Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Laptop i Tablet PC
Fujitsu Esprimo V5535
STRANA 1 OD 1
MilosNBG Fujitsu Esprimo V5535 14.11.2015. 19:30 T62410

status: user
broj poruka: 1586
Pozdrav drustvo, imam problem sa doticnim laptopom pa da vidim da li vredi cimanja oko popravke ili ne.

Naime, kada se prikljuci adapter, na konektoru jako zavarnici, ledovka na adapteru prvo se ugasi pa pocne da treperi. Izgleda kao da je nesto u kratkom spoju. Isto se ponasa i sa drugim isprobanim adapterima.

Da li je to kvar ploce i da li vredi popravljati? Konektor sam pregledao i niti je labav, niti ima hladnih lemova, a pregledom ploce, nista nije pregorelo u smislu da se vidi da je neka komponenta pregorela. Laptop je osnovnoj varijanti sa core duo 4300 i integrusom.

U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC 14.11.2015. 19:52 #607434

status: user
broj poruka: 9387
Proveri unimerom da nije sam konektor u kratkom spoju.



El Capitan

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 14.11.2015. 19:55 #607436

status: user
broj poruka: 9460
Proveri sve komponente tu oko power dela. Hoce tu par jacih dioda da odapne i ode u kratki spoj. Prati sve od tog dzeka pa na dalje i pogledaj da li se neka komponenta greje kada spojis adapter...

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilosNBG ... 14.11.2015. 20:02 #607438

status: user
broj poruka: 1586
Sad cu da se poigram, raskupusao sve, pa obavestavam o desavanjima .)

U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stripy re 14.11.2015. 21:10 #607445

status: user
broj poruka: 4163
Najverovatnije su ti mosfetovi na ulazu u kratkom spoju


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilosNBG ... 15.11.2015. 00:04 #607456

status: user
broj poruka: 1586
I tri bambija za Stripija, mosfetovi u kratkom spoju :D :D :D Da li se to opravlja? Mada se ustvari namece pitanje, zasto su oni i ciknuli tj da li postoji dublji problem.

U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Crkavanje u ovom slucaju nastaje kao posledica tkz. prelaznih pojava... 15.11.2015. 07:50 #607471

status: user
broj poruka: 10988
prilikom prikljucenja konektora (``cevaste bananice``) na odgovarajuci ulaz na uredjaju koji valja napajati.
Pravilna procedura je sledeca: PRVO povezati adapter sa lap-om, pa tek onda gurnuti adapter u 220-voltnu prikljucnicu.
Prilikom odvajanja adaptera (punjaca/ispravljaca) od lapa, redosled radnji je obrnut.
Na taj nacin izbegavamo (ili, barem, minimizujemo) golim okom najcesce nevidljiva varnicenja koja nastaju kada se spoj ``bananice`` sa ulazom na lap-u ostvaruje onda kada na ``bananici`` vec postoji napon od petnaestak-dvadesetak volti.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stripy Re: ... 15.11.2015. 20:23 #607517

status: user
broj poruka: 4163
Na ti mail...


:: I tri bambija za Stripija, mosfetovi u kratkom spoju :D :D :D Da li se to opravlja? Mada se ustvari namece pitanje, zasto su oni i ciknuli tj da li postoji dublji problem
::
:: U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646132.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs