Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Zanimljive Internet adrese
Aliexpress-vasa iskustva?
STRANA 1 OD 1
djokosrb Aliexpress-vasa iskustva? 07.04.2015. 16:15 T60974

status: user
broj poruka: 6875
Naleteh na nekoliko interesantnih stvarcica ovde,koje bih (mozda)kupio,pa da pitam kakva su vasa iskustva sa kvalitetom robe pre svega??Kazem kvalitetom robe(samo)jer je jasno da su manje vise kopije(uz neke izuzetke ako ne racunamo,oficijalne prodavnice).Konkretno gledam neke patike za leto,znaci pre svega neke Nike iz serije free run,flyknit,zoom ili lunar.Vec dve godine koristim(leti i kad je suvo)Lunarlon model uzet za oko 7.500 dinara na akciji u Djaku i zaista bolje patike u zivotu nisam kupio,neverovatno udobne i kvalitet zaista vrhunski.Elem red je da se ponovim malo,uzeo vec jedne za basket na sportsdirectu,ali videh konkretno ovako nesto na aliexpress-u :

http://www.aliexpress.com/item/2015-Original-Nike-Free-Run-5-0-Running-Shoes-men-Sneakers-Euro-Size-40-45-Free/32263782826.html

Ili mogu kao covek,provereno uzeti,kao sto sam i zilion puta do sada na sportsdirectu:
http://www.sportsdirect.com/karrimor-duma-mens-running-shoes-211885?colcode=21188590

Nisam do sada nista na alie-u uzimao pa da pitam kakva su vasa iskustva,sa `proverenim` prodavcima i kvalitetom robe?Raspitao sam malo i jasno mi je da ima svega i svacega,za razliku od sportsdirecta gde kvalitet odlican i gde sam pa jedno 300e potrosio.Nasi butici i prodavnice me ne zanimaju,da placam nesto po duplo ili troduplo vecoj ceni,mi ne pada napamet,a i kvalitet je upitan.Kod nas uzimam samo farmerke i to u Legendu jer znam da su odlicne i pantalone i kosulje u Azzaru.


Dete Partizana
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion Thumbs up od mene. 07.04.2015. 16:36 #590062

status: user
broj poruka: 2480
Ja sam uzeo desetine stvari i sve je bilo besprekorno. Od elektronike, do odela, pantalona, kravata, jakni... Naravno uzimao sam od proverenih prodavaca i proizvod sa makar 4 zvezdice.

Samo jednom patike doduse, ali su bile super. Racunaj za tike da ce ti lupe PDV kod nas, jer tolike pakete otvaraju u 90% slucajeva.

SAMDSUNG!!!

Wlada/Classy: STALJIN JE OVAKVE KAO JA STRELJAO JER JE ZNAO DA NE MOZE DA IH DROGIRA

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb Ok hvala 07.04.2015. 16:44 #590063

status: user
broj poruka: 6875
Sto se tice nasih retarda na granici,znam da carina ide za pakete iznad 50e.PDV je sad bese 20%.Tako da mi patike izadju sa posiljkom nasom oko 7.400 dinara,opet za 8k u djaku iste mogu da uzmem bez toliko cimanja.Jedino sto nema boja koja mi se svidja.
Hvala za info.

Dete Partizana


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb @Kutalion 07.04.2015. 18:11 #590072

status: user
broj poruka: 6875
Jos jedno pitanje.Vidim da ima fora da se pita prodavac(neki likovi i to radili)da tamo naznaci da je posiljka od fizickog lica ka fizickom licu(znaci kao poklon),znaci nekomercijalne prirode,a neki Kinezi to zele odradi,pa da li si imao takvu situaciju??Jer tada nema PDV i maks vrednost je 70e.Sto je opet sa druge strane smesno,ko ce da poveruje u tako nesto na carini.Ali opet prolazilo je?
Naime posto patike koje me interesuju kod ovog prodavca(koji bi trebao biti ok)kostaju 49,17,oni lopovi na carini ce naci gde je najskuplje(tako rade,proverio)i pokusati da odrade i lako ce naci preko 50e i lupiti carinu i pdv na to.
U mom slucaju to je preko 2000 dinara koje ce mi ova LOPOVSKA i NAPREDNA(by labelo premijer)zemlja istresti iz dzepa.
Sve u svemu,u okolnim zemljama do 150e se nista ne oporezuje,samo kod nas svaka posiljka.



Dete Partizana


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion ko ce ga znati. 07.04.2015. 18:22 #590075

status: user
broj poruka: 2480
Nisam to pokusavao za fizicka lica, ali sa vecinom mozes da se dogovoris. Ja sam im cesto govorio da obore cenu na nekih 10$ i onda retko ko gleda sta je.

Najbolje da pitas cak unapred da li moze. I dalje je mac s dve ostrice, jer moze carinik onako odokativno da otvori i oceni da to vredi vise nego sto je napisano na kutiji.

SAMDSUNG!!!

Wlada/Classy: STALJIN JE OVAKVE KAO JA STRELJAO JER JE ZNAO DA NE MOZE DA IH DROGIRA

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb Pa da upravo to 07.04.2015. 18:26 #590078

status: user
broj poruka: 6875
Prosto,10$ stoji, a patike u kutiji,posto sa ovima ide kutija,to ce gospoda da otvore 99%.Ali moze carinik da otvori i proceni,onako odokativno???
Ja ovo kad pricam nekim ljudima iz AU i USA oni misle da ih lozim.



Dete Partizana


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion ko ti se zalomi. 07.04.2015. 18:36 #590081

status: user
broj poruka: 2480
Moze, to su meni uradili za patike...
Cak pise na sajtu carine da robu iz kine mogu da procene odokativno, pa ti vidi

SAMDSUNG!!!

Wlada/Classy: STALJIN JE OVAKVE KAO JA STRELJAO JER JE ZNAO DA NE MOZE DA IH DROGIRA

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vaskev re 07.04.2015. 19:17 #590083

status: user
broj poruka: 1673
Ako nema u paketu validnog (po njihovoj proceni) računa onda se okače na net i nađu prvu najveću cenu identičnog predmeta i koriste je za carinjenje. Iz ličnog iskustva i kada je bilo računa u paketu i kada sam poslao sve moguće dokaze da je 10 led sijalica koštalo 20 dolara, PDV su naplatili na iznos od 30, isti slučaj je bio u više navrata za različite predmete. Sve zavisi koji d8kadžija, počevši od Guberinića pa do legendarne Evice ti dokači paket.

Inače i među prodavcima ima teških muljatora koji ti robu nikada i ne pošalju i samo čekaju da pokreneš dispute i da ti vrate pare jer im se slanje manje vrednosti ne isplati. Tipa jedan par patika nije vredno cimanja... Potraži prodavca koji ima bar nekoliko pozitivnih feedbacka za predmet koji planiraš da kupiš. Ko naručuje elektroniku tipa par procesora obavezno snimanje prilikom otvaranja paketa. Znaju da budu prazni, ili ubace neki bezvredan predmet. Par puta sam se spasao samo zahvaljujući posedovanju snimka otvaranja paketa.

Iz mog ličnog iskustva na eBay-u je situacija daleko bolja. Na Aliju sam pratio tipa koji ima jedno 100 stranica sa komentarima kupaca, na svakoj stranici je po oko 10-tak komentara i među njima su bar dva komentara: stigao prazan paket, paket nikada nije ni poslat ili stigla neka glupost od .01$ a naručeni delovi za 20-30$ i pored toga tip ladno i dalje prodaje. Na eBay-u to tako ne ide.

Pamet u glavu, ako je ovde vrlo malo skuplje ipak nije vredno rizika da ti kao što je tip naručio plavi sat a dobio roze, a ti plati poštarinu nazad da ti kinez izvrši zamenu (posle toga se prave ludi da paket nikada nije stigao). Naravno ima i korektnih prodavaca.


http://valid.canardpc.com/shbs65

WOT Nick: Vaske

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb Hvala svima na informacijama 07.04.2015. 19:18 #590085

status: user
broj poruka: 6875
Drzacu se ja Sportsdirecta u ovom slucaju.



Dete Partizana


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion naslov 07.04.2015. 19:23 #590086

status: user
broj poruka: 2480
Pametno. Sa alija uglavnom narucuj stvari koje mogu da se zapakuju u mali paket, to prolazi kroz carinu nece ni da pogledaju. Recimo meni LED strip sa kontrolerom i daljincem nisu ni otvorili.

SAMDSUNG!!!

Wlada/Classy: STALJIN JE OVAKVE KAO JA STRELJAO JER JE ZNAO DA NE MOZE DA IH DROGIRA

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646137.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs