Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
PDA i SmartPhone
Nokia Lumia LTE 640 DS
STRANA 1 OD 1
MACHINE Nokia Lumia LTE 640 DS 21.09.2015. 22:15 T62100

status: user
broj poruka: 5696
http://www.gsmarena.com/microsoft_lumia_640_lte_dual_sim-7083.php

Ima li neko misljenje o ovom uredjaju sa DualSim mogucnoscu? Kakva je izrada, kamera, ekran, brzina, odziv i slicno?

`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 21.09.2015. 22:29 #603381

status: user
broj poruka: 3104

Kamera nije bas super.
Telefon ce sluziti dobro.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: ... 21.09.2015. 22:32 #603382

status: user
broj poruka: 5696
Koliko je ovaj hardver dobar za ovu platformu obzirom da je duplo slabijih specifikacija od konkurencije koja ima 2.3GHZ cpu i 2GB RAM


`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

::
:: Kamera nije bas super
:: Telefon ce sluziti dobro
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rancesco85 Re: Re: ... 21.09.2015. 22:45 #603384

status: user
broj poruka: 724
Za hardver nemoj da brines, koristim lumiu 925 sa jos slabijim karakteristikama i radi savrseno..

LIFE HAS GIVEN ME MUCH,MAYBE TAKEN MORE!

:: Koliko je ovaj hardver dobar za ovu platformu obzirom da je duplo slabijih specifikacija od konkurencije koja ima 2.3GHZ cpu i 2GB RA
::
::
:: `Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffe
::
:: ::
:: :: Kamera nije bas super
:: :: Telefon ce sluziti dobro
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE XL? 21.09.2015. 22:50 #603385

status: user
broj poruka: 5696
Koliko je glomazan ovaj telefon?

http://www.gsmarena.com/microsoft_lumia_640_xl_lte_dual_sim-7086.php

da li je HD ready rez dovoljnja i kakva je slika? ZNa li neko gde su ovde najpovoljniji, vidim da se moze naci za oko 200e sto mi je OK

`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisque re: 21.09.2015. 22:51 #603386

status: user
broj poruka: 1060
slažem se da kamera nije nešto, al mogu da ti kažem za 730ds... koristi se recimo 6 meseci, i nema nikakva zamerka (to ako te interesuje ovaj `dual sim` deo... ima telefončić da fercera kao zmaj, nemaš briga

I AM the God of war.. Nothing defies me!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE LTE? 21.09.2015. 22:55 #603389

status: user
broj poruka: 5696
Sta im znaci oznaka LTE? XL znam da je za extreme large, ali ne znam sta je LTE u odnosu na non-LTE

Gde uzeti?

`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Jammin Re: LTE? 21.09.2015. 23:30 #603392

status: user
broj poruka: 234
Znaci da podrzava 4G, odnosno LTE Cat4 150/50 Mbps.
Sto se tice velicine, meni je taman 4.5˝.

Nisam se druzio bas sa tim telefonom, ali jesam sa slicnim, moj utisak je onako, sasvim fino radi i nista posebno.
Ako poredimo brzinu sa nekim Samsung androidom do 150e (4 jezgra, 1-1.5GB rama), tu su negdje, ali su za net androidi ipak nesto brzi i manja je sansa da ce android brljaviti sa pojedinim stranicama, medjutim to je dok su telefoni potpuno novi, posle izvesnog vremena android se sve vise usporava, tako da...

Mnoge aplikacije na winu su jako uproscene, bez mogucnosti nekog naprednijeg podesavanja, sto je za nezahtijevne korisnike mozda i bolje, ali ipak zna da smeta kad udjes, recimo, u navigaciju i skontas da ne postoji mogucnost dodavanja medjuodredista, ne upozorava na kamere, na mogucnost policije..., ovo je samo primjer, masa aplikacija je ovakvih.

Sebi win telefon jos uvijek ne bih kupio, ali sam svojim roditeljima kupio lumie i oni su zadovoljni :)

Ako je kod nas (BiH) u oglasima nova lumia 630/635 kosta 60-80e, 640 bi trebalo da je max 120e, 100e je realno, ne vrijedi vise, tako da mislim da je trenutna cijena nesto visa.


:: Sta im znaci oznaka LTE? XL znam da je za extreme large, ali ne znam sta je LTE u odnosu na non-LT
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bunjevac Ako nije neophodan dual sim 22.09.2015. 07:22 #603398

status: user
broj poruka: 578


Pogledaj Nokiu 830 .Kvalitet izrade mnogo bolji od plastike microsofta, kamera ima carl zeiss optiku.
http://www.gsmarena.com/nokia_lumia_830-6638.php Malo jači model od 730 DS I 735.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
milojca Uzeo pre par nedelja, polovan, dual-sim 22.09.2015. 08:01 #603400

status: user
broj poruka: 207
Prvi utisak posle prelaska sa dual-core/512MB androida je brzina. Naročito office i slanje mail-a, neke operacije mi se čine brže nego na PC-u i to sa SSD-om. :)

Kamera je za moje pojmove dobra, poredio sam sa drugarom (ima G3) i naravno mnogo je bolja kamera na G3 ali ni 640 nije loša. Dual-sim je lepo rešen, moguće je odvojeno manipulisati sa bilo kojom karticom ili spojiti pozive i poruke u istu aplikaciju. Ima takođe ¨smart dual-sim¨, pogledaj na netu, zanimljiva opcija. Imao sam Alcatel Idol mini, tako da mi se i ovaj telefom čini glomazan a ne tek XL ali dobro to je stvar navike/ukusa. Navigacija odlična, od aplikacija meni lično fali planplus i (dobra) opera za WP. Youtube radi odlično preko explorer-a, mada je aplikacija za android ipak ispeglanija.

Moje zamerke se odnose na organizaciju nekih menija, dizajn viber-a i whatsapp-a je nepraktičan, određeni natpisi i barovi zauzimaju previše mesta na ekranu pa ostaje malo za čitanje teksta.

Ima glance, baterija dva dana, bagova nema. Sem zamerki što se tiče dizajna, sve ostalo radi brzo i bez štucanja. W10M dolazi uskoro a sa njim i more poboljšanja, pre svega pomenutog dizajna a videćemo kako će ispasti i podrška za android aplikacije.

Pozdrav

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: Ako nije neophodan dual sim 22.09.2015. 08:37 #603401

status: user
broj poruka: 7761
@bunjevac
He, vidi sve Nokia Lumia telefoni su na svoj cudan nacin ruzni bar za bronzu...
Jedina prednost ovoga koji si naveo je 16GB skladista u odnosu na 8GB kod 640 XL DS...

Nekome to mozda puno znaci pogotovu ako covek voli da ima mapu cele evrope na telefonu (iako ne planira da u narednih deset godina nece ni do grecije da ode)... ili evenutalno vise prostora za W10M...

@MACHINE
Telefon je bas veliki... pravi fablet... ni meni sa velikim sakama nije bas jednostavno da ga rabim jednostavno za tu velicinu 5.7` moras da koristis dve ruke ali to sam morao i sa manjim telefonom jednostavno tako sam navikao...
Dalje vecicina je takva da viri iz dzepa i kad su zabodene sluske moras da pazis kako sedas da ne bude krkalac... ALI srecom nije skup kao iPhone pa ne moras da se molis Bodu da je kuk umesto telefona...
Ja sam moju Lumiu 640 XL DS nije LTE ( za koji me iskreno zabole kita ) bele boje kupio u Balkanskoj ulici u radnji povise raskrsnice sa N. Fronta krenes ka hotelu Moskva pa sa leve strane i platio sam je 170E...i dodao sam jos cika Vajferta za staklic i kurtonku... elem kvalitet plastike je onaj sjajni ali sa kutonom je bas dobar grip...

Da ne duzim dalje na Benchmark-u imas Lumia 640 640XL tread sa nekih 80 stranica uglavnom pa recimo neobicnih komentara ALI moze da ti posluzi...

I jos nesto ako si ogrezao u koriscenje pojedinih programa savet ti je da prvo istrazis ima li tih programa na WP platformi i da vidis kako oni rade... ja sam morao da trazim alternative za odredjene programe koje sam koristio na androidu... ALI ispostavilo se da mi te alternative odgovaraju neke su mi cak i bolje od programa koje sam koristio na androidu dok su neke uzas zivi...

I jos nesto moras da imas na umu to da ti treba par dana da se naviknes na to kako radi WP...
Iskreno vise mi je trebalo za android... tu mislim na ona fina podesavanja pogotovu ubijanje ili onemogucavanje BLOT-a... buduci da toga skoro da nema na WP...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

::
::
:: Pogledaj Nokiu 830 .Kvalitet izrade mnogo bolji od plastike microsofta, kamera ima carl zeiss optiku
:: http://www.gsmarena.com/nokia_lumia_830-6638.php Malo jači model od 730 DS I 735.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Re: Ako nije neophodan dual sim 22.09.2015. 19:04 #603417

status: user
broj poruka: 5696
Da, najjeftiniji je logicshop :) ipak cu ici na Lumia 640 DS + 8GB SDC 10 za nekih 150e, ionako je to pola u sluzbene svrhe pola za privatne, posto sam sluzbeni izgubio tj. ispao mi iz dzepa pa sad uzimam u svojoj reziji :D


`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: @bunjeva
:: He, vidi sve Nokia Lumia telefoni su na svoj cudan nacin ruzni bar za bronzu..
:: Jedina prednost ovoga koji si naveo je 16GB skladista u odnosu na 8GB kod 640 XL DS..
::
:: Nekome to mozda puno znaci pogotovu ako covek voli da ima mapu cele evrope na telefonu (iako ne planira da u narednih deset godina nece ni do grecije da ode)... ili evenutalno vise prostora za W10M..
::
:: @MACHIN
:: Telefon je bas veliki... pravi fablet... ni meni sa velikim sakama nije bas jednostavno da ga rabim jednostavno za tu velicinu 5.7` moras da koristis dve ruke ali to sam morao i sa manjim telefonom jednostavno tako sam navikao..
:: Dalje vecicina je takva da viri iz dzepa i kad su zabodene sluske moras da pazis kako sedas da ne bude krkalac... ALI srecom nije skup kao iPhone pa ne moras da se molis Bodu da je kuk umesto telefona..
:: Ja sam moju Lumiu 640 XL DS nije LTE ( za koji me iskreno zabole kita ) bele boje kupio u Balkanskoj ulici u radnji povise raskrsnice sa N. Fronta krenes ka hotelu Moskva pa sa leve strane i platio sam je 170E...i dodao sam jos cika Vajferta za staklic i kurtonku... elem kvalitet plastike je onaj sjajni ali sa kutonom je bas dobar grip..
::
:: Da ne duzim dalje na Benchmark-u imas Lumia 640 640XL tread sa nekih 80 stranica uglavnom pa recimo neobicnih komentara ALI moze da ti posluzi..
::
:: I jos nesto ako si ogrezao u koriscenje pojedinih programa savet ti je da prvo istrazis ima li tih programa na WP platformi i da vidis kako oni rade... ja sam morao da trazim alternative za odredjene programe koje sam koristio na androidu... ALI ispostavilo se da mi te alternative odgovaraju neke su mi cak i bolje od programa koje sam koristio na androidu dok su neke uzas zivi..
::
:: I jos nesto moras da imas na umu to da ti treba par dana da se naviknes na to kako radi WP..
:: Iskreno vise mi je trebalo za android... tu mislim na ona fina podesavanja pogotovu ubijanje ili onemogucavanje BLOT-a... buduci da toga skoro da nema na WP..
::
:: Citat:
:: `Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`
::
:: ::
:: ::
:: :: Pogledaj Nokiu 830 .Kvalitet izrade mnogo bolji od plastike microsofta, kamera ima carl zeiss optiku
:: :: http://www.gsmarena.com/nokia_lumia_830-6638.php Malo jači model od 730 DS I 735.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Prednja kamera... 22.09.2015. 20:26 #603421

status: user
broj poruka: 7761
Ako ti ta predjanja kamera nesto znaci na 640 je slabija nego na 640XL (doboljna za skype) a i baterija je 2200 vs 3000 na 640XL...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Prednja kamera... 22.09.2015. 21:53 #603425

status: user
broj poruka: 5696
XL mi je veliki. LTE mi nicemu ne znaci pa i on odpada. Prednja kamera nije od znacaja ali glavna ce mi trebati, nista posebno. Znam da XL ima bolje optike.

Koliko znam na 640 DS je 2500mAh pa mu potrosnja tj. izdrzljivost budu vrlo slicne.

`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: Ako ti ta predjanja kamera nesto znaci na 640 je slabija nego na 640XL (doboljna za skype) a i baterija je 2200 vs 3000 na 640XL..
::
:: Citat:
:: `Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IvanNo1 LTE Dual SIM 19.10.2015. 13:48 #605473

status: user
broj poruka: 452
Kolege, ima li kod nas igde Lumije 640 LTE Dual SIM? LTE sa jednom karticom ima, Dual SIM bez 4G ima, ali ovo http://www.microsoft.com/en/mobile/phone/lumia640-lte-dual-sim/ nigde ne nalazim.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646096.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs