Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Samsung Syncmaster 226cw treperi pri startovanju
STRANA 1 OD 1
dsb Samsung Syncmaster 226cw treperi pri startovanju 23.08.2015. 11:52 T61943

status: user
broj poruka: 244
Pozdrav

posle dobrih 8 godina rada, od juce je monitor poceo da po ukljucivanju treperi jedno 10-15 sekundi uz zujanje/cvrcanje i onda se slika smiri i zujanje prestane i moze da radi regularno bez problema satima itd. Na osnovu svega sto sam i ranije citao za tv/monitore, kao i sto sam sad izguglao za navedene simptome, najverovatnije je otisao neki ili vise kondenzatora i treba ih zameniti. Kako nisam vican sam to da obavim, molim za preporuku za neki pouzdan servis u Beogradu gde ce to lepo odraditi ( nece mi vratiti sav razvaljen, izgreban i sl. monitor ) i gde me nece udariti po usima ( mada ovo ne bi trebalo da bude neka skupa operacija )

Hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dejzan Re: Samsung Syncmaster 226cw treperi pri startovanju 23.08.2015. 13:59 #601450

status: user
broj poruka: 3730
Bolje planiraj novi jer popravka nece biti naivna
Ja sam pitao za popravku mog TV Samsung star 6 godina rekli 160 eura a nov 350 tako da sam izabrao nov



Intel I5 4670K +CoolerMaster Evo 212
Motherboard Asus Maximus Hero 6
GPU 770 GTX Asus Direct CU II OC
SSD 128 Samsung Evo Pro
Memory Kingston HyperX 2400 Mhz
LC power Archangle 850 W


:: Pozdra
::
:: posle dobrih 8 godina rada, od juce je monitor poceo da po ukljucivanju treperi jedno 10-15 sekundi uz zujanje/cvrcanje i onda se slika smiri i zujanje prestane i moze da radi regularno bez problema satima itd. Na osnovu svega sto sam i ranije citao za tv/monitore, kao i sto sam sad izguglao za navedene simptome, najverovatnije je otisao neki ili vise kondenzatora i treba ih zameniti. Kako nisam vican sam to da obavim, molim za preporuku za neki pouzdan servis u Beogradu gde ce to lepo odraditi ( nece mi vratiti sav razvaljen, izgreban i sl. monitor ) i gde me nece udariti po usima ( mada ovo ne bi trebalo da bude neka skupa operacija
::
:: Hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 @Dejzan 23.08.2015. 14:17 #601452

status: user
broj poruka: 1620
Nemoj da lupetas napamet.
Ko zna sta je bilo u tvom slucaju. Druga stvar, pricas o TV-u, koji je ipak malcice kompleksniji uredjaj od samog monitora. Ako je ta cifra bila u pitanju, moguce je da ti je i sam panel zveknuo pa je zbog toga bila velika cena... ili su jednostavno hteli da te klepe po usima.

Ukoliko su stvarno u pitanju samo kondenzatori, to ne sme biti vise od 20-30€, a moguce i manje.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dsb Re: Re: Samsung Syncmaster 226cw treperi pri startovanju 23.08.2015. 14:17 #601453

status: user
broj poruka: 244
Zaista na osnovu simptoma i svega sto sam procitao , morala bi biti samo zamena jednog ili par kondenzatora. Ako je nesto skuplje, kao sto si naveo, svakako se ne isplati popravka. Ali kazem, mislim da su ipak samo kondenzatori, videcemo.


:: Bolje planiraj novi jer popravka nece biti naivna
:: Ja sam pitao za popravku mog TV Samsung star 6 godina rekli 160 eura a nov 350 tako da sam izabrao nov

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dejzan Re: @Dejzan 23.08.2015. 14:45 #601454

status: user
broj poruka: 3730
Vidi se da si povrsan prvo kodezatori 30 eura i to moli boga da ti stave kvalitetne drugo radni sat u OVLASCENOM servisu je 30 evra minimum i covek je doso do cifre od 60 evra doplati jos 50 evra ima nov sa garancijom
Ali sta vredi u Srbiji svi bi da krpe umesto da pazare pogotovu kad je proizvod toliko star.
@ DSB odnesi ga na dijagnostiku kvara pa nek ti saopste sta je vrisnulo i koliko te izlazi ta avantura



Intel I5 4670K +CoolerMaster Evo 212
Motherboard Asus Maximus Hero 6
GPU 770 GTX Asus Direct CU II OC
SSD 128 Samsung Evo Pro
Memory Kingston HyperX 2400 Mhz
LC power Archangle 850 W


:: Nemoj da lupetas napamet
:: Ko zna sta je bilo u tvom slucaju. Druga stvar, pricas o TV-u, koji je ipak malcice kompleksniji uredjaj od samog monitora. Ako je ta cifra bila u pitanju, moguce je da ti je i sam panel zveknuo pa je zbog toga bila velika cena... ili su jednostavno hteli da te klepe po usima
::
:: Ukoliko su stvarno u pitanju samo kondenzatori, to ne sme biti vise od 20-30€, a moguce i manje.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: Re: @Dejzan 23.08.2015. 15:08 #601455

status: user
broj poruka: 1620
Kazi mi samo sta te u ovoj recenici asocira na to da se trazi `ovlasceni servis`:

`Kako nisam vican sam to da obavim, molim za preporuku za neki pouzdan servis u Beogradu gde ce to lepo odraditi ( nece mi vratiti sav razvaljen, izgreban i sl. monitor ) i gde me nece udariti po usima ( mada ovo ne bi trebalo da bude neka skupa operacija )` ?

Ne bih i ja da lupetam posto u ovom trenutku vise nemam osobu koju bih preporucio za to, ali sa sigurnoscu mogu da ti kazem da su ljudi to radili kod mog prijatelja za cenu koju sam naveo i ostali zadovoljni jos po nekoliko godina.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Witcher Re: 23.08.2015. 15:18 #601457

status: user
broj poruka: 491
99% je problem u kondenzatorima. Inače to je i poznata boljka kod Samsung monitora. Cena popravke bi trebala da bude u rasponu od 1500-2000 dinara.


ASUS P5K - Intel E5200@3.3GHz - Sapphire HD4870 - 2x2GB DDR2 Geil BD CL4 - CM Centurion 5 - Chieftec GPS-500AB - Samsung 931BF - Altec Lansing ATP3 - HDD`s WD 640GB AAKS, 1TB EADS, 1TB EARS, 1TB Elements, 250GB MyPass

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Moguce da je lampa ili napajanje za lampu 23.08.2015. 16:32 #601462

status: user
broj poruka: 7700
ja sam platio 15 E riknulo je bilo napajanje za lampu na Samsungu sa 2 video ulaza.
Evo radi vec 2 godine bez problema.
Ne mora da znaci da ce biti skupa opravka.Ovo mi vise lici da je u pitanju napajanje za lampu.Servisi dobijaju jeftine module iz Kine nije to skupo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Lexusbg Kondenzatori 23.08.2015. 18:16 #601466

status: user
broj poruka: 8
Klasicni problem naduvenih/procurelih kondenzatora uglavnom na Samsung monitorima starim 3-4 i vise godina.
Ukoliko je samo problem u kondenzatorima, cena popravke je 1500 din.
Dogovor na PM.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs