Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Solidna konfiguracija i problem sa igrom (World of tanks)
STRANA 1 OD 1
gliga79 Solidna konfiguracija i problem sa igrom (World of tanks) 14.12.2015. 00:37 T62609

status: user
broj poruka: 4641
Konfiguracija:
AMD fx6300
Gigabyte 990fxa-ud5
3x2gb kingston 1333
Seasinic 520w
Asus r9 280
Samsung 850 evo 256gb
WD blue 640
Samsung od 1tb
dell 23` 1080p
TT element G kuciste
PC se koristi za World of tanks (online). Igra je instalirana na ssd-u
Problem nastaje u pojedinim mapama i pojedinim situacijama (kada se napravi guzva i kada ima dosta detalja na ekranu). FPS opadne ponekad i ispod 30. Medjutim desava se da igra `secka` i kad je fps na 40-45 fps?
Detalji u igri nisu na max i igra radi u pojedinim trenucima gore nego na daleko slabijim masinama.
Reinstaliran je win, testirano napajanje (za vreme igre) menjani drajveri ali problem isti.
U cemu je problem ?

Intel i5 2500k, Noctua NH-D14, Asus Maximus IV Gene - Z, MSI Gtx 660 OC , 4x2Gb Hyper X 1600mhz Genesis (gray), HDD WD 640 gb, Samsung F3 1tb, Seasonic S12D 850w, Thermaltake Element G
http://valid.x86.fr/lv7d95
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd re: 14.12.2015. 00:52 #609606

status: user
broj poruka: 2155


Koji modovi se koriste u igri. Problem je u fx 6300 ( imam isti procesor i graficku ), mora da se overklokuje na 4.2ghz da bi izvukao 40-70 fps-a. Igra je strasno neoptimizovana i single core je ( iako tvrde da podrzava multicore to je jos u beta fazi ).

Ukljuci opciju Dynamic Change of Effect Quality:

Many users may find setting 20 to be interesting: `Dynamic change of effects quality`. This option allows the game to decrease effects quality in case there is a performance drop down. Enabling this option allows the game to adjust effects quality to the speed of your computer.

http://worldoftanks.asia/en/news/21/graphic-settings-90/

Imas jos po koju opciju da namestis, ali sto god da uradis CPU ima da zeza, cak i da stavis sve na low opet ce da pada fps.


Sto se tice seckanja zbog pinga igra zasece, jer mora da sinhronizuje 30 igraca, takozvani mikro lag je normalan nije tako cest ali se pojavljuje svima, to je stari problem WG-a kao i ovo sa fps-om, citao sam i da ljudi sa i7 imaju probleme.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stefano Re 14.12.2015. 02:29 #609608

status: user
broj poruka: 587
AMDekica xD

Intel Pentium G3258+CM Seidon 120V R2|ASRock Z97M Pro4|MSI GTX460 TFII SOC|Kingston HyperX Fury Blue 8GB DDR3|Samsung 850 EVO 250GB|WD Green 1.5TB|Raidmax RX-535AP|Raidmax Hyperion|Samsung 2233|CM Devastator http://valid.x86.fr/xh2zxz

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
srdoch WoT 14.12.2015. 02:42 #609609

status: user
broj poruka: 1261
ICEsd je delimično objasnio u čemu je problem. Ja bih pad performansi prvenstveno tražio u modovima jer znaju dosta da utiču na fps. Probaj da odigraš koju bitku totalno bez modova kako bi se uverio da li postoji razlika u performansama. Ukoliko ne postoji ili je vrlo mala onda je definitivno do procesora. Grafička u ovom slučaju nije usko grlo, što ćeš se i sam uveriti.
Što se tiče multicore-a, igra nije single core već odavno, ali to i nije od neke velike koristi jer radi samo na dva jezgra tako da su ostala praktično višak za WoT. Evo i screenshot da potvrdi situaciju: http://oi67.tinypic.com/2l81n8.jpg
Kao što se vidi na fotki samo dva obeležena jezgra su opterećena u toku igranja i to čak ne podjednako. Ovo jače opterećeno ume i 95% da ode, dok slabije bude tu negde oko 50%. Sva ostala ne prelaze 20% ili ne rade uopšte, ali to već nije do WoT-a.
AMD ima daleko slabije single core performanse od Intel procesora tako da ćeš morati da odvališ OC momački da bi bilo poboljšanja. Moj predlog je da u bios-u pogasiš bespotrebna jezgra (pošto kažeš da je mašina samo za WoT neće ti ni biti potrebna ni za šta drugo), a ova koja su ostala aktivna nasviraš i više nego što bi inače mogao da su sva upaljena. Tako ćeš značajno ubrzati aktivna jezgra a temperatura ne bi trebala da predstavlja problem jer su ostala pogašena pa nećeš prelaziti TDP zbog povećanog kloka.
Ja konkretno držim igru setovanu na max, uz isključen postprocesing i blur (jer mi smetaju) i nikada nisam imao problema sa performansama (ni kada sam imao i5 a ni sada sa i7) iako koristim obilje modova. A sve to samo zbog sirove SingleCore snage Intel procesora. U ovom scenariju korišćenja (WoT) bolje bi performanse imao i sa duplo jeftinijim Pentium G3250 procesorom nego sa tim FX6300.

Nadam se da sam bar malo pomogao. Živ bio!

==================
Intel Core i7 3770K 4.2GHz, Gigabyte Z77X-UD5H, Kingston HXS 32GB 2400MHz, MSI GeForce GTX760 Gaming 2GB, SiliconPower S60 2x120GB SSD RAID0, Samsung F3 2x500GB RAID0, Storage 5TB

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bosh Moja konfa iz potpisa 14.12.2015. 10:29 #609612

status: user
broj poruka: 1332
i kad stavim na high detalje imam oko 50 fps ali igra secka nenormalno!Ja igram na standard grafici i igra super radi.na pojedinim novim mapama mi pada fps jer nisu optimizovane.Takodje oce ssd da stvara problem,probaj na hhd samo prekopiraj igru sa ssd na hdd.Ako ti je ukljucem steam ili bilo koji program koji vuce net,ikljuci ga!
Vsunc i tripple buffering hoce da zeza iskljuci i to.
Iskren da budem meni grafika na max ne izgleda bas nesto jer mi sve svetli ko da je bozic.Takodje ako igras na improved probaj da iskljucis senke.
Ja ti kazem ja imam 60 70 fps i nekad mi secka igra.
Cackaj podesavnja..

saphire 7850 dual-x 1gb
msi z77a-gd65
2x4 exceleram white 1600mhz
i5 2500k 4.0ghz
Hitachi 500gb
SSD SP 120gb
superflower 700w modular


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lakiwot Re: Solidna konfiguracija i problem sa igrom (World of tanks) 14.12.2015. 10:44 #609614

status: user
broj poruka: 1118
Igra trazi intel cpu g3258 ili g3250 rade bolje u igri nego bilo koj amd procesor.


:: Konfiguracija
:: AMD fx630
:: Gigabyte 990fxa-ud
:: 3x2gb kingston 133
:: Seasinic 520
:: Asus r9 28
:: Samsung 850 evo 256g
:: WD blue 64
:: Samsung od 1t
:: dell 23` 1080
:: TT element G kucist
:: PC se koristi za World of tanks (online). Igra je instalirana na ssd-
:: Problem nastaje u pojedinim mapama i pojedinim situacijama (kada se napravi guzva i kada ima dosta detalja na ekranu). FPS opadne ponekad i ispod 30. Medjutim desava se da igra `secka` i kad je fps na 40-45 fps
:: Detalji u igri nisu na max i igra radi u pojedinim trenucima gore nego na daleko slabijim masinama
:: Reinstaliran je win, testirano napajanje (za vreme igre) menjani drajveri ali problem isti
:: U cemu je problem
::
:: Intel i5 2500k, Noctua NH-D14, Asus Maximus IV Gene - Z, MSI Gtx 660 OC , 4x2Gb Hyper X 1600mhz Genesis (gray), HDD WD 640 gb, Samsung F3 1tb, Seasonic S12D 850w, Thermaltake Element G
:: http://valid.x86.fr/lv7d95
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pastirko off 14.12.2015. 11:27 #609616

status: user
broj poruka: 242
Da iskoristim temu. Imam isti proc i grafu sa X i kad sam probao WOT imao sam cini mi se FPS od 50-65 sve na max sa HD teksturama. i umelo je svremena na vreme da drop fps bez razloga. Meni je proc na 4.5
Nego World of warships posle 3 sata instaliranja reinstaliranja `twikovanja` koje su mi `predlagali` da uradim da resim problem sa fps om koji imam u igri dobio sam sledeci odgovor od njih :
`After checking the reports you`ve sent us I came to the conclusion, that you PC will get max FPS from this game basically on every settings. That is why you are not getting any more FPS out of this game. You simply reached the limit.`

Inace problem koji imam je da uvek imam isti fps svejedno na kojim sam podesavanjima, sve low ili sve max apsolutno isto..... osudjen sam da variram od 55 do 71 fps sa dropovima od 5-35 fpsa.

U WoT Oc proca je davao fps , dok u brodicima razlika je 0!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bosh jel ti ukljucen vsync? 14.12.2015. 13:01 #609619

status: user
broj poruka: 1332

saphire 7850 dual-x 1gb
msi z77a-gd65
2x4 exceleram white 1600mhz
i5 2500k 4.0ghz
Hitachi 500gb
SSD SP 120gb
superflower 700w modular


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 14.12.2015. 13:26 #609623

status: user
broj poruka: 3974
Ugasi modove, igraj kao covek a ne kao sisica i bice sve u redu. :D

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
spasic87 Svracao si kod tenkiste :P 14.12.2015. 13:30 #609626

status: user
broj poruka: 393

Upoznat sam sa problemom kod ovog drugara i nije mi jasno sta se desava.
Probana su sva moguca graficka podesavanja isto se ponasa i na min i na max podesavanjima i sa vsync i bez njega. Probano sa modovima i bez. Bez modova ima veci fps ali u nekim momentima igra zakucava i na 40+fps ima seckanja (od modova covek koristio samo nisan i zoom). Ja sam primetio da se seckanje desava kad se odspota prvi neprijateljski tenk i kasnije kad je guzva. Igram sa slabijom konfiguracijom i nemam ovoliko problema dok je kod njega u nekim momentima ne igrivo prosto `boli glava` od igre.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
xenox Pa sta kaze task manager 14.12.2015. 13:42 #609630

status: user
broj poruka: 1389
Da li se neko jezgro zakucava na 100% dok se desavaju ta kocenja?
Ja igram na i5 3570k i njegovoj integrusi, sve doduse na minimum, i nemam nekih vecih problema. Hoce ponekad teleportovanje tenkova da se desi, ali je to do servera i traje par igara ako ne odustanem na vreme.
Ne bih da tvrdim, ali ako mi ostane kompresija videa u pozadini (proces priority low) sve kao radi, ali masim za medalju :)

Sa G1620 sa njegovom integrusom moze da se igra dok se ne uleti u guzvu ili zbunje i tu pada na 10-15 fps, a mozda i manje. Na toj masini igram samo artiljeriju :) Kako bih dodatno popravio odnos prema tekistima - to radim iz lezeceg polozaja :)

Gigabyte Z77M-D3H, i5 3570k
3x8GB ddr3 1333, SanDisk SSD 64GB, Win XP
Frontier DIVA


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 @gliga79 14.12.2015. 14:07 #609631

status: user
broj poruka: 17084
Igra kao igra je ok, ali je neoptimizovano djubre, nesposobni developeri su napravili nesto sto je dobro ali je tehnicki primitivno. Ne brini se gligo i na i7 ta igra ume da secka i ima dropove na random. Leka trajnog nema, nevezano za detalje u igri. Generalno radi bolje na intel cpu-ovima jer radi samo jedno jedino jezgro ali i na besnim i7 procesorima ima padova na radnom i seckanja, istu muku muci moj komsija narkoman za tenkove sa kao sto sam rekao i7 cpu 3xxx...

Cpu: FX 8320 + CM v8 GTS
GPU:GTX 970 Gigabyte G1
Ram:10 Gb Kingston
SSD: Pyro 120 gb + HDD 500 gb
MBO:Asus M5A97
Case:Storm Enforcer
PSU:Chieftec 650w
Keyboard: Natec RX22
Mouse:Mx 518+v7 bloody
Screen: ViewSonic 27


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gliga79 Re 14.12.2015. 16:03 #609651

status: user
broj poruka: 4641
Delimicno sam proleteo kroz problem posto nisam imao vremena da se detaljno posvetim istom.
Spasic 87 je vise vremena proveo pokusavajuci da resi problem, tako da je on merodavniji za pitanja i odgovore.

Na svom racunaru imam instaliran wot bez modova i u slobodno vreme odigram po koju partiju bez ikakvog problema. Sve je na max i nema nikakvog stuttering-a u igri.

Jedino na sta sam posumnjao su drajveri, OS, i procesor (kao sto je neko gore i pomenuo).
Koliko vidim iz opisa igra je totalno neoptimizovana ali dosta bolje radi na Intel procesorima.
To je izgleda zakljucak.

U svakom slucaju hvala na opsirnim odgovorima (valjda sam zasluzio :D)


Intel i5 2500k, Noctua NH-D14, Asus Maximus IV Gene - Z, MSI Gtx 660 OC , 4x2Gb Hyper X 1600mhz Genesis (gray), HDD WD 640 gb, Samsung F3 1tb, Seasonic S12D 850w, Thermaltake Element G
http://valid.x86.fr/lv7d95

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
srdoch Re: @gliga79 14.12.2015. 16:08 #609652

status: user
broj poruka: 1261
Ja nikakva seckanja ni drastične padove nisam primetio, ni ranije sa i5 a ni sad sa i7 procesorom. Da je igra neoptimizovana to stoji. Oscilacije u framerate-u postoje ali to je samo zbog neravnomernog iskorišćenja gpu-a. Kada mi igra padne sa 60 na 50 fps ja to ne mogu da nazovem seckanjem. V-sync mi je stalno uključen tako da preko 60 ni ne može. Ostalo što drugi korisnici pominju nikad nisam iskusio (seckanja, teleportovanja, zakucavanja).

==================
Intel Core i7 3770K 4.2GHz, Gigabyte Z77X-UD5H, Kingston HXS 32GB 2400MHz, MSI GeForce GTX760 Gaming 2GB, SiliconPower S60 2x120GB SSD RAID0, Samsung F3 2x500GB RAID0, Storage 5TB

:: Igra kao igra je ok, ali je neoptimizovano djubre, nesposobni developeri su napravili nesto sto je dobro ali je tehnicki primitivno. Ne brini se gligo i na i7 ta igra ume da secka i ima dropove na random. Leka trajnog nema, nevezano za detalje u igri. Generalno radi bolje na intel cpu-ovima jer radi samo jedno jedino jezgro ali i na besnim i7 procesorima ima padova na radnom i seckanja, istu muku muci moj komsija narkoman za tenkove sa kao sto sam rekao i7 cpu 3xxx..
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gliga79 Re: Re: @gliga79 14.12.2015. 16:24 #609653

status: user
broj poruka: 4641
@srdoch
Upravo o tome pricam.
Na svom kompu nemam problema.Dok na ovoj AMD masini ima tog seckanja u igri.
Ne radi se tu samo o velikom drop-u fps-a, vec igra secka i kad je fps relativno stabilan.(40-45fps).
Igra zbog mase pokretnih detalja zavisi i od procesora u velikoj meri, pa samim tim mogu da zakljucim da je problem u neoptimizovanosti izmedju engine-a igre i AMD-a.

Intel i5 2500k, Noctua NH-D14, Asus Maximus IV Gene - Z, MSI Gtx 660 OC , 4x2Gb Hyper X 1600mhz Genesis (gray), HDD WD 640 gb, Samsung F3 1tb, Seasonic S12D 850w, Thermaltake Element G
http://valid.x86.fr/lv7d95

:: Ja nikakva seckanja ni drastične padove nisam primetio, ni ranije sa i5 a ni sad sa i7 procesorom. Da je igra neoptimizovana to stoji. Oscilacije u framerate-u postoje ali to je samo zbog neravnomernog iskorišćenja gpu-a. Kada mi igra padne sa 60 na 50 fps ja to ne mogu da nazovem seckanjem. V-sync mi je stalno uključen tako da preko 60 ni ne može. Ostalo što drugi korisnici pominju nikad nisam iskusio (seckanja, teleportovanja, zakucavanja)
::
:: =================
:: Intel Core i7 3770K 4.2GHz, Gigabyte Z77X-UD5H, Kingston HXS 32GB 2400MHz, MSI GeForce GTX760 Gaming 2GB, SiliconPower S60 2x120GB SSD RAID0, Samsung F3 2x500GB RAID0, Storage 5TB
::
:: :: Igra kao igra je ok, ali je neoptimizovano djubre, nesposobni developeri su napravili nesto sto je dobro ali je tehnicki primitivno. Ne brini se gligo i na i7 ta igra ume da secka i ima dropove na random. Leka trajnog nema, nevezano za detalje u igri. Generalno radi bolje na intel cpu-ovima jer radi samo jedno jedino jezgro ali i na besnim i7 procesorima ima padova na radnom i seckanja, istu muku muci moj komsija narkoman za tenkove sa kao sto sam rekao i7 cpu 3xxx..
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
srdoch Re: Re: Re: @gliga79 14.12.2015. 16:46 #609658

status: user
broj poruka: 1261
Onda je sve jasno kao dan, razumeli smo se. :)
Ako se dešavaju seckanja pri velikom fps-u onda to ukazuje na procesor, odnosno grafički prikaz koji je fluidan čeka na proc da završi određenu kalkulaciju. To već nema toliko veze ni sa optimizacijom za AMD već sa prostom činjenicom da Intel procesori imaju daleko bolje performanse po jezgru. AMD taj nedostatak performansi nadomešta ubacivanjem više jezgara u svoje procesore ali to u ovom slučaju nije ni od kakve koristi. U nekim multithread situacijama ta silna jezgra imaju smisla ali ovde ne. Jedina pomoć u slučaju tog AMD-a je povećanje kloka kao što smo i pominjali ranije. Ja bih svakako pokušao ono što sam pomenuo i ranije a to je gašenje suvišnih jezgara i nasviravanje aktivnih još više.

==================
Intel Core i7 3770K 4.2GHz, Gigabyte Z77X-UD5H, Kingston HXS 32GB 2400MHz, MSI GeForce GTX760 Gaming 2GB, SiliconPower S60 2x120GB SSD RAID0, Samsung F3 2x500GB RAID0, Storage 5TB

:: @srdoc
:: Upravo o tome pricam.
:: Na svom kompu nemam problema.Dok na ovoj AMD masini ima tog seckanja u igri.
:: Ne radi se tu samo o velikom drop-u fps-a, vec igra secka i kad je fps relativno stabilan.(40-45fps)
:: Igra zbog mase pokretnih detalja zavisi i od procesora u velikoj meri, pa samim tim mogu da zakljucim da je problem u neoptimizovanosti izmedju engine-a igre i AMD-a
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs