Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Help!!! zeza me glanc nov komp
STRANA 1 OD 1
Shultz Help!!! zeza me glanc nov komp 20.10.2007. 12:26 T6089

status: user
broj poruka: 9
Pozdrav svima i molim za pomoć. Sklopio sam nov računar sledeće konfiguracije
-celeron 3,2ghz 512kb cashe
-ga 945p-s3
-1gb ncp 667
-maxtor 160gb sata
-ga ati x550
ostalo i nije bitno
Problem je sledeći: sve instalirano bez greške, međutim prilikom pokretanja 3d igrice (npr far cry) ekran mi se ugasi posle 2min, i to samo u 3d. Računar se zabode i moram hardverski da ga resetujem. Promenio sam vga, mem i nije dalo rezultate. Sada ono najčudnije. Promenio sam 5 napajanja. 4 nova KME i FRONTIERod po 400w i jedno neko DELL od 250w. Kada stavim DELL od 250w sve radi bez problema. Kako je to moguće? Da li postoji verovatnoća da su sva 4 nova napajanja slaba ili neispravna, kada mi ovo DELL od 250w radi... Molim nekog iskusnog za savet

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Heh 20.10.2007. 12:36 #30697

status: user
broj poruka: 5696
Samo budala moze staviti u kuciste nesto sto se zove: Frontier, Meico, ANS, JNC, Neo, KME, Mercury-Kobian...to je smece i ko zna kakve signale daje. Imas za 20-30e LC ili Codegen 300-400W. Drugo: NCP i MAXTOR nisu mnogo kvalitetniji od gorenavedenog smeca. Menjaj to sto pre...


- R a v e n L o r d -

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
krkub ufff bre machine 20.10.2007. 13:04 #30699

status: user
broj poruka: 1006



::Samo budala moze staviti u kuciste nesto sto se zove: Frontier, Meico, ANS, JNC, Neo..


covek nema iskustva i odmah je budala... e jebi ga :/


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE ufff bre krkub 20.10.2007. 13:19 #30701

status: user
broj poruka: 5696
nisam mislio konkretno na Shultza, nego generalno. Uopste nisam msilo da vredjam vec da stavim jaci akcenat na ono sto je ranije receno. Nismo toliko bogati da kupujemo jeftine stvari! Siguran sam da zna razliku izmedju KME i DELL. Samim tim moze i pretpostaviti resenje...


- R a v e n L o r d -

::
::
::
:: ::Samo budala moze staviti u kuciste nesto sto se zove: Frontier, Meico, ANS, JNC, Neo..
::
::
:: covek nema iskustva i odmah je budala... e jebi ga :
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stripy Vrlo prosto 20.10.2007. 13:22 #30702

status: user
broj poruka: 4163
Sam si sebi dao odgovor. Dell kao i sva `normalna` napajanja imaju snagu koja na njima piše. Brendovi (tj nakaze) koje je naveo Machine imaju oko 115 do 150w prave snage, a kinezi flomasterom označe da su to kao 350 ili 400w. Stavi bilo koje napajanje koje košta preko 20€ i rešićeš problem. (pretpotstavljam da ti je Dell test PSU i savetujem ti da ga za to i ostaviš)

Svega ovoga, naravno, ne bi bilo da je Pera otišao pravo u policiju

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Da ne bude oštro.. 20.10.2007. 13:28 #30704

status: user
broj poruka: 6643
Ma i sam vidiš da je do napajanja, a to što piše - što kaže naš narod: piše i na tarabi ... pa je jedan slomio q...
Još samo da si nam napisao kako je to Dell napajanje teže od sva četiri koja si probao zajedno, onda.... dakle, ne kupuj napajanje koje možeš bez bojazni da ispustiš iz ruke na stopalo - prste!!! Bez obzira na marku, a, tek onda gledaj i ostale karakteristike, i tu se provuče smeća i pogrešno usmerene snage ili manjka stabilizacije i zaštite.... ali bar nisu takav ponižavajuće moronski lažnjak kakve si kupio - uvalili ti....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
krkub 20.10.2007. 13:42 #30708

status: user
broj poruka: 1006



ok machine...

kada ljudi kupuju prvi komp, elementarna greska koja se uvek javlja je obracanje paznje na ciste cifre: 3 ghz proc, 2 giga rama, itd.

`uuu, pa to je zverkan!`

sto se tice ncp-a, naprosto sam siguran da je ubedjen od strane prodavca kako je to memorija koju svi kupuju. takodje sam siguran da je i jedan od argumenata bio i `dozivotna garancija` na istu :/

(samo sto ne kaze i sta to znaci :-@!)

a napajanje, pa to nije bitno - `to samo daje struju`, a niko nije svestan da je ono zapravo svojevrsni `osigurac` na kompu...

elem, realnost su svi ti krshevi i mi tu ne mozemo nista...

Shultz je sada verovatno skapirao sta znace ta napajanja od 10ak grama...

ko se jednom o mleko opece... (taj se i gustera plasi)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Predlazem Vantec PSU!!! 20.10.2007. 14:05 #30709

status: user
broj poruka: 5696
Eto, ako se kod nas moze nabaviti. Nego, stvarno, da li kod nas neko uvozi ovog brandera??? Infoa radi on spada u sam vrh. VANTEC je americka firma koja radi napajanja, coolere, periferije...i stoji rame uz rame sa najpoznatijim imenima u ovom domenu kao sto su: Tagan, Enlight, Enermax, Sanken, Astec, OCZ, Corsair, Antec...


- R a v e n L o r d -

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Teske reci jesu 20.10.2007. 14:08 #30710

status: user
broj poruka: 9385
Ali je Machine poznat kao korektan covek, stoga iako je zvucalo tesko i uvredljivo, sasvim sam siguran da je kontekst njegovih reci sasvim drugaciji, od prilike: `Samo neko neupucen bi stavio itd...`

PS> Nije da ga branim, jednostavno je tako. Poznajem cho`eka :)



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Shultz HVALA SVIMA 20.10.2007. 14:31 #30711

status: user
broj poruka: 9
Zahvaljujem se svima. Vrlo ste ažurni. Puno korisnih informacija u najkraćem roku.
Pozdrav pozdrav pozdrav


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Lama Re: Predlazem Vantec PSU!!! 20.10.2007. 16:44 #30715

status: user
broj poruka: 166
:: Eto, ako se kod nas moze nabaviti. Nego, stvarno, da li kod nas neko uvozi ovog brandera??? Infoa radi on spada u sam vrh. VANTEC je americka firma koja radi napajanja, coolere, periferije...i stoji rame uz rame sa najpoznatijim imenima u ovom domenu kao sto su: Tagan, Enlight, Enermax, Sanken, Astec, OCZ, Corsair, Antec..

- R a v e n L o r d -


Lepo je setiti se ovakvih brendova.Infoa radi,nekad je bio vrh.Nekad davno.Cini se da vise ne proizvode napajanja za savremene i zahtevne PC desktop sisteme.
P.S. Astec i Sanken za desktop PC?!lol
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Re: Predlazem Vantec PSU!!! 20.10.2007. 17:13 #30716

status: user
broj poruka: 5696
Vantec i dalje radi jaka napajanja, imaju od 520W, pogledati https://www.vantecusa.com
Sto se Astec-a tice on se cesto nalazi u brand PC-desktop masinama tipa Fujitsu-Siemens, Dell, IBM...Sanken-a sam video samo u serverima. Za neke od najboljih smatram jos i: LiteON, Zalman, TermalTake, Chieftec, CoolerMaster...a sasvim su solidna su i LC-power, Codegen, DTK, Spire...


- R a v e n L o r d -

:: :: Eto, ako se kod nas moze nabaviti. Nego, stvarno, da li kod nas neko uvozi ovog brandera??? Infoa radi on spada u sam vrh. VANTEC je americka firma koja radi napajanja, coolere, periferije...i stoji rame uz rame sa najpoznatijim imenima u ovom domenu kao sto su: Tagan, Enlight, Enermax, Sanken, Astec, OCZ, Corsair, Antec..
::
:: - R a v e n L o r d -
::
::
:: Lepo je setiti se ovakvih brendova.Infoa radi,nekad je bio vrh.Nekad davno.Cini se da vise ne proizvode napajanja za savremene i zahtevne PC desktop sisteme
:: P.S. Astec i Sanken za desktop PC?!lol
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Machine... 21.10.2007. 13:03 #30741

status: user
broj poruka: 4228
... sve što si rekao je tačno, ali to da čoveka koji počinje post tako što moli za pomoć porediš sa budalom...

Prejako.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Machine... 21.10.2007. 14:33 #30744

status: user
broj poruka: 5696
Aman ljudi, citate li vi prethodne postove, ocito ne...

P.S. Hvala VMARC


- R a v e n L o r d -

:: ... sve što si rekao je tačno, ali to da čoveka koji počinje post tako što moli za pomoć porediš sa budalom..
::
:: Prejako.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Aman - zaman 23.10.2007. 19:18 #31047

status: user
broj poruka: 4228
Èitam prethodne postove, ali nisam pročitao da si mu se izvinio. I dalje mislim da si u pravu što se tiče ostatka tvog odgovora.

Toliko.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Aman - zaman 24.10.2007. 00:08 #31084

status: user
broj poruka: 5696
No frx. Pozdrav!


- R a v e n L o r d -

:: Èitam prethodne postove, ali nisam pročitao da si mu se izvinio. I dalje mislim da si u pravu što se tiče ostatka tvog odgovora
::
:: Toliko.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Aman - zaman 24.10.2007. 00:08 #31085

status: user
broj poruka: 5696
No frx. Pozdrav!


- R a v e n L o r d -

:: Èitam prethodne postove, ali nisam pročitao da si mu se izvinio. I dalje mislim da si u pravu što se tiče ostatka tvog odgovora
::
:: Toliko.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646109.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs