Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
Mobilni net i on-line igranje
STRANA 1 OD 1
mkukic Mobilni net i on-line igranje 11.05.2015. 02:19 T61235

status: user
broj poruka: 2588
Kako sa SBB-om imam velikih problema sto se tice neta i cekam dugo da stignu delovi koje treba da zamene kao da su sa Jupitera poruceni, bila bi mi potrebna vasa pomoc.

Vozim Formula 1 ligu, i za trku mi je potrebna stabilna veza sa server-om. Posto mi se dogodilo da se modem restartovao vec dva puta u toku prethodnih trka i ja automatski ostao bez plasmana, da li je izvodljivo da mobilni (LG G3) koristim kao hot spot, na koji bih zakacio komp bezicno i tako vozio trku?

U pitanju je Telenor-ov paket Prenesi i Surfuj Extra:
http://www.telenor.rs/?page=10060

A realna upravo izmerena brzina je:
http://i59.tinypic.com/bfl4dj.jpg

Igra je rFactor 1 sa F1 CTDP 2006 mod-om (igra je malo starijeg datuma).

Dakle, da li je izvodljivo i ako jeste, koliko bi potrosilo MB od ovih 1000 MB koje imam?

Hvala!

********************************

iMac 27` (late 2012)
3.2GHz quad-core Intel Core i5 processor
8GB of 1600MHz DDR3 memory
NVIDIA GeForce GTX 675MX with 1GB of GDDR5 memory
1TB Fusion Drive
Mac OS X Yosemite 10.10.3
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ re 11.05.2015. 03:25 #593729

status: user
broj poruka: 2998
Izvodljivo je, naravno. E sada - racunaj da ce da ping skace gore dole sa vremena na vreme. Telefon bi inace trebalo sam da izabere najbrzu mogucu konekciju tako da to nije problem.

Sto se tice trosenja neta racunaj da nece samo igra da ti vuce net, vec svi apdejtovi i procesi koji su u pozadini i koji traze net ce ti i dalje vuci net iako si tetherovan pa obrati paznju da pogasis sve sto ti vuce net.

A da bi znao koliko podataka je proslo, instaliraj neki program koji ce meriti protok u pozadini i vidi potrosnju tokom/posle voznje pa ces znati da li ti se isplati ili ne.

Inace, znam da ovo nije isto, ali davno sam igrao wow preko neta sa telefona i nikakvih problema nisam imao. U svakom slucaju najbolje je da sam testiras, premeris pa vidis da li ti odgovara.

Inace, mislim da nije vise od 20ak mb po trci, javi kada premeris da vidim za koliko sam omasio :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mkukic ... 11.05.2015. 03:47 #593730

status: user
broj poruka: 2588
Hvala na odgovoru!

Pogasicu sve ostalo naravno, a ako je samo 20MB nema problema... :) Verujem da ni ne bi trebalo mnogo vise, jer sve vuce sa lokala (staza, bolidi, fizika), samo sto sve mora da bude isto kao na serveru.

Koji program predlazes da instaliram za proveru protoka? Testirao bih sutra pre trke u free practice modu...

********************************

iMac 27` (late 2012)
3.2GHz quad-core Intel Core i5 processor
8GB of 1600MHz DDR3 memory
NVIDIA GeForce GTX 675MX with 1GB of GDDR5 memory
1TB Fusion Drive
Mac OS X Yosemite 10.10.3


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ re 11.05.2015. 12:55 #593746

status: user
broj poruka: 2998


Ako je za windows probaj netWorx ili freemeter.

A za practice - racunaj na to da vise bolida znaci i veci protok, practice mkzda nece biti toliko merodavan.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mkukic ... 11.05.2015. 15:16 #593764

status: user
broj poruka: 2588
E hvala ti! Probacu neki od njih. Za Windows je posto igram na virtuelnoj masini, ali mislim da bi mogao i neki program za Mac jer bi isto merili.

Videcu svakako kad budem imao vise vremena da provalim malo Bootcamp pa da ipak napravim dual boot sa Windows 7.

********************************

iMac 27` (late 2012)
3.2GHz quad-core Intel Core i5 processor
8GB of 1600MHz DDR3 memory
NVIDIA GeForce GTX 675MX with 1GB of GDDR5 memory
1TB Fusion Drive
Mac OS X Yosemite 10.10.3


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mkukic ... 12.05.2015. 13:26 #593863

status: user
broj poruka: 2588
Samo da javim da nisam imao potrebe da koristim telefon kao hot spot jer su sredili konacno internet u SBB-u. Zavrsio trku na podijumu... :)

Hvala na odgovorima i ako bude bilo potrebe da koristim mob kao hot spot u buduce, postavicu ovde koliko je protoka otislo...

Pozz

********************************

iMac 27` (late 2012)
3.2GHz quad-core Intel Core i5 processor
8GB of 1600MHz DDR3 memory
NVIDIA GeForce GTX 675MX with 1GB of GDDR5 memory
1TB Fusion Drive
Mac OS X Yosemite 10.10.3


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646133.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs