Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Zvuk
USB konektori
STRANA 1 OD 1
gogi1 USB konektori 25.07.2015. 09:23 T61769

status: user
broj poruka: 2076
Pozdrav svima,
da li mi neko moze reci gde mogu nabaviti malo kvalitetnije USB konektore, treba mi USB- A, i USB- B konektor. da su bar pozlaceni.

Evo slike sta mi treba: http://www.dodaj.rs/?1p/FA/2cP5Kitm/usb-plugs.jpg

Stavio sam u odeljak `zvuk` jer mi treba za audio kabal :)

Inace nevezano za temu, bilo bi lepo kada bi najzad pcberza bila u mogucnosti za direktan upload slika, a ne ovako.

Intel i3 4130, Alpenfohn Himalaya, Gigabyte Z87-HD3, 8gb Mushkin 1333@2000, SSD Mushkin Chronos 120gb + externi 500gb,Sapphire 7950 3GB BOOST, LG IPS277L-BN 27`, Corsair HX520, Fractal Design Arc Midi window mod, NZXT Sentry LX fan controller, Mad Catz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: USB konektori 25.07.2015. 10:19 #599621

status: user
broj poruka: 18941
Vidi u kanibalu, btw, za sta treba, za dac?
Ps pitaj i Zorana iz finaltouchaudio, koliko bi kostalo, on pravi fino te kablove, ne znam samo za pozlaceni..moze i kanibal da napravi sta zamislis.

Za direktan upload slika bila je prica davno kao i za sve, dozivesmo samo blagu izmenu home stranice i link bez selektovanja


:: Pozdrav svima
:: da li mi neko moze reci gde mogu nabaviti malo kvalitetnije USB konektore, treba mi USB- A, i USB- B konektor. da su bar pozlaceni
::
:: Evo slike sta mi treba: http://www.dodaj.rs/?1p/FA/2cP5Kitm/usb-plugs.jp
::
:: Stavio sam u odeljak `zvuk` jer mi treba za audio kabal :
::
:: Inace nevezano za temu, bilo bi lepo kada bi najzad pcberza bila u mogucnosti za direktan upload slika, a ne ovako
::
:: Intel i3 4130, Alpenfohn Himalaya, Gigabyte Z87-HD3, 8gb Mushkin 1333@2000, SSD Mushkin Chronos 120gb + externi 500gb,Sapphire 7950 3GB BOOST, LG IPS277L-BN 27`, Corsair HX520, Fractal Design Arc Midi window mod, NZXT Sentry LX fan controller, Mad Catz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gogi1 @imarkovic 25.07.2015. 12:46 #599633

status: user
broj poruka: 2076
ma za pojacalo mi treba, onaj digitalni Nad. imam ovde dobar Chord-ov kabal, ali bih hteo da napravim od srebrne zice. Vuce me nesto :) Ali najveci problem su ti konektori, ne ide da na srebrnu zicu stavim neki los konektor i samim tim ubijem 80% signala.

Ej a sto sam napravio strujni kabal (tj. drugar ga je pravio za mene), od ofhc bakra, occ bakra i srebra, sa mnogo pamuka kao izolator, i posrebrenim shuko prikljuckom. Razlika u zvuku je primetna od samog starta. i sad bih od tih Gekko zica napravio i USB kabal, ali samo srebro, bez bakra. Imam utisak da ce dosta otvorenije svirati. ali nista dok se ne proba.

Ti sta si napravio sa tvojim sistemom? jesi li konacno zadovoljan? :)

Intel i3 4130, Alpenfohn Himalaya, Gigabyte Z87-HD3, 8gb Mushkin 1333@2000, SSD Mushkin Chronos 120gb + externi 500gb,Sapphire 7950 3GB BOOST, LG IPS277L-BN 27`, Corsair HX520, Fractal Design Arc Midi window mod, NZXT Sentry LX fan controller, Mad Catz

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 25.07.2015. 12:54 #599634

status: user
broj poruka: 9460
Cek, ovde se radi o digitalnom signalu, pa ne kontam kako mislis da dobijes bolji zvuk? Da se radi o analognom, pa ajd da ocekujes nesto bolje.

Sta konkretno ide preko tih kablova, tj. sta povezujes?

Ispravi me ako gresim.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gogi1 Re: ... 25.07.2015. 13:34 #599646

status: user
broj poruka: 2076
povezujem pojacalo sa kompom preko USB kabla.
Pojacalo je digitalno, a konkretan model je Nad D3020.

Hocu da napravim ovakav kabal: http://goo.gl/Wn3i4b

S tim sto ce me duplo jeftinije izaci ako ga sam pravim, i naravno hocu da kupim sto kvalitetnije konektore.

Intel i3 4130, Alpenfohn Himalaya, Gigabyte Z87-HD3, 8gb Mushkin 1333@2000, SSD Mushkin Chronos 120gb + externi 500gb,Sapphire 7950 3GB BOOST, LG IPS277L-BN 27`, Corsair HX520, Fractal Design Arc Midi window mod, NZXT Sentry LX fan controller, Mad Catz

:: Cek, ovde se radi o digitalnom signalu, pa ne kontam kako mislis da dobijes bolji zvuk? Da se radi o analognom, pa ajd da ocekujes nesto bolje
::
:: Sta konkretno ide preko tih kablova, tj. sta povezujes
::
:: Ispravi me ako gresim
::
:: - Majstore, da li će ići ili neće ići
:: - Hm, mislim da će biti čupavo.

::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 25.07.2015. 14:11 #599650

status: user
broj poruka: 9460
Auu, skup kablic ko djavo. Ipak ne znam sta bi konkretno dobio sa njim, jer je prenos iskljucivo digitalan, a ne verujem da obican kablic to ne moze da odradi bez nekih vecih smetnji, tj. gubitka podataka. Ne prenose se gigabajti perS...

Isto da mi neko kaze kako preko njegovog HDD-a ima bolji zvuk :)
Moj savet je da ne bacas pare bzvz, nego pozajmi jedan takav kvalitetan kablic pa usporedi.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
codeus .. 25.07.2015. 15:32 #599655

status: user
broj poruka: 4054
D I G I T A L .... 0 i 1 i kroz govno da prodju bice 0 i 1

ostavi srebro za drugo nesto


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gogi1 Re: .. 25.07.2015. 15:46 #599657

status: user
broj poruka: 2076
ma vec imam dosta iskustva sa kablovima, probao ih mnogo, i skupe i one jeftinije i uvek se cuje razlika.
Trenutno imam Chord, koji je jako kvalitetan, ali nije srebrni, a merak mi je da napravim nesto svoje.
Inace UVEK, ali UVEK ima razlike, svaki kabal se cuje na svoj nacin. Naravno treba se imati pristojna oprema da bi se sve to culo, i naravno da se uverite sopstvenim usima.

Ali nemojmo ovde razglabati o tome, postoje HI-FI forumi za to.



Intel i3 4130, Alpenfohn Himalaya, Gigabyte Z87-HD3, 8gb Mushkin 1333@2000, SSD Mushkin Chronos 120gb + externi 500gb,Sapphire 7950 3GB BOOST, LG IPS277L-BN 27`, Corsair HX520, Fractal Design Arc Midi window mod, NZXT Sentry LX fan controller, Mad Catz

:: D I G I T A L .... 0 i 1 i kroz govno da prodju bice 0 i
::
:: ostavi srebro za drugo nest
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: @imarkovic 25.07.2015. 18:36 #599664

status: user
broj poruka: 18941
Aha, vidi, ja znam samo za tog čoveka da može da nabavi kakav god kabl, ili ako hoćeš, možeš da se iscimaš da pogledaš šta ima na marktplas sajtu, pa eventualno onaj lik sa kp da ti uzme iz Ljubovije. Ja sam razmišljao da uzmem za DAC kvalitetan kabl, ali oni su izuzetno skupi, a za moj DAC mi ograničava rezolucij, na kraju je ispalo isplativije da uzmem hi-Face two i digitalni coax.

Što se sistema tiče, nisam mogao da se smirim po pitanju zvuka, stalno mi je nešto falilo, dok nisam uzeo Acrolink strujni za dac i za amp, konektore Oyaide, to sam pravio 2 dana i kad sam prikačio, zvuk je sada mnogo definisaniji, sad može da se kaže da sam konačno zadovoljan.

PS kod skupih sistema za nepoverovati koliko može da utiče konstrukcija recimo strujnog kabla, pa i sam konektor, ma bukvalno sve utiče. Žica i konektor interkonekta, strujnog, zvučničkog kabla, sve to utiče na zvuk i sve je to jedan eksperiment da se postigne maksimum, tj. definisanost zvuka.

PS jeste it forum, ali može malo i da se ubaci hi-fi da razbije monotoniju, kao što uvek biva kad se pusti muzika


:: ma za pojacalo mi treba, onaj digitalni Nad. imam ovde dobar Chord-ov kabal, ali bih hteo da napravim od srebrne zice. Vuce me nesto :) Ali najveci problem su ti konektori, ne ide da na srebrnu zicu stavim neki los konektor i samim tim ubijem 80% signala
::
:: Ej a sto sam napravio strujni kabal (tj. drugar ga je pravio za mene), od ofhc bakra, occ bakra i srebra, sa mnogo pamuka kao izolator, i posrebrenim shuko prikljuckom. Razlika u zvuku je primetna od samog starta. i sad bih od tih Gekko zica napravio i USB kabal, ali samo srebro, bez bakra. Imam utisak da ce dosta otvorenije svirati. ali nista dok se ne proba
::
:: Ti sta si napravio sa tvojim sistemom? jesi li konacno zadovoljan? :
::
:: Intel i3 4130, Alpenfohn Himalaya, Gigabyte Z87-HD3, 8gb Mushkin 1333@2000, SSD Mushkin Chronos 120gb + externi 500gb,Sapphire 7950 3GB BOOST, LG IPS277L-BN 27`, Corsair HX520, Fractal Design Arc Midi window mod, NZXT Sentry LX fan controller, Mad Cat
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gogi1 Re: Re: @imarkovic 25.07.2015. 18:51 #599665

status: user
broj poruka: 2076
eeee drago mi je da si najzad zadovoljan, i da predjes na jos bolje kad to budes zeleo.

Voleo bih i ja da se na ovom forumu mnogo vise prica o HI-FI, ali sam zeleo unapred da sprecim raspravu da li kablovi imaju uticaja ili ne :)

Evo ja bih zeleo da okacim youtube link naseg proizvodjaca lampaskih pojacala, predstavljanje bilo na hi-fi sajmu u Minhenu.


Prvi link je ka nasem proizvodjacu lampaskih pojacala Auris Audio. Moram reci da sam imperesioniran. Pogledajte samo te lapmpaske mono blokove.

https://www.youtube.com/watch?v=EUrilNs930w

a ovaj drugi je za Boenicke W8 zvucnike, stvarno se dobro cuju, a minijaturnog dizajna.

https://www.youtube.com/watch?v=n04f1lPIhAQ

Cak se i kroz video snimak moze zakljuciti njihov izuzetan kvalitet.

Intel i3 4130, Alpenfohn Himalaya, Gigabyte Z87-HD3, 8gb Mushkin 1333@2000, SSD Mushkin Chronos 120gb + externi 500gb,Sapphire 7950 3GB BOOST, LG IPS277L-BN 27`, Corsair HX520, Fractal Design Arc Midi window mod, NZXT Sentry LX fan controller, Mad Catz

:: Aha, vidi, ja znam samo za tog čoveka da može da nabavi kakav god kabl, ili ako hoćeš, možeš da se iscimaš da pogledaš šta ima na marktplas sajtu, pa eventualno onaj lik sa kp da ti uzme iz Ljubovije. Ja sam razmišljao da uzmem za DAC kvalitetan kabl, ali oni su izuzetno skupi, a za moj DAC mi ograničava rezolucij, na kraju je ispalo isplativije da uzmem hi-Face two i digitalni coax.
::
:: Što se sistema tiče, nisam mogao da se smirim po pitanju zvuka, stalno mi je nešto falilo, dok nisam uzeo Acrolink strujni za dac i za amp, konektore Oyaide, to sam pravio 2 dana i kad sam prikačio, zvuk je sada mnogo definisaniji, sad može da se kaže da sam konačno zadovoljan
::
:: PS kod skupih sistema za nepoverovati koliko može da utiče konstrukcija recimo strujnog kabla, pa i sam konektor, ma bukvalno sve utiče. Žica i konektor interkonekta, strujnog, zvučničkog kabla, sve to utiče na zvuk i sve je to jedan eksperiment da se postigne maksimum, tj. definisanost zvuka.
::
:: PS jeste it forum, ali može malo i da se ubaci hi-fi da razbije monotoniju, kao što uvek biva kad se pusti muzika
::
::
:: :: ma za pojacalo mi treba, onaj digitalni Nad. imam ovde dobar Chord-ov kabal, ali bih hteo da napravim od srebrne zice. Vuce me nesto :) Ali najveci problem su ti konektori, ne ide da na srebrnu zicu stavim neki los konektor i samim tim ubijem 80% signala
:: ::
:: :: Ej a sto sam napravio strujni kabal (tj. drugar ga je pravio za mene), od ofhc bakra, occ bakra i srebra, sa mnogo pamuka kao izolator, i posrebrenim shuko prikljuckom. Razlika u zvuku je primetna od samog starta. i sad bih od tih Gekko zica napravio i USB kabal, ali samo srebro, bez bakra. Imam utisak da ce dosta otvorenije svirati. ali nista dok se ne proba
:: ::
:: :: Ti sta si napravio sa tvojim sistemom? jesi li konacno zadovoljan? :
:: ::
:: :: Intel i3 4130, Alpenfohn Himalaya, Gigabyte Z87-HD3, 8gb Mushkin 1333@2000, SSD Mushkin Chronos 120gb + externi 500gb,Sapphire 7950 3GB BOOST, LG IPS277L-BN 27`, Corsair HX520, Fractal Design Arc Midi window mod, NZXT Sentry LX fan controller, Mad Cat
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 25.07.2015. 22:00 #599681

status: user
broj poruka: 3346
Da sad ne objasnjavam za DAC i ceo sistem za digitalni prenos, ono sto je tebi potrebno, to je samo dobro oklopljen kabl i OFC bakrene zice. Nista vise.
Najbolje je da imas takav kabl, cije su unutrasnje zice takodje oklopljenje, kao i da imas feritna jezgra na pocetku i kraju.
I naravno da su unutrasnje zice deblje. Ne neke sugave licnice. E i naravno dobre konektore. Ne da su oni pinovi u konektorima neki sugavi - mekani i da konektori dobro prijanjaju portovima. Posto sam se nagledao USB B konektora, koje moras malko da izvuces iz porta, da bi ostvario kontakt...iliti - previse su duboki.

Ono sto je takodje bitno, a to je da jitter clock, u DAC-u, radi svoj posao dobro. Tacnije, da ima low jitter clock.

Oko onog dela oklopljavanja kablova (zastite od spoljasnje i medjusobne interferencije), kao i debljine same zice unutra, OFC, to vazi i za analogni prenos zvuka.

Razlika izmedju dobro oklopljenog kabla, koji kosta 10-20 evra i nekog od 200 evra, pa cak i vice (pozlaceno-srebrno-turbo mega), nece biti razlike.

Evo jedne male price o tome:
Prva: http://tinyurl.com/pgjocwy
A onda su rasporili kabl: http://tinyurl.com/pvyoqk2

I u studiju kada se snima muzika, svi kablovi su samo dobro oklopljeni kablovi sa OFC bakrom. Kao i na koncertima...itd...itd.

A da pojacala lampasi i dalje J kevu.....neverovatno koliko to dobro rade.

_____________________________
P8P67 Pro v.3.1/i7 2600K/16GB RAM/MSI Lightning 770/SSD HyperX 120 3K/ 1TB/3TB SATA/X-Fi xtremeGamer Fatality Pro/CM 690 II Advanced/Toughpower 775W/LG 32LD750/X360 WiFi gamepad/Zalman MFC1 Plus/CM TX3 EVO

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 26.07.2015. 02:55 #599696

status: user
broj poruka: 9460
Pazi ovu temu: `Magicni audiofilski Ethernet kablovi`

http://www.elitesecurity.org/t485612-0#3592467

,000 LOL. Neki dan se razglabalo....

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646125.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs