Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
PDA i SmartPhone
Uputstvo o rutovanju, CWM-u i ostalim meni slabo poznatim pojmovima
STRANA 1 OD 1
dbqp Uputstvo o rutovanju, CWM-u i ostalim meni slabo poznatim pojmovima 20.11.2015. 16:18 T62453

status: user
broj poruka: 1368
Da li bi neko od Vas dragi forumasi bio ljubazan da mi da link na srpskom/hrvatskom/bosanskom/crnogoroskom ka nekom od foruma gde je lepo objasnjeno sta je sta jer sam u iskusenju da rutujem telefon, naravno sa CWM kako bih ga eventualno unrootovao, i naravno krucijalno pitanje:

Da li se može otkriti (od strane ovlašćenog servisa, pri čemu ne mislim na duqp-ov `ovlašćeni` `servis`) da je uređaj nekad bio rutovan ako se pravilno anrutuje i da li će na rutovan uređaj sa stock firmwareom stizati redovni apdejtovi sistema itd.? Od ovog odgovora mi zavisi da li ću se uopšte upuštati u ovo planinarenje a cilj mi je da mi iščitava NTFS formatiranu SD karticu i da dobijem permisije za upis i ispis iz third party programa a ne fabričkog fajl menadžera

Telefona imam više, ne bih da ih nabrajam, ali svi koriste ili kitkat 4.4.2 ili 4.4.4 ili lollipop 5.0.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
xenox Manja primedba 20.11.2015. 23:12 #607848

status: user
broj poruka: 1389
Da bi nabacio CWM moras da ga rutujes. CWM je loader koji omogucava backup sistema i eventualno nabacivanje custom firmware-a. Elem, ne treba ti CWM vec samo root.

Framaroot program sam koristio i radi unroot sa njim. Ne podrzava sve telefone, ali vredi probati posto je jednostavan za upotrebu. Posle unroot odradis i fabricki reset, i cisto sumnjam da ce da zagledaju da li je bio rootovan...

Gigabyte Z77M-D3H, i5 3570k
3x8GB ddr3 1333, SanDisk SSD 64GB, Win XP
Frontier DIVA


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Otpozadi: 20.11.2015. 23:13 #607849

status: user
broj poruka: 10986
Na root-ovan telefon NECE ``stizati`` stock firm-ovi. Eventualno, mozes manuelno da ih flesujes (Odin).
Vidi na onom, kako li se zvase, Serbian mobile ili tako nesto...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 tesko da ces 21.11.2015. 00:29 #607853

status: user
broj poruka: 4660
da na srpskom da nadjes neki kvalitetan sajt sa velikom bazom ROMova za telefone, na nasim sajtovima mozes da nadjes eventualno neko kratko objasnjenje sa linkovima ka XDA, pa kod njih trazis ROMove i ostalo...





AMD Phenom II 960T 3.5Ghz
MSI 870S-C45
Patriot 2GB DDR3 1600MHz
Kingston 4GB DDR3 1600Mhz
WD10EARS 1TB
WD1003FZEX 1TB
Sapphire 7870 Ghz Edition 2GB GDDR5
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 8.1 RTM 9600 64-bit


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Kolega se raspituje za UPUTSTVA, s ne za velike baze ROM-ova, koje je... 21.11.2015. 10:48 #607860

status: user
broj poruka: 10986
lako pronaci. Ono sto nije lako (ni bezopasno) to je samo izvodjenje postupka.

``gde je lepo objasnjeno sta je sta``

Ovde ima dosta toga sto to moze pomoci (i dosta linkova). Ono sto vazi za jedan model, u velikoj meri vazi i za druge...
http://goo.gl/EYqLkv
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
acayo re 21.11.2015. 13:16 #607862

status: user
broj poruka: 851
Bilo bi lepo da je rečeno koji modeli su u pitanju jer nije baš isto za sve modele.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dbqp ,,, 22.11.2015. 03:47 #607898

status: user
broj poruka: 1368
@duqp: Hvala na informacijama, znaci batalicu root jer imam jedan dobar razlog za to a to je sto necu sutra da placam ProMobi-ju popravku nego ce sve da rade za dzabakanu a garancija mu istice 03.09.2016. a do tada ce moj telefon (S5 G900F) dobiti lepo Android 6.0, uzecu lepo da preformatiram karticu kao adopted sd card i potpuno legalno bez mucenja na tih 64 GB koje sam nedavno kupio (UHS-I) na EXT4 particiju gruvati sta hocu od programa samo je problem sto sam ja ultranestrpljiv covek ali kao sto rekoh necu da ukenjam garanciju jer mi root stvarno ne treba, ova dva telefona sa 4.4.2 i 4.4.4 nisu cak licno ni licno tako da ni njih necu da diram, njima na zalost nece stici ni lollipop a kamoli marshmallow tako da jbg.

http://www.androidcentral.com/inside-marshmallow-adoptable-storage

Inace pravio sam jedan test. Posto nerutovan fon vidi samo dva fajl sistema a to su ubudjali FAT32 (dakle nema torenata preko 4.00 GB i jos gori exFat), ubo jednu u komp sd karticu klase deset (upisuje brzinom oko 11Mbps) i probao da vucem torent na nju dok je bila na exFatu. Rezultat je bio porazavajuc, posto imam 50mbps net (5.7Mb/s) upis na nju je varirao kao i na tTorrentu pro koji imam na telefonu. Cas poleti na 5.7mbps cast sidje na 600 kbps, dakle exFat je jedno takvo govnjivo djubre od FS-a da to ne mogu recima da opisem.

E onda mi padne na pamet, posto Windoza 7 ne cita EXT4 (kao Linux-i) da je preformatiram u NTFS i ponovim postupak sa torrentom teskim 1 GB. Konstantno je upisivao brzinom od 5.6/5.7 megabajta u sekundi.

E to je razlog zasto sam pao u ocaj i smarao za rut i uputstva jer necu da mi na S5 kartica od 64 GB radi tako jadno, ali kao sto napomenuh kada Android 6.0 koji se ocekuje u prvom kvartalu 2016.godine dodje na moj fon, lepo u adopted storage pa vise necu morati ni da palim komp i grejem i7 cpu za pisljive torrente, mozda cu samo eventualno zaliti sto nemam 128 GB tako da vlasnicima S6, S6 Edge-a i ostalim seljacima zelim udobno koriscenje svojih uredjaja i jedva cekam da vidim sta ce da rade kad im sistem zabaguje a nema reseta bez cupanja baterije a vadjenje baterije na tim govnima je posao za koji bi meni trebalo 2-3 sata. Do tada bi izgoreo i SoC i sve zivo u telefonu :) :) :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Za svaki telefon postoji reset 22.11.2015. 11:01 #607903

status: user
broj poruka: 3466


Bez cupanja baterije. Ja na edge nemam problema, sve leti i klizi i ima 8 stranica sa aplikacijama. Sve radi normalno
http://www.dodaj.rs/f/23/Hc/1XIs38BQ/p20151121183419.jpg

Levo sam bio mlad i lep a sad samo lep.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 Re: ,,, 22.11.2015. 23:05 #607941

status: user
broj poruka: 1992
a sto bi placao, sve sto treba je da se malko mentalno naregnes i rodis zlatno jaje :)

Samo kopaj i `never back down`, ima da pozatvaramo sve te nzv `strucnjake`. Treba ti samo dobra volja i sve vreme ovoga sveta. Kako kazu ove nove pridoslice sto nam svakodnevno kaljaju zemlju: `Ako nece breg Muhamedu, onda neka dodje Muhamed bregu`...

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: sto necu sutra da placam ProMobi-ju popravku nego ce sve da rade za dzabakanu
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646100.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs