Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Laptop i Tablet PC
AC Adapter za Laptop
STRANA 1 OD 1
dbqp AC Adapter za Laptop 08.03.2015. 17:48 T60707

status: user
broj poruka: 1368
Imam laptop, nebitno koji, a za njega dva punjaca, jedan koji je stigao uz njega (baca 90W), glomazan poprilicno, drugi dosta manji (cenim da tera 45W). E sad, posto u lapu nikada ne bleji baterija jer nonstop stoji na radnom stolu, pade mi na pamet da stavim ovaj manji (slabiji) adapter, prosto jer kontam da kada nema baterije - nema potrebe za jacim, dakle nece nikada biti opterecen (niti preopterecen) itd, a mene zanima s obzirom da je punjace radila ista firma i da su maltene namenjeni istoj seriji lapova, sta mogu ne daj Boze da ocekujem ako ne znam, ovaj CPU uzmem da Linxujem (sto ni ludak ne bi radio sa i7 MQ procesorom), da li ce dakle da sHebe pre samog sebe (da se samounisti) ili ce da sHebe lap i kako? Napominjem opet, jer je ovde skretana paznja ljudima koji NISU imali adekvatan punjac da nikako ne koriste laptop sa BATERIJOM unutra dok koriste SLABIJI punjac od onog koji je stigao uz masinu...

Malo sam konfuzan, al kapirate o cemu se radi .) Znaci ista voltaza, malcice manja amperaza, dimenzije adaptera duplo manje, ali dosta zgodnije za tesni radni sto, posto ova cantra od originalnog (velikog) punjaca malo zamara mozak na stolu, itd.

Praticu koliko se ovaj mali greje pa ako to bude prelazilo granice normale - vracam stari.

Hvala unapred na odgovorima i sugestijama.

P.S. Jos jedared pisem, baterija (koja je trenutno sklonjena u esd zastitnu foliju i napunjena do vrha) nikada nece biti punjena slabijim punjacem, a narocito ni u ludilu punjena dok racunar radi (sto bi definitivno napravilo gadno sr#nje, kako sam ovde inace, ponavljam, procitao).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 08.03.2015. 18:21 #586128

status: user
broj poruka: 9459
Malcice slabiji, a poredis 90W vs 45W? Pa ima da se raspadne taj prcoljak:D

Napisi tacan model laptopa i daj tacne specifikacije tih adaptera, ovako mozemo samo da nagadjamo.

Nema veze sto ce ti raditi bez baterije, moze biti cak i gore po punjac, jer nece moci da isporuci dovoljno A bez baterije...

U svakom slucaju ne moze da radi sa tim 45W adapterom nikako. Ne mogu ni oni krsevi sa atom procesorom, a kamoli taj ozbiljniji laptop.

Inace, radi se o DC, a ne AC adapterima.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dbqp Re: ... 08.03.2015. 18:46 #586133

status: user
broj poruka: 1368
Za 2 minuta cu da slikam i okacim pa pogledaj, po meni nesto specijalno ne beze jedan drugome (osim po dimenzijama), jer kad se pomnozi voltaza puta amperaza ne dobija se neka spektakularna vatazha ni u jednom slucaju. Bice da sam odvalio ovo za 45 i 90 w, mada svakako i7 MQ kida 45-60W u full loadu sa opterecenjem grafulje (turbo iskljucen jer u tom slucaju dobija se resho umesto laptopa).


:: Malcice slabiji, a poredis 90W vs 45W? Pa ima da se raspadne taj prcoljak:
::
:: Napisi tacan model laptopa i daj tacne specifikacije tih adaptera, ovako mozemo samo da nagadjamo
::
:: Nema veze sto ce ti raditi bez baterije, moze biti cak i gore po punjac, jer nece moci da isporuci dovoljno A bez baterije..
::
:: U svakom slucaju ne moze da radi sa tim 45W adapterom nikako. Ne mogu ni oni krsevi sa atom procesorom, a kamoli taj ozbiljniji laptop
::
:: Inace, radi se o DC, a ne AC adapterima
::
:: - Majstore, da li će ići ili neće ići
:: - Hm, mislim da će biti čupavo.

::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dbqp Evo slicica 08.03.2015. 19:02 #586137

status: user
broj poruka: 1368
Malo su nejasne ali se lepo vidi, na prvom (malom) je 19 V / 3.42 A a na drugom 19 V / 4.74 A,


mali
http://goo.gl/gOxkrN

veliki
http://goo.gl/QVvEoM

Malo sam se i ja zaracunao, dakle `mali` baca 65W a veliki 90W, kontam da ako je ugasen turbo i ako je na power saver rezimu da nece mnogo da opterecuje adapter. Samim tim bih ga i ostavio ako nemate nista protiv .)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 08.03.2015. 19:11 #586140

status: user
broj poruka: 9459
Ako je taj originalni 90W, onda bi trebao i taj od 65W da radi, ali samo ako ne opterecujes previse laptop.

Mozes slobodno da probas, pa prati malo kako se adapter ponasa, tj. da li se greje. Ako bude bas onako vruc, batali i stavi taj od 90W. Pa nije kuciste od desktop-a pa da nemas toliko prostora na stolu za njega :D

Koliko pinova ima konektor na adapteru? Jel 2 pin ili 3pin ( iglica u sredini)

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dbqp Re: ... 08.03.2015. 19:45 #586148

status: user
broj poruka: 1368

Ok :)
2 pin je na oba.

:: Ako je taj originalni 90W, onda bi trebao i taj od 65W da radi, ali samo ako ne opterecujes previse laptop
::
:: Mozes slobodno da probas, pa prati malo kako se adapter ponasa, tj. da li se greje. Ako bude bas onako vruc, batali i stavi taj od 90W. Pa nije kuciste od desktop-a pa da nemas toliko prostora na stolu za njega :
::
:: Koliko pinova ima konektor na adapteru? Jel 2 pin ili 3pin ( iglica u sredini
::
:: - Majstore, da li će ići ili neće ići
:: - Hm, mislim da će biti čupavo.

::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60285. Broj poslatih odgovora: 646199.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs