Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
Kablovski modem + ruter ?
STRANA 1 OD 1
Nesha8x8 Kablovski modem + ruter ? 30.10.2007. 09:53 T6256

status: user
broj poruka: 25

Molim vas ako imate iskustva sa kablovskim netom ,ako mozete da mi preporucite,koji ruter da kupim.Po mogucstvu sa wirelles opcijom.
Treba da uvedem internet preko SBB-a pa ne znam kakav cu tacno modem dobiti...
Hvala unapred!
:: www :: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
cika-VELJA ruter 30.10.2007. 10:04 #31630

status: user
broj poruka: 22
sto se kablovskog neta tice nisam bas upoznat ( telekom ADSL ), ali za ruter mogu da ti preporucim TP-LINK TL-WR542 kojeg imam i koji radi fenomenalno -> za te pare imas i ruter i AP opciju a kod mene radi u celom dvoristu ( tera kroz 3 zida )
http://www.tp-link.com/products/product_des.asp?id=35
Bolje znati malo a cesto nego mnogo a retko povremeno nikad, kojekude!!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: ruter 30.10.2007. 14:03 #31639

status: user
broj poruka: 9388
Ovaj TP link je blago receno SJAJAN. Ja imam jednog ZyXela i TP Link preko koga mi ide HOT SPOT van dvorista. Naime sa originalnom antenom, internet hvataju komsije na preko 300m. Uskoro cu ga staviti na omni antenu i ne smem ni da pretpostavim dokle ce signal da ide.


Medjutim, sto se kvaliteta samog uredjaja tice, opcija koje softver nosi i saradnje sa SBBovim modemom, tu su mi se ZyXeli ipak malo bolje pokazali. TP Link zna da se zaglupi, dok mi se to sa ZyXelom desilo samo jednom, za godinu dana.

Preporuka, ako ti treba pouzdan uredjaj za stan, onda ZyXel, koji je par evra skuplji.
Ako hoces da se izivljavas sa signalom (tipa 3 zida tvoja i 18 od komsija) onda TP-Link.

Da rec je o uredjajima ZyXel P-335U (to znaci da je i USB printer server, identicna ti je varijanta P-320W o njoj sam ti i pricao sve vreme) i TP-Link TL-WR543G AP Router.




:: sto se kablovskog neta tice nisam bas upoznat ( telekom ADSL ), ali za ruter mogu da ti preporucim TP-LINK TL-WR542 kojeg imam i koji radi fenomenalno -> za te pare imas i ruter i AP opciju a kod mene radi u celom dvoristu ( tera kroz 3 zida
:: http://www.tp-link.com/products/product_des.asp?id=3
:: Bolje znati malo a cesto nego mnogo a retko povremeno nikad, kojekude!!!
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Nesha8x8 da predjemo na temu 30.10.2007. 17:34 #31661

status: user
broj poruka: 25
prioritetno mi je umrezavanje mog racunara sa dva komsijska,sa UTP kablom,zanima me kako da ukljucim kablovski modem u ruter,ako sam dobro zakljucio ,kabloski modem ukljucujem preko USB-a u komp? ako je tako kako da ukljucim modem u ruter???

thnx for tips
:: www :: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dorabi1 dobices... 30.10.2007. 19:17 #31672

status: user
broj poruka: 938

scientific atlanta modem,ima opcija i za USB i UTP tako da nebrinesh za povezivanje.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
jovancic Ruter 30.10.2007. 20:48 #31685

status: user
broj poruka: 226
Kabl od provajdera na modem > modem >UTP >Router > UTP+UTP+UTP +UTP > racunar + racunar + racunar + racunar. Moze i vise!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Nesha8x8 thnx 01.11.2007. 12:14 #31856

status: user
broj poruka: 25
To sam hteo da cujem
:: www :: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646143.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs