Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Aplikacije
Full backup
STRANA 1 OD 1
H-nitro Full backup 24.08.2015. 06:26 T61948

status: user
broj poruka: 1959
Znam da je sigurno bila tema ali me zanima vase iskustvo oko toga dakle:

Treba mi najlaksi i najbolji program da uradim backup kompletne C particije, tj da mi sacuva i instalacije programa i svega sto je na c tako da nemoram da radim ceo format i sve sto ide uz njega bas uzima dosta vremena, i da li to snima kao iso fajl napr ili?
Pa sta vi kazete koji program da skinem i da li se radi iz dosa kao u hirensu ili iz windowsa?

T.S.A.R. Nuclear fire power

My childhood http://www.youtube.com/watch?v=jn0EviOBWp0

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nenika2009 Acronis 24.08.2015. 06:53 #601487

status: user
broj poruka: 1083
Skini
Acronis True Image 2015 18.0 Build 6613 Final - Boot CD [.iso] [AT-TEAM]
Snimi na Cd
Odes u bios i stavis taj cd da prvi bude
Kad krene sve ce ti biti jasno.
Acronis pravi TIB fajlove i niko ne moze da otvori ili prepravi.
Kada namestis backup,kakav si namestio takvog i vratis.Potpuno isti kao i kad si namestio backup.
Ja koristim trenutno Acronis true image 2014 PREMIJUM,
Ako imas instaliran Acronis, onda moze i iz Windovsa.Ja sam mog aktivirao da ako slucajno ne moze da se podigne win, koji imam trenutno,onda Acronis automatski vraca zadnji backup.Pritisnem samo F11.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Macrium Reflect 24.08.2015. 08:56 #601489

status: user
broj poruka: 1333
http://www.majorgeeks.com/files/details/macrium_reflect_free_edition.html
Radi i komplet diska/particija i incremental. `Slika` je nešto manja nego što je zauzeće diska/particije, može da se napravi CD ili USB BOOT disk. Ako ga ostaviš instaliranog, možeš da otvoriš backup kad god hoćeš i kopiraš odatle. Boot CD/USB može da popravi probleme sa butovanjem.
Dovoljna je besplatna verzija ako ti ne treba da radi preko mreže.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
casper re 24.08.2015. 11:23 #601498

status: user
broj poruka: 234
Kao sto rece `nenika` za te poslove je Acronis zakon i odlicno odradjuje posao, koristim ga godinama na vise racunara za Ghost-ovanje i backup i radi bez greske, za 10 min vratis sve u stanje kada je uradjen backup.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 24.08.2015. 12:45 #601502

status: user
broj poruka: 18945
Acronis je super, user-friendly, ne znam zasto nikad niko ne uzme u obzir Ghost, meni licno je jos bolji, jednostavniji, lagan za load-ovanje. Acronis i reflect su bolji za cd i usb-boot, ali je toliko lako ucitati image a ni jedan se ne koristi zapravo za backup, mnogo puta je receno, drajveri, programi se menjaju jako brzo, te se takav backup ne isplati.
To su resenja za kloniranje diska na drugi..npr hdd na ssd. Ali ako to je nebitno, moja preporuka ide Ghost-u, godinama radim s njim od diskete, nikad problem.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
1AGRESSOR .... 24.08.2015. 14:55 #601515

status: user
broj poruka: 819
ja radim ghost sa HIREN`S BOOT CD 15.1 REBUILD BY DLC 2.0 koji na sebi ima norton ghost 15.1 i za c particiju sa zauzecem od nekih 25 gb napravi mi ghost od 10gb na najvecoj kompresiji za max 30 min ako se dobro secam

u mom slucaju kako bih to bilo sa

acronis ili marcium ?

i dali neko zna kako mogu da ubacim win 8.1 ghost na sasvim drugaciju konfiguraciju a da radi jer sa win xp je moglo sa racunara na racunar bez problema ali od viste pa do danas kad podignem moj ghost na drugom racunaru nece da bootuje

i jos jedna stvar kad sam uzeo novi racunar ubacim hdd sa starog koji je imao na sebi win 8.1 i ladno bootovao tako da mislim da je mozda do hdd neka zastita ili sta vec



NISTA BEZ KABLA

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nenika2009 Re: .... 24.08.2015. 15:22 #601519

status: user
broj poruka: 1083
Za XP znam, da je moglo da se prenese na drugi racunar, ako su slicni delovi.Ako je razlika veca od tri dela nije moglo da se prenese.Znaci ovako isti racunar,promeni mu tri hardvera(naprimer memoriju,procesor i hdd). Tu jos mozes da preneses,ako promenes i cetvrti deo onda ne moze .Za ostale WIN nemam podataka.


:: ja radim ghost sa HIREN`S BOOT CD 15.1 REBUILD BY DLC 2.0 koji na sebi ima norton ghost 15.1 i za c particiju sa zauzecem od nekih 25 gb napravi mi ghost od 10gb na najvecoj kompresiji za max 30 min ako se dobro seca
::
:: u mom slucaju kako bih to bilo sa
::
:: acronis ili marcium
::
:: i dali neko zna kako mogu da ubacim win 8.1 ghost na sasvim drugaciju konfiguraciju a da radi jer sa win xp je moglo sa racunara na racunar bez problema ali od viste pa do danas kad podignem moj ghost na drugom racunaru nece da bootuj
::
:: i jos jedna stvar kad sam uzeo novi racunar ubacim hdd sa starog koji je imao na sebi win 8.1 i ladno bootovao tako da mislim da je mozda do hdd neka zastita ili sta ve
::
::
::
:: NISTA BEZ KABLA
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60286. Broj poslatih odgovora: 646207.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs