Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Tržište
Visa Kartice
STRANA 1 OD 1
ZooLoo Visa Kartice 09.06.2015. 13:06 T61452

status: user
broj poruka: 3974
Ovako, imam trenutno Visa Electron, koristio sam je koliko sam je koristio, ali istice mi uskoro, znam da mogu da je obnovim ali ne bih, vec bih uzeo Visa Internet karticu za dalje koriscenje i kupovanje preko interneta.

Zanima me da li ova karta moze da se poveze sa Pay Palom, tj. da li mogu da uplacujem novac i da ako mi neko uplati na PP, da taj novac preko te iste kartice podignem u banci?

Takodje da li postoje znacajne razlike izmedju pomenutih kartica?

Ja na ovoj ne placam nikakvo odrzavanje ni nista, koliko znam, uvek imam po par evra na njoj koji ostanu nakon neke kupovine, ali ne koristim ni bankomat, niti talozim kes na njoj da bi eto imao za slucaj nuzde, nego uplatim koliko mi treba i to je to.
Zato mi je logicno da predjem na Internet, kad vec sluzi isto a ne treba mi nista osim eto te online kupovine.

Intel I5 4670 + Arctic Cooling Freezer I30
Gigabyte G.1 Sniper B5
Kingston HyperX Beast 2x4gb 1600mhz
Gigabyte GTX 970 G1 Gaming
Seagate Baracuda 1Tb
Seasonic G550 550W Gold
Fractal Design Define R4 Black Pearl
Dell P2414H..
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dragg re 09.06.2015. 13:19 #595923

status: user
broj poruka: 2270
Nisam siguran baš kakva je razlika između te dve. Ja imam Visa elektron kojoj je dodat natpis `internet kartica`, pretpostavljam da je to ono što si imao do sada. Sa njom mogu da radim sve što si nabrojao, jedino što je dinarska pa ti menjaju po lošem kursu. Mislim da jedino Intesa dozvoljava da uzmeš deviznu internet karticu a da pride i nemaš tekući račun kod njih.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 09.06.2015. 13:21 #595924

status: user
broj poruka: 3974
Ovu imam: http://www.bancaintesa.rs/code/navigate.aspx?Id=449

A uzeo bih: http://www.bancaintesa.rs/code/navigate.aspx?Id=451

Intel I5 4670 + Arctic Cooling Freezer I30
Gigabyte G.1 Sniper B5
Kingston HyperX Beast 2x4gb 1600mhz
Gigabyte GTX 970 G1 Gaming
Seagate Baracuda 1Tb
Seasonic G550 550W Gold
Fractal Design Define R4 Black Pearl
Dell P2414H..

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
codeus Re: re 09.06.2015. 15:17 #595932

status: user
broj poruka: 4054

prosto je , elektron kartica je dinarska i sa njom mozes podizati pare sa bankomata i placati usluge kurvama na ulici

internet kartica moze biti vezana za devizni racun (euro samo) ili dinarski i sluzi za placanja preko net-a , net kupovina iz fotelje , nemoze se koristiti na bankomatima i nemoze se koristiti za usluge kraljica noci

sve banke koje daju internet karticu netraze otvaranje tekuceg racuna .. fora kod inteze je da njena kartica glat prolazi na paypal i ostale sajtove , dok npr postina internet kartica je pravila probleme na pocetku price , sad vise ne

e sad sranje je kad nestane para na internet kartici moras do banke pa uplatis na salteru .. puno setanja

onda je bolje uzeti OBE , elektron i internet , i sa elektronke prebacivati pare na internet karticu kad ti zatrba i koliko ti zatreba ... malo zeza kursna razlika ali sta je tu je



:: Nisam siguran baš kakva je razlika između te dve. Ja imam Visa elektron kojoj je dodat natpis `internet kartica`, pretpostavljam da je to ono što si imao do sada. Sa njom mogu da radim sve što si nabrojao, jedino što je dinarska pa ti menjaju po lošem kursu. Mislim da jedino Intesa dozvoljava da uzmeš deviznu internet karticu a da pride i nemaš tekući račun kod njih
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 09.06.2015. 20:11 #595954

status: user
broj poruka: 3974
Ma meni je banka blizu, to nije problem sto se tice uplata.
Ovo za kurve, hahahaha, takodje mi ne treba.

Najverovatnije cu onda ovako kako sam zamislio, tj. mozda odem na narucim Internet ovih dana.

Ko jos zna po nesto, neka se javi..

Je l postoji opcija da proverim online racun koliko imam novca? Znam da moze porukom da se proveri za electron, ali ne secam se da sam trazio tu opciju ili je ona free za sve, posto znam da za npr. kevinu karticu (Eurobank) mora da popunjavas neka sranja i predajes da bi mogao preko fona da dobijas izvestaj o uplati, isplati itd, i placa se mesecno ...

Intel I5 4670 + Arctic Cooling Freezer I30
Gigabyte G.1 Sniper B5
Kingston HyperX Beast 2x4gb 1600mhz
Gigabyte GTX 970 G1 Gaming
Seagate Baracuda 1Tb
Seasonic G550 550W Gold
Fractal Design Define R4 Black Pearl
Dell P2414H..

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
stevee re... 09.06.2015. 22:14 #595960

status: user
broj poruka: 51
Moze za intesinu da se online provera stanje i online prebacuje(kroz menjacnicu) pare sa tekuceg na internet karticu, mozes ovu karticu vezati na paypal, na pp racunu ti stoji 0 aii on povlaci s ove kartice, ne znam za dizanje pare sa ove kartice, mada kad razmislim tesko da to moze(morao bi pare sa pp prebaciti na karticu, pp racun i internet kartica mislim da nisu na istom...)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever Re: ... 10.06.2015. 10:01 #595974

status: user
broj poruka: 4866

codeus brateu je rekao sve kako jeste, tj. dao ti je tacne informacije.
Naravno da mozes online da proveris stanje na racunu, treba ti kod iz banke gde imas racun, napravis acc na sajtu, uneses kod i imas pristup svom racunu, pregledu transakcija koje si imao itd.

@codeus, mozda on hoce da placa ove cam rave pa zato juri net karticu. :)))

:: Ma meni je banka blizu, to nije problem sto se tice uplata.
:: Ovo za kurve, hahahaha, takodje mi ne treba.
::
:: Najverovatnije cu onda ovako kako sam zamislio, tj. mozda odem na narucim Internet ovih dana.
::
:: Ko jos zna po nesto, neka se javi..
::
:: Je l postoji opcija da proverim online racun koliko imam novca? Znam da moze porukom da se proveri za electron, ali ne secam se da sam trazio tu opciju ili je ona free za sve, posto znam da za npr. kevinu karticu (Eurobank) mora da popunjavas neka sranja i predajes da bi mogao preko fona da dobijas izvestaj o uplati, isplati itd, i placa se mesecno ...
::
:: Intel I5 4670 + Arctic Cooling Freezer I3
:: Gigabyte G.1 Sniper B
:: Kingston HyperX Beast 2x4gb 1600mh
:: Gigabyte GTX 970 G1 Gamin
:: Seagate Baracuda 1T
:: Seasonic G550 550W Gol
:: Fractal Design Define R4 Black Pear
:: Dell P2414H.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 10.06.2015. 22:43 #596017

status: user
broj poruka: 3974
Bobi ako ti gotivis tako nesto, ne znaci da i ja.. :P

Nista onda uzecu Internet pa lagano..

A ovo za PP, pa valjda ako mi je kartica vezana za racun, imam pravo da prebacim novac na nju, i kasnije ga podignem, ne znam zasto ne bi moglo?

Intel I5 4670 + Arctic Cooling Freezer I30
Gigabyte G.1 Sniper B5
Kingston HyperX Beast 2x4gb 1600mhz
Gigabyte GTX 970 G1 Gaming
Seagate Baracuda 1Tb
Seasonic G550 550W Gold
Fractal Design Define R4 Black Pearl
Dell P2414H..

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever Dzabe ti sad 11.06.2015. 09:56 #596046

status: user
broj poruka: 4866

Provaljen si!!! :))

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646100.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs