Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Svaštara
Svaštara
Potrebna pomoc za kupovinu komponenti
STRANA 1 OD 2  
lord666 Potrebna pomoc za kupovinu komponenti 02.05.2015. 20:55 T61174

status: user
broj poruka: 31
Trebaju mi sledece komponente i zeleo bih da prodjem sto jeftinije ali da bude isplatljivije tj. ne moraju biti najjeftiniji delovi. Komp mi treba za surfovanje na internetu uglavnom kp i fejs. U obzir dolazi polovno, polovno sa garancijom a ako nema nista od toga onda moze novo.
PSU : Imam brendirano DELTA 300W
CPU : Pre bih isao na Intel nego na AMD. Znaci sto jeftiniji procesor a dobar. npr. Celeron G1610
MoBo : Da ima USB3, DDR3, PCI-E, obican PCI ili IDE(treba mi zbog starog IDE harda)
RAM : 2-3GB DDR3 sto jeftinije
VGA : U obzir dolazi samo polovna HD5450 za 10 evra
Monitor : Imam
HDD : Imam
Optika : Samo polovan DVD sto jeftiniji
Case : Neki od 300 dinara

Hvala unapred svima na pomoci.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 02.05.2015. 21:14 #592978

status: user
broj poruka: 3974
HAHAHAHAHAHAHAHA vidi ga sotona, resio da se opremi najnovijom tehnologijom radi boljeg preprodavanja usranih gaca! :D

Bajo moj, srecno i samo necural!

Intel I5 4670 + Arctic Cooling Freezer I30
Gigabyte G.1 Sniper B5
Kingston HyperX Beast 2x4gb 1600mhz
Gigabyte GTX 970 G1 Gaming
Seagate Baracuda 1Tb
Seasonic G550 550W Gold
Fractal Design Define R4 Black Pearl
Dell P2414H..

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lord666 ... 02.05.2015. 21:18 #592981

status: user
broj poruka: 31
Predomislio sam se. Ne treba mi USB 3.0 posto vidim da je to bacanje para.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Streumer Re: Potrebna pomoc za kupovinu komponenti 02.05.2015. 21:19 #592982

status: user
broj poruka: 11
Imas fon od 100~200 evra koji ti radi istu stvar za manje pare.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lord666 Re: Re: Potrebna pomoc za kupovinu komponenti 02.05.2015. 21:29 #592983

status: user
broj poruka: 31
Kod PC-a je fora sto imam monitor od 17` a moj fon ima 4.5` tako da mi treba racunar. Razmisljam se da idem na 775 sa DDR2 memorijom i koja ima integrusu. Ali voleo bih da cujem za koje pare mogu da uzmem noviju platformu.

:: Imas fon od 100~200 evra koji ti radi istu stvar za manje pare.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
FatWarez Novo je novo, ali... 02.05.2015. 21:48 #592986

status: user
broj poruka: 98



Lepo je što si najzad rešio da odrešiš kesu i uzmeš nešto novije, 775 platformu ili nešto u tom rangu. Najbolje je da se javiš Havoku. On je imao na lageru dvojezgarne procesore, a u suštini su to tridesetojezgarni procesori koje mu donosi operater iz Japana, a sve to iz tajne Intelove fabrike u blizini Hirošime. Mislim da ih ceni negde oko 100 evra, ali vrede svaki cent. Memoriju uzmi lično od operatera. Ima neku sa kojom je testirao 40-ak softverskih paketa, na 20 raznih matičnih ploča, 15 napajanja, 98 grafičkih karti, tako da sigurno ferceraju, a može da ti da i doživotnu garanciju.
Naravno, sve ovo pod uslovom da imaš pare i da nisi nameran da šrafcigerom kupuješ komponente. Mislim, bila bi ogromna šteta da izbušiš ova dva člana naše drage Berze.
Pamet u glavu, šrafciger u kutiju za alat, pare u novčanik pa u kupovinu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lord666 Re: Novo je novo, ali... 02.05.2015. 21:55 #592991

status: user
broj poruka: 31
Zelim sto jeftinije tako da oni otpadaju.
::
:: Lepo je što si najzad rešio da odrešiš kesu i uzmeš nešto novije, 775 platformu ili nešto u tom rangu. Najbolje je da se javiš Havoku. On je imao na lageru dvojezgarne procesore, a u suštini su to tridesetojezgarni procesori koje mu donosi operater iz Japana, a sve to iz tajne Intelove fabrike u blizini Hirošime. Mislim da ih ceni negde oko 100 evra, ali vrede svaki cent. Memoriju uzmi lično od operatera. Ima neku sa kojom je testirao 40-ak softverskih paketa, na 20 raznih matičnih ploča, 15 napajanja, 98 grafičkih karti, tako da sigurno ferceraju, a može da ti da i doživotnu garanciju
:: Naravno, sve ovo pod uslovom da imaš pare i da nisi nameran da šrafcigerom kupuješ komponente. Mislim, bila bi ogromna šteta da izbušiš ova dva člana naše drage Berze
:: Pamet u glavu, šrafciger u kutiju za alat, pare u novčanik pa u kupovinu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC 02.05.2015. 22:01 #592993

status: user
broj poruka: 9384
Valjatoru komponenti, trebao bibda znas da novim platforama, 1155 i 1150, ne postoji IDE kontroler. Utopi taj IDE hdd i nabavi SATA ili kupi IDE to SATA adapter, kosta 500 - 800 din (sto kad saberes i oduzmes izadje povoljnije da ides na opciju SATA HDD)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Streumer Re: Re: Re: Potrebna pomoc za kupovinu komponenti 02.05.2015. 22:01 #592994

status: user
broj poruka: 11
Iskreno nisam upoznat dovoljno sa donjim rangom trzista te ne mogu da ti napravim perfektnu konfiguraciju u smislu vrednost/cena, ali cu ti dati par saveta.

Ako ti je cilj samo da se igras po internetu, koristis fejs, jutub i (predpostavljam) igras tu i tamo neku flash igru, bukvalno bilo sta ce posluziti. Intel, AMD - krajnje nebitno. Medjutim, noviji intel procesori dolaze sa integrisanom grafikom te ne moras da trosis pare na grafu. Kako god da bilo, ako uzimas nesto novije, uzmi konverter sa VGA na DVI ili HDMI ili stagod vec bude prisutno. Kapiram da ti je monitor verovatno jedan od onih 17`` LCD Samsunga ili ne dao bog stari CRT. U svakom slucaju prilicno sam siguran da ima VGA ulaz.

Jedino sto bih ti preporucio je da ustedis na svemu drugom i uzmes neki SSD drajv je ce ti operativni sistem i browser leteti u poredjenju sa hardom. Svoj hard mozes koristiti u tandemu sa njim i trpati slike i slicno na njega jer na njemu imas vise mesta.

Ali evo, sad citam da imas stari IDE hard disk, a ne zelim ti jebadu oko IDE/SATA konvertera. To i ako nekako radi, bice problema sigurno. U svakom slucaju, neces naci noviju plocu sa IDE prikljuckom, to je sigurno. Medjutim, resenje bi ti mozda bilo da proveris net i probas da nadjes jednu od onih starih USB IDE `fioka` u koje je moguce gurnuti hard disk i koristis hard tako kao mesto za skladistenje.

Kuciste najuri negde polovno, samo gledas da je kompatibilno sa plocom. Jebi ga, neces imati garanciju, tako da nemoj prejako da udaras cekicem po njemu.

Sto se tice tog brendiranog napajanja - nikad cuo. To nesto iz Miskoviceve ponude? Bog ti pomogao kad krene da seva ovog leta.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
FatWarez wtf??? 02.05.2015. 22:09 #592998

status: user
broj poruka: 98

Oni na drugoj temi ne koriste TC, ovaj stručnjak nije čuo za Delta napajanja? Berza polako prelazi na nivo IT vrtića?
Aco, hoćeš da kažeš da Havok guli sa cenama? Mislio sam da si perspektivan IT omladinac, ali koliko vidim ti ne znaš razliku između kvaliteta i bofl robe. Havok testira, operator testira, ostali sviraju čemu već sviraju.
Pravda za Havoka i operatera!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lord666 Re: 02.05.2015. 22:11 #592999

status: user
broj poruka: 31
Nisam gledao zato sam i pitao. Da li 1155 ili 1150 imaju obican PCI slot? Imam PCI IDE RAID karticu.

:: Valjatoru komponenti, trebao bibda znas da novim platforama, 1155 i 1150, ne postoji IDE kontroler. Utopi taj IDE hdd i nabavi SATA ili kupi IDE to SATA adapter, kosta 500 - 800 din (sto kad saberes i oduzmes izadje povoljnije da ides na opciju SATA HDD
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: wtf??? 02.05.2015. 22:20 #593000

status: user
broj poruka: 9384
A ovaj sa 15 postova zna sve o PC Berzi i njenim clanovima.

Nema ni jedna 1155 ni 1150 jeftina ploca PCI slot. Ako ti treba PCI onda moras na FM2 platformu i ASUS A58M K plocu.
Brate, ne isplati ti se da se kasdr sa tim IDE diskom, nikako. To zaboravi i idi na SATA. Zar nisi valjao te Hard diskove, ili ih i dalje valjas ali ni jedan nije za tebe :)


::
:: Oni na drugoj temi ne koriste TC, ovaj stručnjak nije čuo za Delta napajanja? Berza polako prelazi na nivo IT vrtića
:: Aco, hoćeš da kažeš da Havok guli sa cenama? Mislio sam da si perspektivan IT omladinac, ali koliko vidim ti ne znaš razliku između kvaliteta i bofl robe. Havok testira, operator testira, ostali sviraju čemu već sviraju
:: Pravda za Havoka i operatera
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lord666 Re: Re: wtf??? 02.05.2015. 22:28 #593001

status: user
broj poruka: 31
E hvala ti mnogo. Imam SATA disk pa cu podatke sa IDE hard-a prebaciti na SATA hard. Imam PCI SATA RAID karticu na ploci ASUS CUV4X-D pa cu na nju prikljuciti SATA hard i prebaciti podatke. E sada vas sve molim da mi kazete sta tacno da kupim i gde tj. od koga. Imam mnogo para, ali sam skrtica najveca na svetu, cim na kuciste ne zelim da dam vise od 300 dinara.

:: A ovaj sa 15 postova zna sve o PC Berzi i njenim clanovima
::
:: Nema ni jedna 1155 ni 1150 jeftina ploca PCI slot. Ako ti treba PCI onda moras na FM2 platformu i ASUS A58M K plocu
:: Brate, ne isplati ti se da se kasdr sa tim IDE diskom, nikako. To zaboravi i idi na SATA. Zar nisi valjao te Hard diskove, ili ih i dalje valjas ali ni jedan nije za tebe :
::
::
:: ::
:: :: Oni na drugoj temi ne koriste TC, ovaj stručnjak nije čuo za Delta napajanja? Berza polako prelazi na nivo IT vrtića
:: :: Aco, hoćeš da kažeš da Havok guli sa cenama? Mislio sam da si perspektivan IT omladinac, ali koliko vidim ti ne znaš razliku između kvaliteta i bofl robe. Havok testira, operator testira, ostali sviraju čemu već sviraju
:: :: Pravda za Havoka i operatera
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lord666 Kako nema PCI? 02.05.2015. 22:34 #593002

status: user
broj poruka: 31
Ova ima http://www.kupujemprodajem.com/Gigabyte-GA-H61M-S2P-Socket-1155-21871745-oglas.htm?filter_id=34952256


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Kako nema PCI? 02.05.2015. 22:37 #593004

status: user
broj poruka: 9384
Vidis da ti nasa pomoc, realno, nije ni potrebna. Priznaj da ti je dosadno, pa si svratio da nas smaras.
PS. Inace to nije najjeftinija ploca. Da je kupujes novu, izasla bi te skuplje nego SATA disk i najjeftinija ploca, a radice ti sporije.


:: Ova ima http://www.kupujemprodajem.com/Gigabyte-GA-H61M-S2P-Socket-1155-21871745-oglas.htm?filter_id=3495225
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lord666 Re: Re: Kako nema PCI? 02.05.2015. 22:44 #593006

status: user
broj poruka: 31
Ozbiljan sam, stvarno mi treba pomoc posto se ne razumem u novotarije. Posalji mi linkove polovnih stvari koje mislis da su najbolje tj najisplatljivije.

:: Vidis da ti nasa pomoc, realno, nije ni potrebna. Priznaj da ti je dosadno, pa si svratio da nas smaras
:: PS. Inace to nije najjeftinija ploca. Da je kupujes novu, izasla bi te skuplje nego SATA disk i najjeftinija ploca, a radice ti sporije
::
::
:: :: Ova ima http://www.kupujemprodajem.com/Gigabyte-GA-H61M-S2P-Socket-1155-21871745-oglas.htm?filter_id=3495225
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC 02.05.2015. 22:48 #593007

status: user
broj poruka: 9384
E, evo sacu...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
codeus Re: Potrebna pomoc za kupovinu komponenti 02.05.2015. 22:54 #593009

status: user
broj poruka: 4054

ovo zvuci kao kad ti ciganka zvoni na vrata i u ruci drzi DUGME ..

IZVINI JEL IMASH NEKU BUUUNDU DA PRISIJEM NA OVO DUUUGME !!?

:: Trebaju mi sledece komponente i zeleo bih da prodjem sto jeftinije ali da bude isplatljivije tj. ne moraju biti najjeftiniji delovi. Komp mi treba za surfovanje na internetu uglavnom kp i fejs. U obzir dolazi polovno, polovno sa garancijom a ako nema nista od toga onda moze novo
:: PSU : Imam brendirano DELTA 300
:: CPU : Pre bih isao na Intel nego na AMD. Znaci sto jeftiniji procesor a dobar. npr. Celeron G161
:: MoBo : Da ima USB3, DDR3, PCI-E, obican PCI ili IDE(treba mi zbog starog IDE harda
:: RAM : 2-3GB DDR3 sto jeftinij
:: VGA : U obzir dolazi samo polovna HD5450 za 10 evr
:: Monitor : Ima
:: HDD : Ima
:: Optika : Samo polovan DVD sto jeftinij
:: Case : Neki od 300 dinar
::
:: Hvala unapred svima na pomoci
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lord666 ... 02.05.2015. 23:14 #593011

status: user
broj poruka: 31
Sad sam gledao kp i video da mi se vise isplati da kupim 775 i DDR2.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
FatWarez Re: Re: wtf??? 02.05.2015. 23:38 #593012

status: user
broj poruka: 98
Samo opušteno. Broj postova svakako ne govori o tome koliko dugo sam ovde, mada ni na starom nalogu nisam imao više od par stotina. Uvek treba dati prednost kvalitetu, zar ne? Ne znam samo zašto se trudiš da ovom mombrilu pomogneš, kada njemu pomoći nema? Zaista je došao iz čiste dosade, kao i većina nas, pa još smara nekom nepostojećom kupovinom. Doduše, ne potcenjujem moć šrafcigera kao ispomoć u kupovini hardvera, ali mislim da Aca trenutno u džepu nema više od 200 dinara, i to u sitnim apoenima.
Što se Berze tiče, već dugo vremena gubi korak, nešto krivicom vlasnika, nešto lošom karmom. Ako u današnje vreme neko ne zna da koristi Gugl i ne služi se engleskim jezikom... Šta će mu komp?


:: A ovaj sa 15 postova zna sve o PC Berzi i njenim clanovima
::
:: Nema ni jedna 1155 ni 1150 jeftina ploca PCI slot. Ako ti treba PCI onda moras na FM2 platformu i ASUS A58M K plocu
:: Brate, ne isplati ti se da se kasdr sa tim IDE diskom, nikako. To zaboravi i idi na SATA. Zar nisi valjao te Hard diskove, ili ih i dalje valjas ali ni jedan nije za tebe :
::
::
:: ::
:: :: Oni na drugoj temi ne koriste TC, ovaj stručnjak nije čuo za Delta napajanja? Berza polako prelazi na nivo IT vrtića
:: :: Aco, hoćeš da kažeš da Havok guli sa cenama? Mislio sam da si perspektivan IT omladinac, ali koliko vidim ti ne znaš razliku između kvaliteta i bofl robe. Havok testira, operator testira, ostali sviraju čemu već sviraju
:: :: Pravda za Havoka i operatera
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile .... 02.05.2015. 23:49 #593013

status: user
broj poruka: 9460
Ma uzmi neki C2D i vozi.

Samo, zasto mislis da ce ti neko prodati 5450 za 10Eur? Nova kosta 5000RSD :D Toliko prodaju AGP krseve i matore PCI-e sa 256MB DDR memorije, jbt...

Imam tu karticu i polovnu sam platio 2500RSD. Nece ti je niko dati za 10Eur da si jois toliki....

Naravno, kertica imao ocajne performanse, ali je vise nego odlicna za tihu HTPC masinu, HD materijal, surf i sl. Za to je koristim i radi besprekorno.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lord666 ... 02.05.2015. 23:53 #593014

status: user
broj poruka: 31
Vi niste normalni. Imam vise od 100 evra i stvarno zelim da kupim komponente. Vidim da ovde tj. na ovom forumu zelite samo da me zajebavate pa cu neki dan napraviti naloge i poceti da vas provociram do bola, ima da crknete od muke.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 02.05.2015. 23:55 #593015

status: user
broj poruka: 9460
Ja te ne zajebavam, vec ti savetujem da ides na C2D masinu, a za graficku ces morati odvojiti malo vise para ili za 10Eur da nadjes 8400gs ili slicnu krsinu, ako se i to uklapa...

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: ... 03.05.2015. 00:03 #593018

status: user
broj poruka: 9384
Pa ko ti je kriv, kada ti njega ne zajebavas, zajebava on tebe... Tako ti je to sa Lordačom .) Lud je kao dvojica Wlade.

:: Ja te ne zajebavam, vec ti savetujem da ides na C2D masinu, a za graficku ces morati odvojiti malo vise para ili za 10Eur da nadjes 8400gs ili slicnu krsinu, ako se i to uklapa..
::
:: - Majstore, da li će ići ili neće ići
:: - Hm, mislim da će biti čupavo.

::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 03.05.2015. 00:06 #593019

status: user
broj poruka: 9460
Sada cu i ja da napravim drugi nalog i da mu usi pomerim :D

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC 03.05.2015. 00:08 #593020

status: user
broj poruka: 9384

Da, kao ovaj Fat...


@Fat
To je bila ironija i aludiranje na ko zna koliko naloga koje imas. Fascinantni su mi likovi koji imaju vise od jednog naloga na berzi. Cemu to sluzi, osim mozda za lecenje kompleksa :D Kazem MOZDA, ne bih da vredjam...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646107.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs