Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Svaštara
Svaštara
please i-n-s-e-r-t your SmartCard into the reader or MiniCD in your CD drive
STRANA 1 OD 1
psyman please i-n-s-e-r-t your SmartCard into the reader or MiniCD in your CD drive 24.10.2007. 14:16 T6151

status: user
broj poruka: 1046
moze li mi neko reci sta je smart card i sta je mini cd?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
fetus re 24.10.2007. 14:45 #31130

status: user
broj poruka: 212



smart card-memorijska kartica -fles memorija

mini cd cd od 8 cm ili ti 200GB
pozdrav
fetus
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
fetus ups 24.10.2007. 14:47 #31131

status: user
broj poruka: 212



200Mb
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
psyman probao 24.10.2007. 14:53 #31133

status: user
broj poruka: 1046
sam taj mini cd od 200mb-a i prijavljuje mi da je rom prazan a probao sam i obicnu memorisku sd i ni on nije kompatibilan.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Lama U najkracem 24.10.2007. 14:54 #31134

status: user
broj poruka: 166
Smart card je kartica koja nosi neku informaciju uskladistenu na internoj memoriji, a ta se informacija procesuira u odgovarajucem uredjaju - citacu.Kartica je opremljena sa procesorom. Moze biti kreditna kartica za novcanu transakciju, identifikaciona kartica za zdravstveno osiguranje, kartica koja omogucava gledanje zasticenih tj pretplatnickih satelitskih kanala, itd.

Mini cd je isto sto i obican cd,osim sto je manjih dimenzija i kapaciteta, i, naravno, radi u svim uredjajima u kojima radi i obican disk.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
psyman hvala majstore 24.10.2007. 14:58 #31135

status: user
broj poruka: 1046
reci mi samo jos gde mogu kupiti ove dve stvari i koje su okvirne cene.poz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Lama ``` 24.10.2007. 15:05 #31136

status: user
broj poruka: 166
http://www.digitalhandel.co.yu/index.html - mini CD

Jesi li siguran da zelis da kupis bas Smart card?Mozda mislis na neku memo karticu?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
psyman ne bas 24.10.2007. 16:33 #31139

status: user
broj poruka: 1046
me smart interesuje.zalepi neki link da procitam nesto o njoj.hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
psyman meni 24.10.2007. 16:48 #31140

status: user
broj poruka: 1046
kaze danas prodavac diskova da je mini disk poseban strorage divace koji se koristi u posebnom uredjaju i da se teze nalazi kod nas.i da mu je i cena posebna,malo je skuplji.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zandarm Re: meni 24.10.2007. 17:02 #31141

status: user
broj poruka: 1454



:: kaze danas prodavac diskova da je mini disk poseban strorage divace koji se koristi u posebnom uredjaju i da se teze nalazi kod nas.i da mu je i cena posebna,malo je skuplji


Taj prodavac lupa gluposti, to je obican cd, samo je mali, pa ces imati utisak da si u americkom filmu, da radis za pentagon i da si na taj cd stavio 100 gb tajnih podataka. :-)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
fetus re 24.10.2007. 17:20 #31143

status: user
broj poruka: 212



mini cd ili mini disk.mini cd sam ti rekao sta je a mini disk je sonyev disk za njihove md rekordere.a smart carda imas milion formata ali su to u sustini fles memorije-sd,md mmc itd.
pozdrav
fetus
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Smard card 25.10.2007. 10:56 #31185

status: user
broj poruka: 9386
Smart card ti je kartica, kao SIM za mobilne telefona u velikom formatu. Nosi informacije u vidu username, password, nivo sigurnosti, ovlascenja (privilegije) i sl. U praksi se koristi najvise za E-banking, odnosno elektronsko placanje kod banaka i kod satelitskih risivera (nosi informacije o kljucu i nacinu dekodiranja). Obicno se NE PRODAJE, vec iznajmljuje (od banke, recimo), znaci nikada ne ide u trajno vlasnistvo.
Kupovina iste je besmislena, jer kada se kupi kartica je prazna. Da bi je napunio, treba ti programator (ili reader/writer koji se veoma tesko nalazi), a da bi imao cime da je napunis (softverski), moras imati aplikaciju koja je koristi, kao i informaciju koja ce ti koristiti.

Jedini upotrebljivi nivo prazne smart kartice je kod laptopova koji imaju ugradjen reader/writer, pa mozes da ga zakljucas na nivou biosa tako da ne moze da se pokrene sve dok se ne ucitaju podaci sa kartice, tj username i password, koje upisujes prilikom zakljucivanja i writer ih unosi na praznu karticu. I ovaj nacin zakljucavanja laptopova je prevazidjen, jer se moze otvoriti, resetovati BIOS i dalje sve radi normalno.


Sto se tvoje informacije tice, verovatno ti aplikacija trazi smart karticu sa podacima za identifikaciju da bi mogao da pokrenes program ili odradis neku operaciju. Ako je nemas, zaboravi... Neces nikada nista uraditi.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646116.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs