Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Vesti, testovi, uputstva i noviteti na IT sceni
EKWB Predator 240/360
STRANA 1 OD 1
eVlada011 EKWB Predator 240/360 11.09.2015. 19:05 T62037

status: user
broj poruka: 194
Ovo je novi prosirivi AIO system od EKWB, njihov prvi takav. Sastavljen je od najboljih komponenti kao sto su Supremacy CPU Block, Coolstream PE 240/360 radiator zavisno od modela i DDC pump/Res sa novim mehanizmom protiv vibracija. Pumpa moze da izdrzi ubacivanje jos jednog velikog radiatora i 2 graficke karte u loop. Tako da je lako prosiriv.
Cena su 190e i 240e...

http://predator.ekwb.com/

Zaista ne pamtim kada je vladala tolika zainteresovanost za neki novi kuler.
240 verzija je pobedio sve sisteme, NZXT, CORSAIR, Swiftech H220X.
Da nije ovih Slovenaca trziste sistema za vodeno hladjenje bi potonulo samo za referentne modele. Tacnije Bitspower pomaze ali su preskupi i imaju neka jako glupa resenja u odnosu na EKWB. Ovaj sistem odaje zaista utisak jacine i dugotrajnosti, dobijaju se 2 ili 3 ventilatora Vardar PWM na 500-2200RPM koja se povezuju direktno na konektore na zadnjem delu koji se SATA power prikljuckom povezuju sa napajanjem i drugim prikljuckom za kontrolisanje i merenje PWM obrtaja. Svi kablovi su ribbon black. I od pumpe i od ventilatora.
Videcete u klipu da je lik koji je testirao probusio i unistio plocu jer je pokusao da probusi rupe za montiranje. Tacnije neke ploce za sada nisu kompatibilne sa njim i EKWB zuri da napravi novi mehanizam. Za moju se zna da je kompatibilna...



https://youtu.be/67glAjdvwLc

Sve na njemu je zamenjljivo, i fitinzi i creva i quick disconnect konektori, cak se i na pumpu moze staviti standardni hladnjak za DDC koja je najbolja posle D5 pumpe.
Naravno moze se puniti destilovanom vodom i ostalim kulantima u boji, itd...
Jedino sto ne volim je sto dolazi sa fabrickim 10/16mm a ja preferiram 10/13mm.
Tacnije 10/13mm je i buducnost a moguce cak i manji standard of G 1/4 jer su komponente i sistemi sve manji...
EKWB je dizajnirao i ovu pumpu i top koji pogoduju bas malim masinama i to tek treba da se pojavi...Pumpu je radila Lowara takodje...


http://imgur.com/POGleUh

http://imgur.com/mrJNCu3

http://imgur.com/Loslg1G



PC BERZA OGLASI
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion joooj vlado... old news. 12.09.2015. 18:29 #602714

status: user
broj poruka: 2480
Evo ga, nije nikad cuo za Swiftech koji vec onoliko vremena ima AIO tog ranga. (ne, po internim testovima EK, i corsair je bolji sto je apsurdno i smesno.)

I leba ti prestani da postujes tamo na TarzanEnglishu. Bolno za videti.

4690k @ 4.6ghz + Cryorig R1 Ultimate
Asus Z97 Sabertooth 2
Asus R9 280X Dc2T
2x4gb Crucial Ballistix 1600mhz CL 8
Samsung 840 EVO 256gb
1tb WD Black
Seasonic 760w XP2 Platinum
CM Storm Stryker
Dell P2414h @ 80hz bajo moj!<

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
eVlada011 LEBA TI NE LUPETAJ KAO IDIOT. 12.09.2015. 22:16 #602728

status: user
broj poruka: 194
Ne znam ko je postavljao teme za Swiftech H220X, naravno ja. Pogledaj malo za Swiftech H220X I H240X i ne samo na ovom forumu. Ali ako vec hoces da znas Swiftech je u grupi pobedjenih od strane EKWB Predator. Ja sam ponovio da Swiftech treba da dobije priznanje za prvi takav sistem i da je on dosta jeftiniji ali da ima svoje mane i da Predator izgleda mnogo snaznije i izdrzljivije. Mana je recimo plasticni reservoir koji je pucao i koji se menjao, CPU block ima neke plasticne delove koji jako jeftino izgledaju, one zamenljive oznake u boji. I ti sada kazes nikada nije cuo za Swiftech a ja ti kazem da su CORSAIR, NZXT, Swiftech i svi drugi pobedjeni. I tek ce da se vidi razlika kada se stave CPU I GPU u loop jer je on pravljen za to, sada je jako tesko napraviti bolji sistem od kunkurencije za vise od 2-3C za CPU. Cak ni Custom loop nije ne znam koliko bolja od nekih dobrih CORSAIR AIO ali poboljsanja postoje i ona su vidljiva.

Evo ti pa uzivaj, ja za to znam jos pre nedelju dana jer sam za razliku od tebe pratio performanse kulera dok ti dodjes apsolutno niti video niti pratio ijedan od kulera i na osnovu onako neke tvoje ocene od ko zna kada kazes da ja nisam cuo za Swiftech. Ne on je najbolji posle ovoga, ali jednostavno ne moze da se meri sa ovim jer EKWB imaju i najbolje ocenjene radiatore i najbolje ocenjene CPU blokove i svet bi mnogo lakse podneo nestanak Swiftech i jos 2-3 kompanije zajedno nego EKWB. Jer EKWB pravi sve kao oni samo jos plus jedini prave blokove za nereferentne grafike svih brandova poznatih. Osim toga najredovnije izbacuju nove modele i svi ih smatraju za lidere u tom svetu vec 5 godina. Jos malo ce se pojaviti kuler pa ces videti ko je bolji. Sve ce to javnost da ti pokaze najverovatnije sa klokovanim i7-5960X na 4.4-4.5GHz.
Nikad je lakse naruciti CORSAIR za 120e koji hoces i narucivao sam ih dok se nije pojavilo nesto bolje.
A zbog toga sto su rekli da su EKWB testovi kao namesteni zbog toga oni nece ni da testiraju vise nego ce da posalju drugima da testiraju. Hvala bogu pre nego sto ga ja kupim On ce imati bar 200 stranica na overclock.net i imace ga bar 50 vlasnika koji imaju jos 2-3 druga kulera.
I zato ne pricaj gluposti. Taj sistem je pravljen za prosirivanje. CORSAIR Hydro su smisljeni za ljude koji nemaju zelju da prosire i oni su ispod 2000RPM neupotrebljivi za vise klokove samo CPUa a za visoke skroz neupotrebljivi.
Dok se ne pojave masovno rezultati sa Haswell E procesorima gde je transfer dobar i gde kuleri mogu da se pokazu a ne da budu slicni jer svaki odnosi samo 1/3 toplote sa CPU nista.
Svi nestrpljivo cekaju rezultate EKWB Predator, ja isto.
Ni H220X niti jedan CORSAIR ne mogu da mi pomognu da stavim CPU i GPU pod vodu i smirim ventilatore na 1500RPM i da imam dobre temperature, prvi ovaj EKWB Predator.

Ja sam prvi podrzavao CPU AIO sisteme kada drugi nisu mogli da stave pincetu u komp od tower kolera i za nesto su stvarno dobri, tipa kuler za CPU samo. Imao sam ih 3 i prestao da menjam kada sam video da statisticke greske se negde racunaju kao unapredjenje, te ovaj pa sa oznakom i pa bez i, pa jedan proizvodjac, pa drugi i na pocetku kada su ih imali samo CORSAIR i Antec ja sam rekao to je buducnost, H50 je samo bio. I bio sam u pravu, tada su bili i losiji od tower coolera, Ali su ovo nova i savremenija resenja kojih ce biti jos i razlika ce biti mnogo veca nego sto je i prikazana kada ljudi krenu da povezuju. EKWB Predator ti mozes da rasklopis u najbolji CPU blok, najtrazeniji radiator savremen, ne oni stari , nego kockast skroz, dokazan i DDC pumpu i ako stavis reservoir ti mozes kakav hoces custom loop da imas. Od DDC je samo D5 pumpa bolja.

Ja sam mislio ovako slicno da ga povezem na krov sa 10/13mm crevima kao sa slike.

http://imgur.com/Wb5j95k

Naravno u zid od kucista cu staviti 2 quick disconnect da bi creva lepse legla.




PC BERZA OGLASI

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion ... 12.09.2015. 22:34 #602732

status: user
broj poruka: 2480
Predator je skoro duplo skuplji. Bilo bi blam da nije pobedio H220-X.
E sad po ovim internim testovima EK, Corsair H110 je navodno bolji od swiftecha. A to je teska glupost.

Swiftech mora da bude plasticniji i losijeg kvaliteta kad kosta upola manje.

Sto se tice GPU+CPU, neces moci ni sa predatorom od 240, tek sa onim od 360. Isto tako mozes da dodas na H240-X i dodatni radijator i resis problem za GPU cooling.

240 predator se nikako ne isplati, jednostavno premala povrsina radijatora, za 200e se kupi 360mm Phobya kit. E 360 Predator je bolji, jos 120mm povrsine, QDC i jos jedan vardar vent. Samo vent kosta 20e.

Inace sto cekas Monitor? Besplatan je shipping za preorder.

Sto se tice ostalih AIO sistema, osim Neptona 240M/280L, sve je to krsh i daleko losije resenje od air coolera, osim kao estetski detalj.


4690k @ 4.6ghz + Cryorig R1 Ultimate
Asus Z97 Sabertooth 2
Asus R9 280X Dc2T
2x4gb Crucial Ballistix 1600mhz CL 8
Samsung 840 EVO 256gb
1tb WD Black
Seasonic 760w XP2 Platinum
CM Storm Stryker
Dell P2414h @ 80hz bajo moj!<

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
eVlada011 .... 12.09.2015. 23:05 #602737

status: user
broj poruka: 194
Ma kakav Swiftech H220X, menjaju ljudima reservoir, salju nove, ljudi cekaju po mesec dana, ne treba mi to uopste. Ovaj block na EKWB Predator je daleko lepsi, reservoir je od istog materijala kao D5 X-TOP, onaj cvrsti materijal, na pumpu je moguce dodati cak i ovaj hladnjak ako treba da radi punom brzinom...

https://shop.ekwb.com/ek-ddc-heatsink-cover-black

Naravno da 360 je obavezan za CPU i GPU.
Mislim ja mogu da kupim EKWB Predator 240 I Coolstream PE 120 ili 240 radiator i da to povezem ali bolje ovako. Mislim da oni nisu ni merili temperature sa H110 nego su uzeli sa nekoj sajta verovatno. Samo su merili sa Predator i Swiftech H220X.

Drugo Swiftech H220X je jako tesko naci, ja nisam mogao da ga nabavim ispod 160-170e, sada vidim neke cene i 190. Jednostavno taj kuler mi se ne svidja u poredjenju sa EKWB Predator i kajao bih se zestoko da sam ga kupio ionako bi ga prodao sada za EKWB Predator. Ali su jako tesko bili za dobavljanje i imaju tu i tamo problemcice neke a ovaj EKWB Predator je stvarno nesto sto se ne vidja cesto.
Cak vidim da kada sam ja mogao da nabavim za 170e, tada je cena na Highflow bila 160e, a sada je tamo cena 179e za Swiftech H220X. Znaci nepada mi napamet das lepo 240e i uzmes onaj monstrum za CPU i GPU i ne treba ti ni radiator vise ni nista.

Ovo je plan, 2 ventilatora ce mu biti postolje, za duzinu od pola ventilatora ce biti izbacen tacno za fitinge koji idu na dole. Cilj je da CPU i GPU rade ispod 55C a da se ventilatori vrte na 1500RPM. A to ne moze nijedan sistem ni AIO drugi bez nekih budzenja silnih, ruznih, komplikovanih i skupih naravno.

http://imgur.com/CaUO1D3

http://imgur.com/8hRUEOY

A ko hoce H220X neka izvoli, mislim da jedina prodavnica koja ga nudi u Evropi trazi 179e. EKWB je drugacije, tu su u Evropi i ista cena dolar i evro.

Moram da pitam Monitor System da li ce da donosi, cisto zato sto su oni uzimali neke EKWB vodene sisteme. Ako nece jedan lik sa kupujem prodajem mi je rekao jos pre mesec dana da donosi sve.




PC BERZA OGLASI

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion ... 12.09.2015. 23:25 #602738

status: user
broj poruka: 2480
Jos nije izasao Predator, tek cemo tu da vidimo koje ce sve boljke biti.
Sredio je Swiftech problem i sa crevima i sa rezervoarom koriscenjem debljeg akrila u novijim revizijama.

Swiftechova pumpa im aktvno hladjenje s obzirom na poziciju, pa ni ne treba da bacas pare na top. Ja cu da uzmem lepo iz USA za 150$ H240-X, a predatora verovatno kasnije kad se svi problemi ispeglaju.


4690k @ 4.6ghz + Cryorig R1 Ultimate
Asus Z97 Sabertooth 2
Asus R9 280X Dc2T
2x4gb Crucial Ballistix 1600mhz CL 8
Samsung 840 EVO 256gb
1tb WD Black
Seasonic 760w XP2 Platinum
CM Storm Stryker
Dell P2414h @ 80hz bajo moj!<

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
eVlada011 .... 13.09.2015. 00:11 #602740

status: user
broj poruka: 194
Ti uzmi Swiftech H240X, ja necu. Ja cu Predator 360. Nema sta da se ispeglaju problemi.
Nije to GIGABYTE maticna ploca. Razvijaju ga 5-6 meseci, samo time se bave, svi delovi su vec dokazani u silnim kompijuterima. Ne treba top za pumpu. Kazem hladnjak ako treba. Top i da hoces da stavis niti bi mogao niti treba. Manager EKWB je rekao da hladnjak za nju ne treba ali da se moze staviti jer je tako okrenuta.
Kakvo aktivno hladjanje na Swiftech H240X kada radiatore ne mozes da stavis ispod od pumpe. Mozes samo odozgo da ih stavis u pull konfiguraciji, sto je jako lose samo pull konfiguracija. Ili push ali da duvas vreo vazduh y kuciste. To ne mozes na swiftech da stavis ventilatore ispod jer je unutra pumpa, koja je u mnogo goroj poziciji i na koju mora da se stavlja adapter da bi povezao compression fitinge, jer dolazi sa barbe i steznicima. Dok su ovde profi najbolji EKWB compression fitinzi.


Top i ne ide na ovo...Ima onaj Hovercore koji su dizajnirali da bi smirio vibracije koje te pumpe imaju u custom loop. Dovoljno je da pogledas kuler, njegov sklop, compression fittinge umesto barb, delovi od acetala, cak i ventilatori Vardar kakvi su prema Helix. Najtrazeniji momentalno ventilatori, bolje receno replika Gently Typhoon 2150RPM verzije od saveremenijih materijala i lepseg izgleda. Pa samo izbliza kada pogledas delove i spojeve pumpe reservoira i radiatora i ventilatore vidis da je rec o mnogo ozbiljnijem i bolje uradjenom sistemu.

Ja sam predlozio da EKWB napravi Predator 360 Black Edition verziju koja bi kostala samo malo vise ali bi zato imala Supremacy Evo Acetal + Nickel World No 1 CPU Block i imala bi umesto sivih isti model samo crne Vardar Fanove. I rekao je manager da ce da izlozi ideju tamo u kompaniji. Taj kuler bi trebao da bude opcija ako zafali 2-3C temperature na kom bi mogli da unaprede nesto. Posto oni vec imaju neke Black Edition i Red Edition CPU blokove. Ali samo 360 verzija da bude i Black Edition.
E sada videcemo da li ce usvojiti.


PC BERZA OGLASI

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion ... 13.09.2015. 00:49 #602741

status: user
broj poruka: 2480
Ne treba ti push + pull na slim radijatoru, pointless je. Pogotovo ako je low FPI, sto i jeste.

Ni na Predatoru ne mozes samo push. Mozes push + pull, ali ti treba barem 87mm prostora sto nema ni pola full towera.

Nece praviti black verzije za sada, pricao sam sa CEO-om o tome.

4690k @ 4.6ghz + Cryorig R1 Ultimate
Asus Z97 Sabertooth 2
Asus R9 280X Dc2T
2x4gb Crucial Ballistix 1600mhz CL 8
Samsung 840 EVO 256gb
1tb WD Black
Seasonic 760w XP2 Platinum
CM Storm Stryker
Dell P2414h @ 80hz bajo moj!<

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
eVlada011 .... 13.09.2015. 02:40 #602744

status: user
broj poruka: 194
Moje kuciste nemaa mesta za 360mm radiator, tako da on ide napolje i onda ce biti bar na 2 mesta za oba radiatora. treci ventilator ce biti samo push kao sto je tu na slici. Kako vidis strelice tako ce ici vazduh. Push-Pull zaista nije potreban. Ali je potreban bar Push. Znaci da gura kroz radiator, ne da izvlaci. A da bi gurao kroz radiator na H220X vazduh mora da bude Intake da bi izveo taj Push koji daje mnogo bolje temperature nego kada ventilator hladi tako sto isisava vrucinu. Pogledaj i sam.
Imas opciju Push sa vrucim vazduhom Intake u kuciste i imas opciju pull sa exhaust i mnogo losiju efikasnost ventilatora.

http://imgur.com/x4Ae9TD

A ja cu 99% montirati ovako. Znaci sve je van kucista, nema prasine od ventilatora i radiatora da ostaje u kicustu, Na 2 mesta su push-pull a na jednom samo push u obrnutom smeru, sto je nebitno jer su van kucista.
Ti ako stavis da ventilatori guraju vazduh oni ce uvlaciti hladan vazhud gurati kroz radiator i on ce topao da ide dole na graficku.
Ja se potpuno slazem da jedan ventilator moze da bude ali nikako da izvlaci vazduh.
Evo ako pogledas najobicnije H110 sisteme.

http://imgur.com/HJD3Jvo

Oni imaju po jedan ventilator i on je dovoljan ali je on sa dodnje strane i gura topa vazduh iz kucista, naopako da ga gura u kuciste, dok na H220X to ne mozes da izvedes jer ti ventilatore samo odozgo mozes da instaliras. Ne sa obe strane radiatora.
Znaci imas opciju samo pull i da vazduh ide iz kucista ili samo push i da vazduh ide u kuciste.
Dok na Predator 360 ti mozes komotno da instaliras i 6 ventilatora u kom god hoces smeru. Moj 650D ima recimo dubok krov i mogu da stanu radiator i push-pull ventilatori, zato sto je kuciste siroko, i onda ako je ono nize od nivoa maticne ploce ona je gurnuta iza jos, ali nema mesta za radiator 360mm. Zato ce 2 ventilatora da budu nosaci.

Ja vec popisujem ostale delove.
4x 45 adapteri za CPU GPU. Uvek je bolje da se prvo ubace oni pa fitinzi.
1x quick disconnect
1x drain valve koji ce da nasrafim na donji nekorisceni port od vodenog bloka za graficku

I to je to.
Za razliku od Swiftech H220X EKWB Predator je mnogo vise nalik na custom resenja i ima bolje opcije.

PC BERZA OGLASI

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion umm ne. 13.09.2015. 11:07 #602765

status: user
broj poruka: 2480
Oba su pre-assembled custom loop-ovi sa istim mogucnostima.

Sto se tice push-a kao intake, to je glupost. Graficku i VRM maticne kao i ostale komponente ces da grejes bespotrebno. Zasto bi toplotu koju skines sa jedne komponente vracao u kuciste na druge komponente.

Iskljucivo exhaust. Da li push ili pull, apsolutno nebitno.

4690k @ 4.6ghz + Cryorig R1 Ultimate
Asus Z97 Sabertooth 2
Asus R9 280X Dc2T
2x4gb Crucial Ballistix 1600mhz CL 8
Samsung 840 EVO 256gb
1tb WD Black
Seasonic 760w XP2 Platinum
CM Storm Stryker
Dell P2414h @ 80hz bajo moj!<

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
eVlada011 EKWB Predator 240/360 13.09.2015. 11:16 #602768

status: user
broj poruka: 194
Hoce li neko jos da uzima ovaj fenomenalni kuler sada u Oktobru kada pocne prodaja?
Ao hoce da dogovorimo zajedno da uvezemo vise komada.

PC BERZA OGLASI

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion ... 13.09.2015. 19:35 #602798

status: user
broj poruka: 2480
Krajnje jadan rezultat na 115x platformi.
http://i.imgur.com/4XNbWbT.png

50e jeftiniji H240-X ima samo 0.3 stepena losiji rezultat sa ventilatorima koji idu 700 rpm nize, sto ce reci buka je manja dvostruko.

4690k @ 4.6ghz + Cryorig R1 Ultimate
Asus Z97 Sabertooth 2
Asus R9 280X Dc2T
2x4gb Crucial Ballistix 1600mhz CL 8
Samsung 840 EVO 256gb
1tb WD Black
Seasonic 760w XP2 Platinum
CM Storm Stryker
Dell P2414h @ 80hz bajo moj!<

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Vlado 13.09.2015. 20:31 #602802

status: user
broj poruka: 3466

Zasto bi uvozio vise komada? Preprodaja ili bi kupovina bila povoljnija?

Ja sam na prvi pogled razmisljao da uzmem predatora iako skoro godinu dana nisam seo za desktop racunar pa bih onda pogledao ponudu i sklopio neku masinu da me mine zelja.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
eVlada011 .... 13.09.2015. 20:53 #602803

status: user
broj poruka: 194
Mislio sam ako neka firma hoce da naruci 5-10 komada. Sada do 23 septembra EKWB salje besplatno. Isporuka je do sredine Oktobra ko naruci do 23 Septembra.
Ma koja 1151 platforma covece. Lik imao H100i i klokovao 3770K do 4.7GHz. nije vise mogao zbog temperature u full load, stavio vodeno hladjenje i nije mogao vise od 4.9GHz sa XSPC komponentama. Pratite temu vlasnika i videcete kakav je kuler.
Naprosto zdrav razum ti govori da ako sklopis DDC pumpu, 360 radiator Coolstream PE i Supremacy vodeni block ti ne mozes da imas lose temperature. To je cista logika. Ti ne mozes da imas vise od 5C bolje temperature samo sa CPU od AIO pa da ne znam sta da stavis. Ali zato i kada stavis graficku u loop temperature ce ti ostati iste ako imas jos jedan radiator ili 5C vece. Swiftech H240X je jedan od najboljih sistema tog tipa, ali nije tako lep, ima vise plastike, losiji ventilatori, ruzniji beli, znaci moras da ulazes i u ventilatore, u fitinge compression. Ja barbe fitinge ne bi drzao nikada, znaci nikada, ne bi instalirao kuler mesec dana dok ne bi stigli compression fitinzi. Blok izgleda decije, saren je, ima neke srafove koji niti su srafovi niti su klinovi. Skidas ih tako sto zavuces skalpel i vuces, koliko to moze da traje i kako, LED dioda u bloku koja ako crkne gotovo. Ti na blokovima imas kabl i malu diodu na vrhu koju menjas kako hoces i skidas i kupujes druge boje. Na Swiftech H240X je sve mnogo osetljivije.
Tacno se vidi i ja sam to rekao odmah da je on veoma dobar ali se vidi da su hteli da ostanu u okviru od 150$ a izgleda da ne moze za te pare da se obezbedi sve.
Samo fitinzi i ventilatori na EKWB Predator vrede 20-30e vise nego na Swiftech H220X.
Vardar je najblize Gentle Typhoon sto je ikada izaslo. Ceo princip kacenja i onaj roter je potpuno isti, a znate sta je i kakav je Gentle Typhoon bio. Nezamenljiv, kazem najblize njemu. Bolji su materijali jer Gentle Typhoon kada se isplja ti mozes da ga bacis ni alkohol 90% nece ocistiti one propelere. Za savrseni loop koji bi planirao za sebe ukljucuje 2 komponente sa EKWB Predator. radiator i CPU block. Takav crni cist bez kruzica i Coolstream PE. Naravno ja bi izabrao D5 pumpu da kupujem odvojeno, ali na CPU + GPU ne bi osetio razliku. Znaci 2 komponente su vec od onih koje bi ja birao da imam hiljade evra za to. Nikako ne bi izabrao onaj staromodni radiator, barb fittinge i
Apogee XL. Znaci nikako. On mi je kao K70 RGB vs non RGB tastatura. Ceo oblik bloka nije moj fazon uopste. Kod EKWB ti instaliras normalno compression fittinge i on radi i ti posle 2-3 meseca izaberes sta ti treba ostalo i prilikom prvog menjanja vode zamenis creva i druge fittinge.


Najveci je trip sto kada sam ja mislio da narucim za oko 160e Swiftech H220X ja sam odmah planirao da platim oko 30e za fitinge compression, 5e za adapter koji mora da se dokupi inace ne mozes da ih stavis na pumpu, koja nema zastitu od vibracija sto verovatno je i razlog pucanja reservoira, dok je EKWB naucio iz toga i odmah dizajnirao ojacanje koje vrsi posao kao X-TOP, i pored tih nekih 35e ja sam bio planirao da prodam ona 2 uzasna bela ventilatora, jer tako nesto ne bi uslo u moj komp i da uzmem ni manje ni vise nego dva Vardar 2200RPM. Oni kostaju 38e 2 komada. Sa tim stvarima i sa losijim radiatorom, losijim CPU blokom ti si vec presao cifru EKWB Predator.
Ja sam na kraju planirao da bi me oko 220e izasao Swiftech H220X ali bi imao onako kako ja hocu. To sada izgleda zaista bolesno pored EKWB koji mi 80% stvari daje ono sto bi ja izabrao.
Jedino cega se bojim je da ne uzmem ovaj a da oni stvarno izbace onaj koji sam ja predlozio sa Supremacy EVO blokom, jer je on totalno drugacije unutra dizajniran ima neke delove koji se promene kada se rasklopi i daje par stepeni bolje temperature nego svi drugi blokovi. To im je najnoviji i najbolji model koji imaju i sa crnim ventilatorima. To ne bi voleo da izbace posle nego ako hoce odmah.


PC BERZA OGLASI

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 14.09.2015. 01:53 #602811

status: user
broj poruka: 12785
Sažaljevam onoga ko čita njegove postove na forumu...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DrDoca Re: ... 14.09.2015. 07:16 #602815

status: user
broj poruka: 163
Bolestan je mnogo, ne mozes tako gledati na stvari. Psihoticne osobe su najmanji problem sebi posto vrlo cestoi nisu ni svesne da imaju problem, najveci problem su okolini, sredini u kojoj se krecu. One koje su svesne problema koriste to kao pokrice za izivljavanje na razne nacine, provociranje i nerviranje okoline, veruju da se bolesnom sve oprasta, to ti je i ovde slucaj. Ima jos jedan takav ovde ne mogu da mu se setim imena, vise je bezobrazan nego sto je stvarno bolestan. Bahati roditelji cesto podrzavaju tu vrsu bezobrazluka. Jbga i takvi hodaju planetom sta da radis.


:: Sažaljevam onoga ko čita njegove postove na forumu..
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem ... 14.09.2015. 07:22 #602816

status: user
broj poruka: 3797
U redu direktore, a ko si sad pa ti?


I7 4790k 5ghz(operisan) & ph-tc14pe_bk
Asus Maximus VII hero
Kingston Fury 2x4gb 1866mhz
Asus GTX 970 Strix & Asus R9 290 ref.
Benq xl2420g G-Sync 144hz
Samsung 850 EVO 250gb
CM V700

:: Bolestan je mnogo, ne mozes tako gledati na stvari. Psihoticne osobe su najmanji problem sebi posto vrlo cestoi nisu ni svesne da imaju problem, najveci problem su okolini, sredini u kojoj se krecu. One koje su svesne problema koriste to kao pokrice za izivljavanje na razne nacine, provociranje i nerviranje okoline, veruju da se bolesnom sve oprasta, to ti je i ovde slucaj. Ima jos jedan takav ovde ne mogu da mu se setim imena, vise je bezobrazan nego sto je stvarno bolestan. Bahati roditelji cesto podrzavaju tu vrsu bezobrazluka. Jbga i takvi hodaju planetom sta da radis.
::
::
:: :: Sažaljevam onoga ko čita njegove postove na forumu..
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DrDoca Re: ... 14.09.2015. 07:34 #602817

status: user
broj poruka: 163
Pa i kada bi ti rekao nista ti ne bi znacilo. Samo jos jedan clan foruma. Kao i ti i a svi ostali na forumu.


:: U redu direktore, a ko si sad pa ti
::
::
:: I7 4790k 5ghz(operisan) & ph-tc14pe_bk
:: Asus Maximus VII hero
:: Kingston Fury 2x4gb 1866mhz
:: Asus GTX 970 Strix & Asus R9 290 ref.
:: Benq xl2420g G-Sync 144hz
:: Samsung 850 EVO 250gb
:: CM V700
::
:: :: Bolestan je mnogo, ne mozes tako gledati na stvari. Psihoticne osobe su najmanji problem sebi posto vrlo cestoi nisu ni svesne da imaju problem, najveci problem su okolini, sredini u kojoj se krecu. One koje su svesne problema koriste to kao pokrice za izivljavanje na razne nacine, provociranje i nerviranje okoline, veruju da se bolesnom sve oprasta, to ti je i ovde slucaj. Ima jos jedan takav ovde ne mogu da mu se setim imena, vise je bezobrazan nego sto je stvarno bolestan. Bahati roditelji cesto podrzavaju tu vrsu bezobrazluka. Jbga i takvi hodaju planetom sta da radis.
:: ::
:: ::
:: :: :: Sažaljevam onoga ko čita njegove postove na forumu..
:: :: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion ... 14.09.2015. 12:07 #602833

status: user
broj poruka: 2480
Ja sam dezurna macketina i kutijash, a ti se klasifikuj kao `samo clan foruma`.

4690k @ 4.6ghz + Cryorig R1 Ultimate
Asus Z97 Sabertooth 2
Asus R9 280X Dc2T
2x4gb Crucial Ballistix 1600mhz CL 8
Samsung 840 EVO 256gb
1tb WD Black
Seasonic 760w XP2 Platinum
CM Storm Stryker
Dell P2414h @ 80hz bajo moj!<

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646147.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs