Zalmana 9700,
Thermallight,Scythe,Zalman.....nema bre nista kod nas.
TT forisram jer je BT jako tih a hladi dobro,Zalman je nesto bolji za ste se tice buke za njega ne brinem,al nema gde da se kupi.
A u imtelu trenutno nista nemaju...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
psyman Ma kupi 18.10.2007. 07:09 #30501

status: user
broj poruka: 1046
gemini 2 ili eclips-a od cooler mastera njih mozes da nadjes u svakoj drugoj prodavnici i skroz su ok.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
OCz re 18.10.2007. 10:38 #30505

status: user
broj poruka: 2900
Gemini 2 mi se svidja i mislim da bi ga mogao uzeti.
Jedino malo je veliko 17.5cm u duzini,zaklanjo bi mi graficku morao bi je premestiti na donji PCI slot,a tu je losiji protok vazduha.
Naso sam sliku s njime namontiranim na moju maticnu ( Gigabyte GA-965P-DS4 )

http://hardwarelogic.com/articles/reviews/cooling/Cooler_Master_Gemini_II/install_option_2.jpg

Ako bi iso na njega takodje bi stavio ova 2 kulera od po 12cm.

Jedno sto vidim je da se ovi vrte na max 1200rpm...jesu tihi al kolko su jaki....
Ako ima neko neki predlog za kulere da su tihi ( to mi je bitno ) i da su jaci kolko tolko molim vas recite.

Uzlged zaboravite Thermaltake-a on pravi turbine od kulera -.-
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dyca re 18.10.2007. 10:49 #30507

status: user
broj poruka: 1574
GeminII je odlican cooler,ali pazi da li moze stati u tvoje kuciste..A sto se tice kuler,cuo sam da su Noctua cooleri odlicni,da extra hlade i da su veoma tihi..Pogledaj njih..pozzz


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
OCz re 18.10.2007. 11:03 #30508

status: user
broj poruka: 2900
Ok,sacekacu jos nedelju dana da vidim da li ce ovi iz EuroLink-a dobiti TT Big Typhoon,ako ne idem na Gemini-a i Noctua kulere.
Kuciste je Cooler Master Mystique 631 Mid-Tower ima mesta jedino sto bi grafiku morao na donji slot da stavim.
Pozz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dyca re 18.10.2007. 11:10 #30509

status: user
broj poruka: 1574
To ti je najbolje resenje..Za bilo koj da se odlucis ima da ti sledi kuciste i komponente..pozz


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gadafi Re: re 18.10.2007. 13:29 #30514

status: user
broj poruka: 7
:: Gemini 2 mi se svidja i mislim da bi ga mogao uzeti
:: Jedino malo je veliko 17.5cm u duzini,zaklanjo bi mi graficku morao bi je premestiti na donji PCI slot,a tu je losiji protok vazduha
:: Naso sam sliku s njime namontiranim na moju maticnu ( Gigabyte GA-965P-DS4
::
:: http://hardwarelogic.com/articles/reviews/cooling/Cooler_Master_Gemini_II/install_option_2.jp
::
:: Ako bi iso na njega takodje bi stavio ova 2 kulera od po 12cm
::
:: Jedno sto vidim je da se ovi vrte na max 1200rpm...jesu tihi al kolko su jaki...
:: Ako ima neko neki predlog za kulere da su tihi ( to mi je bitno ) i da su jaci kolko tolko molim vas recite
::
:: Uzlged zaboravite Thermaltake-a on pravi turbine od kulera -.

Samo telo GeminII je 175 mm. Kad dodas ventilatore duzina se povecava na 240 mm, racunaj da ti treba bar 10 mm lufta sa svake strane za manipulaciju. GeminII treba da stavis obrnuto u odnosu na sliku koju si postavio, samim tim ne smeta grafickoj kartici. Donji PCI-E slot nije X16.

Ne mora Noctua ventilatori, skupi su. Imas ovde http://www.telix.co.yu/Distribucija/Xilence/tabid/200/CategoryID/270/Level/a/List/0/Default.aspx?SortField=ProductName,UnitCost vise modela od 120 mm a beogradski ogranak je https://www.tntdoo.co.yu, pitaj NS pa BG sta ima trenutno na stanju. Karakteristike su ovde http://www.levicom.de/xilence/en/ind_casefan.htm, protok vazduha je 50% veci u odnosu na CM, Noctua ima 20% veci protok ali je i nesrazmerno skuplja.

GeminII staje u Cooler Master Mystique 631.Da budes siguran, izmeri vidljivi deo sine koja se zavrsava na 5.25 bay-u (CD/DVD bay) http://www.thinkcomputers.org/reviews/CM_Mystique_631/Mystique%20(12).jpg. Tu ti treba minimum 260 mm. Eurolink dobija TT od Altija, njih pitaj kad im stize roba. Ako se odlucis za TT, uzmi TT Big Typhoon VX zbog stipaljki i lakseg montiranja, bez vadjenja ploce.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
OCz re 18.10.2007. 15:48 #30522

status: user
broj poruka: 2900
Cena mi nije problem,izmericu ovo sto si rekao.
Vidjao sam slike sa kulerom postavljenim i vertikalno i horizontalno.
Ja bi ga stavio kao na slici zato sto zelim da gledam svoju RAM memoriju sa heatsprederima xD
Ovaj...pa na maticnoj imam 2 PCI 16 slota za SLI,tako da bi samo morao da je stavim na dolnji slot.
Izgled hlava za link uvek sam gotivio Xilence kulere
pozz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gadafi re 18.10.2007. 16:00 #30523

status: user
broj poruka: 7
Imas drugu plocu, samo si nasao sliku ploce Gigabyte GA-965P-DS4 i GeminII?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
OCz re 18.10.2007. 16:08 #30524

status: user
broj poruka: 2900
Moja greska,da ploca je GA-965P-DS4
Tako da je slika bas onaka kako bi i izgledalo kod mene,sad u pravu si jedini nacin da ga i stavim je da obrnuto u ondosu na sliku.
I da,ima 2x16 PCI Express slota,ne znam dosta je masivan kuler 24cm.
Malo cu da secekam da vidim oce li nabaviti Zalmanov 9700 I TT Big Typhoon,ti su ipak bolji i nisu tolko veliki lol,Gemini mi je za sada plan B,al mislim da cu morati ipak neki drugi da nadjem,uzgled uzecu jedan kuler od 12cm od Xilence-a oni su stvarno dobri naso sam ih u TNT-u.
A ovi sa tvog linka su mi cak u NS,a ja sam u centru Beograda...
Pozz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gadafi re 18.10.2007. 16:34 #30526

status: user
broj poruka: 7
Gigabyte GA-965P-DS4 ima dva PCI-E slota, gornji je x16, donji x4 a zajedno mogu da rade CF to jest crossfire ne SLI. SLI imas samo na plocama sa Nvidia cipsetom.

Napisao sam ti i beogradsku ispostavu telix-a https://www.tntdoo.co.yu, to je BG. Pitaj i njih.

GeminII samo deluje masivno. Odlican je to kuler. Naoruzaj se strpljenjem ako hoces da docekas Zalmanov 9700 i TT Big Typhoon VX.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
OCz re 18.10.2007. 22:11 #30560

status: user
broj poruka: 2900
Definitivno sam se odlucio za Zalman-a CNPS9700 LED
Sacekacu malo dok ga ne nabavim ali idem na njega,jako,jako tih,odlicno hladi (nesto bolje cak i od TT Big Typhoon) 700g je i izgleda fenomenalno.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646150.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs