Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
sezampro ADSL-HELP PLEASE!
STRANA 1 OD 1
budrak sezampro ADSL-HELP PLEASE! 26.10.2007. 01:50 T6184

status: user
broj poruka: 250

dobri ljudi,molim vas pomozite mi,ako mozete! imam kod sezampro-a adsl 512 kbps i dali su mi neki TELSYS ruter sa 2 lan porta,znaci za 2 kompa da se nakace na mreznu...nakacio sam oba kompa i sve radi O.K.,medjutim kada koristim utorent,pishe dole na dnu utorenta da mi ruter ogranicava download na 30 kb/s i da moram da forwardujem port sa rutera na utorent da bi download bio kako treba tj. oko 60 kb/s...ima neki program koji se koristi za to i ja sam ga downloadovao (PFConfig) ali u tom programu nigde nema,nije podrzan moj ruter! sta da radim,kako da podesim ruter,kako da forwardujem taj port da mi ne bi download bio ogranichen?! pomozite,PLEASE...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
krkub 26.10.2007. 02:20 #31251

status: user
broj poruka: 1006

podesavanje uTorrent-a

http://www.pcberza.co.yu/forum/topic.php?topid=6087&forid=25&katid=6


forvardovanje portova

http://portforward.com/



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
budrak sve sam to uradio... 26.10.2007. 02:50 #31252

status: user
broj poruka: 250
podesio sam utorrent kao na toj adresi...isao sam i na port forward ali kao sto rekoh nema mog rutera podrzanog i ne mogu da podesim port forward jer nema nigde mog rutera TELSYS na listi...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
krkub 26.10.2007. 11:52 #31266

status: user
broj poruka: 1006



ruter nema bas nikakva podesavanja? hmm... pogledaj uputstvo koje si dobio sa routerom - pristupices im preko browsera...

forvardovanje portova se svodi na to da ti port koji koristi (recimo) uTorrent bude isti (ili u zadatom rangu) kao i na routeru

reci tacnu oznaku tog telsys routera

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dsb telsey ili telsys 26.10.2007. 12:14 #31268

status: user
broj poruka: 244
Ako si dobio ono sto reklamiraju na sajtu uz doplatu od 850 dindzi, ja doticnog znam kao Telsey a ne Telsys.

U tom slucaju taj ruter ima bukvalno isti konfiguracioni meni i podesavanja kao neki Sagem odnosno TP link modeli, samo su meniji/slova u drugoj boji .-)

Evo ti link za jedan TP link i forwardovanje utorrenta, ako si dobio ono cudo sto reklamiraju na sajtu sve ti je isto

http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/TP-Link/TD-8810/Utorrent.htm

Inace doticni Telsey je najvece ali ubedljivo najvece djubre koje sam ikad probao na ADSL-u.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sSHarK Telekom rulez! 8) 26.10.2007. 12:41 #31274

status: user
broj poruka: 989
Promeni prowaydeRRa & uzziwai... 8D
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646102.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs