Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Svaštara
Svaštara
ANKETA: Da li bi ste presli na drugi forum?
STRANA 1 OD 2  
Srdjanc ANKETA: Da li bi ste presli na drugi forum? 26.11.2015. 13:09 T62489

status: user
broj poruka: 3104
- Zbog zabrane govora o iskustvu sa radnjama,
- Zbog zastarelosti i smanjene funkcionalnosti samog foruma,
- Zbog lose preglednosti pretrazivaca komponenata,
- Zbog tema koje se javljaju, a da nemaju veze sa poentom ovog foruma,
- Zbog broja `stetnih` korisnika...
- ...kao i zbog administratora koji to ne regulise.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dasangalo7 Ne 26.11.2015. 13:46 #608254

status: user
broj poruka: 163
Forum je slobodan.
Npr benchmark mi se ne svidja zato sto tamo postoji jednoumlje. Ovde mozes da lupis i ostanes ziv. :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile Ne 26.11.2015. 13:50 #608256

status: user
broj poruka: 9460
Forum je vrh vrhova.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 @Srdjanc 26.11.2015. 13:50 #608257

status: user
broj poruka: 17084
I bench i sekira su sto se tice sadrzaja i svega sto rade mnogo kreativniji i prakticniji.
Ali ima dosta neke da kazem cenzure i slicno.

Ovde, barem meni, koji niti psujem niti vredjam, niti davim nekoga odgovara domacinska atnosfera, a kad god mi je trebala pomoc savet sugestija, u vezi bilo cega, najbrzi odgovor i najkorisniji sam uglavnom ovde dobijao na berzi. Ovde su nekako ljudi najaktivniji iz ne znam kog razloga. U 3 nocu da pitas nesto dobices odgovor :)

Cpu: FX 8320 + CM v8 GTS
GPU:GTX 970 Gigabyte G1
Ram:10 Gb Kingston
SSD: Pyro 120 gb + HDD 500 gb
MBO:Asus M5A97
Case:Storm Enforcer
PSU:Chieftec 650w
Keyboard: Natec RX22
Mouse:Mx 518+v7 bloody
Screen: ViewSonic 27


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 26.11.2015. 13:52 #608258

status: user
broj poruka: 9460
I da, mozes ovaj forum da otvoris sa PII 333MHz/128MB RAM-a i nece da zakuca komp kao kod ostalih nabudzenih..kliknes i izvuce ti 3GB rama ko nista...:)

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 @gilopile 26.11.2015. 13:55 #608261

status: user
broj poruka: 17084
+1

Ipak je berza HC old school.

Cpu: FX 8320 + CM v8 GTS
GPU:GTX 970 Gigabyte G1
Ram:10 Gb Kingston
SSD: Pyro 120 gb + HDD 500 gb
MBO:Asus M5A97
Case:Storm Enforcer
PSU:Chieftec 650w
Keyboard: Natec RX22
Mouse:Mx 518+v7 bloody
Screen: ViewSonic 27


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
srdoch Re: ... 26.11.2015. 13:58 #608262

status: user
broj poruka: 1261
Jeste, baš je nešto retro i ja ga ne bih menjao. Što više prolazi vreme sve mi se više sviđa što ga ne diraju. :)

==================
Intel Core i7 3770K, Gigabyte Z77X-UD5H, Kingston HX Savage 16GB 2400MHz, MSI GeForce GTX760 Gaming 2GB, SiliconPower S60 2x120GB SSD RAID0, Samsung F3 2x500GB RAID0, Storage 5TB
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 @srdoch 26.11.2015. 14:01 #608263

status: user
broj poruka: 17084
Da se ubaci Privatna Poruka umesto mejla,
kao i kacenje slika da se odmah vide, a ne kao linkovi
i jos par stvari sto se tice tehnikalija sve ostalo nek ostane isto.

I malo samo da je aktivnija moderacija ili da daju nekim ljudima moderator prava da brisu / zakljucavaju teme kad bas prekipi i cao, dosta.

Cpu: FX 8320 + CM v8 GTS
GPU:GTX 970 Gigabyte G1
Ram:10 Gb Kingston
SSD: Pyro 120 gb + HDD 500 gb
MBO:Asus M5A97
Case:Storm Enforcer
PSU:Chieftec 650w
Keyboard: Natec RX22
Mouse:Mx 518+v7 bloody
Screen: ViewSonic 27


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem ... 26.11.2015. 14:16 #608265

status: user
broj poruka: 3797
hahahahaha, e bas me nasmeja tema. Ma berza je ljudi autenticna do bola, ima svoju neku car i kraj price. Uostalom, ljudi su objasnili o cemu se radi i ne znam sta bih dodao na sve to. Recimo da je ovaj forum u stvari pravi model demokratije, a ne onaj koji se nama servira :D


Ne mogu da podnesem druge forume iz prostog razloga sto pojedinci imaju tako jak uticaj, pa nemam zeludac da gledam druge ljude kako im se slihtaju i uvlace, prosto malo snage za tu dozu debilizma i licemerja.


Jao, zamalo da zaboravim najvaznije. Pa Vladu su nam banovali svuda(trajno), ovo je jedino mesto gde on moze da obitava, a sta bi mi bez njega?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc Re: ... 26.11.2015. 14:47 #608273

status: user
broj poruka: 3104
::
:: Jao, zamalo da zaboravim najvaznije. Pa Vladu su nam banovali svuda(trajno), ovo je jedino mesto gde on moze da obitava, a sta bi mi bez njega?
::


Ziveli bi normalno.

Da slazem se da na Bencu i Sekiri vlada uticaj zaokruzenosti, pogotovo na Sekiri gde se forsira odredjena marka, ali moja poenta nije uporedjivanje sa drugima, nego poboljsanje postojeceg. Ja sam naveo sest glavnih problema za koje ja vidim nema volje vlasnika da ispravi.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC 26.11.2015. 14:50 #608276

status: user
broj poruka: 9381
Ne.


El Capitan

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sSHarK re: 26.11.2015. 14:59 #608279

status: user
broj poruka: 989

Jok, bre, Berza FTW!!!


i5-6600K | PRO GAMING | HyperX | M4 | AX750 | Stryker | U2715H | G15+G9 | C920 | ATP3
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 E jbg... 26.11.2015. 15:07 #608281

status: user
broj poruka: 17084
Ja nisam ni konkretno odgovorio :)

Presao sam na pcaxe aktivno, benchmark pasivno,
ali u nista manjoj meri ne posecujem staru dobru pc berzu.

Dakle, ne.

Cpu: FX 8320 + CM v8 GTS
GPU:GTX 970 Gigabyte G1
Ram:10 Gb Kingston
SSD: Pyro 120 gb + HDD 500 gb
MBO:Asus M5A97
Case:Storm Enforcer
PSU:Chieftec 650w
Keyboard: Natec RX22
Mouse:Mx 518+v7 bloody
Screen: ViewSonic 27


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
srdoch Re: @srdoch 26.11.2015. 15:41 #608288

status: user
broj poruka: 1261
E to da, tu si u pravu. Čisto malo funkcionalnost da mu se unapredi. Sve ostalo ga upravo i čini onim što jeste.

:: Da se ubaci Privatna Poruka umesto mejla,
:: kao i kacenje slika da se odmah vide, a ne kao linkovi
:: i jos par stvari sto se tice tehnikalija sve ostalo nek ostane isto.
::
:: I malo samo da je aktivnija moderacija ili da daju nekim ljudima moderator prava da brisu / zakljucavaju teme kad bas prekipi i cao, dosta
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisavici Nikako 26.11.2015. 16:46 #608293

status: user
broj poruka: 908


Ovoliko ludaka na jednom mestu nema ni u Lazi ili u Kovinu
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pmfrulez ja na neki nacin i jesam ali zbog needostatka ljudi koji se bave miningom 26.11.2015. 17:42 #608300

status: user
broj poruka: 994
zarada mi zavisi od pracenja nekih druguh foruma :) upadnem jednom u par meseci i jbt nista se nije promenilo naidjem na evga monstruma i onog ekstremno zelenog do koske obojenog kome je amd pobio pola familije okrenem se i odem... zadnji put sam pisao ja mislim decembra 2013 kada sam postavio pitanje u vezi mininga... tada mi se javilo brdo strucnjaka koji su se tako izlupetali da neumem da vam opisem,govorili su o toj temi kao da su probali iskusili propali zbog toga a ustvari veze sa mozgom nisu imal...i jedino je morti izasao u susret i strucno objasnio ono sto me zanimalo putem maila,generalno ima ovde dosta dobrih likova ali nekako mi se cini da bi trebalo ograniciti par morona na forumu koji od svake normalne teme naprave rasulo i trebalo bi dodati neke korisne opcije inbox pvt kako bi se smanjilo spamovanje u temam...a izgled je retro ne bi ga menjao izgubio bi pcb svoj duh :)

Intel G1610/ASRock H61 Pro BTC/4 x Asus R9 280X DirectCUII TOP/Black Shark 2X4GB1866MHz/2xCORSAIR AX860/custom rig


:: www :: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisavici re: 26.11.2015. 18:22 #608301

status: user
broj poruka: 908

A kakoj ide taj majning,dom mislim,jel ima neke vajde?

Pozz bas davno nisi bio,na forumu sve neki fajteri i hejteri
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pmfrulez poz i tebi 26.11.2015. 19:14 #608302

status: user
broj poruka: 994
nije stalni tj konstantni izvor prihoda ne zalim se sto je najbitnije, postoje losi ,postoje i dobri periodi bilo je situacije kad sam 3 meseca kopao za manje od 100usd... naucen tim iskustvom ove godine sam ugasio mahinu na par meseci jer nije bilo profitabilno ali je zato bilo ekstra zarade okt,nov,dec2014,jan2015-400,500,700,350 usd pa sam takoreci uspeo da otplatim opremu za tih par meseci,ove god nije lose bilo je sushe kao sto rekoh ali i dobrih meseci trenutno oko 150usd sa 4x280x struja mi je na pola pip... :) tako da se isplati

sorry za off...
:)
Intel G1610/ASRock H61 Pro BTC/4 x Asus R9 280X DirectCUII TOP/Black Shark 2X4GB1866MHz/2xCORSAIR AX860/custom rig


::
:: A kakoj ide taj majning,dom mislim,jel ima neke vajde
::
:: Pozz bas davno nisi bio,na forumu sve neki fajteri i hejteri
::
:: www :: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
solaja777 nema sanse da menjam forum 26.11.2015. 21:19 #608305

status: user
broj poruka: 3277

ono kad ti je tesko dodjes i olaksas se na berzi .)


HAHAHA jebo te Max vise.. :D

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisavici Re: poz i tebi 26.11.2015. 21:23 #608306

status: user
broj poruka: 908

Pa dobro,neje loso,bitno da si ti zadovoljan...

Jel pikas bf neki,na 3 si bio aktivan

:: nije stalni tj konstantni izvor prihoda ne zalim se sto je najbitnije, postoje losi ,postoje i dobri periodi bilo je situacije kad sam 3 meseca kopao za manje od 100usd... naucen tim iskustvom ove godine sam ugasio mahinu na par meseci jer nije bilo profitabilno ali je zato bilo ekstra zarade okt,nov,dec2014,jan2015-400,500,700,350 usd pa sam takoreci uspeo da otplatim opremu za tih par meseci,ove god nije lose bilo je sushe kao sto rekoh ali i dobrih meseci trenutno oko 150usd sa 4x280x struja mi je na pola pip... :) tako da se isplati
::
:: sorry za off...
:: :
:: Intel G1610/ASRock H61 Pro BTC/4 x Asus R9 280X DirectCUII TOP/Black Shark 2X4GB1866MHz/2xCORSAIR AX860/custom rig
::
::
:: ::
:: :: A kakoj ide taj majning,dom mislim,jel ima neke vajde
:: ::
:: :: Pozz bas davno nisi bio,na forumu sve neki fajteri i hejteri
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
eVlada011 Re: @Srdjanc 26.11.2015. 22:19 #608309

status: user
broj poruka: 194
Kaze ali ima dosta cenzure. Pa sta ocekujes od nase nacionalnosti. Sta ocekujes da kaze neko ko je za 10 godina pomogao savetima da se nasa IT Scena potpuno ubije i da ne postoji.
Dok Madjari i Siptari nisu poceli da donose Hardware a i Srbi sa firmama registrovanim preko nasa scena je bila ruglo. Najgora po cenama i izboru. Oni su revitalizovali nasu IT Scenu, Sverceri.
E sada zamisli ti ljude koji nemaju zbog toga sto nemaju plate, dobro zaposlenje i prihode da kupe hardware koji zele, mogu mozda da izguzicare neke popuste ako kupuju za sebe ali za to moraju da cenzurisu i da velicaju odredjene brandove i zamislite kada im onda dodje neko ko pita da li da kupi nesto... Pa normalno da ce mu oni predlagati samo ono sto je ovde jer to utice pozitivno i na cene za njih a drugo takav smo narod da ljudi zavide kada neko donese bas ono sto bi i oni da imaju koliko zele para i slobodan izbor. U takvim situacijama je normalno da dodje do svadje.,
Divno je cudo da osim kritike ljudi koji su revitalizovali Srpsku IT Scenu koja se svela na 3 branda i desetine ljude ciji se entuzijazam zavrsava na to ne vredi 20 evra vise, nije bitno koja marka, nije bitno koji model, samo da je domaca garancija. Nasa IT Scena je tako radila godinama. Sa grupama koje hoce da plate iz inostranstva i grupe koje ih ubedjuju da to ne rade.
Ajde da su sada kod nas prodavci i distributeri da se lome za garancije i reklamacije ali oni ne samo sto su najgori po tom pitanju nego jos napadaju i one koji to brze resavaju i pokusavaju da narod plase neke glupostima i da i dalje odrzavaju tu ucmalost scene gde sve kao nesto zanima sta je nova a kupuje se daj sta das. Pa sto gledate onda sta je nova. Igrajte igrice prestanite da pratite novine potpuno.
Cenzura, pa to je nesto najpoganije i najzlobnije sto covek moze da smisli a nama je to u krvi. Ovi ljudi sto donose su spasli mnoge ljude, ali mene zanima gde su ti ljudi koji kupuju, ja sam par puta dosao ranije bas kada su stigle stvari, znaci to je brdo, to su karte koje ne vidite na forumima uopste. I onda sam shvatio da su pametni ljudi digli ruke presilili se na citanje stranih foruma a da je po nasim forumima ostala grupa nod 100 ljudi i novi koji dolaze dok ne shvate o cemu se radi a posle ce videti da im se ovde i u svetu daju razlicite informacije, gledaju reviewe, gledaju lepe slike, video klipove i kada neko plati 2 puta 500e za grafiku a vidi da je za 450e mogao da uveze bolju, dajem primer on automatski prestaje da trazi savete vise na forumima nasim. Cim je neko dosao sa boljim hardwarom koji nema da se kupi kod nas tacno sam primetio grupe zavidnih ljudi koji ih napadaju, provociraju i pokusavaju da ih udalje ne bi li njihov hardware bio podalje od ociju drugih koji pitaju. To traje godinama.




PC BERZA OGLASI

:: I bench i sekira su sto se tice sadrzaja i svega sto rade mnogo kreativniji i prakticniji
:: Ali ima dosta neke da kazem cenzure i slicno
::
:: Ovde, barem meni, koji niti psujem niti vredjam, niti davim nekoga odgovara domacinska atnosfera, a kad god mi je trebala pomoc savet sugestija, u vezi bilo cega, najbrzi odgovor i najkorisniji sam uglavnom ovde dobijao na berzi. Ovde su nekako ljudi najaktivniji iz ne znam kog razloga. U 3 nocu da pitas nesto dobices odgovor :
::
:: Cpu: FX 8320 + CM v8 GTS
:: GPU:GTX 970 Gigabyte G
:: Ram:10 Gb Kingsto
:: SSD: Pyro 120 gb + HDD 500 g
:: MBO:Asus M5A9
:: Case:Storm Enforce
:: PSU:Chieftec 650
:: Keyboard: Natec RX2
:: Mouse:Mx 518+v7 blood
:: Screen: ViewSonic 27
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 @cenzura 26.11.2015. 23:47 #608312

status: user
broj poruka: 1992
a kaj se vi brigate, blizi se 2016. a sa njom ce i cenzura dobiti novo znacenje. Prvi koji ce pokleknuti su upravo ljubitelji IT scene (u proseku 1-diimenzionalne politicki nepismene sonje - svaka cast izuzecima).

Ostvarice se dugo ocekivano/plasirano/kolektivno jednoumlje, a nas nekolicina `crnih ovcica` ce trajno nestati sa cene. Dobicete bot-ove za uzvrat, pa se veselite u sivilu svakodnevnice :(...

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dautovic ... 27.11.2015. 00:30 #608315

status: user
broj poruka: 2855
Ma ovaj forum je odavno u k*rcu, ne zbog tehnickih ogranicenja vec zbog nekolicine imbecila koji su oterali pametne i konstruktivne ljude.

Kad se samo setim ekipe od pre 8-9 godina, zao mi bude kad posetim forum ovih dana...

Ostali su neki nazovi strucnjaci koji znaju da ti kazu da ti za te neke komponente treba napanje od 400W `al da nije kinez`, znaju da posavetuju koja ce grafika moci da radi na 4K rezoluciji do juna 2017 godine sa sve ukljucenim detaljima na max ali bez filtera! Molim lepo! Bez filtera!

Odavno ovim forumom haraju kvazi strucnjaci sa osrednjim znanjem stecenim sa upravo ovakvih foruma.

I dalje ima par onih debila koji se smeju na svoje fore, sprcali su 40godina u dupe a nista u zivotu svom nisu uradili. Pljuju se jedni proizvodjaci drugi se hvale, postoje neki klanovi...ma totalna retardiracija, ali nista cudno, ovaj forum se ne razlikuje od ostatka Srbije, a i zasto bi?

Veliki pozdrav za promil dobrih i normalnih ljudi koji su ostali.



Skyfire: ...frekfencija...

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc Re: ... 27.11.2015. 09:18 #608328

status: user
broj poruka: 3104
Ovo je jedan od glavnijih razloga.


:: Ma ovaj forum je odavno u k*rcu, ne zbog tehnickih ogranicenja vec zbog nekolicine imbecila koji su oterali pametne i konstruktivne ljude
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Netski Re: ja na neki nacin i jesam ali zbog needostatka ljudi koji se bave miningom 27.11.2015. 13:29 #608338

status: user
broj poruka: 241
Si ti dulesrulez sa Benchmarka?


:: zarada mi zavisi od pracenja nekih druguh foruma :) upadnem jednom u par meseci i jbt nista se nije promenilo naidjem na evga monstruma i onog ekstremno zelenog do koske obojenog kome je amd pobio pola familije okrenem se i odem... zadnji put sam pisao ja mislim decembra 2013 kada sam postavio pitanje u vezi mininga... tada mi se javilo brdo strucnjaka koji su se tako izlupetali da neumem da vam opisem,govorili su o toj temi kao da su probali iskusili propali zbog toga a ustvari veze sa mozgom nisu imal...i jedino je morti izasao u susret i strucno objasnio ono sto me zanimalo putem maila,generalno ima ovde dosta dobrih likova ali nekako mi se cini da bi trebalo ograniciti par morona na forumu koji od svake normalne teme naprave rasulo i trebalo bi dodati neke korisne opcije inbox pvt kako bi se smanjilo spamovanje u temam...a izgled je retro ne bi ga menjao izgubio bi pcb svoj duh :
::
:: Intel G1610/ASRock H61 Pro BTC/4 x Asus R9 280X DirectCUII TOP/Black Shark 2X4GB1866MHz/2xCORSAIR AX860/custom rig
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
FordP Re: Re: ... 27.11.2015. 21:21 #608350

status: user
broj poruka: 133
Otisao odavno sa foruma...
Bio sam pre 8-9 godina, naravno, pod drugim nikom.
Razlog za odlazak - citiran.
:)
A koliko vlasnik brine o forumu
2015 godina (uskoro 2016) - identifikacija na PC Berzi je jos uvek clear text format.

:: Ovo je jedan od glavnijih razloga
::
:: :: Ma ovaj forum je odavno u k*rcu, ne zbog tehnickih ogranicenja vec zbog nekolicine imbecila koji su oterali pametne i konstruktivne ljude
:: ::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs