Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Foto i video oprema
USB(PC) ulaz/izlaz na fotoaparatima
STRANA 1 OD 1
teks USB(PC) ulaz/izlaz na fotoaparatima 08.04.2015. 23:52 T60987

status: user
broj poruka: 19


Neki aparati nemaju DC ulaz ali imaju USB ulaz/izlaz.Pretpostavljam da se sa laptopa mogu puniti baterije i(li ) da aparat može raditi na struju i verovatno taj ulaz/izlaz služi za prenos podataka na kompjuter.

-Imam univerzalni USB kabl
https://static.kupindoslike.com/10u1-USB-Punjac-za-Mobilni-PDA-GPS-MP3-MP4-MP5-PSP-Mini_slika_O_28364115.jpg

i kada ga iuključim u laptop na drugom kraju ima napon.To naravno koristi za rad ili punjenje fotoaparata ali kako regulisati jačinu struje i amperažu?
-Da se ne ošteti aparat od velike jačine?
-Da li svaki USB ulaz/izlaz na fotoaparatu služi i za rad(ponekad punjenje) i za prenos podataka?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Gresis, momak - to sto taj-i-taj model fotoaparata ima USB prikljucak... 08.04.2015. 23:56 #590215

status: user
broj poruka: 10985
samo po sebi NE znaci da moze i da se puni preko njega. Za data komunikaciju je sigurno predvidjen, ali za punjenje mozda i nije...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
teks re 09.04.2015. 00:09 #590216

status: user
broj poruka: 19
Znam da nije uvek za punjenje ali ponekad jeste za rad fotoaparata na struju.

Ako hoću da prebacim podatke na komp. i uključim na laptop koji emituju napon
verovatno ću ošetiti fotoap. ako taj USB nije za primanje struje već samo za podatke...

-Kako da znam da li je taj USB na fotoaparatu samo za prenos podataka ili za rad na struju?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 Kakav bre rad na struju? 09.04.2015. 00:15 #590218

status: user
broj poruka: 6086
1. Pogledaš specifikaciju fotoaparata, pa ćeš saznati da li mu baterija može da se puni dok je povezan sa kompom. Ako ne može, onda veza fotoaparata sa kompom preko USB-a služi samo za prenos podataka.
2. Aparat radi samo na struju iz baterije i ni na jednu drugu.


i5 2500K/CM Hyper 212+/MSI Z68A-GD65 G3/HyperX Green 2×4GB 1600/Samsung 830 128GB/ASUS R9 280X DCU II TOP/Dell U2412M/Xonar DX/Altec ATP-3/CM 690 III W/SF Golden Green Pro 650W/CM Octane/A4Tech V7


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
srdoch Re: Kakav bre rad na struju? 09.04.2015. 00:39 #590224

status: user
broj poruka: 1261
1. Upravo i ja htedoh reći isto.
2. Nije baš tačno, moj aparat ima DC ulaz i radi na struju iz adaptera bez da ima bateriju u sebi.

:: 1. Pogledaš specifikaciju fotoaparata, pa ćeš saznati da li mu baterija može da se puni dok je povezan sa kompom. Ako ne može, onda veza fotoaparata sa kompom preko USB-a služi samo za prenos podataka
:: 2. Aparat radi samo na struju iz baterije i ni na jednu drugu.
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dragg Re 09.04.2015. 01:15 #590225

status: user
broj poruka: 2270
Svaki usb izlaz daje +5v bez obzira na namenu. Ne možeš nikako oštetiti uređaj. Ako ne može da puni preko usb-a, on jednostavno neće povući struju i to je to.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
quna ... 09.04.2015. 08:33 #590234

status: user
broj poruka: 1636
Iskreno ne pada mi na pamet ni jedan aparat iz uobicajenih serija canona i nikona koji se puni preko usb-a, obicno svi imaju eksterni punjac (u koji se stavi baterija) i usb sluzi iskljucivo za prenos podataka i nema nikakve veze ni sa punjenjem ni sa napajanjem aparata (narodski receno moze da ti se isprazni baterija u sred prebacivanja podataka).
Eventualno kao sto je Srdoch napisao, poseban DC ulaz.

Ne vidim razliku izmedju obicnog usb kabla i ovog univerzalnog, u ovom tvom koliko vidim nema nikakve `elektronike` tako da je napon koji emituje verovatno standardan za svaki usb.




http://tiny.cc/My500px
i5 750 : cm 212+ : ga-p55-usb3 : 2x2gb geil black dragon : powercolor 7850 1GB : kingston v300 120gb : samsung f3 500gb : seagate 1tb : creative x-fi : corsair tx650 : xigmatek asgard : benq g2750 : hama urage exodus : a4tech

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
teks re 09.04.2015. 10:28 #590238

status: user
broj poruka: 19

Mislio sam da možda postoje više vrsta USB kablova ....Za punjenje ili rad fotoaparata i(koji provode struju) i drugi koji služe samo za prenos podataka (a ne provode struju)

Ali verovatno svaki USB kabl dovodi struju iz laptopa u fotoaparat.Plašim se da ne spržim nešto u fotoaparatu

Na primer fotoap. Pentax optio ioma 2 USB ulaza/izlaza

http://www.camera-usermanual.com/pentax-optio-e40.html

A Traveler slimline x5 ima 1 ulaz/izlaz ali čak ništa ne piše kod ulaza ni USB ni PC .Verovatno služi samo za prenos podataka...


http://www.digitaltoyshop.co.uk/Accessories_Traveler_Slimline_X5_t1642
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
codeus Re: re 09.04.2015. 11:43 #590247

status: user
broj poruka: 4054

otisli smo u q, kad su SNS botovi krenuli na berzu

druze , slobodno bodi usb u pentax i shestax, nista nemoze da se sprzi, provereno

ulazi i izlazi su za audio , znas ono zvuk, buka i sl.

::
:: Mislio sam da možda postoje više vrsta USB kablova ....Za punjenje ili rad fotoaparata i(koji provode struju) i drugi koji služe samo za prenos podataka (a ne provode struju
::
:: Ali verovatno svaki USB kabl dovodi struju iz laptopa u fotoaparat.Plašim se da ne spržim nešto u fotoaparat
::
:: Na primer fotoap. Pentax optio ioma 2 USB ulaza/izlaza
::
:: http://www.camera-usermanual.com/pentax-optio-e40.htm
::
:: A Traveler slimline x5 ima 1 ulaz/izlaz ali čak ništa ne piše kod ulaza ni USB ni PC .Verovatno služi samo za prenos podataka..
::
::
:: http://www.digitaltoyshop.co.uk/Accessories_Traveler_Slimline_X5_t164
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
quna ... 09.04.2015. 11:52 #590249

status: user
broj poruka: 1636
Ovo drugo kod tog pentaxa je docking port, a ne usb.
Usb nije ulaz ili izlaz, usb je port i kao takav komunicira u oba smera.
Ne mora nista da pise, usb portovi su standardnih lako prepoznatljivih oblika.


http://tiny.cc/My500px
i5 750 : cm 212+ : ga-p55-usb3 : 2x2gb geil black dragon : powercolor 7850 1GB : kingston v300 120gb : samsung f3 500gb : seagate 1tb : creative x-fi : corsair tx650 : xigmatek asgard : benq g2750 : hama urage exodus : a4tech

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
teks re 09.04.2015. 15:21 #590286

status: user
broj poruka: 19


Za šta služi DOCKING PORT?

Struja iz USB laptopa je oko 5,1 V a recimo Samsung s730 ima DC ulaz 3,3 V ,pa mi se činilo da može biti problema ako spojim aparat na USB koji ima jaču struju nego što fotoaparat koristi
Ali,verovatno je sve u redu...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 09.04.2015. 15:26 #590287

status: user
broj poruka: 9460
Nema to veze. Aparat ili ima funkciju punjenja preko USB ili nema.

Ti njemu uvek dovedes na krajnja dva pina +5V i masu, a srednji data+ i - su za komunikaciju, prebacivanje fajla i sl.

Obicnio nemaju tu opciju, jer je srtuja USB-a dosta slaba i punio bi se danima, recimo. Zato koriste zasebne adaptere koji su oko1500mA+ ili se pune baterije preko predvidjenih punjaca.

Ne mozes ga unistiti nikako preko USB kabla.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
quna ... 09.04.2015. 17:21 #590300

status: user
broj poruka: 1636
Realno nikad mi ne bi palo na pamet da merim koja struja izlazi iz usb-a koji cu da gurnem u aparat i ne kapiram gde iskopavas bas te aparate?


http://tiny.cc/My500px
i5 750 : cm 212+ : ga-p55-usb3 : 2x2gb geil black dragon : powercolor 7850 1GB : kingston v300 120gb : samsung f3 500gb : seagate 1tb : creative x-fi : corsair tx650 : xigmatek asgard : benq g2750 : hama urage exodus : a4tech

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646099.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs