Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Konfiguracije
dizanje sistema pola sata
STRANA 1 OD 1
profilic dizanje sistema pola sata 08.06.2005. 17:29 T624

status: user
broj poruka: 41
Imam problem koji mi se javlja povremeno. Nekad se sistem toliko dugo podize da poludim (jednom skoro sat vremena). Formatirao sam C particiju i opet isto. Stavim drugu memoriju radi, vratim moju radi. Reko mozda je malo ispala iz slota. Posle par dana opet. Neko mi rece da je do HDD-a. Stavim moj HDD na drugi komp i radi, ratim kod mene opet radi. Posle par dana ista pesma. Da li moze biti da je i do magistrale. Mada sam stavio magistralu sa CD-a i opet radi par dana pa posle ne. Pomagajte ljudi.
Pozdrav i hvala.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
psihoyu Svasta moze da bude 08.06.2005. 22:09 #1612

status: user
broj poruka: 1191
Mozda ti je ukljuceno u windowsu da ti svaki put pri restartu sistema provera greske na disku i trazi bad sectore.Mada ako se to samo povremeno desava ona nisam siguran.Uradi formatiranje harda i instaliraj XP na cisto pa onda ces znati da li je problem softverske ili harverske prirode.
Javi sta si uradio.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DraganS Bad 08.06.2005. 22:38 #1614

status: user
broj poruka: 15
Možda nisi dobro instalirao drajvere, ali najverovatnije imaš neki program koji slučajno uključiš da ti traži bad sector-e na disku!!!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
20Alvaro .. 09.06.2005. 16:05 #1618

status: user
broj poruka: 288
Proveri da li su ti na istoj grani CD/DVD uredjaj i HDD. Ako jesu, obavezno ih razdvoji. Takodje proveri da li je IDE kabal 40pinski ili 80pinski. Moj ti je savet da, ako nemas, da stavis oba 80pinska kabla.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
aiwa ... 10.06.2005. 18:01 #1630

status: user
broj poruka: 210



I da se i ja pridruzim savetima: nabavi par programa za cicsenje abze registara tipa registry cleaner, crapcleaner i sl.

A drugo, pusti scandisk da ti odradi na svim particijama is DOS-a (stikliras automaticaly fix sistem file errors i scan for and attempt recovery of bad sectors).Obrati paznju da li ima bad sectora. Pa onda uradi defragmentaciju.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
profilic HDD ili magistrala? 12.06.2005. 18:39 #1647

status: user
broj poruka: 41
Formatirao sam ga i opet ista pesma. Sve mi mirise da je u pitanju kontakt HDD-a i magistrale. Kad to cacnem ili zamenim sa magistralom od DVD-a onda on uklopi kontakt i sljaka bez problema. I primetio sam da to uklopi tek posle nekog vremena kad je HDD zagrejan. Pustim ga da kilavi kako zna i da podigne sistem za sta mu treba sad oko 15-20 minuta, pa onda skinem pa stavim magistralu i sljaka. Mozda i gresim ali cini mi se da je do HDD-a. Iskreno receno jos uvek je pod garancijom samo me mrzi da ga nosim jer ce, kakav sam baksuz, njima sve kao da radi i vratice ga ne uradivsi nista, a pored toga sve ce da mi izbrisu sa harda. Da li da uzmem od nekoga drugi HDD pa da vidim kako ce da ponasa tada u slucaju da mozda ipak nije HDD u pitanju? E da kad palim komp onda mi ponudi kako da startujem Windows i ono odbrojava 30 sekundi. Ja uvek kliknem na ono Start Windows Normaly (ili kako se vec pise). I onda ide ona neka bela siroka linija sa leva na desno pa tek onda onaj Windows-ov znak sa one tri crtice sto "trce".


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DraganS Èudno, zar ne! 12.06.2005. 20:44 #1648

status: user
broj poruka: 15
Što se tiče startovanja Windows-a to ti je normalno startovanje. Samo ako imaš jedan Windows, ne vidim razlog da biraš, a isto tako ta bela linija treba da prođe za manje od 1 sek.
A da li si pokušao da izabereš opciju ``da vrati u pređašnje stanje, kada je sve radilo normalno``.
Pokušaj sa drugim HD-om, ali ako sam ja tebe dobro shvatio, možda je problem matična ploča, a ne HD?!



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
profilic ??? 13.06.2005. 01:23 #1654

status: user
broj poruka: 41
Kazes da bi moglo da bude do ploce? Ali DVD mi nikad nije pravio problem. Cak i kad u tom svom kilavljenju ubacim butabilan Windows-ov disk podigne ga bez problema. Da je do ploce onda verovatno ni to ne bi radilo kako treba ili mozda gresim. Kad sam ga formatirao, u stvari kad sam krenuo sa formatiranjem terbalo mu je bukvalno pola sata za 1%. Onda sam ga prekinuo na 4%, posle 2 sata, pa sam onda, ne znam kako je podigao sistem kad je vec poceo formatiranje, pri podignutom sistenu ubacio disk i krenuo ono reinstal. Tad je formatirao i instalirao sve za oko 45 minuta.
Elem imam athlon 64 i microstar-ovu plocu K8TNEO. Da li se mozda pokazalo da se javljaju takvi ili slicni problemi?



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
jafo ... 13.06.2005. 11:20 #1656

status: user
broj poruka: 8



Mozda ti kabl od hdd-a negde prekida, probaj s drugim kablom.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nebojsa16 eee 13.06.2005. 15:03 #1660

status: user
broj poruka: 2


Ili je kabl ili ti puca hdd (verovatnije)....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
profilic ... 25.06.2005. 15:32 #1702

status: user
broj poruka: 41
Izgleda da je jasno o cemu se radi. Nosio sam ga u servis i tamo je bilo sve OK. Kad sam ga vratio upalim i ono kod mene sve OK. Nista mi nije jasno. Jutros upalim ono po starom, nece. Zovem servis i kazu mi da probam da uzmem od nekoga tastaturu pa da vidim da nije do nje. I ja uzmem cimerovu tastaturu i prikljucim ono radi, vratim moju ono radi. Mada imam onu multimedijalnu tastatu SWEEX i zezala me je za neke igrice zbog tih precica za net. Kada sam to aninstalirao radile su kako treba. Moguce da i dalje zeza samo u ovom, drugom, pogledu. Cisto da kazem kako sam "resio" problem ako se nekome desi slicno pa da proba isto.
Pozdrav.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
profilic ... 04.07.2005. 09:28 #1797

status: user
broj poruka: 41
Opet ja... Nije tastatura. Izgleda da je ipak bio u pitanju HDD. Zamenio sam ga i (za)sad radi. Pozdrav.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs