Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Svaštara
Svaštara
Tapaciranje
STRANA 1 OD 1
dovla5 Tapaciranje 05.11.2015. 16:34 T62362

status: user
broj poruka: 295
Imam neki kauc koji je posle 10 godina totalno riknuo, federi su poceli polako da iskacu pa me zanima da li neko zna nekog dobrog majstora za tapaciranje i koliko moze otprilike to da kosta?

Da li se to uopste isplati raditi ili je bolje uzeti novi? Ne znam da li zakidaju na materijalu i koliko to kvalitetno uopste urade.

To je klasican kauc, dvosed da tako kazemo, moze da se razvuce, da se spava na njemu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DrNS91 tapaciranje 05.11.2015. 20:14 #606810

status: user
broj poruka: 3
Racunaj da ce te izaci oko 100 do 150 E da ti se to istapacira, a da se uradi kako treba. ZOJ je do 2000 din zavisi od dimenzija, treba oko 7 8 metara stofa ( ako je sa stranicama ) . Zavisi za sta ti treba, ako zelis da spavas naravno daleko je bolje na zoj- u, a ako ti je za svakodnevno sedenje mozes i sundjer, al nikako 20 g sundjer jer ce ti propasti posle par meseci, 30 gramski sundjer je predvidjen za svakodnevno sedenje, a 35g koji je i za sedenje i spavanje. Savet, nikako od krsturaca ne uzimati krevet, jer je to sklepano da bude sto jeftinije.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dovla5 Re 06.11.2015. 04:32 #606837

status: user
broj poruka: 295
Ko su kusturaci? :D

Zvao sam nekog majstora, rekao je da ja placam materijal i da ce da me kosta 18000din. E sad, kako ja da znam da ce on da mi stavi to sto sam ja kupio, a ne neko svoje sranje da mi uvali, a ovo uzme za sebe i posle se ugradi na nekom trecem?

Na kaucu se i sedi i spava, tako da bi verovatno uzeo ovaj sundjer od 35g.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DrNS91 re 07.11.2015. 22:43 #607034

status: user
broj poruka: 3
Ruski Krstur mesto blizu Kule. To su cuveni proizvodjaci namestaja. Uglavnom oni su za izbegavanje ako zelis koliko toliko neku dugotrajnost.

Cekaj, ti zelis da predjes na sundjer umesto opruga ?

Ako zelis na sundjer da predjes onda 35 g 8 cm debljine mislim da izadje oko 7000 tabla 200 X 160 x 8 cm ( sto je tebi sasvim dovoljno ). Mi ih razlikujemo po osecaju i bojama, al 35 g sundjer ti je tvrd i elastican prilikom sedenja, dok je 30 g mekan i elastican, a 20g 21g i 25 gramski sundjeri budu tvrdi al ne elasticni. Sundjer ako ikako budes proveravao pod rukom nikad na ivice ne stiskas nego na sredinu, jer tamo pokazuje svoje svojstvo. U Srbiji je Vapeks najpoznatiji proizvodjac sundjera ( Cacak ).

Ako budes radio na zoj - u ( zicano jezgro ), onda obavezno trazi da ti upuni svaku drugu oprugu da postavi filc i da stavi bar 2 centimetra bilo kog sundjera. Sad opet zavisi i gde se nalazis i kako radi taj majstor, al ispunom ogruga zicano skoro da je nepoderivo.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dovla5 Re 11.11.2015. 04:00 #607240

status: user
broj poruka: 295
Zelim da ostanem na oprugama i zato me je zanimalo sta da mu kazem da mi uradi, jer ako on vidi da ja nemam pojma, uradice kako se njemu cefne i onda cu posle 2, 3 godine opet morati da menjam.

Ovako, nadam se da cu biti siguran barem narednih 5 godina, s obzirom da su opruge koje su dosle sa kaucom izdrzale 10 godina pre nego sto su pocele da popustaju. I to popustaju samo po sredini, gde se najvise sedi, sa strane i dalje ok.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DrNS91 re 12.11.2015. 21:44 #607341

status: user
broj poruka: 3
Moj savet ti je da naprosto zatrazis da ti ispuni opruge ( svaka 2 je dovoljna ), filc preko opruga ( verovatno ti je propao stari, sudnjer preko filca minimum 2 cm 30 ili 35 g sundjera ( malo skuplja varijanta al korisna ), a sad sve ostalo zavisi od tebe i dogovora sa tvojim majstorom. Tu postoje sad varijante stepano na 1.5 cm dodatno, 100 150 200 gramski koflin, vrsta stofa, eko koze. .... sve sad to zavisi od majstora i tebe direktno.


P.S.

Bitno je je unutrasnjost opruge ispunjen, jer se tako ostvaruje najbolji ucinak. Daleko bilo kako mnogi stavljaju izmedju redova sundjere trake koje nemaju nikakvu korist.... ( ako uzimas novo zicano, uzmi ga sa flahom, nesto je skuplje al dugotrajnije, nego samo sa zavojnicama ).

Eko koza je po meni najbolja samo na vezacima, stranicama i ledjima gde nema direktnog habanja, a lako se odrzava. nikako na sedeci deo, jer ce relativno brzo propasti, ma koliko kvalitetna bila ...

Valjda te nisam dodatno zbunio.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs