Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Zvuk
Zvucnici sustanje...
STRANA 1 OD 1
medapanda Zvucnici sustanje... 22.03.2015. 14:45 T60836

status: user
broj poruka: 227
Nije problem u ps zvucnicima nego u autu pa se nadam da ce se ovde naci neko ko se razume..

Kupio sam nove zvucnike neke LG..

prikljucio ih,i na niskim tonovima lepo rade a cim malo pojacam pocne da susti..

Uz zvucnike sam dobio nove kablove i te kablove sam skratio i prikopcao na moje postojece u vratima zbog zabica ili kako se to vec zove..jer je jedna uza a druga sira,a meni su bile na proslim obe sire i vece..

Isto mi se i desavalo sa proslim zvucnicima i mislio sam da su probili,jer cim pojacam bas ne tuce nego susti..Ali sam te zvucnike skinuo odneo kod nekog majstora i on je ustanovio da su probili..E sad me buni ovo sa novim zvucnicima..Izvadio iz kutije spojio sve kako treba i opet isto..Susti cim pojacam..

Radio po meni normalno radi sve funkcionise kako treba,ali da li postoji mogucnost da je do radija ili do tih kablova sto ide od radija do vrata?

I to mi cudno da je negde zica neka dobila spoj ili nesto nebi bilo na oba zvucnika i na oba kabla sto idu do vrata...

Hvala unapred na odgovorima...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilosNBG Pa... 23.03.2015. 01:05 #588288

status: user
broj poruka: 1586
Svakako bi bilo pozeljno da probas i neki drugi radio da vidis hoce li da rade kako treba. Ili da probas te nove zvucnike u kuci, na mini liniji ako imas (i ako omski odgovaraju). Sretao sam se sa time i problem je najcesce bio do radija i samo jednom do zvucnika, a jednom do instalacije tj kola su fabricki imala neki balansni potencimetar na instrument tabli koji je dotrajao i prekidao kada se malo veca snaga protera kroz njega. Mozda je i kod tebe slucaj, ako imas tako nesto u kolima.

Hajde probaj sledece, ako imas unimer pri ruci. raskaci zvucnik u vratima i na kraju kod radija, taj vod proveri na opsegu za kratak spoj. ne sme nikakvu vrednost da pokaze. bilo kakva vrednost ili jos gore, zapisti unimer ili ako nema zvucni indikaciju - pokaze 0 na displeju, vod nije u redu. Ako je vod na takvoj proveri ispravan, tj ne pokazuje nista na unimeru, onda uzmi pa na kraju zvucnika spoji zice i opet proveri na kratak spoj. Vrednost koji ti ocita u principu bi trebala da bude od 0 do par oma, tipa 2-3, ne vise.

Ako ti vod na jednom merenju nista ne pokaze a na drugom nula i tek par oma, smatraj vod ispravnim. Mozes da probas da mases vratima dok radis ovo drugo merenje, da se zice ne lome negde i gube kontakt. Mahati polako :)

Ako sumnjas na radio, uzmi zvucnik i povezi sto blize radiju, pozeljno direktno na njega sa par centimetara zice pa vidi kako ce da radi, da li ce sustati.

Jedino joos sto mi pada na pamet je da ako je radio starijeg tipa (citaj nije digitalna regulacija jacine) njegov potenciometar za jacinu je u kolu signala koji se pojacava pa kada se zaprlja potenciometar ili potenciometar za bas i slicno, ume tako da susti kada se pojacava. Pa ako je to slucaj, neki kontakt sprej pa malo ciscenje potenciometra i resava se stvar.

Eto, recept za DIY varijantu. Ako se setim jos neceg, napisacu :)


U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Kratak spoj kablova, svakako nije u pitanju. Lako bi moglo da bude ovo sto... 24.03.2015. 10:56 #588386

status: user
broj poruka: 10988
je Milos opisao kao ``balansni potenciometar``.
Nisu ni zvucnici - da jesu, culo bi se ``krcanje`` membrana a ne sustanje (pod uslovom da si dao veran opis problema).

Usput, proveri da li su kontakti (zice) izmedju pojacavaca i zvucnika pravilno povezani po polaritetu (da nisi zamenio ``+`` i ``-`` na zvucnickim prikljuccima).

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646125.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs