Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Foto i video oprema
Jacina punjača i baterija
STRANA 1 OD 1
teks Jacina punjača i baterija 05.04.2015. 17:15 T60959

status: user
broj poruka: 19


Kupio sam nove,neformirane baterije od kako piše 3800 mAh-2500 mAh.

Stavio sam na punjač jačine INPUT- 220 V 50 Hz

OUTPUT - 2,8 Vdc 150 mA

U uputstvu na punjaču piše da najjače baterije koje puni AA 2200 mAh treba puniti 28 sati.

2000 mah- 24 h

1800 mah- 20 h itd

Pošto su moje baterije jače,2500-3800 mAh ja sam ih držao na punjaču nešto duže,oko 30
sati.Nakon skidanja imale su napon od 1,43 V

Baterije sam stavio u fotoaparat(SAMSUNG S-730) i posle nekoliko snimaka,baterije su se ispraznile potpuno,napon 1,10 V

1-Da li je punjač suviše slab da bi uopšte dobro formirao i napunio jake baterije od 2500 mAh ?Treba jači?

2-Da li sam potpuno upropastio bateriju,pošto nije dobro formirana?Ako kupim jači punjač da li mogu da ponovo formiram bateriju(pošto treba 3 puta formitrati-puniti)?

3-Na fotoaparatu ima ulaz DC 3,3 V.Pošto nemam originalan punjač da li mogu da stavim punjač od mobilnog tel.efona 3,7 V 355 mA?
Ili nešto slabiji 3 V ili čak 4,5 V -300 mA?
Može li tako da se baterije pune i aparat da slika?

4.-Znam da je razlićito ali koliko (mili)AMPERA uglavnom imaju punjači za fotoaparate?

5-Baterija koje imam nisu neke,punjive su... NI-MH marke C.F.L.

-Koja su vaša iskustva (koliko slika se može napraviti)sa punjivim,jeftinim i skupim baterijama u fotoaparatima?

-Koliko traju alkalne?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
EdiGforce Re: Jacina punjača i baterija 05.04.2015. 18:15 #589856

status: user
broj poruka: 68
Sta kazes, tera do 3800mAh?

Baci to fals djubre odmah u kantu da ne napravis vecu stetu od tih par stotina dinara koliko si dao za njih.
Mozda jos bolje, otvori jednu `bateriju` i pogledaj sta se nalazi unutra. Prijatno ces se iznenaditi.

DC IN ulaz ne sluzi za punjenje baterija, vec samo za napajanje samog aparata. Stavise, baterije treba izvaditi iz aparata kad je isti povezan na adapter.

NIKAKO ne povezuj punjac za telefone sa aparatom, cak i ako je fizicki moguce. AC adapter za tvoj aparat mislim da je 3,3V 2A.

Kupi krstene NI-MH baterije i odgovore ces dobiti sam na ostala pitanja.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Jacina punjača i baterija 05.04.2015. 18:53 #589857

status: user
broj poruka: 18940
Da nisu možda te baterije Sony i kupljene od Ljubiše iz Pančeva? Nije valjda da još uvek valja to đubre.. sećam se njegovih oglasa `stavio sam ove baterije u sve uređaje po kući, rade izvanredno`. Taj Ljubiša, zapamtio sam ga po njegovim ocenama, sada ima jedno 10k.. btw, jel se seća još neko tog lika, nešto ga nema po oglasima.. valjao je grafičke za pci po 100eu i sl.


::
::
:: Kupio sam nove,neformirane baterije od kako piše 3800 mAh-2500 mAh.
::
:: Stavio sam na punjač jačine INPUT- 220 V 50 Hz
::
:: OUTPUT - 2,8 Vdc 150 mA
::
:: U uputstvu na punjaču piše da najjače baterije koje puni AA 2200 mAh treba puniti 28 sati.
::
:: 2000 mah- 24 h
::
:: 1800 mah- 20 h itd
::
:: Pošto su moje baterije jače,2500-3800 mAh ja sam ih držao na punjaču nešto duže,oko 30
:: sati.Nakon skidanja imale su napon od 1,43 V
::
:: Baterije sam stavio u fotoaparat(SAMSUNG S-730) i posle nekoliko snimaka,baterije su se ispraznile potpuno,napon 1,10 V
::
:: 1-Da li je punjač suviše slab da bi uopšte dobro formirao i napunio jake baterije od 2500 mAh ?Treba jači?
::
:: 2-Da li sam potpuno upropastio bateriju,pošto nije dobro formirana?Ako kupim jači punjač da li mogu da ponovo formiram bateriju(pošto treba 3 puta formitrati-puniti)
::
:: 3-Na fotoaparatu ima ulaz DC 3,3 V.Pošto nemam originalan punjač da li mogu da stavim punjač od mobilnog tel.efona 3,7 V 355 mA
:: Ili nešto slabiji 3 V ili čak 4,5 V -300 mA
:: Može li tako da se baterije pune i aparat da slika
::
:: 4.-Znam da je razlićito ali koliko (mili)AMPERA uglavnom imaju punjači za fotoaparate
::
:: 5-Baterija koje imam nisu neke,punjive su... NI-MH marke C.F.L.
::
:: -Koja su vaša iskustva (koliko slika se može napraviti)sa punjivim,jeftinim i skupim baterijama u fotoaparatima
::
:: -Koliko traju alkalne?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladats @imarkovic 05.04.2015. 19:08 #589861

status: user
broj poruka: 4537

Kakav je to prevarant bio.Nema ga vise,mozda je dobio betonske cipele i zavrsio u Dunavu.

Secam se da je pre 5-6 godina mog druga uradio za Gygabite plocu.Posle bezuspesnih pokusaja da je butuje izbusio je sa srafcigerom.Kakva je to horor scena bila.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
teks Koliko dugo puniti? 05.04.2015. 19:54 #589868

status: user
broj poruka: 19
Nije problem u baterijama,mogu se kupiti druge...
Mene više zanima koliko dugo puniti/formirati novu bateriju...Postoje različita uputstva.
Ako se premalo ili premnogo puni moze se upropastiti i kvalitetna baterija

Da ponovim deo poruke.
punjač jačine INPUT- 220 V 50 Hz

OUTPUT - 2,8 Vdc 150 mA

U uputstvu na punjaču piše da najjače baterije koje puni
AA 2200 mAh treba puniti 28 sati.
2000 mah- 24 h
1800 mah- 20 h
1600 15h
1300 12h itd
AAA 800 mah 8 h
700 7 h
650 6h
600 5,5 h

Moze li navedeni punjač da puni baterije od 2500-3000 mah pošto nije takva jačina navedena u uputstvu?

Puniti baterije 30-ak sati je suviše a većima punjača ima 100-200 mah.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Koliko dugo puniti? 05.04.2015. 20:12 #589872

status: user
broj poruka: 18940
Ima li taj punjač neku oznaku? Kakav je to punjač koji puni 2000mAh 28h, svašta. Obično treba nekoliko sati da se napuni baterija od 2000mAh. A formiranje, isprazniš bateriju do kraja, dok se ne iscrpi skroz, zatim je puniš 12-14h, zatim ponovo isprazniš do kraja, i još jednom napuniš toliko, posle toga možeš normalno da koristiš. Tako je idealno, inače se puni jednom 12h posle pražnjenja. Ali, sada već postoje baterije kojima ne treba formiranje.

Normalan punjač sa indikatorom puni bateriju dok indikator ne pokaže da je puna, moj ti je savet da kupiš takav punjač, npr. Sanyo. I baterije Eneloop od 2000mAh.


:: Nije problem u baterijama,mogu se kupiti druge..
:: Mene više zanima koliko dugo puniti/formirati novu bateriju...Postoje različita uputstva
:: Ako se premalo ili premnogo puni moze se upropastiti i kvalitetna baterij
::
:: Da ponovim deo poruke
:: punjač jačine INPUT- 220 V 50 Hz
::
:: OUTPUT - 2,8 Vdc 150 mA
::
:: U uputstvu na punjaču piše da najjače baterije koje pun
:: AA 2200 mAh treba puniti 28 sati.
:: 2000 mah- 24 h
:: 1800 mah- 20 h
:: 1600 15
:: 1300 12h it
:: AAA 800 mah 8
:: 700 7
:: 650 6
:: 600 5,5
::
:: Moze li navedeni punjač da puni baterije od 2500-3000 mah pošto nije takva jačina navedena u uputstvu
::
:: Puniti baterije 30-ak sati je suviše a većima punjača ima 100-200 mah
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC 05.04.2015. 20:32 #589878

status: user
broj poruka: 9383
Ljubisa je promenio ime u Aca, od kako se preselio u Bg i dobio titulu Lorda :D

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Da krenemo od pozadi, reda radi: 05.04.2015. 20:42 #589882

status: user
broj poruka: 10985
Alkalne, kvalitetne (Duracell, Toshiba...) trebalo bi da ti omoguce 150-200 snimaka, zavisno od raznih okolnosti (rezolucija/kvalitet, duzina ekspozicije, vremenski period u toku kojeg je snimanje (od)radjeno itd....

Druge tipove baterija bolje zaboravi (cink-mangan, ``heavy duty`` itd.)
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
E, sad, pazi ovo:

1) BACI i baterije i punjac
2) kupi KVALITETNE metal-hidrid (nikl-hidrid) baterije i pravi punjac za njih, recimo:
http://goo.gl/LyTZBz

...i resio si problem.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vaskev re 05.04.2015. 20:43 #589883

status: user
broj poruka: 1673
Kupiš lepo inteligentan punjač koji meri deltaV i rešio si problem sa dužinom punjenja. Pazi samo i uz Eneloop se uvaljuje običan punjač, ima ih više vrsta. Sa njim ćeš videti koliko brzo se pune te baterije koje si kupio od 3800mAh. Napuniće se očas posla zato što im je realni kapacitet 10x manji. Inače imaš sajt gde se prodaju sve te baterije, naravno i one kvalitetne ali uz opis baterije, pored napisanog kapaciteta uglavnom je naveden i realni, testirani kapacitet. Sajt se zove FastTech.


http://valid.canardpc.com/shbs65

WOT Nick: Vaske

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
teks Punjač za NI-CD i NI-MH baterije 05.04.2015. 22:38 #589911

status: user
broj poruka: 19

Imam jedan punjač na kome piše da je za NI-CD baterije.
-Da li taj punjač može da puni i NI-MH baterije?

-Ako ne piše ništa na punjaču onda verovatno može da puni sve vrste baterija?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vaskev re 05.04.2015. 23:04 #589912

status: user
broj poruka: 1673
DeltaV (efekat pada napona pri kraju punjenja baterije i iznosi oko 20mV), kod NiMH baterija, je daleko manje vrednosti nogo kod NiCD tako da neki stariji punjači nisu u stanju da ga pravilno detektuju i ne prekidaju punjenje pravilno. Nije dobro prepunjavati nijednu vrstu baterija. Samo punjenje, ako se želi odraditi kako treba, je u zavisnosti od kapaciteta baterije (treba uzeti u obzir stvarni kapacitet koji vremenom opada), stanja napunjenosti (kvalitetni punjači imaju opciju pražnjenja baterije na 1 - 1,1V pre punjenja), struje punjenja. Ukoliko dođe do prepunjavanja NiCD ili NiMH ćelija vrlo brzo će doći do gubitka elektrolita (kalijeva lužina) koje se ogleda u naslagama na plus izvodu baterije što je dokaz da je ista bila prepunjena i da je, da bi se sprečila eksplozija, došlo do otvaranja sigurnosnog ventila što je dovelo do njegovog nepovratnog gubitka. Takva baterija je praktično upropašćena. Loš punjač može vrlo brzo upropastiti i najkvalitetniju aku-bateriju. Prvim punjenjem treba bateriju napuniti do kraja, zatim je isprazniti do dozvoljene granice i tako ponoviti 2-3 puta kako bi baterija dobila pun kapacitet ili bar približnu vrednost. Za neke novije baterije to nije obavezno ali neće da škodi, za starije tipove proizvođači navode da pun kapacitet baterija dobija čak posle nekoliko desetina ciklusa (prema datasheet-u Panasonic-a). Ovo se odnosi isključivo za NiCD i NiMH tip baterije.


http://valid.canardpc.com/shbs65

WOT Nick: Vaske

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
goshe samo `pametni `punjac... 05.04.2015. 23:07 #589913

status: user
broj poruka: 68

..i to cetvorokanalni, svaku bateriju da puni posebno.Uzmi i Eneloop baterije i to je to.Taj punjac za NiCd ce ti prepuniti i unistiti baterije.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lord5 Re: 05.04.2015. 23:11 #589914

status: user
broj poruka: 51
Evo vam Ljubise i njegovih baterija https://www.kupindo.com/Baterije/9820612_Punjive-SONY-baterije-3800mAh Bas sam se napalio da je on ja. Gledaj svoja posla.

:: Ljubisa je promenio ime u Aca, od kako se preselio u Bg i dobio titulu Lorda :
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
teks Zar nije najvažnija (mili) amperaža? 05.04.2015. 23:26 #589916

status: user
broj poruka: 19


` Kakav je to punjač koji puni 2000mAh 28h, svašta. Obično treba nekoliko sati da se napuni baterija od 2000mAh.`

Punjač je jačine.

OUTPUT - 2,8 Vdc 150 mA

Možda zato što ima snagu samo 150 mA treba da puni 28 sati.


Ako bi punjač imao 600-700 mA onda bi trebalo puniti 4-5 puta brže

Punjači za mobilni napune bateriju na mob. za nekoliko sati jer imaju npr.
4,2 V i 770 mA
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vaskev re 06.04.2015. 08:50 #589941

status: user
broj poruka: 1673
http://bas.elitesecurity.org/baterije.html
Evo ovde možeš da pročitaš sve ono što te zanima i što bi trebao da znaš u vezi baterija, u nekom najminimalnijem obimu.

Inače čim je na punjaču navedena vrednost 2,8V taj ne puni pojedinačne ćelije već u paru, to je izvodljivo samo ako se puni potpuno identičan tip baterije, u potpuno identičnom stanju napunjenosti i potpuno identičnom stanju starosti. Ćelije čak i kad siđu sa proizvodne trake nisu iste a zamisli tek posle nekog vremena korišćenja, nejednakog punjenja i pražnjenja. Taj punjač je obična igračka i treba ga shvatiti kao takvog. Zaista dobari, inteligentni punjači, recimo Sony BC-CS2B, BCG-34HE, neki od odličnih Nitecore punjača ili slični neće čak ni puniti ove falš baterije jer prvo odrade test unutrašnjeg otpora i krenu sa delimičnim punjenjem i pošto takve baterije imaju preveliki unutrašnji otpor, prilikom testa napon na njima poraste preko neke zadate vrednosti i punjač prekida sa punjenjem. Ove Sony punjače sam nekada nalazio na oglasima za smešne pare, par komada je koštalo manje od same poštarine a odličnog su kvaliteta. Inače sličan punjač koji opisuješ je najprostija varijanta koja dolazi uz Sanyo Eneloop-e baterije (oznaka je NC-MQN04E) i obično je s8@nje od punjača za razliku od skupljeg njihovog modela koji ima sve potrebne karakteristike.



http://valid.canardpc.com/shbs65

WOT Nick: Vaske

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Kakav je `Nitecore D4` ? 06.04.2015. 11:20 #589946

status: user
broj poruka: 7761
Nitecore D4
https://www.youtube.com/watch?v=wb1tOy8tKpo

Kao ima zasebno punjenje po lezistu i baterije ne moraju da budu iste a uz sve to ima i zastitu od ne znam cega...

Malo je ruznjikav ali ne kupujemo ga zbog setnje po parku...

Citat:
`Понекад просто не могу да поверујем да српска власт и `политички крем` који, ево већ деценијама, систематски уништава Свако добро у сопственој земљи, има било какве везе са својим прецима, тим храбрим, поносним, правдољубивим Ср

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vaskev re 06.04.2015. 15:32 #589968

status: user
broj poruka: 1673
Dobar punjač, ima sve što je potrebno da ima. Može puniti različite vrste baterija po pitanju kapaciteta ali i hemijskoj pripadnosti zato što ima 4 potpuno nezavisna kanala, za svaku bateriju posebno. Jedina mana je mala struja punjenja. 750mA ukoliko se pune samo dve baterije ili 375mA ukoliko se pune sve četiri. Za baterije manjeg kapaciteta to nije previše važno ali za jače baterije je to premalo. Ipak za cenu koliko košta nešto se mora žrtvovati. U ovom slučaju je to vreme punjenja koje je u tom slučaju duže.
Inače identična verzija punjača samo bez displeja ali podjednako dobro puni je i Nitecore I4 a jeftiniji je za 1/3.


http://valid.canardpc.com/shbs65

WOT Nick: Vaske

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
teks Kako povezati 4 AA baterije? 06.04.2015. 16:24 #589971

status: user
broj poruka: 19


Ponbekad se dešava da u prodavnicama gde se prodaja `originalna` roba nadje i škart.
Znam za neke slučajeve da su neki ljudi koji se razumeju u elektroniku kupili veoma skup punjač a kada su otvorili ,unutra je bilo nešto bezveze,kineski falsifikat...

Meni nije baš preko potrebno da kupujem neke najskuplje punjače,jer ne koristim često baterije...

Godinama već koristim univerzalni punjač za baterije mobilnih tel.Punjač ima ekran gde se vidi nivo punjenja,ako baterija ne valja pokazuje,itd.Nije skup ali do sada je veoma dobro radio.

OUTPUT 2,8-8,7 V 250 mAh suitable capacity 200-3000 mAh

Pošto nema ležište za baterije pojedinačno,već samo štipaljka za komplet sa mob. telefona,zanima me nešto.

-Kako povezati 4 AA baterije u komplet ?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: re 06.04.2015. 16:30 #589972

status: user
broj poruka: 7761
@Vaskev
Vidim da se verzija bez ekrana prodaje za 2.5k a ova sa ekranom za ~4k...
Takodje primetih da je po tebi solidan izbor...

Sto ce reci da se u masi raznog smeca koje se prodaje sirom srbristana ovaj moze smatrati dobrom kupovinom uz taj mali kompromis po pitanju punjenja...

Hvala na odgovoru...

Citat:
`Понекад просто не могу да поверујем да српска власт и `политички крем` који, ево већ деценијама, систематски уништава Свако добро у сопственој земљи, има било какве везе са својим прецима, тим храбрим, поносним, правдољубивим Ср

:: Dobar punjač, ima sve što je potrebno da ima. Može puniti različite vrste baterija po pitanju kapaciteta ali i hemijskoj pripadnosti zato što ima 4 potpuno nezavisna kanala, za svaku bateriju posebno. Jedina mana je mala struja punjenja. 750mA ukoliko se pune samo dve baterije ili 375mA ukoliko se pune sve četiri. Za baterije manjeg kapaciteta to nije previše važno ali za jače baterije je to premalo. Ipak za cenu koliko košta nešto se mora žrtvovati. U ovom slučaju je to vreme punjenja koje je u tom slučaju duže
:: Inače identična verzija punjača samo bez displeja ali podjednako dobro puni je i Nitecore I4 a jeftiniji je za 1/3
::
::
:: http://valid.canardpc.com/shbs6
::
:: WOT Nick: Vaske
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vaskev Re: Kako povezati 4 AA baterije? 06.04.2015. 17:06 #589974

status: user
broj poruka: 1673
Pa redno odnosno serijski, plus od punjača na plus prve baterije +[]- +[]- +[]- +[]- minus poslednje baterije na minus punjača.

@Abner verzija bez ekrana košta oko 17-20 dolara a verzija sa ekranom je oko 30. Jeste atraktivnija verzija sa ekranom ali u funkcionalnom smislu nema neke prednosti. Kvalitet samog punjača je prema komentarima kupaca na FastTech-u dobar sa povremenom žalbom na malu struju punjenja. Ima i boljih punjača ali je ovaj sasvim zadovoljavajući. Ja sam ga odavno merkao ali sam odustao jer sam nabavio 4 komada ranije pomenutih Sony punjača i rešio problem za NiCD i NiMH baterije. A za punjenje ostalih tipova baterija imam nekoliko laboratorijskih CC/CV (constant current/ constant voltage) ispravljača koji imaju ugrađen modul koji meri napon, struju, otpor potrošača kao i ukupno isporučene energije u mAh.
Svakako kad bih kupovao neki fabrički punjač Nitecore bi bio u užem izboru.


http://valid.canardpc.com/shbs65

WOT Nick: Vaske

::
::
:: Ponbekad se dešava da u prodavnicama gde se prodaja `originalna` roba nadje i škart
:: Znam za neke slučajeve da su neki ljudi koji se razumeju u elektroniku kupili veoma skup punjač a kada su otvorili ,unutra je bilo nešto bezveze,kineski falsifikat..
::
:: Meni nije baš preko potrebno da kupujem neke najskuplje punjače,jer ne koristim često baterije..
::
:: Godinama već koristim univerzalni punjač za baterije mobilnih tel.Punjač ima ekran gde se vidi nivo punjenja,ako baterija ne valja pokazuje,itd.Nije skup ali do sada je veoma dobro radio
::
:: OUTPUT 2,8-8,7 V 250 mAh suitable capacity 200-3000 mA
::
:: Pošto nema ležište za baterije pojedinačno,već samo štipaljka za komplet sa mob. telefona,zanima me nešto
::
:: -Kako povezati 4 AA baterije u komplet
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
teks Spajanje baterija 06.04.2015. 20:51 #589986

status: user
broj poruka: 19

Dve baterije

Na punjačima koje pune u paru 2 baterije, + i - jednog i druge baterije su spojeni a druga strana + i - idu na punjač

Tri baterije

Rasklopio sam komplet bateriju sa mobilnog koja sadrži 3 AAA baterije i spojene su.
na punjač ide + prve - je spojen sa + druge - sa + treće - sa punjačem

Znači kada su 2 ili 3 baterije u pitanju spajaju se na jednom PLUS i MINUS a na drugom mestu + i +

Četiri baterije

- Da li svi plusevi 4 baterije (sem na prvoj bateriji koji ide na punjač) treba da budu spojeni?
-Svi minusi (sem na poslednjoj koji ide na punjač )treba da se spoje?
-Da li se negde spajaju PLUS i MINUS , PLUS i PLUS i na 4 baterije?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vaskev re 06.04.2015. 21:18 #589989

status: user
broj poruka: 1673
Nikada plus jedne ne ide na plus druge baterije, plus prve ide na punjač, minus prve na plus naredne baterije baš kao ovde:

Punjač+, +[1]- +[2]- +[3]- +[4]-.....+[N]- -Punjač



http://valid.canardpc.com/shbs65

WOT Nick: Vaske

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
teks Koliko dugo puniti? 06.04.2015. 22:30 #589993

status: user
broj poruka: 19

Ako se povežu 4 punjive baterije od 1,2 V da li punjač mora da ima snagu minimum 5 V,
4x 1,2 =4,8 V ? Baterije imaju 2500 mA

Ako punjač ima 8000 mA koliko dugo puniti 2 (spojene) a koliko dugo 4 (spojene) baterije?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vaskev Re: Koliko dugo puniti? 06.04.2015. 22:42 #589998

status: user
broj poruka: 1673
Kupi inteligentan punjač i rešićeš sve probleme.


http://valid.canardpc.com/shbs65

WOT Nick: Vaske

::
:: Ako se povežu 4 punjive baterije od 1,2 V da li punjač mora da ima snagu minimum 5 V
:: 4x 1,2 =4,8 V ? Baterije imaju 2500 m
::
:: Ako punjač ima 8000 mA koliko dugo puniti 2 (spojene) a koliko dugo 4 (spojene) baterije?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
teks Snaga punjaća 06.04.2015. 23:14 #590001

status: user
broj poruka: 19

Šta piše na tom punjaču?
Koja mu je VOLTAŽA I (mili)AMPERAŽA?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Izgleda da je ovo pravo resenje... 07.04.2015. 17:41 #590070

status: user
broj poruka: 7761
http://www.aliexpress.com/store/product/4pcs-1-5v-2800mAh-AA-rechargeable-Li-polymer-li-ion-polymer-lithium-battery-4-slots-USB/314368_1280101221.html

Citat:
`Понекад просто не могу да поверујем да српска власт и `политички крем` који, ево већ деценијама, систематски уништава Свако добро у сопственој земљи, има било какве везе са својим прецима, тим храбрим, поносним, правдољубивим Ср

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646095.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs