Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Intel Atom ploca problem
STRANA 1 OD 1
MilosNBG Intel Atom ploca problem 01.08.2015. 15:35 T61822

status: user
broj poruka: 1586
Pozdrav kolegama

Dobio sam jednu Intel D945GCLF2D plocicu sa Atom procesorom na sebi, koja ni da pisne, nikakvog zivota nema u njoj kada se zakaci na napajanje i pritisne power dugme. Medjutim, posle izvesnog vremena, primetio sam da se nesto na njoj jako gerje po mirisu i pronasao da je to regulator 1117, bukvalno se usija.

E sad, pitanje za nase elektronicare, ako kojim slucajem znaju - sta ovaj regulator napaja i sta bi potencijalno bio uzrok tako jakog grejanja i da li je isplativo resavati to, jer bih se malo poigrao sa ovom plocom.

Sve sugestije dobrodosle. Napajanje je provereno, memorija ispravna, sve ono sto je kaceno na nju za pokusaj probe je u savrsenom radnom stanju.

U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
codeus .. 01.08.2015. 15:53 #600198

status: user
broj poruka: 4054

to je LDO naponski regulator , ima ih vise na ploci

s obzirom na opis , ploca OFF , napajanje ON , ni beeeee , LDO hot hot hot , najverovatnije negde izmedju pci slotova

to je DC/DC pretvarac koji uzima 5VSTB (ljubicasta ATX) i na izlazu daje 3.3V za napajanje LPC, sturt up delova juznog i sl .

riknula boranija , ili LPC cip ili Juzni vetar


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 01.08.2015. 15:56 #600199

status: user
broj poruka: 9460
Mozes li da uslikas malo boljim foto aparatom taj deo ploce gde se nalazi?

Probaj da ga skines sa ploce i omski ispitaj OUT pinove na ploci, ne sme da je veliki otpor ili da je u kratkom spoju. Mozes dovesti 3.3V malo jacu struju kada ga skines i vidi sta ce da izgori dalje :) Ako se onda preterano greje juznjak, mrka kapa.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilosNBG ... 01.08.2015. 17:03 #600203

status: user
broj poruka: 1586
E ovako, umedjuvrmenu sam skinuo ovo cudo i omski kaye da je OK, ko sto i gilopile rece, nema kratkog spoja ai pri ruci mi senasao jos jedan 1117 da uporedim a ispravan je, pa su vrednosti gotovo identiicne po unimeru.

Bice da je codeus u pravu, ciiini mi se da kada je ukljucim, da juynjak, kao da negde u sebi ima neki hot spot, ne usija se cip kao sto ume, ali kao da jedna tacna u njemu ipak jako greje, treba mu neko vreme da zagreje i ostatak cipa....

gilopile, probacu ovo sa dovodjenjem 3.3V, zivo me zanima sta ce biti... Rodjendan mi danas, pa sto dane i vatromet :P

Hvala drugari!!!

U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stripy re 01.08.2015. 21:39 #600209

status: user
broj poruka: 4163
Trso USB kontroler u južnom mostu. Za kantu.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilosNBG ... 01.08.2015. 23:07 #600215

status: user
broj poruka: 1586
Yep, krasi mi kantu za djubre vec :D

U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile Re: ... 02.08.2015. 04:21 #600221

status: user
broj poruka: 9460
Ma da, skini ga i slobodno mu dovuci DC izvor 3.3V ( jacu struju...bar 5A, pa onda prati dalje sta se greje... Nekada je to jedino i najlakse...Sve ce ti da se kaze posle...

P.S. Srecan rodjendan man!



- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: E ovako, umedjuvrmenu sam skinuo ovo cudo i omski kaye da je OK, ko sto i gilopile rece, nema kratkog spoja ai pri ruci mi senasao jos jedan 1117 da uporedim a ispravan je, pa su vrednosti gotovo identiicne po unimeru.
::
:: Bice da je codeus u pravu, ciiini mi se da kada je ukljucim, da juynjak, kao da negde u sebi ima neki hot spot, ne usija se cip kao sto ume, ali kao da jedna tacna u njemu ipak jako greje, treba mu neko vreme da zagreje i ostatak cipa....
::
:: gilopile, probacu ovo sa dovodjenjem 3.3V, zivo me zanima sta ce biti... Rodjendan mi danas, pa sto dane i vatromet :P
::
:: Hvala drugari!!
::
:: U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646137.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs