Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Zvuk
Zujanje na eksternim zvučnicima kad se ugasi laptop
STRANA 1 OD 1
stefanon Zujanje na eksternim zvučnicima kad se ugasi laptop 11.11.2015. 09:32 T62402

status: user
broj poruka: 268
Pozdrav, imam jedan problem koji traje već godinu dana i nikako da ga rešim.

Kada laptop stavim u sleep režim ilii ga ugasim iz zvučnika se čuje izuzetno jako šuštanje.
Što je veći ton to se jače čuje.
Kad smanjim zvuk na nulu ne čuje se.

Primetio sam da kad isključim sve usb priključke i monitor zna manje da se čuje, mada i tada ne nestaje iako radi samo na bateriji. Takođe probao sam samo napajanje bez baterije isto šušti.

Evo ga i video: https://www.youtube.com/watch?v=Y_0VIDsn_fY

Inače, probano je na više različitih zvučnika, a imam i ups za regulaciju napona.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Slabo ti je uzemljenje. Nakon iskljucenja lap-a, zvucnicki sistem... 11.11.2015. 14:19 #607250

status: user
broj poruka: 10985
(tkz. aktivni zvucnici, t.j. zvucnici sa ugradjenim pojacavacem) ostaju ukljuceni s tim da ulaz (pretpojacavaca) ``visi``, odnosno ``trudi se da primi signal kojega nema`` pa u odsustvu istoga, pojacava kojekakva elektricna praznjenja u okolini (staticki elektricitet i slicno). Naravno da ``Što je veći ton to se jače čuje``, kako si se izvoleo izraziti - valjda nisi ocekivao da se MANJE cuje?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC 11.11.2015. 22:43 #607289

status: user
broj poruka: 9381
A jel ti suste slusalice, ako ostanu ukljucene?
Odnesi laptop kod nekog ko sigurno ima dobro uzemljenje, pa vidi da li se isto desava.


El Capitan

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peki22 Re... 12.11.2015. 08:38 #607300

status: user
broj poruka: 2936
Probaj malo da razdvojis zice od zvucnika od ostalih naponskih kablova.Losa izolacija moze da bude uzrok tom zujanju.



M Power - 3770k - Beast 16GB - HyperX 120GB - 390X - Nitro 850W - H 100


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 12.11.2015. 09:56 #607304

status: user
broj poruka: 3346
Pokusaj ove dve stvari:

Da istaknes zvucnike iz laptopa, da vidis sta se tada desava.
Da utaknes te zvucnike u neki drugi komp i da stavis komp u hibernaciju.

Ono sto mi pada na pamet:
Da ti je kabl dvozilan (nema uzemljenje), koji iz prikljucnice u zidu ide u ispravljac.
Ako je trozilan, mozda nemas uzemljenje u uticnici.
Ako je trozilan i imas uzemljenje u uticnici, pokusaj da utaknes kabl naopako. (da zarotiras kabl za 180 stepeni). Znaci, ne standardno da ti kabl ide na dole, nego odozgo.
Ili imas problem negde unutar laptopa ili da sam dzek od zvucnika ne ulazi kako treba.

Moguce je cak:
Da je konektor, na kablu zvucnika, manji ili duzi nego sam izlaz iz laptopa.
Da su prstenovi na dzeku retardirano pomereni, pa ne hvata dobro konektor na laptopu ili hvata nesto sto ne bi trebalo.
Mozda je sam dzek malcice uzi u obimu, pa pravi neki kontakt koji ne bi trebao ili ne hvata dobro.
Ili ako je sam dzek na zvucnicima dobar, verovatno je konektor na laptopu retardiran, pa on ne hvata dobro.
Da postoji neka interferencija od strane naponskog dela u laptopu ili kod zvucnog cipa na izlazu za zvucnike.
Mozda ispravljac laptopa lose pegla struju.

Prvo eliminisi da li su zvucnici u pitanju, probaj slusalice, probaj druge zvucnike.
Onda sve ostalo ostaje na laptopu.

_____________________________
P8P67 Pro v.3.1/i7 2600K/16GB RAM/MSI Lightning 770/SSD HyperX 120 3K/ 1TB/3TB SATA/X-Fi xtremeGamer Fatality Pro/CM 690 II Advanced/Toughpower 775W/LG 32LD750/X360 WiFi gamepad/Zalman MFC1 Plus/CM TX3 EVO

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Zujanje na eksternim zvučnicima kad se ugasi laptop 12.11.2015. 10:12 #607306

status: user
broj poruka: 18940
Sta se desava kada ugasis ili skroz udaljis monitor? Da li ti mozda stoji negde blizu mobilni telefon? Skloni i njega. Takodje, probaj da odmaknes u tom trenutku kad zuji laptop od zvucnika koliko mozes.

Posto si izvukao napajanje iz laptopa, automatski si eliminisao mogucnost da smetnje stvara uzemljenje, baterija je cistiji izvor napajanja. Jos nesto sto mi pada na pamet, probaj napajanje zvucnika (USB) da ubacis npr. u punjac za mobilni telefon (android), dok ti je ubacena bananica u laptop. Mada, ako si probao druge zvucnike, to je eliminisano. Mozda i ne, ako hocemo da proverimo USB.


:: Pozdrav, imam jedan problem koji traje već godinu dana i nikako da ga rešim
::
:: Kada laptop stavim u sleep režim ilii ga ugasim iz zvučnika se čuje izuzetno jako šuštanje
:: Što je veći ton to se jače čuje.
:: Kad smanjim zvuk na nulu ne čuje se
::
:: Primetio sam da kad isključim sve usb priključke i monitor zna manje da se čuje, mada i tada ne nestaje iako radi samo na bateriji. Takođe probao sam samo napajanje bez baterije isto šušti
::
:: Evo ga i video: https://www.youtube.com/watch?v=Y_0VIDsn_f
::
:: Inače, probano je na više različitih zvučnika, a imam i ups za regulaciju napona
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Hmmm... 13.11.2015. 15:31 #607384

status: user
broj poruka: 7761
Meni nije jasno kako si ocekivao da ti zvucnici ne zuje ako je racunar ugasen a sami zvucnici ostali pod naponom...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile Abnerman:) 13.11.2015. 15:49 #607386

status: user
broj poruka: 9460
Sve zavisi od laptopa do laptopa, raunara do racunara, zvucne k. do zvucne krtice da li ima nekog signala u dzeku kada se ugasi. Obicno ostane neku brum i to ce naravno da se cuje kad su zvucnici odvrnuti.

Nikad nisam dublje ulazio sta i kako. Jednostavno negde kad ugasis lap/racunar nema ama bas nikakvog bruma, iako je pojaclo odvrnuto, dok na nekim to bruji...Licno kod mene se neki racunari drugacije ponasali, na istim utikacima, dzekovima i pojacalom. Mozd ima neke veze sa naponom u USB opcijom kada se iskljuci racunar. Jbmlga.

Bas cu jednom da probam da prokljuvim...

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner gilopile 14.11.2015. 01:45 #607403

status: user
broj poruka: 7761
Vidi stefanon nije ugasio laptop samo ga je sklapanjem ekrana poslao u hibernaciju...
No to generalno i nije bitno... sve jedno njegov laptop je i dalje pod naponom...
Sto se tice USB portova na njegovom Lenovu je zajeban bas onaj desni, buduci da je on uglavnom za neprekidno napajanje USB uredjaja, cini mise i dok je samo na bateriji... napon mu je 1A...

Ne mogu da provalim da li zvucnici imaju sopstveno napajanje ali mi se cini da imaju...

E sad meni se to isto desava sa Logitech 2in1 setom koji ima sopstveno napajanje u kutiji za bas... kad ugasim racunar ALI ako ne ugasim zvucnike cuje se da brujanje bas zvucnika... KAD ga ugasim na dugme prisuta je samo tisina...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs