Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Svaštara
Svaštara
koja je osnovna uloga kompjutera?
STRANA 1 OD 1
drzacomp koja je osnovna uloga kompjutera? 24.10.2007. 00:54 T6149

status: user
broj poruka: 359
pisuci jedan odgovor pade mi na pamet da postavim ovakvo pitanje i veoma sam radoznao kakvi ce odgovori biti.
naime, ako preskocimo kratku i tehnicku istoriju razvitka kompova (a znamo cime je ista bila uslovljena) i sa rezervom pristupimo onome za sta koristimo komp, recite mi: sta mislite koja je osnovna uloga kompjutera? Da li je edukacija, ili zaglupljivanje, pravljenje ili trosenje para, ubijanje vremena ili usteda vremena itd? A tu sad moze da se podvuce i pitanje isplativosti...
pa kad pitah ajde i da odgovorim (da stimulisem druge): verujem da je poenta pre svega u shvatanju da je to alat za rad, potom edukacija, a onda i razmena informacija. koliko para pravimo sa tim `alatom` toliko valjda treba i da ulozimo, ne? A ako je za razonodu i igrice pitam se koliko bi se paintball-a moglo igrati za nekih 700eur koliko kosta prosecan nov komp (ne, ne igram igrice na kompu i u pravu ste: mislim da je to pomalo glupavo, ali ne zelim da me iko pogresno shvati da imam bilo sta protiv ljudi koji pice igrice).
a koji je vas odgovor?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Lama Zanimljivo 24.10.2007. 01:04 #31096

status: user
broj poruka: 166
Za vecinu populacije je trosenje para i ubijanje vremena ( internet kao izvor informacija ili chat, igre, filmovi , muzika ... ), za retke pravljenje para ( programiranje, dizajn , video/audio obrada , modelovanje ... ).

Kratko i jasno, mada si i ti sve obuhvatio svojim pitanjem.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Kompjuter 24.10.2007. 03:16 #31106

status: user
broj poruka: 9386
Ja mislim da on nesto racuna... sta znam...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
psyman Covek 24.10.2007. 06:39 #31107

status: user
broj poruka: 1046



je neka vrsta naucnika.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
krkub ovacije 24.10.2007. 08:01 #31109

status: user
broj poruka: 1006


::Ja mislim da on nesto racuna... sta znam..



te paklene masine su ponekad otvoreno neprijateljski nastrojene... ovako:

- rts prenosi neki fudbalski turnir u amsterdamu... utakmica ide... berkamp izlazi iz igre u 22. minutu zbog povrede, ulazi patrik vijera. na ekranu se ispisuje sledece (kompjuterski kajron):

22. minutes
10. bergkamp out

komentar milojka pantica: `u igru se sprema da udje iskusni Minutes s brojem 22...`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lemic internet 24.10.2007. 08:40 #31111

status: user
broj poruka: 42
Odlicna tema koja se svima namece pri nabavci kompa, a koju svi olako preskocimo i udjemo u prestiznu varijantu.Ja se licno ne igram a i deca, jer su pod mojim utiskom.Komp koristim samo za surf internetom,znaci za licnu edukaciju, i za po neki mail.Vodim raspravu sa Skupstinom grada oko necega, i na kraju su me odbili za elektronsku komunikaciju i uputili da im se pismeno obratim preko saltera, tako da se i tu komp pokazao nepotrebnim.Koristim durona koji zapinje kad radi, hocu da uzmem novu masinu ali sigurno necu da bacim pare da bi mogao da se igram, a ne cinim to.Sledeci razlog kupovine topa je da se hvalim drugarima, ono, sve igrice mogu da rade,fotosop renderuje iako ne znam kako radi, bitno je da se ima i da ceo komsiluk zna za to.





:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
NastyB Re: ovacije 24.10.2007. 08:48 #31112

status: user
broj poruka: 729
:: - rts prenosi neki fudbalski turnir u amsterdamu... utakmica ide... berkamp izlazi iz igre u 22. minutu zbog povrede, ulazi patrik vijera. na ekranu se ispisuje sledece (kompjuterski kajron)
::
:: 22. minute
:: 10. bergkamp ou
::
:: komentar milojka pantica: `u igru se sprema da udje iskusni Minutes s brojem 22...

He, he, he, he...da napomenem i ja jedan sjajan lokalni biser Valjevskog genija od komentatora Milana Milinovića, koji je, jednom, prenoseći utakmicu brazilskog prvenstva komentarisao početak utakmice ovako: `Džonson prima loptu na desnoj strani. Dobar pas do...Džonsona...ovaj dribla jednog igrača i dodaje...Džonsonu...pa, ovde k`o da igra čitava porodica...`
Inače, igrači Santosa su imali reklame `johnson`s` na leđima, dok su im prava imena bila ispod brojeva, ali i to je bilo dovoljno da pocrkamo od smeha.
Takođe, malo ljudi zna da se reprezentacija Holandije na njihovoj televiziji naziva `oranje` (narandžasti), pa kad je lokalna televizija pravila prikaze kvalifikacija za neko prvenstvo evrope, pa preuzeli snimak sa holandske televizije, izlazi kajron `Oranje - Irelanda` (Holandija - Irska), a naš briljantni Milan, zbunjeno reče:`Jeste da je vreme kišovito i hladno i da je teren kao oranica, ali sam mislio da ćemo sada videti utakmicu između Holandije i Islanda...`
Znam da ovo nema veze sa temom, ali krkub me sjajno oraspoložio sa Milojkom.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Hmmm... 24.10.2007. 09:24 #31114

status: user
broj poruka: 7761
Ne znam za druge ali ja za lebac zaradjujem koristeci racunar.
AutoCAD je zakon sve ostalo su narodnjaci...
...evo i klinac (8 godina) je poceo da uzima po neku kintu kad umesto mene pospaja poligone u CAD-u.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lemic igranje 24.10.2007. 10:05 #31115

status: user
broj poruka: 42
Svakako treba odvojiti profesionalnu upotrebu gde neko mora da koristi komp zaradjujuci.Tu treba uzeti verovatno top masinu i profi monitor.Ali vecina koristi samo za internet ili za igranje.Bez uvrede, ali mislim da besomucno igranje ne vodi nicemu osim osamljivanju.Razumem igranje radi razonode i razbibrige, ali kad to ode u u otudjenu strast, to ne.Jedan od mojih najboljih prijatelja,vrsnjak, zarazio se za wov, malte ne se ne druzimo,kad odem kod njega on uvek igra on line i postao je neprijatan i odbojan prema meni, a kod mene nece da dodje jer koristi svaki tren za igranje.On me je uputio u komp i zarazio za internet, ali nije uspeo da me uvuce u igranje te vrste.Dok je bio samo dial up bilo je sve normalno, pojavom adsl-a ne mogu da ga prepoznam.Covek je ugledan doktor, dodje spopsla, odrema i u 19h je vec u hordi i igra do svitanja, svaki dan tako, cak je i porodicu zapostavio.E, njemu treba najbolja moguca masina i najbrzi link i kad se spomene odabir i svrha kompa, izbor je naravno suzen i njegov savet neprihvatljiv.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
psyman Znaci 24.10.2007. 11:15 #31116

status: user
broj poruka: 1046



tvoj drugar je doktor kome treba doktor.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lemic doktor 24.10.2007. 11:39 #31117

status: user
broj poruka: 42
Slazem se, al mislim da ima jos pacijenata.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
drzacomp 3 bambija za Milojka! 24.10.2007. 12:53 #31124

status: user
broj poruka: 359
i ostale koji su odvojili koji `kuc` na tastaturi, ali ja sam shvatio jedno:

OSNOVNA ULOGA KOMPJUTERA JE DA PREPOZNA KAD IZADJU FUDBALERI NA TEREN KOJI SU IGRACI PARTIZANA, A KOJI SU `NASI`!

e, tako raste pamet...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud @Drzacomp 24.10.2007. 17:31 #31144

status: user
broj poruka: 3737
Osnovna uloga ovog sokocala je da unapredi kvaliteti zivota prosecnog coveka. Sto donekle i cini. Ako izuzmemo igrice za coveka koji zna da ga upotrebi na pravi nacin moze znaciti puno. Od prihoda zarade do savremenog ucila.
Ja za sada ucim na njemu razne programe (Adobe In design, photo shop itd).
A i kad su vrucincine, kise ili bilo kaka druga elementarna nepogoda, a treba kupiti nesto krenem da trazim po netu izvrtim telefone nadjem sta mi treba odem i kupim. Dakle imamo i ustedu vremena.
Sa druge strane kako komp sve vise koristim postajem nekako zaobljeniji pre svega u predelu stomaka. Trudan nisam.) pa moram na neki sport pod hitno.
a sta ti ja znam...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
geloso :: 24.10.2007. 17:37 #31145

status: user
broj poruka: 584

meni moj usisava prasinu i vazduh u sobi mi je zato mnogo cistiji


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko cassandra complex 24.10.2007. 19:27 #31150

status: user
broj poruka: 6643
... ne, pazite, odgovor je stvarno koplexan.... nije to jedna stvar, već više njih... mada, kao stvarno korisno, naročito se ističe ovo: igranjem karata `uživo` iste bi bile iscepane i isprljane (pogotovo ako se mezi, ždere i loče pri tom... a u suprotnom - kako da se i igra...) veoma brzo, a, kad kljucate karte preko tastature, one ko` nove! Uvek.... eto, sasvim je jasno kako je to izvanredno korisna stvarčica. Moj deda avijatičar bi bio oduševljen....
Dakako da može dovesti do otuđenja, ali, KAKVOG!!! A i gde biste našli više nepismenih istomišljenika nego ovako, na forumima? He....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
blackwolf Re: igranje 24.10.2007. 22:06 #31160

status: user
broj poruka: 1470
Black Wolf
::Covek je ugledan dokto
Verovatno heal-uje sve na serveru
Ja komp koristim uglavnom za zabavu ali ponekad tu i padne neka parica,jer od kad sam dobio komp naučio sam dosta stvari.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646116.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs