Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Zvuk
problem sa zvukom
STRANA 1 OD 1
voxxx problem sa zvukom 23.07.2015. 02:10 T61758

status: user
broj poruka: 351

Uzeo sam novu ploču MSI h61-p20 (G3). Kada sam je montirao imao sam problem sa zvukom. Kod taskbara stoji na zvučniku onaj krst. Kaze mi da no speakers or headphones are plugged in. Oborim sistem i sve krenem ponovo i problem ostao. U Device manageru se vidi High definition audio kod sound controlers. Instaliram i realtek drajver i nista. Problem ne mogu da rešim. Sve drugo radi sasvim normalno. Zna li neko bilo šta o ovom problemu?

P.S. Nisu zvučnici, probao sam na drugom kompu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 23.07.2015. 03:47 #599485

status: user
broj poruka: 3104

Da li su zvucnici postavljeni kao primarni u Sound settings?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
voxxx Re: ... 23.07.2015. 06:41 #599486

status: user
broj poruka: 351
L
:: Da li su zvucnici postavljeni kao primarni u Sound settings
::
Uopste mi ne daje mogucnost da bilo sta postavim ni zvucnike a ni slusalice.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC 23.07.2015. 13:55 #599507

status: user
broj poruka: 9386
Kada instaliras Realtek drajver, da li se vidi kao Realtek u Device menageru, ili ostaje High def audio dev?

Da li posle instalacije Realtek drajvera rade Front audio izlazi - ulazi?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
voxxx Re: 23.07.2015. 14:00 #599509

status: user
broj poruka: 351
Vidi se potpuno normalno kao Realtek drajver. Nisam bas razumeo drugo pitanje. Pojasni mi malo sta da pogledam. Hvala.


:: Kada instaliras Realtek drajver, da li se vidi kao Realtek u Device menageru, ili ostaje High def audio dev
::
:: Da li posle instalacije Realtek drajvera rade Front audio izlazi - ulazi?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Front panel = Prednji dzekovi za zvucnike i mikrofon na kucistu 23.07.2015. 14:16 #599511

status: user
broj poruka: 9386
Prednji izlaz na kucistu. Kada ukljucis slusalice/zvucnike napred,u zeleni dzek, da li rade?

Kada ukljucis zvucnike bilo gde, trebao bi da ti izadje prozor kod sata u donjem desnom uglu, sa pitanjem sta si prikacio i ti onda cekiras, da li su to sluske, zvucnici, mic...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
voxxx Re: Front panel = Prednji dzekovi za zvucnike i mikrofon na kucistu 23.07.2015. 14:20 #599512

status: user
broj poruka: 351

To za prednji ulaz nisam povezivao na ploci. A ovo znma o cemu pricas. Tako je kod mog drugog računara. Kad izvadim line in onda mi izlazi u taskbaru kao sličica. Ništa od toga se ne pojavljuje na zalost. Da nije fora u nekim jumperima na ploci_ Pocinjem da ludim pa verovatno pitam gluposti :(

:: Prednji izlaz na kucistu. Kada ukljucis slusalice/zvucnike napred,u zeleni dzek, da li rade
::
:: Kada ukljucis zvucnike bilo gde, trebao bi da ti izadje prozor kod sata u donjem desnom uglu, sa pitanjem sta si prikacio i ti onda cekiras, da li su to sluske, zvucnici, mic..
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko na zvučniku krst... nije dobar znak... 23.07.2015. 17:47 #599524

status: user
broj poruka: 4228
EDIT:

1. Učitaj BIOS Defaults (Restore Defaults)
2. Skini Realtek drajvere sa https://www.realtek.com

Koji ti je to operativni sistem? Ako je Win98...

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Re: Front panel = Prednji dzekovi za zvucnike i mikrofon na kucistu 23.07.2015. 19:28 #599530

status: user
broj poruka: 9386
Pa povezi i vidi. Ako napred radi a pozadi ne, pravac na reklamaciju.
Ako ne radi ni napred, onda ... Pravac na reklamaciju :)
@vladarko
Pre da je WinMe, mislim da 98ica ne moze da se instalira na H61. Ipak je ovo 21. vek.


::
:: To za prednji ulaz nisam povezivao na ploci. A ovo znma o cemu pricas. Tako je kod mog drugog računara. Kad izvadim line in onda mi izlazi u taskbaru kao sličica. Ništa od toga se ne pojavljuje na zalost. Da nije fora u nekim jumperima na ploci_ Pocinjem da ludim pa verovatno pitam gluposti :
::
:: :: Prednji izlaz na kucistu. Kada ukljucis slusalice/zvucnike napred,u zeleni dzek, da li rade
:: ::
:: :: Kada ukljucis zvucnike bilo gde, trebao bi da ti izadje prozor kod sata u donjem desnom uglu, sa pitanjem sta si prikacio i ti onda cekiras, da li su to sluske, zvucnici, mic..
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
voxxx Re: Re: Re: Front panel = Prednji dzekovi za zvucnike i mikrofon na kucistu 23.07.2015. 20:18 #599534

status: user
broj poruka: 351
Win 7 x64 je u pitanju. Sve zivo sam probao. Videcu i to front da povezem. Medjutim, ploca je stigla kao nova posle vec jedne reklamacije. Cekao sam mesec i po dana. Ne mogu ponovo to da prezivljavam. Danas sam video usb sound blaster za 250din. Mislim da cu na kraju to da uzmem i da prekratim ove muke jer H61 nema pci slotova.


:: Pa povezi i vidi. Ako napred radi a pozadi ne, pravac na reklamaciju
:: Ako ne radi ni napred, onda ... Pravac na reklamaciju :
:: @vladark
:: Pre da je WinMe, mislim da 98ica ne moze da se instalira na H61. Ipak je ovo 21. vek
::
::
:: ::
:: :: To za prednji ulaz nisam povezivao na ploci. A ovo znma o cemu pricas. Tako je kod mog drugog računara. Kad izvadim line in onda mi izlazi u taskbaru kao sličica. Ništa od toga se ne pojavljuje na zalost. Da nije fora u nekim jumperima na ploci_ Pocinjem da ludim pa verovatno pitam gluposti :
:: ::
:: :: :: Prednji izlaz na kucistu. Kada ukljucis slusalice/zvucnike napred,u zeleni dzek, da li rade
:: :: ::
:: :: :: Kada ukljucis zvucnike bilo gde, trebao bi da ti izadje prozor kod sata u donjem desnom uglu, sa pitanjem sta si prikacio i ti onda cekiras, da li su to sluske, zvucnici, mic..
:: :: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Shomiman ... 23.07.2015. 22:14 #599539

status: user
broj poruka: 1187
Audio konektor mora da ima džampere na prva i treća dva pina( moraju da budu kratkospojeni). Kada uštekaš konektor za front pannel, povežeš sluške ili zvučnike, pa ako radi, onda je to. Kad nije spojen front konektor, a nemaš džampere, neće raditi. Imaš u uputstvu za dotičnu ploču.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Re: Re: Re: Front panel = Prednji dzekovi za zvucnike i mikrofon na kucistu 23.07.2015. 22:28 #599541

status: user
broj poruka: 9386
Nemam ih vise, stizu mi sledece nedelje :)
Probaj ti svakako sa front panelom, ako bi ti USB kartica zavrsavala posao, front panel ce ti sigurno biti jos bolje resenje.


:: . Danas sam video usb sound blaster za 250din. Mislim da cu na kraju to da uzmem i da prekratim ove muke jer H61 nema pci slotova
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
voxxx Re: ... 24.07.2015. 00:46 #599554

status: user
broj poruka: 351
Posle reklamacije mi nisu vratili knjizicu. Nasao sam je na netu. Da li mozes da mi posaljes neki mail na koji bi ti poslao ovu sliku na koju se najverovatnije odnosi ovo sto si mi ti napiso? Malo mi je nejasno ovako napisano. Hvala unapred!


:: Audio konektor mora da ima džampere na prva i treća dva pina( moraju da budu kratkospojeni). Kada uštekaš konektor za front pannel, povežeš sluške ili zvučnike, pa ako radi, onda je to. Kad nije spojen front konektor, a nemaš džampere, neće raditi. Imaš u uputstvu za dotičnu ploču.
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Prikazani su na slici kao Front Audio 24.07.2015. 17:49 #599596

status: user
broj poruka: 4228
http://www.pcityourself.com/building/frontPanelConnections.php

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
voxxx Re: Prikazani su na slici kao Front Audio 24.07.2015. 18:24 #599601

status: user
broj poruka: 351

Na zalost nemam takav kabl gde je konektor i jedna. Svaka zica po jedan konektor takonda nisam ni siguran postoni li fron panel za zvuk za ovo Vito kuciste. Postoje dva usb prikljucka i neka dva ulaza ali metalna od 3.5cm. Ovi na kojima pise data su za usb verovatno. Nakzim druge na kojima pise mic l i mic r itd...

:: http://www.pcityourself.com/building/frontPanelConnections.ph
::
:: Pozdrav
::
:: Vlad
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
voxxx Re: Prikazani su na slici kao Front Audio 24.07.2015. 19:04 #599602

status: user
broj poruka: 351
Posto sam ranije vec dobijao od tebe korisne odgovre, molim te za malo strpljenja. Nemam knjizicu ali sam skinuo sa neta i na ploci to izgleda ovako obelezeno: 1.MIC L, 2. Ground, 3. MIC R, 4. PRESENCE#, 5.HEAD PHONE R, 6.MIC Detection, 7.SENSE-SEND, 8. No Pin, 9. Head Phone L i 10. Head Phone Detection.

Što se tiče mog kabla ovo imam: crnu zicu GND to znam sigurno da odgovara poziciji 2. Ground (uzemljenje), braon zica je SPK L i iz iste zice ide mala tanka zica na kojoj je SPK L, crvena zica MIC IN, bela zica MIC PWR i na kraju zuta zica SPK R i opet na njoj samoj zicica i još jedan SPK R.

Rasklopio sam do samog front panela i vidim da postoje dva ulaza 3.5cm jedan crveni za mikrofon i jedan zeleni to je za zvucnik ili slusalice. Znaci resio sam dilemu da postoje ovi ulazi. Ajde pomagajte drugovi kako da ovo spojim i konacno resim dilemu ako ovo radi da ne vracam plocu na reklamaciju. Hvala!


:: http://www.pcityourself.com/building/frontPanelConnections.ph
::
:: Pozdrav
::
:: Vlad
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko naslov poruke: 25.07.2015. 00:00 #599614

status: user
broj poruka: 4228
Vec ti je napisao Shomiman: spojiti džamperima pinove 1 i 2, kao i 5 i 6 na JAUD1.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
voxxx Re: naslov poruke: 25.07.2015. 00:15 #599616

status: user
broj poruka: 351

Stavio sam dzampere tu gde mi je covek rekao, ali ja ne umem da spjim ovo za prednji panel. To mi je problem jer nemam jedinstven konektor kao vecina kucista nego sam vec opisao kako izgledaju kod mene konektori.

Jedino ako je covek mislio da ako stavim dzampere da ce onda raditi i zadnji panel. Molim objasnjenje.

:: Vec ti je napisao Shomiman: spojiti džamperima pinove 1 i 2, kao i 5 i 6 na JAUD1.
::
:: Pozdrav
::
:: Vlad
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Naslov poruke: 25.07.2015. 11:41 #599627

status: user
broj poruka: 4228
Hmmm... to i nije bas tako stara ploca da bi morala da ima dzampere. Cini mi se da su starije ploce imale tu dzampere, pa ako korisitis front audio skines dzampere.

Na zalost, sada ovde nemam nijedno kuciste koje ima dront audio konektore da bih mogao da ti kazem kako povezati konektore sa tvog kucista na plocu.

Kazes da si plocu dobio nakon reklamacije? Ako nema zvuka na zadnjim konektorima mislim da treba da opet reklamiras.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 25.07.2015. 12:01 #599628

status: user
broj poruka: 9460
Ne trebaju dzamperi za front audio na toj ploci.

Pogledaj jos jednom sta ti je odabrano za default audio device u kontrol panel /audio

Ako je to ok. Da li ti iskoci prozor sa odabirom ulaza kada ubodes dzek pozadi?

Pokusaj i sa ovim drajverom:

http://www.guru3d.com/files-details/realtek-hd-audio-2-75-driver-download.html

Ako ne radi, probaj sa nekim Live Linux-om, pa ako ni tu ne dobijes zvuk, nosi na reklamaciju.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
voxxx Re: ... 25.07.2015. 20:12 #599670

status: user
broj poruka: 351
Nema vise nikakvu ideju. Dobijam samo mogucnost da prikljucim preko Fron Panela. Posto je kuciste staro i ima vezu za AC 97, nasao sam na netu i uspeo da spojim sa konektorom JAUD1. Medjutim, ni ovde se ne cuje zvuk. Govorim o Realtek drajver aplikaciji u kojoj je back panel skroz grejvovan. Znaci daje mi samo mikrofon i )rozikasti= i zeleni)zvucnik ili slusalice, ali jednostavno ni tu nema zvuka Potpuno sam iscrpeo sve ideje. Probao sam na dva Linuxa i nece da se javi nikako. I Ove drajvere sam probao i nista.


:: Ne trebaju dzamperi za front audio na toj ploci
::
:: Pogledaj jos jednom sta ti je odabrano za default audio device u kontrol panel /audi
::
:: Ako je to ok. Da li ti iskoci prozor sa odabirom ulaza kada ubodes dzek pozadi
::
:: Pokusaj i sa ovim drajverom
::
:: http://www.guru3d.com/files-details/realtek-hd-audio-2-75-driver-download.htm
::
:: Ako ne radi, probaj sa nekim Live Linux-om, pa ako ni tu ne dobijes zvuk, nosi na reklamaciju
::
:: - Majstore, da li će ići ili neće ići
:: - Hm, mislim da će biti čupavo.

::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Vreme je za novu reklamaciju 25.07.2015. 20:24 #599671

status: user
broj poruka: 4228
Svasta si probao, ali nista nisi uspeo. Jedini odgovor je da je neispravna zvucna karta. Ako je jos uvek pod garancijom - menjaj. Ali za ispravnu.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Xennon ... 25.07.2015. 20:27 #599672

status: user
broj poruka: 54

Ja sam isto imao problema ali zvucnici su radili poenta je u tome bila posto imam 5.1 sistem i svaki put kada povezem front speakers , rear speakers se smanje.. i milion stvari sam probao sa windows-om msm na podesavanja.. pa onda update-ovanje BIOS-a pa drajveri pa pizdarije i nista nije pomoglo dok nije neko potpuno banalno resenje promenilo sve.. poenta je bila u tome sto svaki put kada iskopcam rear s. i vratim ih nazad oni se pojacaju, i sve radi savrseno.. Hocu da ti kazem da obratis paznju i na to pa ti vidi.. a isto imas opciju da probas sa update-ovanjem BIOS-a pa probaj.. srecno

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646116.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs