Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
Wifi u ludake
STRANA 1 OD 1
boztoga Wifi u ludake 29.10.2015. 21:56 T62326

status: user
broj poruka: 516

Uzeo sam Box4 kod telekoma i dobio huawei hg630. imam 2 kompa i 2 smartfona u kuci i svi su povezani wireless na ruter. kad sam samo ja na netu radi relativno dobro (imam 50Mbps `optiku` al mi speed test nikad nije preko 25 izmerio. zakida me telekom solidno ali sad su ne mogu nista) a kad se jos neko okaci na wifi na mom kompu je nemoguce koristiti net koliko je spor...

net limiter nije resenje zato sto jako puno ljudi cirkulise kroz kucu i vazda neko na smarfonu srce net pa je moje pitanje da li mogu da u samom ruteru dodelim 75% bandwidtha svom kompu a da preostalih 25% koriste ostali. ili postoji neko drugo resenje?
stvarno je glupo da ja, koji jedini koristim taj net ozbiljno, nemam normalan pristup zato sto neko cita blic, pusta muziku sa yt, igra fun run na smartfonu itd...

Hvala unapred
Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
endrem eh havajac... 29.10.2015. 23:59 #606328

status: user
broj poruka: 224
Najbolje bi ti bilo da uzmes neki krsten ruter,a havajca prebaci da bude modem samo,radice u svakom slucaju bolje...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 Re: Wifi u ludake 30.10.2015. 07:52 #606344

status: user
broj poruka: 1992
ima se moze se a?

https://www.youtube.com/watch?v=Q0JFfpG4BWI
+
neki stari dobri AMD za 20e
=
sta god ti svirne sa sve anti-virusom i kesiranjem na `ruteru`, plus administracija za izuvanje...

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


::
imam 50Mbps `optiku`
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC 30.10.2015. 08:22 #606346

status: user
broj poruka: 9387
Koliko to hiljada smartfonova cirkulise kroz kucu u istom trenutku, kada ti srču 25Mb?
Ja pre mislim da ti tu imas neki drugi problem, ali ajde...
1. Jeftinije resenje: Ruter TP-Link WR-740N sa DD-WRT softverom, gde ces definisati da MAC adresa tvog kompa uvek dobija odredjenu IP adresu pa da ta IP adresa ima High priority na WAN, sto ce reci da ces uvek imati punu brzinu na raspolaganju a ostali sta im ostane (ekvivalent tih 75/25%)
2. Skuplje resenje: MikroTik gde mozes da definises sta hoces i kako hoces.

El Capitan

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
boztoga Re: Re: Wifi u ludake 30.10.2015. 08:46 #606347

status: user
broj poruka: 516

nije to uopste tako lepo kao sto zvuci. u prizemlju zgrade mi se nalazi telekomova centrala i svi u krugu 250 - 300m, kako su mi rekli, imaju opciju da uzmu optiku do 50Mbps al ja na speedtestu uz ping ~20ms imam max 20/2, retko 25... i sve mi se cini da mi je orion 10/1 radio bolje. iptv da ne spominjem... bar jednom dnevno zakuca stb i mora da se rastartuje. Al jbg, naredne dve godine moram da ih otrpim. sam pao, sam se ubio.

ma nije problem u broju smartfona... dovoljan je jedan da se okaci i nekako on dobija prioritet u odnosu na mene. doboljno je da pusti klip na yt i meni na desktopu zakuca net.

hvala svakako. verovatno cu da se otvorim za novu ruter
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC 30.10.2015. 09:25 #606350

status: user
broj poruka: 9387
Me verujem da ce ruter ista da ti resi. Smartfon na yt ne moze da povuce vise od 2Mb/s
Da li isti problem imaju i drugi laptopovi/kompovi ili samo tvoj?

El Capitan

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rasa007 Može, ali ... 30.10.2015. 10:15 #606351

status: user
broj poruka: 456
Moraš da kupiš ruter sa QoS (quality of service) opcijom, povežeš ga preko wan porta sa hg 630 i onda svom kompjuteru putem mac adrese dodeliš protok koji želiš a ostalim uređajima daš pristup proizvoljno na kašičicu :) Ovaj http://goo.gl/oWIv0M će ti završiti posao.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Ako ti je dobro, onda ništa 30.10.2015. 21:03 #606387

status: user
broj poruka: 4228
Probaj da zameniš taj ruter, tu nešto jako nije u redu.

Ako su dovodili optiku do stanova, kao što je radio Targo, onda moraš da imaš ruter sa ugrađenim ili poseban media converter.

Predlog koji ti je dao VMARC je dobar, ali ti i dalje ostaje sporiji internet.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
boztoga Wifi u ludake 31.10.2015. 14:27 #606431

status: user
broj poruka: 516

ma ja iskreno nisam siguran ni sta sam dobio. oni su meni rekli da u megabox paketu (iptv, fiksni, mobilni i internet) dobijam opticki internet do 50Mbps. i to su mi nekoliko puta slali ponudu preporucenom postom zato sto nemaju svi korisnici tu mogucnost vec samo mi koji se nalazimo u krugu ~250m od centrale. ali oni kad su dosli to da postave nisu razvlacili nikakve kablove vec su mi na telefonski prikljucak stavili spliter i sve je isto kao kad sam imao adsl... kad sam zvao da pitam, oni tvrde da je to opticka mreza i da imam do 50Mbps brzinu. onda sam shvatio da sam ispao konj ali je ugovor vec bio potpisan i sad cutim jedem sta sam izasrao :D mogli su da mi kazu da je do 100000Mbps i da mi opet puste 20... nisu rekli 50, nego do 50. jajare klasicne, a ja sam ispao ovca :0

nego mene jebe sto ni tih 20 ne radi kako treba :)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
profil ti imas adsl 31.10.2015. 23:37 #606462

status: user
broj poruka: 351
a to sto je optika stigla verovatno do tvoje zgrade je lepo, ali tebi i nije toliko bitno.
iskljuci wifi, povezi se kablom pa probaj kako radi.
moguce je da ti se neko iz komsiluka kaci i skida ko magarac sve sto stigne.
i sa tih 20 koliko imas treba sve da leti, meni je realno 8,5 i nass cetvoro jedan drugome ne smetamo, havajac radi dobro, jedino ako neko zakaci torent a ne limitira brzinu, malo stuca.

zovi ih 10 puta dnevno, dok ne rese problem.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646130.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs