Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Laptop ne boot-uje CD i izbor slušalica
STRANA 1 OD 1
losMi94 Laptop ne boot-uje CD i izbor slušalica 26.02.2015. 00:58 T60597

status: user
broj poruka: 43
Pozdrav forumaši!
Danas me je živog namučio Acer 5315(ICL50). Drugarica je imala problem s njim i zamolila me da reinstaliram XP, ja naravno podesim boot sekvencu u BIOS-u i kada boot-je pritisnem F12 da uđem u izbornik(sa kog uređaja želim da boot-am, tako mora na ovom laptopu)... Šta god probao jednostavno ignoriše moju naredbu i diže sistem sa hard diska. Disk je butabilan, probao sam i sa USB-a i potpuno se ista stvar dešava. Nisam iskusan i nije mi se nikada desio ovakav problem, pa sam rešio da rešenje tražim ovde. Da li znate šta je mogući uzrok?

Rešio sam da ne otvaram dve teme u isto vreme nepotrebno, pa bih vas ovde pitao i za predlog slušalica. Isprobao sam ove kod drugara i stvarno su mi se dopale:
http://itsvet.com/proizvod/genius-cavimanus-hs-g700v/comp_comp_headphones/41/1904
Da li postoje neke druge u ovom cenovnom rangu, a da bi mi ih vi preporučili umesto ovih i zašto? Slušalice će se koristiti za sve, filmovi, muzika i ponekad igrice.
Hvala vam unapred.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladats ... 26.02.2015. 09:37 #584672

status: user
broj poruka: 4537

Verovatno mu je ukljucena zastita protiv butovanja.

Udji u bios i ako ima opcija secure boot stavi na disable.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 26.02.2015. 10:21 #584673

status: user
broj poruka: 1998
Ako si odradio resetovanje biosa na default i probao butovanje i nece.

Ako si siguran da ti je cd/dvd boot-abilan ili da si flesh napravio kako treba ( pretpostavljam rufus i prva ponudjena opcija MBR ili UEFI i ntfs kao file system ) i nece.

Ako si se igrao sa bios-em i `legacy` opcijama i sta vec moze biti ukljucneo/iskljuceno i nece.

Postoji jedan `nestandardan` pristup koji mi se pokazao korisnim, bar kad je Acer u pitanju:

http://tinyurl.com/c9m4mem

\plpbt-5.0.15\Windows\InstallToBootMenu.bat, pokreni

restartuj sistem idi u drugu opciju koju ti je ponudio.

Probaj sa ubacenim cd/dvd-jem ili usb-om koji si napravio. Desavalo se da moras prvo da izdignes dati plop meni pa tek onda ubacis npr. usb i izabres opciju da boot-uje sa usb-a.

Za varijantu da si vec skrljo sistem, moraces da izvadis hard disk iz laptopa, povezes na drugi racunar/laptop i instaliras dati plop boot-manager, pa vratis u stari laptop.

ovo ne radi uvek ali za problematicna boot-ovanja, pokazalo se kao pozitivno iskustvo ( ne birati opciju `install to mbr` )

a za sluske:

http://tinyurl.com/opvl638

i uzmi neki najjeftiniji hedset model sennheiser-a, neces mnogo pogresiti. Ponesi neki uredjaj da ih testiras, uglavnom imaju nekoliko raspakovanih.
________________________
Fiat justitia ruat caelum

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
losMi94 Hvala na odgovorima! 26.02.2015. 20:30 #584744

status: user
broj poruka: 43
Sutra idem kod drugarice da testiram da li će upaliti predlozi.
A što se slušalica tiče, izvinjavam se što nisam napomenuo jednu bitnu stavku: moraju da se kače sa USB-a. Zato mi se ovaj model čini kao odličan izbor. Takođe, volim što je moguće glasniju muziku, a sad imam novca da se protegnem ovoliko(oko 50€) i rešio sam da tu cifru i izdvojim :P Zato sam pomenuo ove slušalice. I zato želim predlog istih u tom cenovnom rangu.
Izvinjavam se što ovako kasno odgovaram, ali prvo posao, zatim faks i prođe ceo dan :D
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
losMi94 Novosti 27.02.2015. 21:35 #584902

status: user
broj poruka: 43
Danas sam probao ponovo i kada sve namestim i upalim laptop opet ne butuje cd i kad krenem da stiskam random tastere na tastaturi krene da pišti i restartuje se. Izbacuje mi ovu grešku uvek kada ništa ne stiskam i pstim da prođe onaj prvi ekran:

https://ramanathan.files.wordpress.com/2007/10/boot_reg_corrupt.gif

Danas sam video i Natec genesis i razmišljam koje su bolje, one ili Cavimanus. Premda je teško nabaviti Cavimanus danas.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 28.02.2015. 10:30 #584951

status: user
broj poruka: 1998
Znaci sve si probao sto sam naveo i mosa. To moze da ukazuje na bar 2 moguca scenarija:

1. nemas blage veze sta radis, svesno/nesvesno ili

2. imas neki hardverski problem. Testiranje ispravnosti hard diska i ram memorije mi prvo pada na pamet. Youtube je dobar izvor informacija ili neka neko drugi preuzme baton.
________________________
Fiat justitia ruat caelum

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60283. Broj poslatih odgovora: 646168.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs