Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
Pomagajte LJUDI
STRANA 1 OD 1
Tjewap Pomagajte LJUDI 06.07.2015. 14:20 T61637

status: user
broj poruka: 172
Ovako, komsiji se pokvario komp, i resio da kupi drugi. Nasli smo sasvim solidan komp na Kupindu za 3.000din sa sledecom konfiguracijom:

maticna: Asus A8N-VM T , soket 939
procesor: AMD Athlon 3800+ 2,4GHz
memorija: 2x 512mb DDR, slobodna jos dva slota
hard disk: 80gb , odlican, bez bad sektora
grafika: integrisana + pci expres slot

Dodao sam mu jos 1gb rama tako da sada ima 2gb.

E sad, problem je u tome sto ne mogu nikako da mu osposobim internet. Ima bezicni net od 2mbps preko Eviza. Prvo smo provalili da je integrisana mrezna otisla, pa smo kupili eksternu. Menjali AP, i na kraju otkrili da je mrezni kabl bio u prekidu. Zamenili kabl i doslo je do promene. Na konekciji pise da prima i salje pakete, kada otvorim browser i ukucam bilo koju stranicu, ono `https` pozeleni, pocne da ucitava stranicu ali nikako do kraja da je ucita, koliko god da cekam, cela stranica je bela, ili je ponekad u delovima otvori, ali nikada do kraja i net bukvalno ne moze se koristi. Isto tako kad pristupam AP-u, posle logovanja nece da otvori stranicu sa podesavanjima, uvek u delovima i nikad do kraja. Promenio sam sistem, ubacio xpsp3, samo sa drajverima za mreznu, i nista. Ubacio posle i ostale drajvere, nista. Probao sve moguce browsere, chrome, mozzilu, operu, explorer, nista. Na kraju sam doneo od kuce svoj lap top koji je duplo slabiji od tog kompa i na njemu net radi savrseno, otvara sve bez problema. Inacae sve ostalo radi bez problema, samo internet zeza.
Nista mi nije jasno, sta moze da bude u pitanju?

Najvise mi je zao komsinih klinaca. Vec par dana idem kod njega, deca me gledaju kao deda mraza koji ce da donese poklone ( internet ) a na kraju se uvek razocaraju :)

Ako neko ima ideju sta moze da budee u pitanju, sta sam propustio, POMAGAJTE :D

Unapred hvala svima!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Predrag55 Re:pomagajte... 06.07.2015. 15:38 #598407

status: user
broj poruka: 261
Na žalost bolje bi prošao da si u naslov stavio AMD.

Šta bih ja pokušao:
- Windows XP sa originalnog(neizmenjenog) diska - zaboravi optimizovane ili kastomizovane instalacije.
- Skinuo drajvere za nvidia čipset: NVIDIA nForce 430 Chipset Package WHQL Driver V8.23 sa Asusovog sajta.
- kada sve instalacije prođu bez problema probao:
ping 192.168.0.1 (AP)
ping https://www.google.com ako tu javlja timeout onda je najverovatnije hardverski problem.
- Ne znam zbog čega počinješ surfovanje sa HTTPS sajtom? Da li moraš prvo da se prijaviš na sajt provajdera pa tek tada da surfuješ?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Tjewap re 06.07.2015. 15:51 #598412

status: user
broj poruka: 172
Nisam najbolje razumeo ovo za `https`. Gore u browseru na koju god stranicu da idem prvo izbaci https zelenom bojom pa pored punu adresu sajta. Koristim chrome. Da, moram da se ulogujem na nalog provajdera pa tek onda surfujem. Ocita on nekako tu login stranicu, polovicno, ali se text boxovi ne vide. Posle par pokusaja sam slucajno kliknuo gde bi trebalo da se ukuca user i pass i dozvoli mi da ukucam text. Nekako se ulogujem, ali dalje od sledece stranice nisam mogao... Ako ti nije problem da mi posaljes neki link torrenta za cist xp. Koga god da pitam nema cist. Hvala na odgovoru, pokusacu ovo sa drajverima
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
codeus ... 06.07.2015. 15:55 #598415

status: user
broj poruka: 4054



datum na kompu podesen ?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
1AGRESSOR Re: ... 06.07.2015. 17:34 #598426

status: user
broj poruka: 819
da moze biti i vreme ako je pogresno na xp dolazi do problema sa sertifikatima i neki sajtevi nece da rade


::
::
::
:: datum na kompu podesen ?
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Tjewap ree 06.07.2015. 20:18 #598435

status: user
broj poruka: 172
Nije vreme, i to sam probao
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Tjewap mozda sam lupio 06.07.2015. 20:20 #598436

status: user
broj poruka: 172
da li bi mozda pomoglo ako zamenim bateriju na ploci?

Nisam primetio da vraca vreme posto ga podesim, ostaje tacno, al sta znam
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miki069 PING 06.07.2015. 20:53 #598441

status: user
broj poruka: 1234
Jesi li probao iz komand prompta da pinguješ bili šta.

ping https://www.google.com

Kad si donosio laptop. jesi li koristio tu externu mrežnu karticu?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Probaj 06.07.2015. 21:39 #598448

status: user
broj poruka: 4228
da premestiš mrežnu kartu.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Tjewap ... 07.07.2015. 00:36 #598461

status: user
broj poruka: 172

Nisam se setio da pingujem, probacu. Mada mislim da bi pingovao, jer salje i prima pakete, ima neta, ali ne moze 100% da ucita stranicu.

Na lap topu imam mreznu integrisanu, ne znam kako mogu eksternu od desktopa da koristim na njemu :)

Premestao sam mreznu, na oba slota ista situacija.

Probacu sutra sve sto ste mi rekli pa javljam, valjda ce nesto da upali.

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miki069 Eksterna mrežna 07.07.2015. 18:27 #598550

status: user
broj poruka: 1234
Je koja?

Kači se valjda na USB.
Probaj prvo nju ma drugom računaru.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Rekao bih da misli 07.07.2015. 18:39 #598553

status: user
broj poruka: 4228
na PCI ili čak PCIe mrežnu kartu. Pominje da ju je probao u oba slota.

Ja sam danas imao slučaj da računar neće da se uključi. O.K., neispravno je bilo napajanje. Nakon toga neće na internet: prikazuje (kao i do sada) da je gigabitna veza, ali je našao Atheros adapter #2 i neće da radi ni sa dinamičkom, ni sa fiksnom IP adresom. Naravno, druga mrežna karta je rešila i taj problem.

tjewap: probaj da skineš ili drajvere sa sajta proizvođača mrežne karte ili čipa.

EDIT: pre toga pokreni CMD kao administrator i ukucaj: netsh winsock reset

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miki069 Externa 07.07.2015. 22:19 #598574

status: user
broj poruka: 1234
Nije onda externa mrežna, već interna.

Jesi isključio u BIOSU integrisanu mrežnu?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Tjewap // 07.07.2015. 22:32 #598575

status: user
broj poruka: 172
PCI mrezna je u pitanju. Probao u oba slota, ista situacija. Iskljucena integrisana u biosu.

Kupljena na kupindu, d-link, dobio sam originalni disk sa drajverima uz nju, proverio je na svom kompu, 100% ispravna.

Dali ste mi par ideja, sutra cu da pokusam sve, ako ni tad ne radi, onda.... Desice se nesto slicno ovome :D

https://www.youtube.com/watch?v=N9wsjroVlu8
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
codeus Re: // 07.07.2015. 23:47 #598579

status: user
broj poruka: 4054

format c: i fresh install

:: PCI mrezna je u pitanju. Probao u oba slota, ista situacija. Iskljucena integrisana u biosu.
::
:: Kupljena na kupindu, d-link, dobio sam originalni disk sa drajverima uz nju, proverio je na svom kompu, 100% ispravna
::
:: Dali ste mi par ideja, sutra cu da pokusam sve, ako ni tad ne radi, onda.... Desice se nesto slicno ovome :
::
:: https://www.youtube.com/watch?v=N9wsjroVlu8
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Tjewap sss 07.07.2015. 23:52 #598580

status: user
broj poruka: 172
Palo je formatiranje odavno, i C i D, naveo sam gore, ista situacija.

Postalo je vec frustrirajuce

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 08.07.2015. 09:23 #598596

status: user
broj poruka: 3346
Si probao da resetujes i ruter i modem ili jedno od ta dva, u zavisnosti sta imas?
Nisam sve citao, pa eto...nesto me mrzi.
Jer kada prebacujes kabl iz kartice u karticu, radio nesto trece, relacija modem-ruter-kartica, sve mora da se resetuje, tacnije, ono sto je radjeno, mada je pozeljno sve, jer su se vezali vec jednom, pa ne prepoznaje novo.

U fazonu, imas dve mrezne na kompu, radi na jednoj, prebacis kabl na drugu, nemas konekciju.
Da ti sad ne objasnjavam zasto.

_____________________________
P8P67 Pro v.3.1/i7 2600K/16GB RAM/MSI Lightning 770/SSD HyperX 120 3K/ 1TB/3TB SATA/X-Fi xtremeGamer Fatality Pro/CM 690 II Advanced/Toughpower 775W/LG 32LD750/X360 WiFi gamepad/Zalman MFC1 Plus/CM TX3 EVO

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Tjewap ... 08.07.2015. 10:30 #598599

status: user
broj poruka: 172
Kapiram sta hoces da kazes. Bezicni internet je u pitanju, ima samo AP tp link. Resetovan milion puta, probano i sa drugim AP uredjajem, neki Netis, nov. Premestao kabl u sve moguce ulaze. Ista situacija. Videcu sutra, danas komsa nije kuci. Jedva cekam da isprobam sve sto sam propustio.


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 ... 08.07.2015. 10:52 #598601

status: user
broj poruka: 3346
To vazi i za Wifi. Dovoljno je da ne postoji dobra komunikacija izmedju modema i rutera i nemas net.
Kada resetujes jedno i drugo (off/on) uzmi mobilni i proveri da li imas net, kada se nakacis na AP.
Ako sve sljaka, probaj na kompu.

I pokusaj da na WiFi kartici kompa iskljucis (odstikliras) IPV6. Ne znam koji Win si digao, ali hoce XP da ima neki trip sa IPV6.

_____________________________
P8P67 Pro v.3.1/i7 2600K/16GB RAM/MSI Lightning 770/SSD HyperX 120 3K/ 1TB/3TB SATA/X-Fi xtremeGamer Fatality Pro/CM 690 II Advanced/Toughpower 775W/LG 32LD750/X360 WiFi gamepad/Zalman MFC1 Plus/CM TX3 EVO

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Tjewap ,,, 08.07.2015. 11:54 #598606

status: user
broj poruka: 172
Nema rutera, antena ide u AP, iz njega mrezni kabl do kompa i to je to. Ne znam da li si procitao gore. Ja sam doneo svoj lap top kod komse, nakacio ga na kabl i net radi bez problema. Samo na njegovom kompu nece. Izgleda da je hardverski problem, ali mi nije jasno, uzeli smo ispravnu mreznu, kabl zamenili, novi AP, i nista.

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Probaj da kroz drajver smanjiš brzinu 08.07.2015. 12:06 #598609

status: user
broj poruka: 4228
mrežne karte na 100Mbit full ili half duplex. Ili čak i na 10Mbit full ili half duplex.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC 08.07.2015. 12:42 #598610

status: user
broj poruka: 9383
Stavi google DNS:
Primarni: 8.8.8.8
Sekundarni: 8.8.4.4
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Tjewap PROBLEM SOLVED ! :D 08.07.2015. 16:12 #598617

status: user
broj poruka: 172
Napokon. Ja sam odmah u startu otpisao integrisanu, mislio da ne radi. Nasao sam neke druge drivere za nju i sada radi. Mada na ovoj eksternoj i dalje nece i ako je ispravna i sa org. drajverima, ali to sad nije vazno. Internet radi. Sve u svemu, zavrsila za agonija, slavimo :D

Hvala puno svima na odgovorima, naucio sam dosta stvari tako da se nadam da necu morati da Vas smaram sl. put. Najjaci forum definitivno!

Pozdrav svima!



:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miki069 Eksterna 08.07.2015. 17:22 #598618

status: user
broj poruka: 1234
I dalje je eksterna ta mrežna kartica?
Interna valjda.

Kako znaš da je ispravna?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Tjewap ... 08.07.2015. 20:25 #598636

status: user
broj poruka: 172
Net je proradio kada sam promenio drajvere za integrisanu mreznu. Na eksternu i dalje nece, a znam da je ispravna jer sam je probao na svom racunaru i netu. Nista mi vise nije jasno, ali je bitno da sam ga nekako skaraabudzio.

Jos jednom hvala svima

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646097.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs