Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
PC nece da se ugasi...
STRANA 1 OD 1
voxxx PC nece da se ugasi... 02.10.2015. 10:04 T62155

status: user
broj poruka: 351
Pre izvesnog vremena crkne mi grafička Gainward 460GTX GS. Kupim drugu, samo 460 GTX SE stavim je u računar, sve proradi. Pri tom mi BIOS vrati sve na default vrednosti!? To me je prvo zbunilo. Rezolucija bude 640x480 naravno i krene on da instalira drajvere sa neta. Posto je ima i neke Nvidia drajvere za zvuk, sve on to instalira ali kod display driver-a se pojavi crveni X. Odem ja na shutdown, a on se iskljuci i posle 2 sekunde ponovo se ukljuci sam od sebe. Sve dok posle shut down ne zadrzim rukom par sekundi power taster nece da se ugasi.

Nije me mrzelo, reinstaliram sistem, nista, proveravao sam sve konektore tipa power switch i ostale, sve je ok, jedino mi ne radi HDD led na kucistu (mozda treba okrenuti drugacije konektor za HDD led???). Pošto je do njega i PW SWITCH, da nije u tome fora da i on ide kontra od trenutnog položaja? Više ne znam šta da mislim. Napajanje je Chieftec 650W, oko 2 godine staro, ploča je P5Q. Znam da ove dve komponente se obicno dovode u pitanje kod ovakvih stvari. Sve radi na računaru savršeno dobro što se ostalih stvari tiče.

Slušam vaše predloge.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Moras pokusati sistem eliminacije 02.10.2015. 12:21 #604075

status: user
broj poruka: 9388

Ako imas jos neku PCI karticu, onda verovatno imas neki IRQ konflikt, posto je nova graficka (verovatno) povukla i novi IRQ, koji se kosi sa nekim od uredjaja. Jedini pravi nacin da resis to, jeste da otkacis sve sa ploce, osim osnovnih stvari i ne moras Front Panel konektore (power, HDD led, reset...) i da vidis kako se ponasa.
Ostavi samo VGA, jedan memorijiski modul i HDD zakacene i vidi sta se desava. AKo se gasi normalno, onda vracaj jednu po jednu komponentu i gledaj posle koje ce da prestane da se gasi.
Sto se tice Front panel konektora, za Power, Reset i Speaker nije vazno kako se okrecu, dok za Power led i HDD led moras pogoditi +.

El Capitan

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
voxxx Re: Moras pokusati sistem eliminacije 02.10.2015. 13:16 #604080

status: user
broj poruka: 351
Nemam nikakvu PCI karticu vise na racunaru. Mogu da probam da raskacim sve osim HDD, jedne memorije i naravno grafike. Šta ako ni u tom slucaju ne bude gasio komp? Hvala za ovo oko ledova, okrenucu onda kontra ovaj HDD led.


::
:: Ako imas jos neku PCI karticu, onda verovatno imas neki IRQ konflikt, posto je nova graficka (verovatno) povukla i novi IRQ, koji se kosi sa nekim od uredjaja. Jedini pravi nacin da resis to, jeste da otkacis sve sa ploce, osim osnovnih stvari i ne moras Front Panel konektore (power, HDD led, reset...) i da vidis kako se ponasa
:: Ostavi samo VGA, jedan memorijiski modul i HDD zakacene i vidi sta se desava. AKo se gasi normalno, onda vracaj jednu po jednu komponentu i gledaj posle koje ce da prestane da se gasi
:: Sto se tice Front panel konektora, za Power, Reset i Speaker nije vazno kako se okrecu, dok za Power led i HDD led moras pogoditi +.
::
:: El Capita
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Probaj posle ovo 02.10.2015. 13:19 #604081

status: user
broj poruka: 4228
Clear RTC RAM (3-pin CLRTC)
This jumper allows you to clear the Real Time Clock (RTC) RAM in CMOS.
You can clear the CMOS memory of date, time, and system setup parameters
by erasing the CMOS RTC RAM data. The onboard button cell battery
powers the RAM data in CMOS, which include system setup information such
as system passwords.
To erase the RTC RAM:
1.
Turn OFF the computer and unplug the power cord.
2.
Move the jumper cap from pins 1-2 (default) to pins 2-3. Keep the cap on
pins 2-3 for about 5–10 seconds, then move the cap back to pins 1-2.
3.
Plug the power cord and turn ON the computer.
4.
Hold down the key during the boot process and enter BIOS setup to
re-enter data.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Re: Moras pokusati sistem eliminacije 02.10.2015. 19:32 #604098

status: user
broj poruka: 9388
Onda moras da probas @vladarkov predlog, pa update BIOSa, pa sa drugom grafikom...


El Capitan

:: N Šta ako ni u tom slucaju ne bude gasio komp?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
voxxx USPEO SAM! 02.10.2015. 19:58 #604105

status: user
broj poruka: 351

Puno hvala svima. Odradio sam onu proceduru oko iskljucivanje svega, pa onda brisanje BIOS-a kako je vladarko obajsni i sada sve radi super i naravno gasi se se normalno na shut down :)

Hvala puno svima, još jednom!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs