Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
Da li neko ima TP-Link TL-WR 743ND ruter
STRANA 1 OD 1
prosilva Da li neko ima TP-Link TL-WR 743ND ruter 28.03.2015. 12:14 T60881

status: user
broj poruka: 191
Ako neko ima ovaj ruter, bilo bi mi veoma dragoceno da mi da neki savet, jer nikako ne mogu da ga povežem sa sa cisco 2100 kablovskim modemom da radi kako treba. Bio bi od koristi i savet od nekog ko ima i 740 ili741 ruter, pošto su veoma slični.

Pozdrav.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gatekeeper re 28.03.2015. 12:46 #588967

status: user
broj poruka: 503

Sta te konkretno muci?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
prosilva Re. re. 28.03.2015. 12:50 #588969

status: user
broj poruka: 191
Ruter ne vidi WAN. Poslali su mi ruter pre tri nedelje. Druga lampica sa leva na desno, mali zupčaničić, se pali i gasi. Po uputstvu je to sistemska greška. Vratio sam im ruter i juče mi je stigao nov isti takav. Ponovo isti problem. Zvao sam SBB i dijagnostikom su mi potvrdili da je mij cisco 2100 kablovski modem potpuno ispravan i da su svi parametri u redu. U firmi Nebo its sa Novog Beograda, gde sam kupio ruter, me ubeđuju da je sve to normalno i da je neka greška između kablovskog modema i rutera. To nema veze sa životom, ova kombinacija kod mene mora da radi bez ikakvog setovanja sama od sebe. Nema potrebe da napominjem da internet radi besprekorno ber rutera, samo sa modemom.

Pozdrav.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gatekeeper re 28.03.2015. 13:06 #588973

status: user
broj poruka: 503

Ovde pise Flashing -The Router is working properly, ne valja kad je ugasena lampica

http://www.manualslib.com/manual/405111/Tp-Link-Tl-Wr743nd.html?page=11

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gatekeeper re 28.03.2015. 13:17 #588975

status: user
broj poruka: 503


U sustini u tplinku stavis opcije na Ap ruter-dinamic Ip i clone mac adress..i trebalo bi da radi
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
prosilva Re.. 28.03.2015. 14:21 #588981

status: user
broj poruka: 191
Što se tiče lampice, u pravu si. Ona se pali i gasi, odnosno flashing. U mom uputstvu piše On/Off, znači ili je stalno upaljena ili stalno ugašena odnosno tada ima sistemsku grešku. Problem je u tplinklogin-u u LAN podešavanju, to jest WAN. Jednostavno prijavljuje da nije konektovana, ako je opcija dinamic IP.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Ček... 28.03.2015. 14:32 #588985

status: user
broj poruka: 3737
jel ti imaš konekciju ili te samo muči lampica??? Koliko se ja sećam dok sam imao potrebe da koristim tplink taj zupčanik i treba da non stop treperi. Nakačiš se na ruter odradiš quick setup i sve šljaka iz prve.
support normality

GA 990XA - UD3, AMD fx8320+ereboss, AMD entertainment 8GB r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, Sapphire 280X VaporX, Chieftec modular 750W, puno prašine.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
prosilva Re.. 28.03.2015. 14:43 #588990

status: user
broj poruka: 191
U tplinklogin.net sam ušao u setup i u LAN, odnosno WAN podešavanjima našao opciju clone MAC adress, izabrao to kao što mije prethodni kolega rekao, i ruter je proradio kako treba. Restartovao sam kompjuter nekoliko puta, svaki put uspostavlja vezu. U network and sharing center-u windows-a kreira network map-u gde se lepo vide svi uređaji. Lampica druga po redi treba da treperi, to je normalna funkcija. Problem je izgleda bio u mom dosta starom cisco 2100 kablovskom modemu koji nije mogao sam da se setuje nego je moralo da se odradi ručno sa clone MAC adress.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
xenox Kasno stigoh... 28.03.2015. 15:35 #588994

status: user
broj poruka: 1389
Sve sto je trebalo uraditi je ugasiti tupavi modem i ponovo ga upaliti. Ruter je ispravan, modem se iz nekog razloga veze za MAC adresu poslednjeg uredjaja koji je video na LAN portu, pa je zato i proradio kada si klonirao MAC sa PC-a...

Sto ti smradovi iz podrske to ne rekose vec smaraju da je sve ok...

I taj modem ima veze sa Cisco samo toliko sto pise Cisco na njemu jer su kupili firmu koja pravi te igracke i javili kinezima da promene logo za stampu...

Gigabyte Z77M-D3H, i5 3570k
3x8GB ddr3 1333, SanDisk SSD 64GB, Win XP
Frontier DIVA


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
prosilva Re.. 28.03.2015. 15:57 #589007

status: user
broj poruka: 191
Palio sam ja i gasio kablovski modem, ali to nije dalo rezultate. U setup-u rutera se izabere router mod, upiše se šifra, clone MAC adress i resetuje se ruter i onda se sam konfiguriše. Znam ja da je trebalo sve samo da se podesi posle restartovanja kablovskog modema, ali ipak nije. Jedan od zaposlenih u firmi gde sam kupio ruter mi je objasnio da ti takozvani cisco modemi znaju da prave probleme. Ovo je prvi wireless ruter sa kojim sam se sreo ali sam ga ipak na kraju podesio da radi.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646132.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs